9 بهترین ابزار واکنش حادثه امنیتی برای شرکتهای کوچک

ابزارهای واکنش حادثه برای ایجاد امکان سازمانها در شناسایی و رسیدگی سریع حملات سایبری ، سوءاستفاده ها ، بدافزارها و سایر تهدیدهای امنیتی داخلی و خارجی بسیار حیاتی است..


معمولاً این ابزارها در کنار راه حلهای امنیتی سنتی ، مانند آنتی ویروس و فایروال ها ، برای تجزیه و تحلیل ، هشدار و گاهی کمک به متوقف کردن حملات کار می کنند. برای انجام این کارها ، ابزارها اطلاعاتی را از سیاهههای مربوط به سیستمها ، نقاط انتهایی ، تأیید هویت یا سیستمهای هویت و سایر مناطق جمع آوری می کنند که در آن سیستمها را برای فعالیتهای مشکوک و سایر ناهنجاریها نشان می دهد که سازش یا نقض امنیتی را ارزیابی می کنند..

این ابزارها به نظارت و شناسایی سریع و حل طیف گسترده ای از موضوعات امنیتی کمک می کنند ، بنابراین روند کار را ساده تر کرده و نیاز به انجام کارهای تکراری را به صورت دستی از بین می برد. بسیاری از ابزارهای مدرن می توانند چندین قابلیت ارائه دهند ، از جمله شناسایی خودکار و مسدود کردن تهدیدات و در عین حال هشدار دادن به تیم های امنیتی مربوطه برای بررسی بیشتر موضوع.

تیم های امنیتی بسته به نیاز سازمان می توانند از ابزارهای مختلف در مناطق مختلف استفاده کنند. این می تواند نظارت بر زیرساخت ها ، نقاط پایانی ، شبکه ها ، دارایی ها ، کاربران و سایر مؤلفه ها باشد.

انتخاب بهترین ابزار برای بسیاری از سازمان ها یک چالش است. برای کمک به شما در یافتن راه حل مناسب ، در زیر لیستی از ابزارهای واکنش حادثه برای شناسایی ، جلوگیری و پاسخ به انواع تهدیدات امنیتی و حمله به سیستمهای ICT شما قرار دارد..

IBM QRadar

IBM QRadar SIEM ابزاری برای کشف عالی است که تیم های امنیتی را قادر می سازد تهدیدها را درک کرده و پاسخ ها را در اولویت قرار دهند. Qradar اطلاعات دارایی ، کاربر ، شبکه ، ابر و نقطه پایانی را در اختیار شما قرار می دهد ، سپس آن را درمورد اطلاعات تهدید و اطلاعات آسیب پذیری مرتبط می کند. پس از این ، آنالیز پیشرفته را برای شناسایی و ردیابی تهدیدها در هنگام نفوذ و پخش از طریق سیستم ها اعمال می کند.

راه حل بینش هوشمندانه ای درباره مسائل امنیتی کشف شده ایجاد می کند. این امر دلیل اصلی مشکلات امنیتی را همراه با دامنه نشان می دهد ، از این طریق به تیمهای امنیتی اجازه می دهند که پاسخ دهند ، تهدیدات را از بین ببرند ، و گسترش و تأثیرات را سریع متوقف کنند. به طور کلی ، IBM QRadar یک راه حل کامل تجزیه و تحلیل با انواع ویژگی ها ، از جمله گزینه مدل سازی ریسک است که به تیم های امنیتی اجازه می دهد حملات بالقوه را شبیه سازی کنند..

IBM QRadar برای مشاغل متوسط ​​و بزرگ مناسب است و می تواند به صورت نرم افزاری ، سخت افزاری یا لوازم مجازی در محیط فرض ، ابری یا SaaS مستقر شود..

سایر ویژگی ها شامل

 • فیلتر عالی برای تولید نتایج مطلوب
 • توانایی شکار تهدید پیشرفته
 • تجزیه و تحلیل خالص جریان
 • امکان تجزیه و تحلیل سریع داده های فله
 • جرائم پاک شده یا گمشده را دوباره بخوانید
 • موضوعات پنهان را کشف کنید
 • تجزیه و تحلیل رفتار کاربر.

