Oba Wix a WordPress jsou nástroje pro vytváření webových stránek. Není to snadné rozhodnutí o tom, který z nich si vybrat, zejména pokud je uživatel pro vývoj webových stránek nový.


WordPress je systém pro správu obsahu a Wix je tvůrce webových stránek. Uživatel musí pochopit svůj rozdíl, než se rozhodne, co si má vybrat.

Na tomto blogu porovnáme Wix vs. WordPress na základě šesti parametrů, které pomáhají uživateli určit, která platforma je pro ně nejlepší.

Wix vs. WordPress

1) Náklady a ceny

První věc, kterou musí uživatel určit, jsou náklady na vývoj webové stránky. Náklady a ceny hrají při výběru platformy zásadní roli. Záleží zcela na rozpočtu uživatele. V této části určíme, která platforma je nákladově efektivní.

WordPress:

WordPress je bezplatná platforma, protože se jedná o open-source. Uživatelé budou potřebovat svůj webhosting a doménové jméno pro instalaci. Existuje také mnoho poskytovatelů hostingu pro uživatele, a to záleží na jejich rozpočtu.

V případě, že se uživatel rozhodne pro prémiová témata nebo doplňky WordPress, cena se zvýší. I když mají možnost snížit náklady tím, že půjdou zdarma WordPress pluginy a motivy. Umožňuje uživatelům přidávat funkce, aniž by museli upgradovat svůj hostingový plán.

Wix a wordpress ceny

Wix:

Základní verzi tvůrce webových stránek poskytuje společnost Wix zdarma. Existují však dvě nevýhody oproti základní verzi. První z nich je, že název vlastní domény není povolen, adresa webové stránky bude username.wix.com/sitename a druhá je, že na spodní a horní části webu je značka značky..

V základní verzi nejsou k dispozici ani potřebné doplňky. Existuje několik prémiových plánů a každý z nich poskytuje různá omezení pro ukládání a šířku pásma.

Všechny tyto náklady nezahrnují aplikace, které uživatel kupuje z trhu aplikací Wix.

Závěr:

WordPress vyhrává, pokud jde o náklady a ceny, protože poskytuje uživateli svobodu používat jej jakýmkoli způsobem. Několik webhostingových společností poskytuje flexibilní plány a cena závisí na zdrojích, které má uživatel.

2) Rozložení a design

Úspěch webových stránek závisí na rozvržení a designu. Návrh musí být atraktivní a uživatelsky přívětivý. V této části určíme, která platforma poskytuje nejlepší design a rozvržení.

WordPress:

Uživatelé mají v WordPressu možnost vybrat si z tisíců placených a bezplatných témat.

Témata zdarma mají omezenou podporu, i když procházejí důkladným přezkumným procesem. Na druhé straně mají placené možnosti prémiové podpory a mají více funkcí.

Témata WordPress mají vestavěné možnosti přizpůsobení. Uživatelé si mohou přizpůsobit tato témata WordPress pomocí stylingových pluginů.

Témata zdarma jsou k dispozici ke stažení na WordPress.org. Uživatelé si mohou zakoupit placené z obchodů, jako jsou CSSIgniter, Themify a StudioPress.

Wix:

Má kolem 500 šablon, z nichž si mohou uživatelé vybírat ve Wixu. Jejich design je napsán v HTML 5 a je plně citlivý. Uživatelé mohou přizpůsobit design webových stránek pomocí vestavěných nástrojů. Mohou změnit uspořádání položek a změnit rozvržení.

Vzory jsou k dispozici pro jakýkoli typ webových stránek. Existuje pět kategorií šablon, například eCommerce, osobní, koníčky, umění & řemesla a podnikání.

Šablony nelze po výběru změnit. Uživatelé mohou použít vestavěné nástroje k přizpůsobení a úpravám, ale nemohou se změnit na jiný. To je významná nevýhoda Wix.

Závěr:

WordPress má ve srovnání s Wixem více různých rozložení a motivů. Pro uživatele v přizpůsobení nebo přepínání témat v WordPressu neexistují žádná omezení.

3) Což je lepší platforma pro blogování?

Uživatelé mohou pro blogování používat Wix i WordPress. Často při spuštění blogu hledají přístupnou platformu, která by začala jejich blogování. V této části porovnáme, která platforma je pro blogování lepší.

WordPress:

V současné době je na WordPressu spuštěno 34% webových stránek. Dříve to začalo jako platforma pro blogování, ale pomalu se vyvinul v úplného tvůrce webových stránek.

WordPress má všechny potřebné funkce pro blogování, včetně pokročilých funkcí. Uživatelé mohou pomocí editoru bloků Gutenberg vytvářet atraktivní rozvržení svých blogů. Má nativní systém komentářů.

Uživatelé mohou rozšířit své blogy pomocí libovolného pluginu nebo přidat jakoukoli funkci, kterou by chtěli do svých blogových příspěvků.

Wix:

Wix přichází se všemi potřebnými funkcemi potřebnými pro blogování, například kategorie, videa a fotografie, tagy, archivy atd.

Na rozdíl od WordPressu nemá nativní systém komentářů. Wix využívá komentáře na Facebooku a tyto komentáře nejsou přenosné.

Chybí také funkce, jako jsou zpětné příspěvky, doporučené obrázky a mnoho dalších. U příspěvků na blogu není rozhraní pro psaní stejné jako v nástroji pro tvorbu webových stránek Wix. Používá editor prostého textu a je omezen z hlediska možností formátování.

Závěr:

WordPress předčí Wix jako platformu pro blogování. Wix je příliš základní a postrádá mnoho základních funkcí.

4) Přenositelnost dat

Přenositelnost dat umožňuje uživatelům svobodu přesouvat jejich obsah, pokud to chtějí udělat. V této části porovnáme přenositelnost dat ve WordPress a Wix.

