8 بهترین ابزار بک گراند برای ادویه استراتژی سئو شما

یک نشانگر را بگیرید ، به تخته سفید خود بروید ، و یک کار اولویت روزانه را اضافه کنید: “بررسی کنید ، نظارت کنید و ایجاد بک گراند!” بعد از اتمام مدت زمان اجرای آن دستورالعمل ، هر روز بلافاصله پس از اولین فنجان قهوه ، نتایج را در قالب انبوه بازدید کنندگان جدید مشاهده می کنید که به وب سایت شما می آیند.


اگر صاحب وب سایت هستید یا باید آن را مدیریت کنید ، باید یک استراتژی سئو داشته باشید که صفحات شما را به بالای SERP سوق دهد. (اگر هیچ یک از این مخفف ها را نفهمید ، حتماً باید یکی را بخوانید معرفی SEO قبل از خواندن بقیه این مقاله.)

استراتژی SEO شما باید به عنوان اولویت شماره یک ایجاد محتوای عالی و اصلی باشد. و اولویت دوم باید یک استراتژی ایجاد لینک عالی داشته باشد که پیوندهای زیادی را به شما نشان می دهد به صفحات شما – یعنی بک لینک ها.

چرا بک لینک ها اینقدر مهم هستند?

موتورهای جستجو صفحات وب را معتبر برای هر کلمه کلیدی جستجو می کنند. این بدان معنی است که این صفحات برای اولین بار در SERP برای آن دسته از کلمات کلیدی یا حتی بهتر از آن ، در قسمت های برجسته قرار می گیرند ، که عملا روزانه هزاران بازدیدکننده را تضمین می کند.

برای اینکه مورد تأیید یک موتور جستجوگر باشد ، صفحه وب باید برخی از شرایط را رعایت کند. یکی از آنها این است که تا حد ممکن بک لینک داشته باشید.

در حال حاضر ، شما احتمالاً فکر می کنید “خوب ، این آسان است ، می توانم پیوندهای زیادی را به صفحه خود در سایر صفحات خودم قرار دهم و مشکل حل شده است.” نه-آه متاسفم ، اما خیلی ساده نیست شما به لینک ها فقط نیاز ندارید – به بک لینک های باکیفیت نیاز دارید.

ببینید ، همه لینک ها هنگام رسیدن به امتیاز دهی SERP یکسان نیستند. پیوندهای خوبی وجود دارد ، یعنی پیوندهایی که از صفحات معتبر دیگر برای همین کلمات کلیدی حاصل می شوند. اینها مواضع SERP شما را پیچیده تر می کنند. و سپس پیوندهای بدی وجود دارد ، که به آنها پیوندهای سمی نیز گفته می شود. شما باید از این کارها دوری کنید یا خلاص شوید زیرا آنها می توانند کل تلاشهای شما برای SEO را باطل کنند.

بک لینک به دلایل زیادی می تواند سمی تلقی شود ، اما همه به همان مفهوم اشاره می کنند: بک لینک وقتی صحیح نیست ، سمی است. به عنوان مثال ، اگر یک پیوند سمی کاملاً مصنوعی باشد ، می تواند کاملاً مصنوعی باشد ، اگر در صفحه پر از پیوند به صفحات غیرمرتبط با محتوای حتی نامربوط تر قرار گیرد. این می تواند یک بک لینک پرداخت شده باشد و موتورهای جستجو از آن متنفر باشند. همه پیوندها در وب سایتهای ناایمن یا در صفحات کم اعتبار نیز سمی تلقی می شوند.

راهبردهای ایجاد پیوند

اساساً ، هر استراتژی ایجاد پیوند به همان ایده کاهش می یابد: برای سایت خود در سایت های معتبری که خودتان ندارید ، لینک ایجاد کنید. آیا نمی دانید چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ خوب ، اول از همه ، باید بدانید که کار آسانی نیست. شما باید با در نظر گرفتن اینکه رقبای شما همان کار را انجام می دهند ، فرصتهای سخت را پیدا کنید.

