راه های مختلفی وجود دارد که برای انتقال پیام گرایش استفاده می شود ، اما همه آنها برای دستیابی به یک هدف مشابه هستند.


این شامل برایان دین “محتوای آسمان خراش” نیز رند فیشکین “محتوای 10 برابر”.

در موردی که می خواهید توجه زیادی به خود جلب کنید و از این رو به عنوان یک نیروگاه در نظر گرفته شوید ، محتوای شما باید در نوع خود بی نظیر و خارج از آنچه معمولی از هموطنان ارائه می دهد بی نظیر باشد..

به همین دلیل بسیاری از اماکن تجاری شروع به اختصاص بودجه و تلاش زیادی برای ایجاد مطالب گسترده می کنند. تا حد زیادی ، این امر برای تجارت بسیار مفید و مفید است.

با این حال ، این نیز منجر به جدیدی می شود خطر بالقوه.

چه اتفاقی می افتد در مورد زمانی که شما وقت و منابع زیادی را برای ایجاد یک قسمت حماسی از محتوا در اختیار مخاطبان خود قرار دهید ، فقط برای نشان دادن عدم علاقه?

فقط این موارد ضروری را دنبال کنید و دیگر لازم نیست نگران این مسئله باشید.

ایده های امیدوار کننده برای محتوا پیدا کنید

در صورت ، قبلاً مقدار قابل توجهی از مطالب را منتشر کرده اید. شما باید از طریق پست های خود بگذرید و مشخص کنید که کدام محتوا مخاطبان شما را بیشتر علاقه مند می کند.

از Google Analytics بازدید کرده و دریابید که پست های خاص وبلاگ ، بررسی محصولات یا هر محتوای خاص که برای نگهداری بهتر مشتریان نوشته شده است ، بیشترین تعداد بازدید و طولانی ترین زمان را در صفحه دریافت کرده اید.

از طرف دیگر ، اگر شما در اجرای استراتژی محتوای خود هستید ، ابزارهایی مانند SEMrush, اکسپلورر محتوا Ahrefs یا Buzzsumo برای کمک به شما در یافتن محتوای محبوب در طاقچه شما هستند.

ساده ترین اما اثبات شده ترین راهی که ایده های محتوا را می توان از خود مشتری جلب کرد این است که از آنها بخواهید: “این را میخواهی?

اگر تصمیم گرفتید موضوعی را که دارای حجم جستجوی بالایی است ، برجسته کنید ، به عنوان مثال: “بهترین لپ تاپ ها برای خرید در سال 2018“اما شما فقط نمی توانید تصور کنید که چگونه می توانید حداکثر تبدیل را از آن بدست آورید ، بنابراین مشارکت مشتری می تواند یک استراتژی خوب برای شما باشد.

از نظر معنایی بی نظیر ، که برای اهداف سئو نوشته شده است ، محتوای حساس به زمان و تقاضا ایجاد شده ، فقط نیمی از معامله است. ما به ایده مفهومی خاص اشاره می کنیم که هم برای شما و هم برای مشتریان سودمند خواهد بود.

این بسیار ناامیدکننده است ، اما با این وجود بیشتر مشاغل می توانند با سؤال سریع مخاطبان خود را سریعاً دریافت کنند.

در اینجا سه ​​نوع ممکن برای دستیابی به این هدف وجود دارد:

1) سوالات

نامه های ایمیل را که شامل یک نظرسنجی یا درخواست “پاسخ” است ارسال کنید. شما همچنین می توانید از کلمات خود مانند “ما قصد داریم___ را ایجاد کنیم” استفاده کنید.

در صورتی که می خواهید به طور رایگان به این دسترسی پیدا کنید ، روی این پیوند کلیک کنید و ما در صورت زنده دسترسی شما را برای شما ارسال خواهیم کرد. “

2) کانال های اجتماعی

ساده ترین راه برای دسترسی مخاطبان خود استفاده از اینستاگرام یا توییتر است.

با استفاده از چندین پیام کوتاه یا جالب توجه بر اساس ایده های مختلف مطالبی که در نظر دارید ، آمده و سپس بررسی کنید که بیشترین جذابیت را برای شما ایجاد می کند.

کسانی که هیچ تعقیب اجتماعی ندارند می توانند با عمق بیشتری به جیب های خود بپردازند و بخشی از آن را با چند سکه برای تبلیغات پولی دریافت کنند تا پیام مورد نظر مخاطبان خود را دریافت کنند.

3) تخته ها

یکی دیگر از گزینه های عالی این است که سایت های سؤالی نظیر كورا یا وبلاگها و تالارهای رایج در حوزه تخصص شخصی مانند GetResponse برای بازاریابی ایمیلی یا Moz برای SEO. ببینید کدام سؤال بیشتر مطرح است.

نکته اصلی در اینجا اینست که دقیقاً بدانیم آنچه در مورد آنچه مردم علاقه مند هستند و نه صرف حدس زدن در مورد آن ، پرسیده می شود.