WordPress:

Pro uživatele je snadné exportovat svůj obsah do WordPressu. Jediným kliknutím exportér může uživatel stáhnout svůj obsah ve formátu XML. Protože WordPress je platforma s vlastním hostitelem, uživatelé mají možnost vytvářet zálohy, stahovat své mediální soubory a ručně exportovat svá data WordPress. Pokud nejsou spokojeni s aktuální hostitelskou společností, mohou rychle přesunout své webové stránky WordPress na nového webového hostitele.

Přenositelnost dat

Wix:

Ve Wixu jsou omezené možnosti přesunout obsah na jinou platformu. Uživatelé mohou exportovat své blogové příspěvky, pokud jsou ve formátu XML, a musí ručně stahovat stránky, obrázky, videa a další obsah. Wix hostuje celý obsah na svých serverech a uživatelé jej nemohou exportovat jinde.

Závěr:

Pokud jde o přenositelnost dat, WordPress je v pohybu dat mnohem lepší.

5) Snadné použití

Při spuštění webové stránky pro blogování ji začátečníci raději vytvoří, aniž by museli kódovat nebo najmout návrháře webových stránek. Uživatelé mohou vytvářet své webové stránky ve formátu Wix a WordPress, aniž by museli kódovat. V této části porovnáme, která platforma se snadno používá.

WordPress:

Uživatelé mohou psát obsah pomocí vizuálního editoru. WordPress má přizpůsobitel motivu, pokud chce uživatel upravit vlastnosti motivů, které používají na svých webových stránkách. Přestože WordPress nemá vestavěný tvůrce stránek pro přetahování, uživatelé budou muset získat obecnou představu o různých sekcích, jako jsou přizpůsobitel, nabídky navigace, editor vizuálních příspěvků atd. Existuje malá křivka učení, ale dostupnost tisíců témat usnadňuje přizpůsobení webu.

Wix:

Uživatelé se snadno používají a nejlepší nástroje k vytváření svých webových stránek ve Wixu. Je dodáván s rozhraním drag and drop a uživatelé mohou drag and drop položky kdekoli na svých webových stránkách. Mohou přeskupit sekce na své webové stránce, psát obsah a přidávat média v uživatelsky přívětivém prostředí. Je vynikající pro začátečníky, kteří nevědí, jak kódovat.

Závěr:

Wix je konečný vítěz. Uživatelé nejsou povinni investovat čas do učení se platformy nebo instalovat žádné doplňky k vytvoření webu. WordPress má trochu učební křivku a vyžaduje vývoj nezbytných pluginů pro vývoj webových stránek.

6) Aplikace a pluginy

Rozšíření třetích stran, jako jsou aplikace a doplňky, mohou na web přidat další funkce. V této části porovnáme pluginy a aplikace na obou platformách.

WordPress:

V zásuvných modulech WordPress.org je k dispozici přibližně 55 000+ doplňků. Má také prémiové pluginy. Uživatelé mohou dělat téměř cokoli z pluginů dostupných na WordPress. K dispozici je plugin pro všechno.

Wix:

Má asi 200+ aplikací a tyto aplikace poskytují širokou škálu funkcí. K dispozici jsou bezplatné nebo lite verze a některé aplikace vyžadují měsíční platby nebo různé ceny. Wix má omezenou sbírku aplikací, ale pokrývá všechny potřebné požadované funkce.

aplikace wix

Závěr:

WordPress je v této oblasti jasným vítězem. Uživatelé si mohou vybrat velké množství pluginů a aplikací WordPress. Ačkoli se knihovna aplikací Wix zvyšuje, ve srovnání s tím, co nabízí WordPress, je stále omezená..

7) Srovnání elektronického obchodu

Podívejme se, jak Wix a WordPress porovnávají v eCommerce, protože prodej věcí online je základní funkcí, kterou většina uživatelů hledá při výběru platformy..

WordPress:

Na WordPressu běží 42% webů elektronického obchodu. S pomocí WooCommerce činí WordPress bezproblémový proces vytvoření internetového obchodu. Existuje celá řada zásuvných modulů elektronického obchodování, které mohou uživatelé využít při prodeji svého digitálního nebo fyzického zboží, předplatného, ​​událostí a dalších.

Pluginy eCommerce mají dokonce své doplňky a vyhrazená témata.

Wix:

Elektronický obchod přichází s placenými plány ve Wixu. Uživatelé bezplatného plánu nemohou používat eCommerce obchod na Wixu. Budou muset upgradovat na placený plán. WixStores umožňuje pouze Authorize.net a Paypal jako platební bránu.

Uživatelé mohou k prodeji používat aplikace třetích stran, ale stálo by to peníze, protože tyto aplikace mají měsíční poplatky.

Závěr:

WordPress + WooCommerce poskytuje svobodu, flexibilitu a možnost volby ve srovnání s Wix. Je to perfektní volba pro vytvoření internetového obchodu, který může v budoucnu růst.

Zabalení

Jako webová publikační platforma pro webové stránky je WordPress v porovnání s Wix mnohem lepší. Uživatelé mohou pomocí WordPress v dlouhodobém horizontu dosáhnout mnoha věcí. Doufáme, že vám čtení tohoto blogu pomohlo při výběru správné platformy pro vás.

Přečtěte si také,

  • WordPress.com vs WordPress.org
  • WordPress vs Blogger

Autor Bio:

Prinsa Prajapati je autorka technického obsahu, která ráda píše o vývoji webových aplikací WordPress a také sdílí znalosti o nejnovějších pokrokech ve světě webového designu s Siliconithub. Také ráda sdílí myšlenky o redakčním systému, různém softwaru, programovacích jazycích a technologiích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me