SolarWinds

SolarWinds توانایی های مدیریت گزارش و گزارش های گسترده ، پاسخ به واقعه در زمان واقعی را دارد. این نرم افزار می تواند سوءاستفاده ها و تهدیدات را در مناطقی مانند پرونده های رویداد Windows ویندوز تجزیه و تحلیل کند و از این رو به تیم ها اجازه می دهد سیستم ها را در مقابل تهدیدها نظارت و رسیدگی کنند.

Security Event Manager ابزارهای تجسمی ساده ای دارد که به کاربران امکان می دهد فعالیت های مشکوک یا ناهنجاری ها را به راحتی شناسایی کنند. همچنین علاوه بر پشتیبانی عالی از توسعه دهندگان ، از داشبورد دقیق و آسان برای استفاده نیز برخوردار است.

رویدادها و سیاهههای مربوط به شناسایی تهدیدات شبکه از پیش فرض را تجزیه و تحلیل می کند ، SolarWinds علاوه بر درایوهای USB مانیتور ، دارای یک تهدید خودکار است. مدیر ثبت وقایع و رویدادهای خود دارای فیلتر پیشرفته و ارسال و ورود به سیستم ، و کنسول رویدادها و گزینه های مدیریت گره است.

ویژگی های عمده شامل

 • تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی برتر
 • تشخیص سریع فعالیت و تهدیدهای مشکوک
 • نظارت مستمر امنیتی
 • تعیین زمان یک رویداد
 • پشتیبانی از انطباق با DSS ، HIPAA ، SOX ، PCI ، STIG ، DISA و سایر مقررات.

راه حل SolarWinds برای مشاغل کوچک و بزرگ مناسب است. این گزینه دارای گزینه های پیش فرض و استقرار ابری است و در ویندوز و لینوکس اجرا می شود.

منطق سومو

منطق سومو یک سکوی انعطاف پذیر امنیتی مبتنی بر ابر انعطاف پذیر است که به تنهایی یا در کنار سایر راه حل های SIEM در محیط های چند ابر و همچنین ترکیبی کار می کند.

این پلتفرم از یادگیری ماشینی برای شناسایی و بررسی تهدیدات پیشرفته استفاده می کند و می تواند طیف گسترده ای از مسائل امنیتی را در زمان واقعی تشخیص و پاسخ دهد. بر اساس یک مدل داده یکپارچه ، Sumo Logic به تیمهای امنیتی اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل های امنیتی ، مدیریت ورود به سیستم و سازگاری و سایر راه حل ها را در یکجا جمع کنند. این راه حل علاوه بر خودکارسازی کارهای امنیتی مختلف ، فرآیندهای پاسخ به بروز را نیز بهبود می بخشد. استقرار ، استفاده و مقیاس نیز بدون به روزرسانی سخت افزاری و نرم افزاری پرهزینه آسان است.

تشخیص در زمان واقعی ، امنیت و انطباق سازمان را به نمایش می گذارد و می تواند تهدیدها را به سرعت شناسایی و منزوی کند. منطق Sumo به اجرای تنظیمات امنیتی و ادامه نظارت بر زیرساخت ها ، کاربران ، برنامه ها و داده های مربوط به میراث و سیستم های مدرن IT کمک می کند..

 • به تیمها اجازه می دهد تا هشدارها و رویدادهای امنیتی را به راحتی و مدیریت کنند
 • رعایت مقررات HIPAA ، PCI ، DSS ، SOC 2.0 و سایر مقررات را آسان و کم هزینه تر کنید.
 • تنظیمات امنیتی و انحرافات را شناسایی کنید
 • رفتار مشکوک را از طرف کاربران مخرب تشخیص دهید
 • ابزارهای پیشرفته مدیریت دسترسی که به جداسازی دارایی ها و کاربران خطرناک کمک می کنند

ManageEngine

ManageEngine EventLog Analyzer ابزاری SIEM است که بر تجزیه و تحلیل پرونده های مختلف تمرکز دارد و اطلاعات مختلف عملکرد و امنیت را از آنها استخراج می کند. این ابزار که در حالت ایده آل یک سرور log است ، دارای توابع تحلیلی است که می تواند در مورد روندهای غیرمعمول موجود در سیاههها را شناسایی و گزارش دهد ، مانند مواردی که ناشی از دسترسی غیرمجاز به سیستمها و داراییهای IT است..

