WordPress.com vs WordPress.org – mida valida oma ajaveebi jaoks?

Kas kavatsete veebisaiti luua? Algusest peale on WordPress.com ja WordPress.org erinevuses segadus. See segadus on tavaline, kuna nimed on peaaegu samad. Nüüd tuleb küsimus, mis vahe on neil kahe vahel ja kumba peaks keegi oma esimese veebisaidi käivitamiseks kasutama.


WordPress.org on ise hostitav WordPress ja WordPressi avatud lähtekoodiga tarkvara, mille saavad alla laadida kõik, kes seda kasutada soovivad. Teil peab olema domeeninimi ja veebimajutus ning siis on teil täielik võim kõige suhtes.

Teisest küljest on WordPress.com üks konkreetne veebisait, kuna teenuse WordPress.org tarkvara arendused arenevad. See aitab saidi majutamisel ja kontrollib kõike, kuid vajab teatavat paindlikkust.

Kui soovite teada erinevust WordPress.com ja WordPress.org vahel, on parem uurida kõiki platvorme iseseisvalt.

Teave WordPress.org kohta

WordPress.org on üks ülipopulaarsetest veebisaidiplatvormidest, mis on 100% saadaval kõigile. Teil on vaja ainult domeeninime ja WordPressi hostimist. See on põhjus, miks seda nimetatakse ise hostitavaks WordPressiks.

WordPress.org eelised

 • Oma veebisaidiga saate teha midagi ja kohandada seda vastavalt enda vajadustele.
 • Teie veebisaidile on saadaval tasuta kohandatud ja tasulised pistikprogrammid.
 • Veebisaiti saab hõlpsalt isikupärastada, kasutades parimaid WordPressi teemasid.
 • Kuulutusi postitades saate WordPressi saitidelt raha teenida.
 • Isikupärastatud analüüsi ja jälgimise jaoks saate kasutada sellist tööriista nagu Google Analytics.
 • Ise hostitud WordPressi abil saate luua veebipoe digitaalsete toodete, maksete ja saadetiste müümiseks meie enda veebisaidilt.
 • Samuti saate kujundada liikmelisuse veebisaite ja kujundada oma veebisaidil kogukonna.

Kuid sellel on ka oma puudused.

WordPress.org puudused

 • Nagu iga veebisait, vajate ka veebimajutust. See on koht, kus teie faile hoitakse. Kui teie veebisait kasvab, laieneb ka teie veebimajutus.
 • Olete vastutav oma värskenduste ja kõigi varukoopiate eest.

Kui soovite luua veebisaiti WordPress.org abil, siis olen teile kirjutanud samm-sammult juhendi:

 • Kuidas luua WordPressi veebisaiti (üksikasjalik juhend)

Kui soovite oma veebisaidilt raha teenida, saate siin vaadata 12 erinevat raha teenimise viisi oma WordPressi veebisaidilt.

Teave Wordress.com kohta

Wordress.com on veel üks WordPressi kaasasutaja loodud hostimisteenus. Kui mõtlete selle eelistele, on see üks parimaid valikuid nii hobiblogijate kui ka nende jaoks, kes algatavad ajaveebi oma pere jaoks.

WordPress.com eelised

 • See on vaba kuni 3 GB ruumi. Pärast seda peate suurema ruumi saamiseks muutuma tasuliseks plaaniks.
 • Sellega ei pea te muretsema varukoopiate ja värskenduste pärast.

Sellel on ka WordPress.orgist eristatavad piirangud.

WordPress.com puudused

 • Reklaamid paigutatakse kõikidele tasuta veebisaitidele, seetõttu näeb teie kasutaja reklaame ja te ei teeni sellest raha. Erinevalt WordPress.Orgist pole teil luba oma veebisaidil reklaamide müümiseks.
 • Teil pole luba pistikprogrammide või teemade üleslaadimiseks. Kui kasutate tasuta versiooni, siis on kohandamiseks väga vähe võimalusi.
 • Te ei saa ühtegi jälgimisplatvormi lisada ja see ei paku e-kaubanduse funktsioone.

