وب سایت شما چهره تجارت شما است. این نه تنها به عنوان واسطه ای برای برقراری ارتباط با کاربران و ایجاد درآمد عمل می کند بلکه حضور برند شما را در وب نیز برقرار می کند.


از این رو ، امنیت وب سایت شما یکی از جنبه های اساسی است که باید به آن توجه داشته باشید ، با توجه به افزایش تعداد جرایم سایبری به سرعت.

یکی از چالش های مهم در دنیای اینترنت ، لیست سیاه لیست URL است. موتورهای جستجو و مقامات به دلایل امنیتی URL ها و IP های وب مشکوک را سیاه نمایی می کنند. گوگل هر روز حدود 10،000 آدرس اینترنتی وب سایت سیاه لیست می شود که مشکوک به نظر می رسد. این بدان معنی است که این وب سایت ها برای بازدید کنندگان ایمن نیست.

برای محافظت از تجربه آنلاین کاربر ، آدرس های اینترنتی لیست سیاه لیست های Google را در اختیار شما قرار می دهد.

در این مقاله با یک بینش دقیق در مورد لیست سیاه URL ، نحوه وقوع آن ، تأثیر آن و نحوه اصلاح آن آشنا می شوید..

بنابراین ، شروع می کنیم!

لیست سیاه URL: چیست؟?

به طور خلاصه ، لیست سیاه لیست فرایندی است که در آن موتورهای جستجوگر و سایر مراجع مانند Google ، Norton Safe Web ، Bing ، McAfee Siteociation و غیره لیست سیاه را حذف کرده یا URL وب سایت را از فهرست مربوطه حذف می کنند. آنها این کار را می کنند تا وب سایت ها را به عنوان بالقوه مخرب پیدا کنند ، که ممکن است به اشکال مختلفی مانند برنامه فیشینگ ، اسب های تروجان ، اسپم ها و غیره باشد..

به این ترتیب ، مسئولان و موتورهای جستجوگر مانع از پیشروی کاربران به وب سایت و اطلاع صاحب سایت می شوند و از این طریق مانع اهداف مخرب حمله کننده می شوند..

چگونه یک URL در لیست سیاه قرار می گیرد?

موتورهای جستجو مانند Google متعهد هستند که یک تجربه آنلاین محافظت شده را به کاربران خود ارائه دهند. برای دستیابی به این هدف ، موتورهای جستجو و سایر مقامات امنیتی برای کشف و پرچم گذاری وب سایت های مخرب که می توانند تهدیدات احتمالی آنلاین را ایجاد کنند ، سرمایه گذاری می کنند..

از آنجایی که موتورهای جستجو هرگز نمی خواهند کاربران خود را به دلیل وب سایتهای آلوده از بین ببرند و رایانه های کاربر را آسیب ببینند ، چنین سایتهایی را در نتایج جستجو نشان نمی دهند.

دلایل زیادی وجود دارد که می توان یک وب سایت را در لیست سیاه قرار داد.

این شامل موارد زیر است:

 • طرح های فیشینگ
 • اسب های تروجان
 • دارما هک می کند
 • ضبط اطلاعات
 • هرزنامه ها
 • بارگیری برنامه های ناخواسته
 • افزونه های ناامن یا کتابخانه

بنابراین ، اگر یک وب سایت با چنین آسیب پذیری هایی پیدا شود ، مرورگر هشدارهای امنیتی را نشان می دهد و بازدید کنندگان را از بازدید ناآگاهانه مطلع می کند. اگر سایت حاوی بدافزار باشد ، ممکن است هشدارهایی مانند زیر نشان دهد.

با این حال ، بسیاری از دارندگان وب سایت تصوری ندارند که وب سایت آنها مورد تهدید قرار گرفته یا قبلاً هک شده است. بنابراین ، چگونه می توانید بررسی کنید که URL وب سایت شما در لیست سیاه قرار گرفته است یا خیر?

بیایید چگونه!

آیا سایت شما در لیست سیاه قرار دارد?