محتوای خود را تأیید کنید

ایده تأیید و تأیید صحت محتوا قبل از سرمایه گذاری در آن ، در بخش نظرات یک اخیر آمده است پست موز.

دانیل سناریویی را تعریف می کند که تیمش ایده ای چشمگیر از نظر آنها داشته باشد اما فکر می کنند شگفتی های زیادی را برای آنها ایجاد می کند ، اما وقتی این فرایند را آغاز کرد و لاستیک به جاده برخورد کرد ، مخاطبان مورد نظر عدم تمایل کامل داشتند..

اولین نقطه عطف اعتبار سنجی که شامل قدمهایی است که اکثر افراد در روند تولید محتوا جدی نمی گیرند ، همانطور که موز گورو رند فیسکین در پاسخ خود توضیح داد.

ایجاد محتوا نمی تواند با ساختن یک محصول در هنگام سرمایه گذاری ، موافق باشد.

یکی ظاهراً از دیگری برتر است ، اما بی معنی نیست که از لگن آتش بگیرید وقتی کسی می تواند راه های ساده تر و ساده تر برای اعتبارسنجی ایده محتوای خود را قبل از قرار دادن زمان و منابع گرانبها انتخاب کند..

محتوای خود را با توزیع خود مطابقت دهید

یک بخش اساسی از فرایند بازاریابی محتوا وجود دارد که تعداد بسیار زیادی از بازاریابان در حالی که برنامه ریزی برای مطالب خود دارند ، نمی توانند در نظر بگیرند.

وی گفت: “به عنوان یک سازنده محتوا ، گناه به همین دلیل ، بارها مرا دنبال کرده است. متداول ترین فکر من این است که ارزش مطالب من فقط به خود محتوا استوار است نیل پاتل.

به محض این که قطعه اتصال دهنده اینترنت شما به سرعت در حال پخش است ، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد مگر اینکه یک کارواش یا چشمی وارد کنید و آنها را به صفحه ارسال کنید.

این مرحله هنر توزیع پازل محتوا است و باید بر نوع محتوای ایجاد شده تأثیر بسزایی داشته باشد.

این ایدئولوژی با استفاده از مثال زیر به خوبی درک خواهد شد.

در حالی که می توانید صاحبان مشاغل کوچک را در فضای حیوان خانگی هدف قرار دهید ، و شما مطمئناً از مناسب ترین کانال برای دسترسی به صاحبان آن هستید لینکدین, و آنها نسبت به حیوانات خانگی و همچنین مراقبت از حیوانات خانگی علاقه مند هستند ، حتماً این روند را تکرار کنید.

از آنها بپرسید که درباره چه چیزهایی شور هستند.

  • جوامع تحقیقاتی در فضای حیوان خانگی
  • به جستجوی گرایش محتوای حیوان خانگی در Explorer محتوای Ahref بپردازید
  • بیشترین سؤالات حیوان خانگی را درباره Quora تحقیق کنید

شما فکر می کنید متن مناسب و کامل پیدا کرده اید ، از جمله ارائه راهنمای حماسی برای نصب مبلمان برای دوستداران حیوانات اهلی فقط برای منفجر کردن کل گلدان.

باور نکردنی!

15،000 اشتراک در Facebook!

نزدیک به 3000 سهم پینترست

و در لینکدین ، ​​جایی که مخاطب هدف شماست … یک سهم?

بدست آوردن نزدیک به 20،000 سهم کل بی معنی است اما به سختی می توان به مخاطب هدف رسید. می توان با مخاطب اشتباه ویروسی کرد و از محتوای شما تقریباً صفر سود کسب کرد.

همانطور که در حال برنامه ریزی هستید ، ابتدا به مخاطب مورد نظر خود و اینکه به بهترین وجه پاسخگو هستند ، فکر کنید. شما شانس بهتری برای ارتباط برقرار کردن با مخاطبان از طریق آن رسانه دارید.

نتیجه

مطالب همچنان محتوا است. یک رویکرد هوشمندانه این است که قبل از تصمیم گیری در بازار ، بازار را آزمایش کنید تا چیزی را از آنجا تهیه کنید ، زیرا در این مرحله به احتیاط بیشتری در مقایسه با عرضه محصول احتیاج نخواهید داشت.

در عین حال ، اگر قصد سرمایه گذاری وقت و پول در یک محتوای اصلی را دارید ، با انجام برخی اعتبار سنجی محتاط باشید تا مخاطب با آن طنین انداز شود و علاقه مند شود.

به آمار تحلیل شده خود نگاهی بیندازید ، از مخاطبان فعلی خود بخواهید و توزیع کانال را در نظر داشته باشید تا بهترین فرصت ممکن برای موفقیت در محتوا را برای شما فراهم کند..

برچسب ها:

  • سئو

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me