Seega võtame nüüd kokku WordPress.Org ja WordPress.com erinevused.

Erinevusi on palju, kuid need on eluliselt vajalikud.

WordPress.com vs WordPress.org kokkuvõte

 • Veebisaidil WordPress.org saate täieliku domeeni, kuid WordPress.com’i korral saate alamdomeeni.
 • WordPress.com’is on rohkem piiranguid kui WordPress.org.
 • Olete saidil WordPress.org oleva sisu omanik, kuid mitte WordPress.com.

Kulud mõlemale platvormile

WordPress.com ja WordPress.org aruteludes tekib segadus, kuna seal öeldakse, et veebisaidi kujundamine on tasuta. Maksumus sõltub valitud aspektidest.

WordPress.org-iga saate teha nii palju veebisaite kui võimalik, et ka tasuta. Kuid sellised kulud, nagu ülalnimetatud domeen ja hostimisruum, on väikesed. Kuid WordPress.com-iga ei saa te luua nii palju veebisaite kui soovite. Pärast teatud summa maksmist peate tasuma.

Veebisait seadistas halduse mõlemas platvormis

Veebisaidi seadistamise ja haldamise, sealhulgas selle hoolduse osas on kahes platvormis tohutu erinevus. Veebisaidi WordPress.com veebisaidi loomiseks peate konto seadistama. Kõik muud asjad tehakse teie heaks. Sisu saate luua oma saidi kohandamisel. Samuti hoolitsetakse tehnilise osa eest.

Kuid teisest küljest on veebisaidi loomine WordPress.org-iga pisut keeruline. See hõlmab tarkvara allalaadimist, andmebaasi moodustamist, WordPressi üleslaadimist oma serverisse ja installiskripti käitamist.

Nüüd kumb on parem – WordPress.com või WordPress.org?

Noh! see sõltub teie enda nõudmistest. Kui olete blogija ja te ei kavatse oma veebisaidilt raha teenida, peate minema WordPress.com-iga ja kui olete blogija ning hoiate oma saidilt raha teenimise kavatsust, peate valima WordPress.org. See pakub vabadust arendada oma veebisaiti vastavalt teie vajadustele.

Mõne eksperdi arvamuse kohaselt on WordPress.org parem platvorm, mida kasutavad enamik blogijaid, suure nimega ettevõtete omanikke ja ka väikeettevõtte omanikke.

Kõik sõltub sellest, kus teie veebisaiti majutatakse, ja kui palju energiat teil sellel on. Selle põhjal ilmneb erinevus mõlema vahel. Võime öelda, et WordPress.com-i kasutamisel jääte limiidiks, kui te ei maksa lisafunktsioonide kasutamise eest raha. Hostimist on lihtne alustada ning hoolduse ja saidi turvalisusega seotud asjade eest hoolitsetakse paljude asjade eest.

Teisest küljest on WordPress.orgil igas aspektis täielik võim. Nii suureneb ka teie veebisaidi potentsiaal. Veebisaidi haldamine ja hooldamine on teie enda otsustada.

Loe ka:

 • 15 põhjust, miks valida oma ettevõtte jaoks WordPress 2020. aastal
 • 10 parimat tasuta veebimajutuse pakkujat 2020. aastal
 • Wix vs WordPress

Lõppsõnad

Näeme, et WordPress.com ja WordPress.org hulgas pole konkreetset vastust, mis oleks parem, ja konkreetsete nõuete põhjal võime otsustada, milline on selles olukorras parem..

Soovitan teil valida WordPress.org isegi siis, kui te ei soovi oma veebisaidilt raha teenida. Sest kui soovite oma ajaveebist raha teenida või soovite oma veebisaiti kohandada kõrgtasemel, siis vajate WordPress.org platvormi. Nii et oma veebisaidi loomiseks vali ainult WordPress.org platvorm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map