Wix vs WordPress – kumb on parim?

Mõlemad Wix ja WordPress on veebisaidi loomise tööriistad. See, mida valida, pole lihtne otsus, eriti kui kasutaja on veebisaidi arendamisel uus.


WordPress on sisuhaldussüsteem ja Wix on veebisaitide koostaja. Enne valiku tegemist peab kasutaja aru saama nende erinevusest.

Selles blogis võrdleme Wix vs WordPress põhineb kuuel parameetril, et aidata kasutajal otsustada, milline platvorm on nende jaoks parim.

Wix vs WordPress

1) kulud ja hinnakujundus

Esimese asjana peab kasutaja kindlaks tegema veebisaidi arendamise kulud. Maksumusel ja hinnakujundusel on oluline roll platvormi valimisel. See sõltub täielikult kasutaja eelarvest. Selles jaotises selgitame välja, milline platvorm on kulutõhus.

WordPress:

WordPress on platvormi kasutamiseks tasuta, kuna see on avatud lähtekoodiga. Kasutajad vajavad installimiseks oma veebimajutust ja domeeninime. Kasutaja jaoks on ka palju hostingu pakkujaid ja see sõltub nende eelarvest.

Juhul kui kasutaja otsustab minna tasuliste WordPressi teemade või pistikprogrammide juurde, suurenevad kulud. Kuigi neil on võimalus kulusid vähendada, minnes tasuta WordPressi pluginate ja teemade juurde. See võimaldab kasutajatel lisada funktsioone ilma oma hostikava uuendamata.

Wixi ja WordPressi hinnakujundus

Wix:

Wix annab veebisaidi koostaja põhiversiooni tasuta. Kuid põhiversioonil on kaks puudust. Esimene on see, et kohandatud domeeninimi pole lubatud, veebisaidi aadress saab kasutajanimi.wix.com/sitename ja teine ​​on see, et veebisaidi all ja üleval on brändireklaam.

Vajalikke lisandmooduleid pole ka põhiversioonis. Lisatasukavasid on mitu ja igaüks neist pakub erinevaid salvestus- ja ribalaiuse piiranguid.

Kõik need kulud ei hõlma rakendusi, mida kasutaja Wix-i ​​rakenduste turult ostab.

Järeldus:

WordPress võidab kulude ja hinnakujunduse osas, kuna see annab kasutajale vabaduse seda kasutada mis tahes viisil, mida ta soovib. Mitmed veebimajutusettevõtted pakuvad paindlikke plaane ja maksumus sõltub kasutaja ressurssidest.

2) Paigutus ja kujundus

Veebisaidi edu sõltub paigutusest ja kujundusest. Kujundus peab olema atraktiivne ja kasutajasõbralik. Selles jaotises selgitame välja, milline platvorm pakub parimat kujundust ja paigutust.

WordPress:

Kasutajatel on võimalus valida WordPressis tuhandete tasuliste ja tasuta teemade hulgast.

Tasuta teemadel on piiratud toetus, kuigi need läbivad põhjaliku ülevaateprotsessi. Teisalt on tasulistel lisatasu toetamise võimalused ja neil on rohkem funktsioone.

WordPressi teemadel on sisseehitatud kohandamisvalikud. Kasutajad saavad neid WordPressi teemasid kohandada pistikprogrammide kujundamise abil.

Tasuta teemasid saab alla laadida saidilt WordPress.org. Kasutajad saavad tasulisi osta sellistest poodidest nagu CSSIgniter, Themify ja StudioPress.

Wix:

Sellel on umbes 500 malli, mille kasutajad saavad Wixist valida. Nende kujundus on kirjutatud HTML 5-s ja vastab täielikult. Kasutajad saavad veebisaidi kujundust kohandada sisseehitatud tööriistade abil. Nad saavad üksusi ümber korraldada ja paigutust muuta.

Kujundused on saadaval igat tüüpi veebisaitidele. Malle on viies kategoorias, näiteks e-kaubandus, isiklik, hobid, kunst & käsitöö ja äri.

Malle ei saa pärast nende valimist muuta. Kasutajad saavad selle kohandamiseks ja muutmiseks kasutada sisseehitatud tööriistu, kuid teistsuguseid muuta ei saa. See on Wixi oluline puudus.

