6 راه برای اخراج نقاط ضعف از سایت شما

اجازه ندهید رباتهای بد سایت شما را به دست بگیرند و بر تصمیمات تجاری تأثیر بگذارند.


بازدید کنندگان وب سایت همیشه افرادی نیستند که از گوشت و گوشت تهیه می شوند: بعضی اوقات آنها ربات ها هستند. رباتها اکثراً وب سایت ها را برای جمع آوری آمار برای موتورهای جستجوگر مانند گوگل و یاهو تمیز می کنند ، اما همچنین ربات هایی وجود دارند که اطلاعات را جمع می کنند ، حساب های جعلی ایجاد می کنند ، ویروس ها را پخش می کنند یا بخش های کامنت اسپم را در autopilot جمع می کنند – و اینها مواردی هستند که می توانند بیشترین آسیب را انجام دهند..

گرفتن ناگهانی توسط ربات های سایت می تواند بسیار زیاد باشد و این یک کابوس بالقوه برای یک مدیر سایت است که ترجیح می دهد یک کشتی تمیز را اجرا کند. در اینجا نحوه مشخص کردن اینکه کدام نوع رباتها چه کاری انجام می دهند – و چند روش عملی برای اخراج رباتها از وب سایت شما آورده شده است.

رباتهای موتور جستجو در مقابل Spam Bots

برخی از ربات ها خوب هستند ، ربات های موتور جستجو برای یافتن اطلاعات جدید در موتورهای جستجو به وب سایت شما مراجعه می کنند و شما معمولاً می خواهید این نوع ربات ها از وب سایت خود فراتر روند. این همان چیزی است که به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا سایت شما را در بین نتایج آن فهرست کنند.

آنچه برای مدیر سایت ضروری است این است رباتهای موتور جستجو را در مقابل ترافیک واقعی شناسایی کنید برای جمع آوری تصویری دقیق از تعداد بازدید کنندگان و بازدیدها از انسان. اگر تو داری تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل, به زیر تنظیمات پیشرفته نگاه کنید ، و می توانید ربات های موتور جستجو و ترافیک انسان را تقسیم کنید تا ببینید موتورهای جستجوگر و افراد چگونه سایت شما را مشاهده می کنند.

به غیر از موتور جستجوی استاندارد ، شما همچنین می توانید انواع مختلفی را اجرا کنید اسپم و ربات های برداشت. اینها موارد خطرناک تری هستند که باید هنگام ظاهر شدن سعی کنید از آنها خلاص شوید. بعضی اوقات ویروس ها را گسترش می دهند. بارهای دیگر ، آنها اسپم می کنند یا سایتی را با حساب های کاذب پر می کنند.

Spotting Bot Spam 

اگر در سایت خود ربات های اسپم فعال داشته باشید ، به احتمال زیاد وجود خواهد داشت …

 • افزایش حسابهای جدید ، معمولاً مواردی که یا چند پست اسپم ایجاد می کنند یا اصلاً هیچ یک ندارند.
 • افزایش اظهارنظرهایی که هیچ ارتباطی با کامنتها ندارند ، گاهی اوقات با یا بدون پیوند.
 • کاربرانی که از هرزنامه در صندوق ورودی PM یا پست الکترونیکی پست الکترونیکی خود شکایت دارند.
 • افزایش میزان اسپم در صندوق پستی الکترونیکی متصل به وب سایت شما.
 • بعضی اوقات افزایش غیرمنطقی در بازدید کنندگان سایت بدون افزایش فعالیت می تواند ربات هایی را نشان دهد که اطلاعات را جمع می کنند.

وجود ربات های بد می تواند یک کابوس باشد ، به خصوص وقتی وظیفه آنها اسپم کردن سایت شما با پیوند به ویروس ها یا تصاویر غیرقانونی است. به محض اینکه علائم ربات را انجام دادید که کاری غیر از ایندکس کردن موتورهای جستجو انجام می دهد ، برخی از مراحل زیر را امتحان کنید.

تأیید اعتبار

اگر وب سایت شما شامل استفاده از حساب های کاربری است ، تأیید ورود به سیستم می تواند تعداد حساب های ربات را که می توانید ثبت نام کنید ، کاهش دهید.

تأیید اعتبار ثبت نام از شماره تلفن یا آدرس پست الکترونیکی متصل به حساب “کد تأیید” قبل از ورود به سیستم کاربر استفاده می کند. این کار برای اکثر افراد آسان است ، اگرچه تلاش بسیار زیادی برای ربات سایت مخرب است.

همچنین به یک مدیر سایت می دهد که حسابهای جدید دارای آدرس پست الکترونیکی قانونی یا شماره تلفنی باشد که به آن متصل شده است: اکثر حسابهای جعلی “اسپم”.