بنابراین ، آنچه شما نیاز دارید ابزارهای خوبی برای فاش کردن این فرصت ها است. در مورد عجله طلا فکر کنید: کارگران معدن با بهترین ضرب و شتم و بیل بهترین فرصت ها را برای پیدا کردن لوازم طلا پیدا کردند. ما در زیر در مورد ابزارهای دیگر صحبت خواهیم کرد. ابتدا ، نکاتی را برای استفاده از این ابزارها مرور خواهیم کرد.

اول از همه ، ایده های واضح بک لینک را رد کنید. بله ، می توانید نظر خود را در مورد پست وبلاگ خود قرار دهید ، پیوندی را به وب سایت خود اضافه کنید ، و این امکان وجود دارد که این لینک برای شما برخی از بازدیدکننده داشته باشد. اما این احتمال وجود ندارد که موتورهای جستجوگر اطلاعات SERP را در نظر بگیرند تا رتبه های شما را بالا ببرد. بسیاری از این پیوندها برای ارسال آسان با ویژگی “nofollow” ایجاد می شوند ، که در اصل به موتورهای جستجوگر پیشنهاد می کند قبل از خزیدن آنها ، تمام اطلاعات SERP را رها کنند..

nofollow“یکی از چهار صفتی است که می تواند برای هدایت موتورهای جستجو در مورد کار با آن پیوند ، به پیوند اضافه شود. همچنین پیش فرض وجود دارد “Dofollow“، برعکس: این پیشنهاد می کند که موتورهای جستجو هنگام خزیدن آن پیوند ، اطلاعات SERP را حمل کنند.

دو ویژگی دیگر وجود دارد: “ugc“و”حمایت مالی“.

UGC به معنای محتوای تولید شده توسط کاربر است و می توان از آن برای علامت گذاری به پیوندهای درج شده در محتوای تولید شده توسط کاربران وب سایت استفاده کرد. به عنوان مثال ، ارسال نظر یا مطالب انجمن. سرانجام ، “حمایت مالی” برای علامت گذاری پیوندهای ایجاد شده به عنوان آگهی تبلیغاتی ، حامی مالی یا هرگونه قرارداد غرامت دیگر استفاده می شود.

کلاه سفید و کلاه سیاه

وقتی در مورد تاکتیک های ساخت آسان (یا خودکار) پیوند صحبت می کنید ، در مورد تکنیک های “کلاه سفید” و تکنیک های “کلاه سیاه” می شنوید. همانطور که احتمالاً قبلاً تصور کرده اید ، کلاه سفید خوب است ، و کلاه سیاه بد است. کلاه سیاه به ترفندهای ناخوشایند اشاره می کند که می تواند برای SEO شما خطرناک باشد زیرا موتورهای جستجو آنها را دوست ندارند ، و اگر متوجه شوند که از آنها استفاده می کنید ، رتبه های SERP شما می توانند در انتهای نتایج جستجو قرار بگیرند..

بنابراین ، بیایید برخی از تکنیک های کلاه سفید را ببینیم. اولویت اول شما در این مورد باید کار در زمینه دسترسی شما باشد. شما باید با قرار دادن پیوند به سایت خود بر روی آنها ، وب سایتهای بالقوه ای را پیدا کنید که می توانند از آنها سود ببرند ، اطلاعات تماس آنها را بدست آورند و پیامهایی را برای آنها ارسال کنند تا از آنها بخواهند به سایت شما پیوند دهند. اما لازم نیست به طور تصادفی فهرست کنید تا ببینید چه کسی این ایمیل ها را ارسال می کند. ابزار مناسب سایت هایی را با بالاترین شانس در پذیرش پیشنهادهای پیوند خود به شما نشان می دهد.

وبلاگ نویسی مهمان یک تاکتیک در مدرسه قدیمی است که بسیار خوب عمل می کند. شما باید به وبلاگ نویسان پیشنهاد دهید تا برای وبلاگ های خود پستی بنویسند ، با نام خود و پیوندی به سایت خود در آن قرار دهید. وبلاگ های زیادی وجود دارند که از وبلاگ نویسان میهمان استقبال می کنند ، اما شما باید آنها را پیدا کنید. اگر وبلاگ نویسان پیشنهاد وبلاگ نویسی مهمان شما را قبول ندارند ، می توانید به آنها پیشنهاد دهید تا پیوندهای خراب آنها را برطرف کنند. این بدان معناست که پیوندهای شکسته را شناسایی کنید ، محتوای مشابه منبع از دست رفته را ایجاد کنید و از هر کسی که به آن ارتباط برقرار کند بخواهد به جای محتوای شما.