Järeldus:

Võrreldes Wixiga on WordPressil rohkem erinevaid kujunduse paigutusi ja teemasid. WordPressis pole kasutajate kohandamisel ega teemade vahetamisel mingeid piiranguid.

3) mis on parem platvorm ajaveebi pidamiseks?

Kasutajad saavad blogimiseks kasutada nii Wixit kui ka WordPressi. Sageli otsivad nad ajaveebi alustades juurdepääsetavat platvormi oma blogimise alustamiseks. Selles jaotises võrdleme, milline platvorm on blogimiseks parem.

WordPress:

34% veebisaitidest töötab tänapäeval WordPressil. Varem sai see alguse blogimisplatvormina, kuid aeglaselt kujunes sellest täielik veebisaitide koostaja.

WordPressil on kõik blogimiseks vajalikud funktsioonid, sealhulgas ka lisafunktsioonid. Kasutajad saavad Gutenbergi blokeerijat kasutada oma ajaveebide jaoks atraktiivsete paigutuste loomiseks. Sellel on omakeelne kommenteerimissüsteem.

Kasutajad saavad oma blogisid laiendada mis tahes pistikprogrammidega või lisada oma ajaveebipostitustesse funktsiooni, mida nad sooviksid.

Wix:

Wixil on olemas kõik blogimiseks vajalikud funktsioonid, näiteks kategooriad, videod ja fotod, sildid, arhiivid jne.

Erinevalt WordPressist sellel puudub päriskommenteerimissüsteem. Wix kasutab Facebooki kommentaare ja neid kommentaare ei saa teisaldada.

Puudu on ka sellistest funktsioonidest nagu postituste tagavara värskendamine, esiletõstetud pildid ja palju muud. Blogipostituste puhul pole kirjutamisliides sama, mis Wixi veebisaidi koostajal. See kasutab lihttekstiredaktorit ja vorminguvõimaluste osas on see piiratud.

Järeldus:

WordPress ületab Wixi kui ajaveebiplatvormi. Wix on liiga põhiline ja sellel pole palju olulisi funktsioone.

4) Andmete teisaldatavus

Andmete teisaldatavus annab kasutajatele vabaduse sisu teisaldada, kui nad seda soovivad. Selles jaotises võrdleme andmete teisaldatavust WordPressis ja Wixis.

WordPress:

Kasutajatel on lihtne oma sisu WordPressi eksportida. Ainult ühe klõpsuga eksportijaga saavad kasutajad oma sisu alla laadida XML-vormingus. Kuna WordPress on ise hostitav platvorm, on kasutajatel võimalus luua varukoopiaid, laadida alla oma meediumifaile ja oma WordPressi andmeid käsitsi eksportida. Kui nad pole oma praeguse hostiettevõttega rahul, saavad nad oma WordPressi veebisaidi kiiresti uude veebimajja teisaldada.

Andmete teisaldatavus

Wix:

Wixis on sisu teisele platvormile teisaldamiseks piiratud võimalused. Kasutajad saavad oma ajaveebi postitusi eksportida, kui see on XML-vormingus, ning nad peavad käsitsi alla laadima lehti, pilte, videoid ja muud sisu. Wix hostib kogu sisu oma serverites ja kasutajad ei saa seda mujale eksportida.

Järeldus:

Andmete teisaldamise osas on WordPress andmete teisaldamisel palju parem.

5) Kasutuslihtsus

Blogimisveebisaidi loomisel eelistavad algajad seda luua ilma, et peaksid veebisaidi kujundajat kodeerima või palkama. Kasutajad saavad luua oma veebisaidi Wixis ja WordPressis ilma koodimata. Selles jaotises võrdleme, millist platvormi on lihtne kasutada.

WordPress:

Kasutajad saavad sisu kirjutamiseks kasutada visuaalset redaktorit. WordPressil on teema kohandaja, kui kasutaja soovib redigeerida nende veebisaidil kasutatavate teemade atribuute. Ehkki WordPressil pole sisseehitatud pukseerimislehtede koostajat, peavad kasutajad saama üldise ettekujutuse erinevatest sektsioonidest, nagu kohandaja, navigeerimismenüüd, visuaalse postituse redigeerija jne. Seal on väike õppimiskõver, kuid tuhandete teemade kättesaadavus muudab veebisaidi kohandamise hõlpsaks.