استفاده از Banhammer

از توابع ممنوعیت و حذف حساب سایت خود استفاده کنید تا از هر حساب کاربری جدید و قدیمی که ممکن است رباتها باشد ، عیب یابی کنید.

به غیر از متوقف کردن ثبت نام در رده های وب خود ، باید اطمینان حاصل کنید که از هرگونه ربات های قدیمی یا حساب های غیرفعال که نباید در آنجا باشند خلاص می شوید. شما تعجب خواهید کرد که چقدر سریع هرزنامه ها می توانند یک سایت یا حساب رسانه های اجتماعی را مسدود کنند – و تا زمانی که لیستی از کاربران را مرور نمی کنید ، حتی نمی دانید که آنها در آنجا حضور داشتند.

Captcha Incorporation

سیستم Captcha برای متوقف کردن رباتهای هرزنامه با کارهای پیچیده جزئی ساخته شده است که میانگین ربات را در تسلیم اشتباه می گیرند.

اگر متوجه بیش از حد بسیاری از نظرات اسپم در فیلتر نظرات خود هستید ، ممکن است وقت آن باشد که علاوه بر این ، Captcha را در بخش نظرات وب سایت خود وارد کنید. هرزنامه ها و نظرات را تقریباً فوراً تضمین می کنید.

برای سایت های وردپرس ، شما ممکن است استفاده از یک راه حل ضد اسپم مانند CleanTalk.

اعتدال اعتدال

بخش نظرات سایت خود را بطور منظم بررسی کنید. در اینجا ، می توانید نظرات اسپم را که از طریق فیلترهای تعدیل خودکار ایجاد شده است حذف کنید – و معمولاً این کاربران را ممنوع می کنید.

در صورت بروز مشکل در اظهار نظر و اسپم کردن ربات ها ، تعدیل اظهار نظر دستی را تنظیم کنید. به این ترتیب ، هر نظر ارسال شده در سایت به این معنی است که شما یک ایمیل دریافت می کنید و باید این نظرات را بصورت دستی تأیید کنید. این می تواند مدتی طول بکشد تا نظرات شما به صورت دستی تعدیل شود ، اما گاهی اوقات این تنها راه برای اطمینان از اینکه بخش نظرات شما کاملاً عاری از رباتها و هرزنامه ها است.

برچسب زدن تغییر  

فراوانی از هرزنامه در صندوق ورودی سایت شما می تواند به معنای این باشد که رباتها به برچسب وصل شده اند که اجازه آن را می دهد. معمولاً مشکل در اینجا نهفته است صفحه درباره سایت یا در جایی در کمین است فرم تماس با سایت.

فرم مخاطبی را انتخاب کنید که آدرس پست الکترونیکی را که نامه های الکترونیکی به آن پنهان شده اند ، مخفی کنید. اگر این کار را نکرده اید ، برای یافتن آدرس پست الکترونیکی مناسب ، کاری که باید انجام دهید این است که کد منبع را اسکن کنید تا آدرس پست الکترونیکی به صورت ساده به جای یک اسکریپت خارجی که دستیابی به آن دشوارتر است.

اگر در مورد صفحه شما آدرس ایمیل شما را با فرمی که به راحتی توسط یک spam bot قابل شناسایی است ، لیست می کند (“[ایمیل محافظت شده]“) ، آن را به چیز دیگری تغییر دهید (” آدرس [در] دامنه [dot] com “) یا برای امنیت بیشتر ، به فرم تماس امن تر جاسازی شده مانند بالا توضیح دهید..

غیرفعال و حذف کاربر Bot

درست به همان روشی که نظرات باید به صورت دستی و مرتبا توسط یک مدیر سایت بررسی شود ، لیست مشترکین پست الکترونیکی و کاربران غیرفعال بررسی شود و هر چیزی که در آنجا نباشد باید حذف شود. کاربران ربات که موفق به جستجو از طریق زنجیره تأیید ورود به سیستم شدند ، به راحتی قابل شناسایی و حذف هستند ، اگرچه حسابهای کاربری غیرفعال با تنها چند پست نیز باید حذف شوند.

حسابهای غیرفعال کاربر یا رباتها هستند ، یا در معرض خطر قرار گرفتن توسط رباتها هستند: رباتها همیشه حسابهای جدید ایجاد نمی کنند ، اما می توانند بعضاً موارد قدیمی و غیرفعال را برای استفاده مشابه ربودند.. 

نتیجه

امیدوارم با اجرای بالا ، شما نکات بدی را در سایت خود متوقف کنید. اگر از CMS هایی مانند WordPress ، Joomla ، Drupal و غیره استفاده می کنید ، ممکن است شما نیز از استفاده از محافظت از امنیت مبتنی بر ابر مانند SUCURI استفاده کنید نه فقط برای متوقف کردن هرزنامه بلکه بسیاری از تهدیدات آنلاین..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map