Jak napsat perfektní blogový příspěvek? – „Kompletní průvodce krok za krokem“

Psaní blogového příspěvku, který publikum miluje, není tak snadné. K napsání perfektního blogového příspěvku je zapotřebí některých přísad.


Víte, jaké jsou blogy? Na začátku byly blogy spíše osobním deníkem. Ve svých blogových příspěvcích lidé sdíleli věci o svém každodenním životě. Nyní se však blogy staly účinným způsobem, jak zvýšit návštěvnost webu.

Blog je online deník, ve kterém můžete zobrazit informace v obráceném chronologickém pořadí. Nejnovější příspěvky se objevují první v blogu. Dá se říci, že blog je informační web nebo platforma, kde autor nebo skupina autorů sdílí své názory.

Psaní příspěvku na blogu vyžaduje dovednosti. Pro mnoho lidí, kteří píšou pro účely optimalizace pro vyhledávače a psaní, aby upoutali pozornost publika, se jeví dvě různé věci. Ale není tomu tak. Na SEO optimalizovaném a čitelném blogovém příspěvku udržujte svá klíčová slova na významném místě. Vyhněte se však nadužívání klíčových slov.

Definice blogového příspěvku:

Marketing má mnoho podoblastí a obsah je jedním z nich. Ale to je nejvíce nepochopený termín mnoha z nás. Každý chce na web nasměrovat stále větší provoz a bere v úvahu všechny kritické faktory, které v tomto ohledu hrají zásadní roli, ale ignorují důležitost kvalitního obsahu.

Blog je informační webová stránka, kde spisovatel sdílí své názory na jednotlivý předmět. Příspěvek na blogu je záznam, který autor píše na blogu. Pokud vlastníte blog, můžete také nahrávat obsah ve formě textu, videa, infografiky a fotografií.

Ale co dělá blogový příspěvek perfektním? Existuje něco jako dokonalý blogový příspěvek?

Odpověď zní ano. Když píšete blogový příspěvek, nezapomeňte, že nepíšete své střední školy. Musíte napsat, že vaše publikum bude zajímavé.

Jednoduše řečeno, váš blogový příspěvek musí být poutavý, když píšete publiku, které je výrazně větší. Nikdo nepřijde číst nudné věci na vašem blogu.

Přečtěte si také 4 způsoby, jak získat nápady na obsah od svých konkurentů

Zde je několik bodů, které vám mohou pomoci napsat perfektní blogový příspěvek:

1. Hledat klíčová slova:

Vlastníte blog, který znamená, že si přejete, aby se ve výsledcích vyhledávače umístil výše a vybral správná klíčová slova, která to dokáží. Než začnete něco psát, proveďte výzkum klíčových slov.

Klíčové slovo je to, co vaše publikum hledá, a po napsání blogového příspěvku po provedení řádného výzkumu klíčových slov bude váš blogový příspěvek v nejlepších výsledcích vyhledávání. Pamatujte, že v oblasti SEO je na výzkumu klíčových slov hodně důležitý.

Přečtěte si také 11 nejlepších nástrojů pro výzkum klíčových slov pro SEO (zdarma a placené)

2. Charismatický nadpis:

Napište lákavý titul

Začněme jednoduchou věcí. Když píšete nadpis, utratíte z vašeho dolaru osmdesát centů. Měli byste přijít s lákavým názvem, aby publikum mohlo snadno najít váš článek. Zda čtenář příspěvek přečte nebo ne, je zcela založeno na zvoleném titulu.

Pokud chcete, aby váš článek vyhledávač vyhledal, nezapomeňte do názvu přidat klíčová slova. Ale počkejte chvíli! Klíčové slovo nádivka nebude sloužit účelu. Buďte přirození.

Pokud uvažujete o použití titulů clickbait, pak nápad okamžitě zrušte. Publikum zjistí, že clickbait je nepříjemný. Takže je nikdy nepoužívejte. Pokud použijete zavádějící název, publikum klikne, aby si příspěvek přečetl, ale poté blog rychle opustí.

Vyhledávací stroj si uvědomí, že neposkytujete to, co publikum hledá. Používejte zajímavé tituly, aby na ně diváci mohli kliknout a přečíst si celý příspěvek.