نکات مربوط به ایجاد لینک بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید – می توانید ده ها مورد از آنها را در وبلاگ های خوب درباره سئو جستجو کنید. اما یک استراتژی جامع بک لینک شامل مواردی است که فقط به ایجاد پیوند منجر می شود. همچنین شما را ملزم می کند که به طور مرتب موجودی بک لینک خود را بررسی و نظارت کنید. و این کاری است که شما نمی توانید بصورت دستی انجام دهید. بنابراین اجازه دهید در مورد ابزارهای بک لینک صحبت کنیم.

ابزارهای مدیریت بک لینک

تعداد بسیار زیادی از ابزارهای موجود برای کمک به مردم در اجرای یک استراتژی بک لینک موفقیت آمیز ، می تواند ایده ای از چگونگی بک لینک های مهم برای شما ایجاد کند. در داخل این جهان از ابزارها ، مفیدترین آنها مشبک بک لینک را در کل اینترنت پیگیری می کنند و در ساخت لینک و فعالیت های مدیریتی شما را یاری می کنند..

فقط با استفاده از ابزارهای “جادویی” که قول می دهند بطور خودکار بک لینک به سایت شما ایجاد شود ، خیره نکنید. همیشه به یاد داشته باشید که ایجاد لینک کار ساده ای نیست و با هیچ وسیله خودکار به خوبی قابل انجام نیست. در مورد وعده های ساخت لینک که از روش های کلاه سیاه استفاده می کنند و می تواند به SEO شما آسیب برساند ، دقت کنید.

بنابراین ، بهترین ابزارها مواردی هستند که درباره بک لینکهایی که می توانید از آنها استفاده کنید برای به دست آوردن بهترین نتیجه در تلاش برای ساخت لینک خود ، اطلاعات زیادی به شما می دهند..

بیایید موارد برتر را بررسی کنیم.

اهورف

اهورف یکی از بزرگترین شاخص های بک لینک در کل جهان را در اختیار دارد.

علاوه بر مدیریت بک لینک ها ، Ahrefs برای انجام بیشتر فعالیت هایی که SEO Pro باید روزانه انجام دهد ، طراحی شده است ، هر چند استفاده از آن برای غیرقابل اطمینان بسیار آسان است. اما به طور خاص در منطقه بک لینک ، ارافت ابزارهای زیادی را برای انجام تحقیقات بک لینک ارائه می دهد.

به عنوان مثال ، یکی از این ابزارها با نام “پیوند تقاطع ، “ به شما امکان می دهد سایتهایی را کشف کنید که به رقبای شما پیوند دارند ، اما نه به شما. این اطلاعات بسیار مفیدی است زیرا اگر سایتی به بیش از یکی از رقبای شما پیوند دارد ، شانس خوبی وجود دارد که بتواند پیوندی به سایت شما اضافه کند.

Ahrefs یک نسخه رایگان را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد در هر درخواست ده بک لینک و دو دامنه را رصد کنید. اگر شما مایل به پرداخت 82 دلار در ماه هستید ، می توانید یک تحلیل جامع از پروفایل بک لینک خود ، از جمله بک لینک ، تصویر ، dofollow / nofollow ، متن لنگر و غیره دریافت کنید ، در صورت گرفتن مجازات از Google ، چنین اطلاعاتی می تواند ارزشمند باشد. این رقم در مورد نسبت متن لنگر در سایت شما رقم می زند.

اطلاعاتی که توسط Ahrefs ارائه می شود ، نه تنها به شما در فعالیتهای ایجاد ارتباط کمک می کند. همچنین لینک های از دست رفته و لینک دهنده های جدید را به سایت شما نشان می دهد ، بنابراین می توانید از مدیر وب سایت تشکر کنید یا با یک لینک متقابل طرفداری کنید. در مورد پیوندهای گمشده ، درباره دلیل از دست رفتن مطلع خواهید شد ، بنابراین نیازی به حدس زدن که چرا این اتفاق افتاده نیست. داشبورد Ahrefs همچنین پیوندهای مشکوکی را نشان می دهد که می توانید برای جلوگیری از مجازات ها ، آنها را رد کنید.