می توانید بررسی های امنیتی مختلفی را انجام دهید تا متوجه شوید وب سایت شما در لیست سیاه قرار گرفته است یا نه.

مرور ایمن توسط Google – نمایش مشکلات مرتبط با وب سایت شما و اینکه آیا در لیست سیاه قرار گرفته است یا نه.

جستجوی لیست سیاه توسط Geekflare – طراحی شده توسط API ریسک وب Google. سریع بدانید که آیا سایتی ایمن در نظر گرفته شده است یا نه.

بررسی ترافیک وب سایت – کاهش سریع ترافیک رخ خواهد داد. می توانید از Google Analytics برای بررسی ترافیک وب سایت استفاده کنید ، و در صورت مشاهده هر گونه کاهش سریع ، ممکن است هشداری را مبنی بر اینکه وب سایت شما در لیست سیاه قرار دارد نشان دهد..

چگونه بر تجارت تأثیر می گذارد?

لیست سیاه URL می تواند برای کسب و کارها هم از نظر درآمد و هم از نظر اعتبار بسیار ویران کننده باشد. در حقیقت ، یک سایت ممکن است حدود 95٪ از ترافیک ارگانیک خود را توسط موتور جستجو گم کند. در نتیجه ، این امر به طور مستقیم بر فروش و همچنین درآمد تأثیر می گذارد.

Lowwebsitetraffic

نه تنها ترافیک موتور جستجو ، بلکه وقتی کاربران به صورت دستی به سایت شما دسترسی پیدا می کنند ، مرورگر هشدارها را نشان می دهد و این خوب نیست. مشتریان بالقوه شما بلافاصله سایت شما را ترک می کنند و به جای دیگری می روند.

نحوه جلوگیری از لیست سیاه لیست نشانی اینترنتی?

همانطور که می گویند –

“پیشگیری بهتر از درمان است”

شما باید نسبت به امنیت وب سایت توجه داشته باشید.

نگه داشتن به روز

افزونه های قدیمی ، کتابخانه ها و مضامین می توانند وب سایت شما را در معرض تهدیدات احتمالی قرار دهند. در نتیجه ، مجرمان سایبری هنگام شناسایی هرگونه حفره ، می توانند به راحتی از وب سایت شما سوء استفاده کنند.

به روز رسانی نرم افزار

از مکانیسمی برای به روزرسانی خودکار اجزای سایت خود استفاده کنید.

اگر از WordPress استفاده می کنید ، ممکن است استفاده را در نظر بگیرید همگام سازی iThemes, که به شما امکان می دهد چندین وب سایت را بصورت مرکزی مدیریت کنید. شما می توانید صدها سایت را با یک کلیک به روز کنید.

از نرم افزار غیر قابل اعتماد استفاده نکنید

سعی کنید از توسعه دهندگان غیر قابل اعتماد از نرم افزار استفاده نکنید. به این دلیل است که در تلاش برای دریافت رایگان آن ، وب سایت خود را از نظر امنیت آنلاین آن در معرض خطر قرار می دهید. می توانید وب سایت های زیادی را در آنجا پیدا کنید که مضامین و افزونه های رایگان دارند. اما همیشه این تصمیم عاقلانه است که از منابع غیر قابل اعتماد خودداری کنید زیرا این امر ممکن است در فعالیت های مخرب باز کند.

در صورت امکان ، برای حفظ امنیت وب سایت خود ، به دنبال نرم افزار و ابزارهای برتر از وب سایتهای معتبر باشید.

به سراغ یک بستر میزبانی قابل اعتماد بروید

توصیه می شود به دنبال یک بستر میزبانی مطمئن باشید که به آن اعتماد کنید.

و در نهایت, بیایید برخی از بهترین خدمات را برای نظارت بر سایت در لیست سیاه و رفع آنها بررسی کنیم.

