8 پیام مختلف هشدار دهنده Google و چرا آنها اتفاق می افتند؟

Google غالباً هشدارهای امنیتی را برای جلوگیری از ورود شما به یک وب سایت مخرب یا هک شده نمایش می دهد.


شما یا از طریق اخطاری در مرورگر Chrome یا از طریق اخطار در زیر وب سایت در نتایج جستجو به شما هشدار داده می شوید. در حالی که هشدارهای امنیتی Chrome به عنوان صفحه قرمز خطر نشان داده شده است ، نتایج جستجوی Google یک هشدار لینک شده در زیر URL وب سایت آلوده نشان می دهد.

این هشدارهای امنیتی نیاز به حل مسئله از هسته و ارسال مجدد وب سایت برای بررسی با Google دارد. ممکن است Google به شما درمورد بدافزارهای موجود در وب سایت شما اطلاع داده باشد اگر به کنسول جستجوی Google بروید و جستجو کنید مسائل امنیتی ممکن است یک اعلان مانند زیر دریافت کنید.

بعد ، وب سایت خود را با آن اسکن کنید جستجوی لیست سیاه آنلاین یا اسکنر امنیتی این امر در بررسی علت بسیار مفید خواهد بود. با داشتن یک اسکنر می توانید مستقیماً کدهای مخرب در صفحات خاص در وب سایت خود را بررسی کنید.

در این مقاله ، ما را پوشش خواهیم داد هشت مورد از این هشدارهای Google که ممکن است با وب سایت خود مواجه شوید و معنای آنها چیست.

توجه داشته باشید: هشدارهای امنیتی برطرف نمی شوند تا اینکه مدیر وب سایت اقدام کند و مسئله را برطرف کند. برای اطلاع از نحوه حذف مسئله ، می توانید این راهنمای حذف فهرست سیاه گام به گام را دنبال کنید.

این سایت ممکن است به رایانه شما آسیب برساند

بیایید با پیام هشدار “این سایت ممکن است به رایانه شما آسیب برساند” شروع کنیم. این هشداری است که گوگل در نتایج جستجو در زیر عنوان وب سایت برای وب سایت هایی که به نظر می رسد توزیع نرم افزارهای مخرب هستند ، نمایش می دهد.

اگر بدافزار (نرم افزار مخرب) نصب شود ، می تواند سرقت کند & از اطلاعات کاربر مانند جزئیات کارت اعتباری ، کلمه عبور ذخیره شده ، کوکی ها ، عکس ها و سایر داده های حساس سوء استفاده کنید. همچنین ممکن است رایانه شما را کند کند یا نتایج جستجوی شما را تغییر دهد.

این سایت ممکن است هک شود

اخطار “این سایت ممکن است هک شود” در نتایج جستجوی Google وقتی Google معتقد است وب سایت شما برای اضافه کردن صفحات اسپم جدید یا آلوده کردن صفحات موجود ، مشاهده خواهید کرد..

هنگامی که کاربر با اخطار به صفحه ای مراجعه می کند ، می تواند به وب سایتی که اسپم یا بدافزار پخش می کند ، هدایت شود.

سایت فریبنده پیش رو

پیام هشدار دهنده سایت فریبنده به طور کلی در حین دسترسی به وب سایت در مرورگر Chrome نمایش داده می شود. سایتی که برای فریب کاربران در فاش کردن جزئیات مهم حساس شناخته شده است ، توسط گوگل فریب خورده است.

صفحه هشدار قرمز زیر نشانگر هشدار پیش رو سایت فریب دهنده است.

گوگل ایجاد کرده است مرور ایمن ابزاری که می توانید از آن برای تحلیل وب سایت خود برای کدهای مضر یا ویروس استفاده کنید.

گزارش این وب سایت ناامن است

مشابه هشدار سایت فریبنده Ahead که در بالا بحث شد. اگر محتوای وب سایت خطرناک یا فریب دهنده باشد ، اخطار می بینید. این سایتها اغلب به سایت های “فیشینگ” یا “بدافزار” گفته می شوند. یک سایت فریبنده ممکن است یک تقلید خارج و خارج از سایت اصلی باشد ، در حالی که یک سایت ناامن هنوز هم می تواند تشخیص داده شود یا ممکن است یک نسخه ارزان قیمت از وب سایت اصلی باشد.

سایت های فریبنده ممکن است با استفاده از آرم و شرکت های دیگر از اطلاعات قانونی برای فریب کاربر استفاده کنند. در حالی که ممکن است یک سایت “ناامن” نسبتاً کمتر شرور باشد.

برخی از افزونه ها یا افزونه ها می توانند چنین کدهایی را در وب سایت شما نصب کنند تا چنین اقدامات بدخواهی را انجام دهند. همچنین ، یک افزونه آسیب پذیر در حال حاضر نصب شده (برای سایت های وردپرس) می تواند هکر را به سوءاستفاده از برنامه وب خود سوق دهد و برنامه های مخرب را در وب سایت شما تزریق کند.

سایت پیش رو حاوی بدافزار است

در بیشتر موارد ، این خطا هشدار می دهد که سایت شما به شکلی دیگر مورد هک قرار گرفته است. این امکان وجود دارد که شخصی ، آن چیزی که معمولاً به آن معروف است ، پیدا کرده باشد درب پشتی به وب سایت خود ، و از آن سوء استفاده کنید تا از امنیت وب سایت خود بپرهیزید.

سایت پیش رو حاوی برنامه های مضر است

همانطور که ممکن است حدس بزنید ، خطا نشانگر هک شدن صفحه وب است. الگوریتم گوگل آن را به عنوان یک وب سایت آلوده توزیع محتوای مضر معرفی می کند. این کد از وب سایت آلوده به رایانه های بازدید کنندگان وب سایت گسترش می یابد و حتی می تواند در وب سایت های آسیب پذیر دیگر گسترش یابد.