مناطق هدفمند شامل سرویس ها و برنامه های کلیدی مانند سرورهای وب ، سرورهای DHCP ، پایگاه داده ، صف های چاپی ، سرویس های ایمیل و غیره می باشد همچنین ، آنالایزر ManageEngine که روی سیستم های ویندوز و لینوکس کار می کند ، در تأیید پیروی از استانداردهای محافظت از داده ها مفید است. مانند PCI ، HIPPA ، DSS ، ISO 27001 و موارد دیگر.

AlientVault

AlienVault USM ابزاری جامع برای ترکیب تهدیدات ، پاسخ به حادثه ، و همچنین مدیریت انطباق برای ارائه نظارت جامع امنیتی و اصلاح درمحیط های فرضی و ابری است. این ابزار دارای چندین قابلیت امنیتی است که شامل شناسایی نفوذ ، ارزیابی آسیب پذیری ، کشف دارایی و موجودی ، مدیریت ورود به سیستم ، همبستگی رویداد ، هشدارهای ایمیل ، بررسی های سازگاری و غیره می باشد..

این یک هزینه کم هزینه یکپارچه ، آسان برای پیاده سازی و استفاده از ابزار USM است که به حسگرهای سبک و عوامل انتهایی متکی است و همچنین می تواند تهدیدها را در زمان واقعی تشخیص دهد. همچنین ، AlienVault USM در برنامه های انعطاف پذیر برای جلب هر اندازه سازمانها موجود است. مزایای آن شامل می شود

 • از یک پورتال وب واحد برای نظارت بر فرضیه فناوری اطلاعات در محل و ابر استفاده کنید
 • به سازمان کمک می کند تا از الزامات PCI-DSS پیروی کند
 • هشدار از طریق ایمیل هنگام کشف مشکلات امنیتی
 • طیف گسترده ای از گزارش های مربوط به فن آوری ها و تولید کنندگان مختلف را همزمان با تولید اطلاعات عملی ، تجزیه و تحلیل کنید
 • داشبورد آسان برای استفاده که فعالیت ها و روندها را در تمام مناطق مربوطه نشان می دهد.

LogRhythm

LogRhythm, که به عنوان یک سرویس ابری یا یک دستگاه فرضیه موجود است ، طیف گسترده ای از ویژگی های برتر دارد که از همبستگی ورود به سیستم تا هوش مصنوعی و تحلیل رفتاری متغیر است. این پلتفرم یک بستر اطلاعاتی امنیتی ارائه می دهد که از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل سیاههها و ترافیک در ویندوز و سیستم های لینوکس استفاده می کند.

این نرم افزار دارای ذخیره انعطاف پذیر داده است و علاوه بر ارائه ردیابی تهدیدی تقسیم شده ، حتی در سیستم هایی که داده های ساختاری ، دیدی متمرکز یا اتوماسیون ندارند ، یک راه حل مناسب برای گردش کار قطعه قطعه است. مناسب برای سازمان های کوچک و متوسط ​​، به شما امکان می دهد تا از طریق ویندوز یا سایر سیاهههای مربوط الک کنید و به راحتی در فعالیت های شبکه ببندید.

علاوه بر اینکه به راحتی با Varonis ادغام می شود علاوه بر ادغام به راحتی با Varonis ، برای تقویت قابلیت های تهدید و پاسخ به حوادث سازگار است..

Rapid7 InsightIDR

Rapid7 InsightIDR یک راه حل امنیتی قدرتمند برای شناسایی و پاسخ به حادثه ، دید نهایی ، نظارت بر تأیید هویت ، از جمله بسیاری از قابلیت های دیگر است.

