8 بهترین تمرین عملی برای امنیت سایبر

داده ها به یک جنبه اساسی سازمان ها تبدیل شده اند و محافظت از آن به یک کار بسیار مهم تبدیل شده است.


کوچک یا بزرگ ، هر سازمان به دلیل عدم آگاهی و عدم توانایی سرمایه گذاری در محافظت از داده های خود ، می تواند از نقض داده ها متاثر شود..

بسیاری از دارندگان مشاغل تصور می کنند که مجرمان سایبری از حمله به شرکت خود عبور می کنند زیرا اطلاعات کمی دارند. اما طبق کنگره ایالات متحده, کمیته تجارت کوچک دریافت که 71 درصد از SMB هایی که کمتر از 100 کارمند دارند ، با حملات سایبری روبرو هستند. این بدان معناست که فرصتی وجود دارد که با این وجود می توانید هکرها حتی اگر شغل کوچکی داشته باشید مورد هدف قرار گیرند ، بنابراین به حمایت های امنیتی خود بیاندیشید.

آیا اطلاعات حساس شما ایمن است?

اگر اینطور نیست ، وقت آن است که از داده های خود محافظت کنید.

آیا راهی برای محافظت از اطلاعات حساس شرکت من وجود دارد?

بنابراین در اینجا مقاله ای هستیم که در آن می خواهیم بهترین شیوه ها برای محافظت از داده های حساس شرکت شما را مورد بحث قرار دهیم.

استفاده از فایروال

مهمترین عامل دفاع در حمله سایبری فایروال است.

توصیه می شود یک دیوار آتش برای ایجاد سدی بین مهاجم و داده های خود ایجاد کنید. علاوه بر این ، بسیاری از شرکت ها تصمیم می گیرند علاوه بر فایروال های خارجی ، فایروال های داخلی را نیز نصب کنند تا از داده های خود محافظت بیشتری کند. برای محدود کردن تلفات و سرقت داده ها در سطح شبکه ، باید فایروال ها و خط مشی های ترافیکی را نصب کنیم.

انواع مختلفی از فایروال وجود دارد اما عمدتاً یا مبتنی بر سخت افزار یا مبتنی بر نرم افزار است. فایروال مبتنی بر سخت افزار نسبت به نرم افزار گران است.

با تشکر از جامعه منبع باز ، گزینه های بسیاری وجود دارد که در مقاله زیر توضیح داده شده است.

7 بهترین فایروال منبع باز برای محافظت از شبکه شما

اگر آماده سرمایه گذاری هستید (به هر حال باید باشید) ، ممکن است دیوار آتش مدیریت شده مبتنی بر ابر را نیز در نظر بگیرید. مزیت سرویس مبتنی بر ابر این است که دیگر لازم نیست نگران نصب ، اداره و نگهداری باشید. شما آنچه را که استفاده می کنید پرداخت می کنید.

در اینجا برخی از گزینه هایی که می توانید کشف کنید ، آورده شده است.

7 فایروال قدرتمند مدیریت شده برای محافظت از زیرساخت های ابر

هنگام فایروال کردن زیرساخت های شبکه ، بهترین کارها را انجام دهید تا همه را انکار کنید و فقط آنچه لازم است را مجاز کنید.

مدیریت هویت و دسترسی (IAM)

هنگامی که با هرگونه مسائل مربوط به امنیت در یک سازمان سر و کار داریم ، عمدتاً با استفاده از اطلاعات و اطلاعات خود محافظت می کنیم. برای این منظور ، ما باید تمام ابزارها و کنترلهای لازم در رابطه با هویت و مدیریت دسترسی را داشته باشیم. ابزارها و کنترل هایی که در IAM گنجانده شده است عبارتند از: تحلیل رفتار کاربر ، مدیریت دستگاه تلفن همراه ، VPN & فایروال بعدی و غیره. علاوه بر این ، IAM به ما این امکان را می دهد تا اطلاعات مربوط به ورود به سیستم کاربر را ضبط و ضبط کنیم ، فعالیت را ترتیب دهیم ، پایگاه داده سازمانی با استفاده از هویت کاربران و حذف امتیازات دسترسی را ثبت کنیم..

سیستم های IAM عمدتاً برای ایجاد قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری برای ایجاد گروه های مختلف با مدیریت حساب متمایز ممتاز برای نقش های خاص مورد استفاده قرار می گیرند تا بتوان وظایف شغلی مبتنی بر حقوق دسترسی کارمندان را به راحتی و یکنواخت اختصاص داد. حتی سیستم ها همچنین باید فرآیندهای تأیید و درخواست را برای تغییر امتیازات ارائه دهند ، زیرا کارمندانی که دارای موقعیت و عنوان شغلی یکسان هستند ، ممکن است برای دسترسی به شخصی سازی نیاز داشته باشند. علاوه بر این ، داشتن یک زیرساخت توانمند IAM به شرکتها کمک می کند تا ضمن ارائه اطلاعات ، دسترسی به تولید ، کارآمد و ایمن به منابع فن آوری را از طریق سیستم های مختلف برقرار کنند..

مدیریت پچ

مدیریت پچ نقش اساسی در امنیت سایبری دارد.

تکه ها عمدتاً برای مقابله با آسیب پذیری و شکاف های امنیتی استفاده می شوند. یک استراتژی خوب مدیریت پچ به عنوان یکی از دلایل قانع کننده در زمینه امنیت سایبری ذکر شده است. تکه های امنیتی عمدتا برای رفع و شناسایی نقص برنامه / نرم افزار طراحی شده اند.

