Testul de viteză IP și Centrul de date al furnizorului de gazduire popular

Majoritatea furnizorilor de găzduire au mai multe centre de date (DC) în întreaga lume. Dar, știi unde ar trebui să găzduiești site-ul tău?


Site-ul de încărcare rapidă este esențial pentru succesul în afaceri. Nu doar SEO, ci experiența utilizatorului. Nimănui nu-i place un site de încărcare lentă și are un impact real asupra vânzărilor și creșterii afacerii tale.

Una dintre sarcinile provocatoare este să alegeți platforma de găzduire potrivită pentru nevoile dvs. Văd că mulți oameni se plâng de compania lor de găzduire cu privire la viteză, dar nu neapărat este vina lor, ci alegerea sa proastă a DC.

Puteți argumenta folosirea CDN, astfel încât locația de găzduire nu contează. Dar ai încredere în mine, da.

În timp ce alegeți o platformă de găzduire, ar trebui să vă adresați următoarele întrebări.

  • Cine va folosi mai ales site-ul dvs.? Este din Asia, Europa, Africa, SUA sau vizează o țară specifică?
  • Care este obiectivul dvs. de afaceri în ceea ce privește timpul de încărcare a site-ului? Dacă se încarcă sub 1s, 2s, 3s?
  • Compania dvs. are o cerință de reglementare pentru a găzdui date într-o anumită țară?

Toate răspunsurile vor duce la o singură decizie – găzduirea site-ului dvs. în centrul de date care este aproape de utilizatorii dvs..

Presupun că acum știți în ce locație doriți să vă găzduiți site-ul. Să explorăm o parte din centrul de date al furnizorului de hosting recunoscut și IP-ul testului de viteză al acestora.

Cum poate ajuta viteza de testare a IP în alegerea furnizorului de hosting?

Te-ai întrebat vreodată?

Să luăm un scenariu în timp real. Ați selectat doi furnizori de hosting care au centre de date în locația dorită. Cum ai alege unul pentru performanțe mai bune?

Efectuarea unui ping pe testul de viteză IP vă poate ajuta în alegerea unuia. Puteți face ping de pe computer sau de la distanță PerfOps.

fără: Am făcut un ping pe site-ul meu WP de laborator găzduit Kinsta, situat în centrul de date al SUA West (Oregon). Și, puteți vedea că timpul de răspuns din America de Nord este cel mai mic. Ceea ce înseamnă că, dacă publicul meu se află în America de Nord, atunci locația americană DC DC este bună, altfel va fi gazdă în alte centre de date.

Timpul mai mic este mai bun. Orice sub 100ms este bun.

Deci, acum știți cum puteți utiliza IP-ul testului de viteză pentru a verifica ce funcționează mai bine pentru dvs. Să explorăm DC-ul și IP-ul din următoarele.

SiteGround

SiteGround, unul dintre reputatii furnizori de găzduire partajată care să găzduiască WordPress, Joomla, etc. are patru centre de date pe trei continente.

LocațieTest de viteză IP
Chicago, SUA216.104.36.130
Londra, Marea Britanie5.10.97.132
Amsterdam, NL198.20.98.2
Singapore, SG216.12.196.114

A2 Gazduire

A2 Gazduire, cunoscut pentru serverul turbo pentru o performanță mai bună. A2 are patru curent continuu și puteți face ping pentru următorul IP pentru testarea vitezei.

LocațieTest de viteză IP
Michigan, SUA75.98.175.109
Arizona, SUA68.66.224.6
Amsterdam, NL209.124.66.5
Singapore, SG103.227.176.4

Alături de CMS-ul popular, A2 oferă și Node.js de găzduire.

DigitalOcean

Vrei să găzduiești aplicația pe Cloud? Milioane de dezvoltatori adoră DigitalOcean (DO). Nu poți greși!

LocațieTest de viteză
New York, SUAspeedtest-ny1.digitalocean.com
San Francisco, SUAspeedtest-sfo1.digitalocean.com
Amsterdam, NLspeedtest-ams2.digitalocean.com
Bangalore. ÎNspeedtest-blr1.digitalocean.com
Frankfurt, Germaniaspeedtest-fra1.digitalocean.com
Londra, Marea Britaniespeedtest-lon1.digitalocean.com
Singapurspeedtest-sgp1.digitalocean.com
Toronto, Canadaspeedtest-tor1.digitalocean.com

Prețul începe de la 5 USD și plătești pentru ce folosești.

Linode

Similar cu DO, Linode oferă cloud hosting pentru dezvoltatori și are prezență în 8 centre de date.

LocațieTest de viteză
Newark, SUAspeedtest.newark.linode.com
Atlanta, SUAspeedtest.atlanta.linode.com
Dallas, SUAspeedtest.dallas.linode.com
Fremont, SUAspeedtest.fremont.linode.com
Frankfurt, Germaniaspeedtest.frankfurt.linode.com
Londra, Marea Britaniespeedtest.london.linode.com
Singapurspeedtest.singapore.linode.com
Tokyospeedtest.tokyo2.linode.com

GreenGeeks

Găzduire web ecologică, GreenGeeks testul de viteză IP este următorul.

LocațieTest de viteză
Chicago, SUA216.104.36.130
Phoenix, SUA99.198.116.170
Montreal, CA184.107.41.68
Amsterdam, NL198.20.98.2

Planul de găzduire începe de la 2,95 USD pe lună și au și un plan de revânzători. Așadar, dacă vă gândiți să începeți o afacere de hosting, vă puteți gândi să încercați GreenGeeks.

Hostwinds

Centre de date de nivel 4, disponibile în două locații.

LocațieTest de viteză
Dallas108.174.193.107
Seattle104.168.168.16

Hostwinds Oferă garanție de returnare de 60 de zile și o durată de funcționare de 99,99%.

FastComet

Situat strategic în toată lumea. FastComet oferă diverse găzduire – Web, Cloud, Dedicat, OpenCart, WordPress, etc. și centre de date disponibile în următoarele locații.

LocațieTest de viteză
Chicago99.198.108.242
Dallas45.56.71.242
Newark173.255.235.72
Frankfurt85.90.245.58
Londra139.162.209.26
Amsterdam107.6.185.250
Singapur139.162.25.42
Tokyo106.185.47.119

TMDHosting

Furnizat de hosting de distribuire partajat, TMDHosting testul de viteză IP este următorul.

LocațieTest de viteză
Chicago99.198.116.170
fenix99.198.116.170
Londra108.61.196.101
Amsterdam198.20.98.2
Singapur216.104.36.130
Sydney108.61.212.117
Tokyo108.61.201.151

Concluzie

Te-a ajutat la alegerea găzduirii potrivite pentru afacerea ta online? Cei mai mulți dintre ei oferă o garanție de încercare / returnare de bani, așa că încercați-o pe cea care vă place.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map