نظارت بر وب سایت شما به صورت دستی و رفع آن هنگام لیست سیاه می تواند بسیار زمان بر باشد. درعوض ، می توانید از خدمات معتبری استفاده کنید که می تواند امنیت وب سایت شما را کنترل کند و همچنین در لیست سیاه بودن آن را برطرف کند. با این روش می توانید وقت خود را صرفه جویی کرده و در کارهای مهم دیگری که توجه شما را جلب می کند سرمایه گذاری کنید.

سوچوری

سوچوری هنگامی که امنیت وب سایت به دست می آید یکی از قابل اعتمادترین سیستم عامل های امنیتی و رهبران فکر است. آنها با داشتن تخصص در صنعت گسترده در فضای امنیتی ، می توانند به سرعت تجزیه و تحلیل کنند که چه چیزی و چگونه مهاجمان اهداف خود را انجام می دهند.

این روش می تواند برای محافظت از وب سایت شما ، بررسی های امنیتی موثری را برای شناسایی بدافزارها ، اسپم ها و سایر فعالیت های مخرب انجام دهد. و اگر وب سایت شما در لیست سیاه قرار گرفت ، می تواند آن را از طرف مقامات دیگری مانند:

 • لیست سیاه Google
 • مرور ایمن نورتون
 • لیست بلاک دامنه SpamHaus
 • یاندکس
 • لیست سیاه Bing
 • مخزن فیشینگ
 • ESET
 • سایت مک آفی
 • AVAST ، و بسیاری دیگر ….

Sucuri طیف گسترده ای از امنیت سایت را ارائه می دهد و از اسکنرهای بدافزار پیشرفته خود برای ارائه امنیت بهینه استفاده می کند.

 • اسکنر امنیتی
 • نظارت بر گواهینامه SSL / TLS
 • وقت تمام وقت & مانیتور DNS
 • اسکن هرزنامه SEO
 • پشتیبان گیری & بازگرداندن
 • WAF مبتنی بر ابر

شما می توانید به Sucuri اعتماد کنید تا وب سایت خود را در برابر آسیب پذیری های آنلاین محافظت کرده و آن را در لیست سیاه قرار دهید.

آسترا

Astra برای مقابله با هکرها و سایر تهدیدات آنلاین خدمات برتر ارائه می دهد. می توانید از زمان واقعی 360 وب سایت خود در برابر بدافزارها ، رباتها ، هکرها ، SQLi ، اسپم ها و غیره محافظت کنید..

این راه حل های امنیتی را به سیستم عامل های مختلف مانند WordPress ، Magento ، دروپال ، جوملا ، OpenCart ، PrestaShop و غیره ارائه می دهد. صدها ویژگی در راه حل امنیتی آنها وجود دارد..

SiteLock

یکی از ارائه دهندگان امنیت وب که به طور گسترده ای شناخته شده است, SiteLock, راه حل های خودکار امنیت سایبری را برای کمک به مشاغل در برابر فعالیت های مخرب ارائه می دهد.

SiteLock یک راه حل قدرتمند و در عین حال مقرون به صرفه ارائه می دهد. با وصله خودکار آنها ، لازم نیست نگران امنیت سایت خود باشید.

MalCare

MalCare امنیت کارآمد وردپرس را برای صاحبان سایت ، توسعه دهندگان و آژانس ها ارائه می دهد.

این وب سایت شما را به طور موثر در سرور اختصاصی خود اسکن می کند تا بارهای سرور شما کاهش یابد. اگر وب سایت شما در لیست سیاه قرار گرفت ، MalCare می تواند به شما کمک کند با استفاده از اطلاعات جمعی که شبکه شبکه وب سایت خود را کشف می کند و تهدیدهای پیچیده را در زمان واقعی کشف کنید ، سریع آن را رفع کنید..

نتیجه

تعداد جرائم سایبری به سرعت در حال افزایش است و مشاغل را تا حدود زیادی هم از نظر درآمد و هم از لحاظ شهرت تحت تأثیر قرار می دهد. لیست سیاه URL یکی از مواردی است که مشاغل امروزی از آن رنج می برند. بنابراین اجرای امنیت وب سایت نیاز به ساعت است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me