یک استراتژی مؤثر برای مدیریت پچ اطمینان حاصل می کند که تکه ها به موقع اعمال می شوند ، و همچنین هیچ تأثیر منفی بر روی عملیات ها ندارد. استقرار سریع تکه ها به بازیگران مخرب از پتانسیل آسیب پذیری اطلاع می دهد و همچنین از فرصتهای مختلفی برای کشف سیستم های آسیب پذیر بهره برداری استفاده می کند..

موجودی نرم افزار

موجودی نرم افزار تخمین اندازه گیری كنترل را برای آنچه كه در خانه نصب شده است فراهم می كند. علاوه بر این ، در شرکت های کوچک ، ما از نرم افزارها یا برنامه های منبع باز مختلف استفاده نمی کنیم. در حالی که ، دنباله خریداری شده از نرم افزار تجاری ، یک برگه فاکتور را برای بارگیری مستقیم نرم افزار منبع باز به طور مستقیم در وب و بدون هیچ اثری ایجاد می کند..

ما همچنین باید قبل از نصب ، نرم افزار منبع باز را برای یکپارچگی بررسی کنید ، همراه با ضبط تاریخ و زمان بارگیری ، زیرا یک نرم افزار منبع باز همراه با هش های مختلف MD5 و امضاهای مختلف گارد محافظت از GNU برای بررسی اینکه آیا بارگیری به طور کامل انجام شده است یا نه.

به عنوان بهترین روش ، اعتبار نرم افزار منبع باز را نیز مرور کنید. چقدر محبوب است ، چه کسی از آنها استفاده می کند ، چه کسی از آنها پشتیبانی می کند ، آیا پشتیبانی حرفه ای یا اجتماعی و غیره وجود دارد.

تشخیص تهدیدات خودی

این یکی از مهمترین مشکلات امنیتی داده ها یا امنیت سایبری است که بسیاری از آژانس ها از جمله در بخش دولتی با آن روبرو هستند.

تهدیدات خودی عمدتاً توسط افرادی که به عنوان پیمانکار یا کارمند شرکت شما فعالیت می کنند ، برای شبکه شما رخ می دهد. نظارت بر فعالیتهای کاربران نقش مهمی دارد زیرا می توانیم اقدامات کاربر را تأیید کنیم و همچنین رفتار غیرمجاز کاربر را تشخیص دهیم.

شناسایی تهدیدات خودی یک کار چالش برانگیز است ، اما اگر تهدیدات داخل را نشناسد ممکن است منجر به ضرر گسترده ای برای سازمان شود..

فایل پشتیبانی اطلاعات

تهیه نسخه پشتیبان تهیه یکی از بهترین روشها در زمینه امنیت سایبر است.

برای هر سازمان داشتن پشتیبان کامل از کلیه داده های لازم از سطح حساس سطح پایه تا سطح بالا ضروری است. ما باید از پشتیبان داده های موجود در انبار مطمئن اطمینان حاصل کنیم و همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که در صورت بروز فاجعه طبیعی ، کلیه نسخه های پشتیبان در یک مکان جداگانه ذخیره می شوند..

ما همچنین باید مرتباً بررسی کنیم که آیا بکاپ ها به درستی کار می کنند یا خیر. مهمترین چیز این است که برای مهاجرت تهدیدات خودی باید وظایف پشتیبان را بین چند نفر تقسیم کنیم.

فرکانس تهیه نسخه پشتیبان به ماهیت تجارت بستگی دارد. ممکن است برخی از مشاغل روزانه به نسخه پشتیبان از داده های زمان واقعی نیاز داشته باشند. اگر تجارت شما با پرونده های مسطح عمدتاً سر و کار دارد ، ممکن است برای تهیه نسخه پشتیبان از فضای ذخیره ابری استفاده کنید.

8 فضای ذخیره سازی شیء برای ذخیره عمومی & داده های خصوصی

اجرای سیاست گذرواژه

یک خط مشی رمز عبور قوی در فهرست فعال سازمان ، LDAP یا IAM خود پیاده سازی کنید. برای هر چیزی کمتر از هشت کاراکتر و ترکیبی از حرف ، عدد و کاراکترهای خاص حل و فصل نکنید. مجبور شوید هر 2 یا 3 ماه یکبار رمز عبور را تغییر دهید.

برنامه های بسیاری وجود خواهد داشت که اعتبار خود را دارند ، و اغلب آنها در اکسل ذخیره می شوند. به فکر اجرای یک مدیر رمز عبور باشید.

10 مدیر منبع باز و رمز عبور تجاری برای تیم ها

مدیر رمز عبور رمز عبور را در پایگاه داده خود ذخیره می کند ، که رمزگذاری شده است و دسترسی توسط کنترل دسترسی کنترل می شود.

از تأیید هویت چند عاملی استفاده کنید

اجرای تنظیمات احراز هویت چند عاملی در محصولات ایمیل و شبکه ساده است و یک لایه محافظت اضافی برای داده های شما فراهم می کند. این همچنین به شما کمک می کند تا به وضوح بین دسترسی به کنترل بهبود یافته و کاربران حسابهای مشترک تمایز قائل شوید.

نتیجه

حفاظت از داده به اندازه رشد شغل شما اهمیت دارد. عدم محافظت از سازمان سرزمین داده ها در خسارات عظیم. امنیت داده های تجاری از ریزش آن در دست کاربران غیرمجاز بسیار مهم است. روشهای فوق توضیح داده شده به شما در محافظت از داده های شغلی کمک می کند.

برچسب ها:

  • متن باز

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map