Wix:

Kasutajad saavad oma veebisaidi Wixis üles ehitamiseks hõlpsasti kasutada ja parimaid tööriistu. Sellega on kaasas lohistamisliides ja kasutajad saavad üksusi oma veebisaidil lohistada. Nad saavad oma veebisaidil jaotisi ümber korraldada, sisu kirjutada ja meediume kasutajasõbralikus keskkonnas lisada. See sobib suurepäraselt algajatele, kes ei tea, kuidas koodi kodeerida.

Järeldus:

Wix on kindel võitja. Kasutajad ei pea veebisaidi loomiseks aega investeerima platvormi õppimisse ega installima pistikprogramme. WordPressil on natuke õppimiskõver ja see nõuab veebisaidi arendamiseks vajalike pistikprogrammide installimist.

6) Rakendused ja pistikprogrammid

Kolmandate osapoolte laiendused, näiteks rakendused ja pistikprogrammid, saavad veebisaidile lisada täiendavaid funktsioone. Selles jaotises võrdleme mõlema platvormi pistikprogramme ja rakendusi.

WordPress:

WordPress.org pistikprogrammides on saadaval umbes 55 000+ tasuta pistikprogrammi. Sellel on ka lisatasu pluginad. Kasutajad saavad WordPressis saadaolevate pistikprogrammide abil teha peaaegu kõike. Kõigile on saadaval pistikprogramm.

Wix:

Sellel on umbes 200 rakendust ja need rakendused pakuvad laias valikus funktsioone. Seal on tasuta või lihtsad versioonid ning mõned rakendused nõuavad kuumakseid või erinevad hinnalt. Wixil on piiratud kogus rakendusi, kuid see hõlmab kõiki vajalikke funktsioone.

Wix-i ​​rakendused

Järeldus:

WordPress on selles valdkonnas selge võitja. Kasutajatel on valida suur WordPressi pistikprogrammide ja rakenduste kogum ning kuigi Wixi rakenduste kogu suureneb, on see endiselt piiratud võrreldes WordPressi pakutavatega.

7) e-kaubanduse võrdlus

Vaatame, kuidas Wix ja WordPress e-kaubanduses võrdlevad, kuna veebis asjade müümine on oluline funktsioon, mida enamik kasutajaid platvormi valimisel otsib.

WordPress:

42% e-kaubanduse saitidest töötab WordPressis. WooCommerce’i abil muudab WordPress veebipoe loomise sujuva protsessi. On palju erinevaid e-poe pistikprogramme, mida kasutajad saavad kasutada oma digitaalsete või füüsiliste kaupade, tellimuste, sündmuste ja muu müümisel..

E-kaubanduse pistikprogrammidel on isegi oma lisandmoodulid ja spetsiaalsed teemad.

Wix:

E-kaubandusega kaasnevad Wixis tasulised plaanid. Tasuta paketi kasutajad ei saa Wixis e-poe poodi kasutada. Nad peavad üle minema tasulisele plaanile. WixStores lubab makseväravana ainult autoriseerida.net ja Paypal.

Kasutajad saavad müümiseks kasutada kolmanda osapoole rakendusi, kuid see maksaks raha, kuna nendel rakendustel on kuutasud.

Järeldus:

WordPress + WooCommerce pakub Wixiga võrreldes vabadust, paindlikkust ja valikuid. See on ideaalne valik e-poe loomiseks, mis võib tulevikus kasvada.

Pakkimine üles

Veebisaitide veebiväljaandeplatvormina on WordPress Wixiga võrreldes palju parem. Kasutajad saavad WordPressiga pikas perspektiivis paljusid asju teha. Loodame, et selle ajaveebi lugemine aitas teid õige platvormi valimisel.

Loe ka,

  • WordPress.com vs WordPress.org
  • WordPress vs Blogger

Autor Bio:

Prinsa Prajapati on tehnilise sisuga kirjanik, kes armastab kirjutada WordPressi veebiarendusest ja jagab teadmisi veebidisaini maailma viimaste edusammude kohta ka Räniithub. Samuti meeldib talle jagada ideid CMS-i, erineva tarkvara, programmeerimiskeelte ja tehnoloogiate kohta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map