موز

Moz Pro مجموعه کاملی از ابزارهای حرفه ای سئو است که در آن Moz Link Explorer یکی از اصلی ترین ابزارهای کاربردی است. انجام مهندسی معکوس بر روی بک لینک های رقبا بسیار مفید است. برای دیدن سحر و جادو در کار ، شما فقط باید وارد دامنه یک رقیب یا یک URL خاص شوید ، و Moz تمام بک لینک های آن را به شما نشان می دهد. برای هر بک لینک ، می توانید معیارهای مختلفی از قبیل فهرست اقتدار دامنه ، تعداد دامنه های پیوند دهنده ، نمره اسپم و لیستی از لینک های برتر را مشاهده کنید.

برنامه های قیمت گذاری آن از 99 دلار تا 599 دلار در هر ماه متغیر است ، بسته به این که چند ویژگی و چقدر “حرفه ای” می خواهید در فعالیت های SEO خود باشید.

یکی از ویژگی های بارز لینک اکسپلورر آنالیز متن لنگر است که رایج ترین متن لنگر را در نمایه بک لینک وب سایت نشان می دهد. بسیاری از آنها می پرسند که استفاده از این ویژگی چیست و پاسخ این است که به تشخیص تکنیک های اتصال کلاه سیاه کمک می کند: اگر متن لنگر مطابقت زیادی وجود دارد ، می تواند نشانه ای از تاکتیک های کلاهبرداری باشد.

اگرچه بانک اطلاعاتی Moz به اندازه Ahrefs نیست ، هزینه اشتراک آن شامل چندین ابزار دیگر علاوه بر Link Explorer است که می تواند ارزش پرداخت آن را داشته باشد.

آنالیز کننده برجسته لینک دهنده

سئو با شکوه این ابزار را به عنوان یک برنامه Chrome ارائه می دهد و تجزیه و تحلیل بک لینک را مستقیماً به مرورگر شما منتقل می کند. این یک روش سریع برای تأیید قدرت هر صفحه با توجه به اطلاعات بک لینک آن است. نمرات Trust Flow and Citation Flow بلافاصله در نوار URL برای هر صفحه ای که بازدید می کنید ، همراه با اطلاعات خلاصه در مورد URL ها و دامنه های پیوند به صفحه.

اگرچه برای به دست آوردن همه ویژگی ها می توانید هزینه ای مشترک شوید ، برنامه Chrome مقداری داده از داده ها را به صورت رایگان ارائه می دهد که شامل نمودارهای نمایه لینک و تعداد پیوندها در URL ، زیر دامنه ها و سطح ریشه است. مشترکین جزئیات بیشتری در مورد پیوندها ، از جمله لیست ده قویترین بک لینک و ده متن قوی ترین لنگر دریافت می کنند. آنها همچنین می توانند عمیقاً به تجزیه و تحلیل پیوندها دسترسی پیدا کنند ، و به ابزارهای مستقیم از برنامه دسترسی پیدا کنند.

SEO Spyglass

اخیراً یک مدعی جدید وارد عرصه SEO شد و رهبران این بسته باید به آن توجه کنند.

SEO Spyglass بخشی از SEO PowerSuite است ، مجموعه ای از ابزارهایی که دارای بررسی های مثبت زیادی هستند. این برنامه برخلاف اکثر ابزارهای SEO ، برنامه ای است که شما بر روی رایانه خود نصب می کنید ، چه یک مک ، ویندوز یا یک دستگاه لینوکس. شما می توانید از قابلیت های اصلی آن به صورت رایگان تا زمانی که دوست دارید استفاده کنید ، یا می توانید سالانه 299 دلار برای مجوز حرفه ای پرداخت کنید ، که شامل مواردی همچون نظارت بر بک لینک نامحدود ، برنامه ریزی کار و عملکردهای گزارش دهی اولیه یا 699 دلار در سال برای مجوز سازمانی ، که همه عملکرد PowerSuite را رها می کند.