دلیل دیگر می تواند این باشد که برنامه های مضر در وب سایت شما اجرا می شود. مانند cryptocurrency استخراج معادن بدافزار مبتنی بر JavaScript (مانند بیت کوین ، مونرو و غیره) که از توان پردازنده گرانبها شما استفاده نمی کنند. معمولاً یا صاحب وب سایت اینگونه برنامه ها را توسط خود وب سایت نصب می کند یا یک افزونه آسیب پذیر JavaScript مخرب را به هر صفحه اضافه می کند.

حمله فیشینگ در پیش است

این اخطار ، دوباره فعالیت های فیشینگ را در وب سایت شما دنبال می کند.

دلایل دیگری نیز وجود دارد که می تواند منجر به لیست سیاه وب سایت شما شود:

 • چندین کاربر وب سایت را به عنوان سایت فیشینگ ارسال می کنند Google Safe Browsing
 • وب سایت مشخص شده است که حملات فیشینگ را انجام می دهد
 • هدایت کاربران به URL هایی که به وب سایت های فیشینگ معروف هستند

طبق گفته های گوگل ، آنها برای تعیین اینکه آیا یک صفحه اصیل است یا خیر ، از چندین تکنیک استفاده می کنند. این الگوریتم ها همچنین شامل شناسایی خودکار و گزارش های کاربر برای کارهای مشکوک و / یا گمراه کننده هستند. معیارهای بسیار پیشرفته گوگل محتوای و صفحات هر صفحه را برای گرفتن صفحات احتمالی گمراه کننده و بنابراین یک سایت بررسی می کند.

ممکن است هکرهای تحت حمایت دولت سعی در سرقت رمز عبور شما داشته باشند

Google شروع به هشدار به کاربران کرد هکرهای دولتی در اواسط سال 2012 همانطور که از نام این محصول پیداست ، گوگل در مورد سایتی که توسط هکرهای دولت به خطر بیافتد ، هشدار می دهد و می فرستد. ماه گذشته ، در نوامبر 2019, گوگل 12،000 هشدار درباره هکرهای تحت حمایت دولت ارسال کرد.

بسیاری از این هشدارها می تواند زنگ خطر باشد. اما شما هرگز نمی دانید ، احتمال وجود هشدارها نیز صحیح است. توصیه می شود برای نقض احتمالی ، وب سایت خود را توسط متخصصان امنیتی ارزیابی کنید. هیچ روش روشنی توسط Google توصیف نشده است که به شما بگوید چه عاملی می تواند دلیل این هشدار را نشان دهد ، اما به داشتن یک متخصص حرفه ای ارزیابی آسیب پذیری در وب سایت های شما آسیب نمی رساند.

در برخی موارد ، در جایی که مشخص شده است که وب سایت شما واقعاً هک شده است ، انتخاب یک پاک سازی کامل بدافزار ممکن است راهی باشد.

چگونه می توانید لیست سیاه Google را حذف کنید?

پاک کردن پیام های هشدار دهنده از وب سایت شما بسیار آسان است. Google درباره دلیل لیست سیاه شما را به شما اطلاع می دهد. برای اطلاع از این دلیل می توانید به کنسول جستجوی Google خود وارد شوید و به برگه Security Security بروید.

در مرحله بعد ، وب سایت خود را از طریق یک اسکنر بدافزار اجرا کنید تا صفحات دقیق آلودگی را شناسایی کنید. برای اسکن وب سایت خود برای لیست های لیست سیاه مختلف موتور جستجو در این مقاله می توانید از هر یک از این ابزارهای اسکن رایگان بدافزار استفاده کنید. سپس ، وب سایت خود را از علت پاک کرده و پاکسازی کنید ، ادامه دهید و یک درخواست بررسی را با Google ارسال کنید.

قبل از ارسال آن برای بررسی ، بررسی کنید که هیچ اثری از هک باقی نمانده است. اگر مطمئن نیستید که چگونه سایت هک شده را تمیز کنید ، می توانید از متخصصین کمک بگیرید.

پس از برطرف شدن اخطار از وب سایت خود ، اقدامات امنیتی لازم را برای محافظت از وب سایت خود انجام دهید تا در آینده از بروز چنین موارد اشتباهی جلوگیری کنید. در زیر مواردی از اقدامات امنیتی ذکر شده است که در صورت رعایت ، به درستی می توانند امنیت سختی را به وب سایت شما ارائه دهند.

 • CMS ، افزونه ها را به روز کنید, & مضامین
 • گذرواژه‌ها را به پانل سرور ، هاستینگ و غیره تغییر دهید.
 • افزونه های defunct را حذف کنید
 • فایروال را نصب کنید
 • تلاش برای ورود به صفحه پنل مدیریت خود را محدود کنید
 • لیست فهرست را غیرفعال کنید
 • فایلهای صحیح را تنظیم کنید & مجوزهای پوشه
 • محافظت از سخت افزار

افکار نهایی

وب به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است. از آنجا که هکرها همیشه به دنبال راه های بی سابقه ای برای هک کردن وب سایت های شما هستند ، نیاز به بارزتری برای محافظت از آن وجود دارد. امروزه هوشیاری و پیشگویی با امنیت گزینه ای نیست بلکه یک ضرورت است.

علاوه بر این ، با موتورهای جستجوگر مانند Google قوانین سختگیرانه را اعمال می کنند & سیاستهای مربوط به نقض امنیت ، شما باید کوشش کنید که همیشه در جبهه امن باشید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map