5 بهترین VAPT مبتنی بر ابر برای سایتهای تجاری کوچک و متوسط

چشم انداز تجارت الکترونیکی با پیشرفت در فن آوری های اینترنتی باعث افزایش چشمگیر تجارت الکترونیکی شده است و باعث می شود افراد بیشتری بتوانند به اینترنت وصل شوند و معاملات بیشتری انجام دهند..


امروزه بسیاری از مشاغل بیشتر به منبع اصلی تولید درآمد به وب سایتهای خود اعتماد می کنند. از این رو ، امنیت چنین بسترهای وب نیاز به اولویت بندی دارد. در این مقاله ، لیستی از برخی از بهترین ابزارهای مبتنی بر ابر VAPT (ارزیابی آسیب پذیری و آزمایش نفوذ) موجود در امروز را بررسی خواهیم کرد و چگونگی استفاده از آنها را می توان با راه اندازی ، مشاغل کوچک و متوسط.

ابتدا ، یک صاحب مشاغل مبتنی بر تجارت الکترونیکی یا تجارت الکترونیک باید تفاوت ها و شباهت های بین ارزیابی آسیب پذیری (VA) و تست نفوذ (PT) را درک کند تا تصمیم خود را هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب بهترین گزینه برای تجارت شما مطلع کند. اگرچه VA و PT هر دو خدمات مکمل ارائه می دهند ، اما تفاوت های ظریفی در هدف رسیدن به آنها وجود دارد.

تفاوت بین VA و VT

در هنگام انجام ارزیابی آسیب پذیری (VA) ، آزمایش کننده قصد دارد اطمینان حاصل کند که همه آسیب پذیری های باز در برنامه ، وب سایت یا شبکه تعریف ، شناسایی ، طبقه بندی و اولویت بندی شده است. گفته می شود ارزیابی آسیب پذیری یک تمرین با لیست است. این امر می تواند با استفاده از ابزارهای اسکن حاصل شود که در ادامه در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم. انجام چنین تمرینی بسیار ضروری است ، زیرا به کسب و کار این بینش حساس را می دهد که نقاط ضعف در چه نقاطی قرار دارند و چه چیزی برای رفع آنها لازم است. این تمرین همچنین همان چیزی است که هنگام پیکربندی دیوارهای آتش ، مانند WAF ها ، اطلاعات لازم را برای مشاغل فراهم می کند..

از طرف دیگر ، یک تمرین Penetration Test (PT) مستقیم تر است و گفته می شود هدف گرا است. هدف در اینجا نه تنها بررسی دفاعی برنامه بلکه همچنین سوءاستفاده از آسیب پذیری های کشف شده است. هدف از این شبیه سازی حملات سایبری در زندگی واقعی به برنامه یا وب سایت است. برخی از این کارها با استفاده از ابزار خودکار قابل انجام است. برخی از آنها در مقاله ذکر شده است و می تواند به صورت دستی نیز انجام شود. این امر به ویژه برای کسب و کارها مهم است که بتوانند سطح خطر آسیب پذیری را درک کنند و بهترین کار برای تضمین چنین آسیب پذیری از سوء استفاده های مخرب احتمالی است..

بنابراین ، ما می توانیم این را توجیه کنیم؛ یک ارزیابی آسیب پذیری در انجام آزمایش نفوذ نفوذ ایجاد می کند. از این رو ، نیاز به داشتن ابزارهای کامل و کامل که می تواند به شما در دستیابی به هر دو کمک کند.

بیایید گزینه ها را بررسی کنیم …

آسترا

Astra یک ابزار کامل VAPT مبتنی بر ابر است و دارای تمرکز ویژه ای برای تجارت الکترونیکی است. این برنامه از WordPress ، Joomla ، OpenCart ، دروپال ، Magento ، PrestaShop و دیگران پشتیبانی می کند. این مجموعه با مجموعه ای از برنامه ها ، نرم افزارهای مخرب و آزمایشات شبکه برای ارزیابی امنیت برنامه وب شما همراه است.

این دستگاه با یک داشبورد بصری همراه است که با توجه به یک جدول زمانی خاص ، تجزیه و تحلیل گرافیکی تهدیدات مسدود شده در وب سایت شما را نشان می دهد.

برخی از ویژگی ها عبارتند از:.

 • برنامه تجزیه و تحلیل کد استاتیک و پویا

با کد استاتیک و تجزیه و تحلیل پویا ، که کد برنامه را قبل و در زمان اجرا بررسی می کند تا اطمینان حاصل شود که تهدیدات در زمان واقعی گرفتار شده اند ، که می تواند بلافاصله برطرف شود.

 • اسکن بدافزار

همچنین اسکن برنامه ای خودکار برای بدافزارهای شناخته شده انجام می دهد و آنها را حذف می کند. به همین ترتیب ، اختلاف فایل برای تأیید صحت پرونده های شما ، که ممکن است توسط یک برنامه داخلی یا یک مهاجم خارجی اصلاح شده باشد ، بررسی می کند. در قسمت اسکن بدافزار ، می توانید از وب سایت خود اطلاعات مفیدی در مورد بدافزارهای احتمالی دریافت کنید.

 • تشخیص تهدید

Astra همچنین ردیابی و ورود به سیستم را به صورت خودکار انجام می دهد ، که به شما این بینش را می دهد که قسمت هایی از برنامه در مقابل حمله هایی که بیشترین قسمتها بر اساس اقدامات حمله قبلی مورد سوء استفاده قرار گرفته اند ، آسیب پذیرتر هستند..

 • دروازه پرداخت و آزمایش زیرساختها

این آزمایش قلم دروازه پرداخت را برای برنامه های دارای ادغام پرداخت انجام می دهد – به همین ترتیب ، آزمایش های زیرساخت برای اطمینان از امنیت زیرساخت های نگهدارنده برنامه.