3. Použijte podnadpis:

Lákavý titul můžete použít k upoutání pozornosti publika, ale nemůžete všechno zmáčknout několika slovy. Potřebujete tedy podpoložku, která čtenáři sdělí, o čem je váš obsah a o čem chcete diskutovat.

Pamatujte, že upoutáte pozornost pouze pomocí vzrušujícího názvu. Musíte generovat zájem pomocí podnadpisu v blogu.

4. Zachovejte to jednoduše:

Nyní přichází slovo. Používáte složitá fráze a slova, kterým vaše publikum nerozumí. Pokud nechcete, aby publikum porozumělo vašemu obsahu, překonáváte smysl marketingu obsahu.

Měli byste používat žargon, ale pouze tam, kde je to nutné. K předvádění nepoužívejte zbytečně obtížná synonyma. Udržujte svůj příspěvek srozumitelný a přímý pro všechny.

Udržujte odstavce krátké, protože čtenář nevěnuje pozornost dlouhým nudným částem. V blogu optimalizovaném pro SEO musíte zajistit, aby věty nebyly příliš dlouhé. Nezačínejte každou novou větu na novém řádku.

5. Proveďte výzkum:

Proveďte svůj výzkum

Přiznejme si, že ne všichni bloggerové vědí všechno. Dokonce i když si profesionální bloggerové sednou, aby napsali něco, o tomto konkrétním předmětu nic nevědí. Výzkum přichází na jejich záchranu. Měli byste zkoumat, než něco napíšete. Pokud berete informace a fakta od třetí strany, ujistěte se, že jste vybrali autoritativní zdroje.

Nezapomeňte, že falešné informace se snadno dostanou do článků, aniž by si toho všiml editor stránek. Při psaní faktů a čísel buďte proto opatrní. Vyhněte se psaní chybných faktů.

6. Používejte obrázky efektivně:

Blogový příspěvek bez vizuálního obsahu s největší pravděpodobností odešle čtenáře na Twitter nebo Reddit. Proto je velmi užitečné zahrnout obrázky, které rozbijí text. Nikdo neporuší každé slovo toho, co jsi napsal. Pokud přidáte atraktivní obrázky, bude váš příspěvek vypadat méně zastrašující.

Nečítám příspěvek, který neobsahuje žádné fotky. Prohledávám pouze příspěvky v blogu, než procházím každým slovem. Pokud píšete na suché téma, pak pomocí obrázků vstříkněte tolik potřebný humor.

7. Korektury:

Korektura je skutečně nezbytnou součástí psaní perfektního blogu. Když do telefonu napíšete krátkou zprávu, překlep vás někdy obtěžuje. Totéž platí pro blogový příspěvek. Mohou existovat gramatické chyby, překlepy a obecná nedbalost, které na čtenáře zanechají negativní dojem.

Proto si vždy přečtěte svůj blogový příspěvek několikrát, než zasáhnete publikování. Pokud je to možné, před publikováním jej dejte svým přátelům, abyste jej mohli rychle prohledat.

8. Podělte se o svůj blogový příspěvek:

Měli byste sdílet svůj blogový příspěvek na populárních sociálních sítích, jako jsou Facebook a Twitter atd. Přečtěte si také blogy ostatních uživatelů a zúčastněte se diskusí komentováním. Pomůže vám vytvořit obrovskou komunitu, kde budete moci sdílet svůj blogový příspěvek.

Neříkej, co říkají ostatní. Buďte jedineční a postarejte se, aby váš příspěvek vynikal od ostatních. Pokud publikum komentuje a diskutuje o tématu, znamená to, že se vašemu publiku podařilo dát něco hodnotného. Váš příspěvek na blogu by měl být přiměřené délky.

Neměl by být příliš dlouhý nebo příliš krátký. Udržujte svůj příspěvek mezi 1 000 až 1 500 slov. Buďte originální a držte se bodu. Nikdy nezapomeňte propojit svůj aktuální příspěvek na stejné téma s novým příspěvkem.

Autor Bio:

Sheroze Atari má více než 5 let zkušeností v oblasti Optimalizace pro vyhledávače (SEO), průzkum trhu, rozvoj podnikání & Technologie.

Přečtěte si také:

  • Jak psát výkonné meta popisy, které převádějí
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map