ابزار SIEM مبتنی بر ابر دارای ویژگی های جستجو ، جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل است و می تواند طیف گسترده ای از تهدیدات از جمله اعتبار سرقت شده ، فیشینگ و بدافزار را تشخیص دهد. این به شما امکان می دهد تا به سرعت در مورد فعالیت های مشکوک ، دسترسی غیرمجاز از سوی کاربران داخلی و خارجی ، به سرعت شناسایی و هشیار شوید.

InsightIDR از فن آوری پیشرفته فریب ، تجزیه و تحلیل رفتار مهاجمان و کاربر ، نظارت بر یکپارچگی پرونده ها ، مدیریت گزارش های مرکزی و سایر ویژگی های کشف استفاده می کند. این امر به یك ابزار مناسب برای اسكن نقاط انتهایی مختلف و فراهم كردن زمان واقعی تهدیدات امنیتی در سازمانهای كوچك ، متوسط ​​و بزرگ می باشد. جستجوی گزارش ، نقطه پایانی و داده های رفتار کاربر ، بینشی را ارائه می دهد که به تیم ها کمک می کند تا تصمیم های امنیتی سریع و هوشمند بگیرند.

چلپ چلوپ

چلپ چلوپ ابزاری قدرتمند است که از فناوری های یادگیری هوش مصنوعی و دستگاهی برای ارائه بینش عملی ، مؤثر و پیش بینی استفاده می کند. این ویژگی امنیتی را به همراه بازرس قابل تنظیم دارایی ، تجزیه و تحلیل آماری ، داشبورد ، تحقیقات ، طبقه بندی و بررسی رویدادها بهبود بخشیده است..

Splunk برای انواع سازمانها برای استفاده در محل و فرضیه SaaS مناسب است. این ابزار به دلیل قابلیت مقیاس پذیری ، تقریباً برای هر نوع تجارت و صنعت ، از جمله خدمات مالی ، مراقبت های بهداشتی ، بخش دولتی و غیره کار می کند..

سایر ویژگی های کلیدی آن هستند

 • تشخیص سریع تهدید
 • تعیین نمرات ریسک
 • مدیریت هشدارها
 • توالی وقایع
 • پاسخ سریع و مؤثر
 • با داده های مربوط به هر دستگاه ، از پیش فرض یا ابر کار می کند.

وارونیس

وارونیس تجزیه و تحلیل های مفید و هشدارهایی در مورد زیرساخت ها ، کاربران و دسترسی و استفاده از داده ها ارائه می دهد. این ابزار گزارشات و هشدارهای عملی را ارائه می دهد و سفارشی سازی انعطاف پذیر حتی برای پاسخ به برخی از فعالیت های مشکوک نیز دارد. این داشبورد جامع را ارائه می دهد که به تیم های امنیتی امکان اضافه شدن به سیستم ها و داده های خود را می دهد.

پاسخ تصادف خودکار وارونیس

همچنین ، وارونیس می تواند در مورد سیستم های ایمیل ، داده های بدون ساختار و سایر دارایی های مهم با گزینه ای برای پاسخگویی خودکار برای حل مشکلات ، بینش بگیرد. به عنوان مثال ، مسدود کردن کاربری که سعی در دسترسی به پرونده ها بدون مجوز یا استفاده از یک آدرس IP ناآشنا برای ورود به شبکه سازمان دارد.

راه حل پاسخ حادثه وارونیس با سایر ابزارها به منظور ارائه بینش و هشدارهای عملی پیشرفته ادغام شده است. همچنین با LogRhythm یکپارچه می شود تا توانایی های کشف خطر و پاسخگویی را افزایش دهد. این به تیمها این امکان را می دهد تا عملکرد خود را ساده تر کرده و تهدیدها ، دستگاه ها و کاربران را به راحتی و به سرعت بررسی کنند.

نتیجه

با افزایش حجم و پیچیدگی تهدیدها و حملات سایبری ، تیم های امنیتی در بیشتر مواقع غرق هستند و بعضی اوقات قادر به پیگیری همه چیز نیستند. برای محافظت از دارایی و داده های مهم IT ، سازمان ها باید ابزارهای مناسبی را برای اتوماسیون کارهای تکراری ، نظارت و تحلیل سیاهههای مربوط ، کشف فعالیتهای مشکوک و سایر موارد امنیتی به کار گیرند..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map