 • تست شبکه

Astra با تست نفوذ شبکه روترها ، سوئیچ ها ، چاپگرها و سایر گره های شبکه همراه است که می تواند تجارت شما را در معرض خطرات امنیتی داخلی قرار دهد.

بر اساس استانداردها ، آزمایش Astra بر اساس استانداردهای امنیتی اصلی ، از جمله OWASP ، PCI ، SANS ، CERT ، ISO27001.

نتپارکر

تیم نتپارکر یک راه حل مشاغل متوسط ​​و بزرگ برای بنگاه اقتصادی است که دارای چندین ویژگی است. از ویژگی اسکن قوی ای برخوردار است که با اتوماسیون کامل و ادغام کامل به عنوان فناوری مبتنی بر اثبات-اسکن علامت گذاری می شود..

Netsparker با ابزارهای موجود تعداد زیادی ادغام دارد. این نرم افزار به راحتی در ابزارهای ردیابی مسئله مانند Jira ، Clubhouse ، Bugzilla ، AzureDevops و غیره ادغام می شود. این سیستم همچنین دارای سیستم های مدیریت پروژه مانند Trello است. به همین ترتیب ، با سیستم های CI (ادغام مداوم) مانند جنکینز ، Gitlab CI / CD ، Circle CI ، لاجورد ، و غیره این به Netsparker امکان ادغام در SDLC شما (چرخه زندگی توسعه نرم افزار) را می دهد. از این رو خطوط لوله ساخت شما اکنون می تواند شامل یک بررسی آسیب پذیری باشد ، قبل از آنکه ویژگی های برنامه کاربردی خود را تغییر دهید.

یک داشبورد اطلاعاتی به شما می دهد که چه اشکالات امنیتی در برنامه شما ، میزان شدت آنها و چه مواردی برطرف شده است. همچنین اطلاعات آسیب پذیری را از نتایج اسکن و نقاط ضعف امنیتی در اختیار شما قرار می دهد.

قابل تحمل

Tenable.io ابزاری برای اسکن برنامه های کاربردی وب است که بینش مهمی از دیدگاه امنیتی کلیه برنامه های وب شما ارائه می دهد.

تنظیم و شروع به کار آسان است. این ابزار فقط روی یک برنامه کاربردی که اجرا کرده اید متمرکز نمی شود بلکه تمام برنامه های وب شما مستقر شده اند.

همچنین اسکن آسیب پذیری آن را مبتنی بر ده آسیب پذیری بالای OWASP بالا قرار می دهد. این امر باعث می شود هر ژنرال امنیتی بتواند اسکن برنامه وب را درک کند و نتایج را آسان کند. می توانید برای جلوگیری از انجام یک کار تکراری از برنامه های دوباره اسکن دستی ، یک اسکن خودکار برنامه ریزی کنید.

ابزارهای Pentest

ابزارهای Pentest اسکنر اطلاعات لازم را برای بررسی کامل در مورد آسیب پذیری ها برای بررسی در وب سایت به شما می دهد.

این برنامه شامل اثر انگشت نگاری در وب ، تزریق SQL ، فیلمبرداری متقابل سایت ، اجرای دستور از راه دور ، گنجاندن پرونده محلی / از راه دور و غیره است. اسکن رایگان نیز موجود است اما با ویژگی های محدود.

گزارشگری جزئیات وب سایت شما و آسیب پذیری های مختلف (در صورت وجود) و میزان شدت آنها را نشان می دهد. در اینجا تصویری از گزارش اسکن رایگان “نور” ارائه شده است.

در حساب PRO ، می توانید حالت اسکن را که می خواهید انجام دهید انتخاب کنید.

داشبورد کاملاً بصری است و به کلیه اسکن های انجام شده و میزان شدت متفاوت ، بینش کاملی می بخشد.

اسکن تهدید نیز می تواند برنامه ریزی شود. به همین ترتیب ، این ابزار دارای یک ویژگی گزارشگری است که به یک تستر امکان می دهد گزارشات آسیب پذیری را از اسکن های انجام شده تولید کند.

Google SCC

مرکز فرماندهی امنیت (SCC) یک منبع نظارت امنیتی برای Google Cloud است.

این کار به کاربران Google Cloud امکان تنظیم نظارت امنیتی را برای پروژه های موجود خود بدون ابزار اضافی فراهم می کند.

SCC حاوی انواع منابع امنیتی بومی است. شامل

 • Cloud Anomaly Detection – برای تشخیص بسته های داده نادرست ناشی از حملات DDoS مفید است.
 • Cloud Security Scanner – برای تشخیص آسیب پذیری هایی از قبیل فیلم نویسی متقابل سایت (XSS) ، استفاده از رمزهای عبور متن روشن و کتابخانه های قدیمی در برنامه شما مفید است.
 • Cloud DLP Data Discovery – این لیستی از سطل های ذخیره سازی را نشان می دهد که حاوی داده های حساس و / یا تنظیم شده هستند
 • Forseti Cloud SCC Connector – این امکان را به شما می دهد تا اسکنرها و ردیاب های دلخواه خود را توسعه دهید

همچنین شامل راه حل های شریک مانند CloudGuard ، Chef Automate ، Qualys Cloud Security ، Reblaze است. همه این موارد را می توان در Cloud SCC ادغام کرد.

نتیجه

امنیت وب سایت چالش برانگیز است ، اما به لطف ابزارهایی که می توانند تشخیص دهند که چه چیزی آسیب پذیر است و خطرات آنلاین را کاهش می دهد ، آسان می شود. اگر قبلاً نبود ، امروز راه حل فوق را برای محافظت از تجارت آنلاین خود امتحان کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map