5 تهدید رایج در مورد برنامه های وب و نحوه جلوگیری از آنها

با وجود راحتی آنها ، هنگام تکیه بر برنامه های وب برای فرآیندهای تجاری اشکالاتی وجود دارد.


نکته ای که همه صاحبان مشاغل باید آنرا تصدیق و محافظت کنند ، وجود آسیب پذیری های نرم افزار و تهدید برنامه های وب است.

در حالی که وجود ندارد 100٪ ضمانت ایمنی, برخی اقدامات برای جلوگیری از صدمه دیدن وجود دارد.

اگر از CMS استفاده می کنید ، آخرین گزارش هک شده توسط سوکوري نشان می دهد بیش از 50٪ وب سایتها آلوده هستند با یک یا چند آسیب پذیری.

اگر تازه وارد برنامه های وب هستید ، در اینجا تهدیدهای متداول برای جستجوی و جلوگیری از آنها وجود دارد:

تنظیمات نادرست امنیتی

یک برنامه کاربردی وب معمولاً توسط برخی عناصر پیچیده که زیرساختهای امنیتی آن را تشکیل می دهند پشتیبانی می شود. این شامل بانکهای اطلاعاتی ، سیستم عامل ، فایروال ها ، سرورها و سایر نرم افزارها یا دستگاه های کاربردی است.

آنچه مردم متوجه نمی شوند این است که همه این عناصر نیاز دارند تعمیر و نگهداری مکرر و پیکربندی تا برنامه وب به درستی اجرا شود.

قبل از استفاده از یک برنامه وب ، با توسعه دهندگان ارتباط برقرار کنید تا اقدامات امنیتی و اولویتی که برای توسعه آن انجام شده است را درک کنید.

هر زمان ممکن باشد ، برنامه های نفوذ را برای برنامه های وب تعیین کنید تا توانایی آن را در دستیابی به داده های حساس آزمایش کنید. این می تواند بلافاصله به آسیب پذیری های برنامه وب کمک کند.

این می تواند به پیدا کردن کمک کند آسیب پذیری برنامه های وب به سرعت.

بد افزار

وجود بدافزارها یکی دیگر از رایج ترین تهدیدهایی است که شرکتها معمولاً از آنها در برابر خود محافظت می کنند. پس از بارگیری بدافزارها ، پیامدهای شدید مانند نظارت بر فعالیت ، دسترسی به اطلاعات محرمانه و دسترسی به فضای داخلی به نقض داده های بزرگ ممکن است رخ دهد.

بدافزارها را می توان در گروههای مختلف قرار داد زیرا آنها برای دستیابی به اهداف مختلف کار می کنند – جاسوس افزارها ، ویروس ها ، Ransomware ، Worms و Trojans.

برای مقابله با این مشکل ، حتماً فایروال ها را نصب و نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که همه سیستم عامل های شما نیز به روز شده اند. همچنین می توانید برنامه نویسان و متخصصان ضد ویروس / ویروس را در این زمینه درگیر کنید اقدامات پیشگیرانه برای از بین بردن و مشاهده عفونت های مخرب.

همچنین اطمینان حاصل کنید که از فایلهای مهم در محیط های بی خطر خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید. این در واقع به این معنی است که اگر از کار خود خارج شوید ، قادر خواهید بود بدون پرداخت هزینه به دلیل باج افزار ، به تمام اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید.

بررسی هایی را در نرم افزار امنیتی ، مرورگرهای استفاده شده و افزونه های شخص ثالث انجام دهید. اگر تکه ها و به روزرسانی هایی برای افزونه ها وجود دارد ، حتماً در اسرع وقت بروزرسانی کنید.

حملات تزریق

حملات تزریق یکی دیگر از تهدیدهای متداول در این زمینه است. این نوع حملات در انواع مختلف تزریق وجود دارد و برای حمله به داده ها در برنامه های وب مقدماتی وجود دارد زیرا برنامه های وب برای عملکرد نیاز به داده دارند..

هرچه اطلاعات بیشتری لازم باشد ، اهداف بیشتری برای حملات تزریق وجود دارد. نمونه هایی از این حملات شامل موارد زیر است تزریق SQL ، تزریق کد و برنامه نویسی متقاطع.

حملات تزریق SQL معمولاً از طریق عمل تزریق داده به برنامه وب ، کنترل بانک اطلاعاتی مالک وب سایت را ربوده می کنند. داده های تزریق شده به دستورالعمل های بانک اطلاعاتی صاحب وب سایت که توسط خود صاحب سایت مجاز نیستند ، می دهد.

این منجر به نشت داده ها ، حذف یا دستکاری داده های ذخیره شده می شود. از طرف دیگر ، تزریق کد شامل تزریق کدهای منبع به برنامه وب است ، در حالی که کپی اسکریپت در سطح سایت کد (جاوا اسکریپت) را به مرورگرها تزریق می کند..

این حملات تزریق عمدتاً برای ارائه دستورالعمل برنامه وب شما که مجاز نیستند نیز کار می کنند.

برای مقابله با این امر ، به صاحبان مشاغل توصیه می شود تکنیک های اعتبار سنجی ورودی و رمزگذاری قوی را اجرا کنند. صاحبان مشاغل نیز به استفاده از encourکمترین امتیازاصول به گونه ای که حقوق کاربر و مجوز برای اقدامات به حداقل برسد.

کلاهبرداری فیشینگ

حملات کلاهبرداری فیشینگ معمولاً درگیر شده و مستقیماً در تلاشهای بازاریابی ایمیلی دخالت می کند. این نوع تهدیدها به گونه ای طراحی شده اند که مانند ایمیل هایی که از منابع معتبر تهیه شده اند ، با هدف کسب اطلاعات حساس مانند اعتبار ورود به سیستم ، شماره حساب بانکی ، شماره کارت اعتباری و سایر اطلاعات.

اگر فرد از تفاوت ها و نشانه هایی که پیام های ایمیل مشکوک است آگاهی نداشته باشد ، می تواند کشنده باشد زیرا ممکن است به آن پاسخ دهد. از طرف دیگر ، می توان از آنها برای ارسال بدافزار نیز استفاده کرد که با کلیک کردن ، ممکن است به اطلاعات کاربر دسترسی پیدا کنند.

برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی ، اطمینان حاصل کنید که همه کارکنان آگاه و قادر به کشف ایمیل های مشکوک هستند.

اقدامات پیشگیرانه نیز باید تحت پوشش قرار گیرد تا اقدامات بعدی انجام شود.

به عنوان مثال ، اسکن پیوندها و اطلاعات قبل از بارگیری ، و همچنین تماس با فردی که ایمیل برای ارسال به منظور بررسی مشروعیت آن تماس گرفته است.

نیروی بیرحمانه

سپس حملات بی رحمانه ای انجام می شود ، در حالی که هکرها سعی کنید کلمات عبور را حدس بزنید و به زور به جزئیات صاحب برنامه وب دسترسی پیدا کنید.

هیچ راه موثری برای جلوگیری از بروز این امر وجود ندارد. با این حال ، صاحبان مشاغل می توانند با محدود کردن تعداد ورود به سیستم و همچنین استفاده از تکنیک معروف به رمزگذاری ، مانع از این شکل از حمله شوند..

با اتخاذ زمان برای رمزگذاری داده ها ، این امر اطمینان می دهد که استفاده هکرها برای هر چیز دیگری برای هکرها دشوار است مگر اینکه دارای کلید رمزگذاری.

این یک گام مهم برای شرکت هایی است که برای ذخیره داده های حساس لازم هستند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map