طبق گفته ها ، SEO Spyglass بزرگترین پایگاه داده پیوند از همه ابزارهای شناخته شده را دارد. همچنین می توانید پیوندهای خود را اضافه کنید و آنها را مستقیماً از Google Analytics و Google Search Console وارد کنید. این ابزار پیوندهای بالقوه مضر را برای جلوگیری از مجازات شدن توسط Penguin 4.0 (جدیدترین نسخه موتور جستجوی Google) شناسایی می کند. این خطرات را با در نظر گرفتن همان عواملی که توسط Google استفاده می شود ، در یک مجازات محاسبه می کند. اگر تهدیدی پیدا کند ، می توانید با استفاده از چند تولیدکننده فایل Disavow منحصر به فرد SpyGlass آن را خنثی کنید – لازم نیست که نگران انجام این کار به تنهایی باشید.

برخی از کاربران SpyGlass می گویند که این ابزار به آنها اجازه می دهد ترافیک ارگانیک خود را فقط با رعایت توصیه های سئو خود کپی کنند. آنها حتی می گویند که بازده سرمایه گذاری (ROI) نسخه Enterprise کمتر از یک ماه بود ، بنابراین اگر در مورد استراتژی سئو خود جدی هستید ، ممکن است بخواهید آن را امتحان کنید.

سمروش

در داخل سمروش ، می توانید پیدا کنید ابزار تجزیه و تحلیل بک لینک, یک کمک قدرتمند برای دریافت داده های کاربردی در مورد لینک های برگشتی از هر دامنه. Semrush با داشتن دیتابیس عظیم خود با 26،5 تریلیون بک لینک ، نمودارهای آشکار زیادی را نشان می دهد & پیوندهای از دست رفته ، رتبه های مرجع از همه مراجعه ها ، تکامل فرآیندهای تولید بک لینک و موارد دیگر.

با استفاده از ابزار حسابرسی Backlink ، می توانید داده های کنسول جستجو خود را ادغام کنید و از مجازات شدن توسط Penguin خودداری کنید. همچنین می توانید بک لینک های سمی را کشف و حذف کنید و آنها را به لطف ردیابی خودکار و دوره ای ، به خاطر پاک کردن نمایه بک لینک خود ، به ابزار disavow Google ارسال کنید.

علاوه بر تجزیه و تحلیل بک لینک ، Semrush مجموعه ای کامل از ابزارهای جستجوگرها را که می توانید بصورت رایگان استفاده کنید ، برای مدت زمان نامحدودی اما با کارکرد محدود ارائه می دهد. این شامل تحقیقات کلمات کلیدی ، تحلیل درآمدزا ، آنالیز ترافیک ، ردیابی موقعیت SERP ، نقشه برداری CPC و موارد دیگر می باشد.

رتبه بندی SE

رتبه بندی SE یک چک کننده بک لینک است که از داده های Google Webmaster Tools برای بررسی پیوندهای ورودی به وب سایت یا رقبایتان استفاده می کند. این ابزار تجزیه و تحلیل پیوند دقیق را ایجاد می کند که ویژگی های دنباله / nofollow ، شاخص / بدون فهرست ، ذخیره شده / ذخیره نشده ، قدرت دامنه ، متن لنگر ، محبوبیت اجتماعی ، رتبه الکسا و موارد دیگر را نشان می دهد. به شما امکان می دهد پیوندها را غیرفعال کنید و پرونده هایی را برای ارسال مستقیم آنها به Google ایجاد کنید.

SE Ranking سه برنامه اساسی را ارائه می دهد: بهینه (39 دلار در ماه) ، به علاوه (89 دلار در ماه) و شرکت (189 دلار در ماه). آنها در تعداد وب سایت های مورد بررسی و تعداد پیوندهای بک لینک تحت نظر متفاوت هستند. می توانید تخفیف های خود را با عضویت در ماهها یا با کاهش فرکانس چک دریافت کنید: 20٪ برای بررسی هر سه روز ، و 40٪ اگر با چک کردن هفتگی خوب هستید ؛ در غیر این صورت ، کار چک کردن روزانه انجام می شود.

نگهبان شب

ابزاری برای نظارت بر بک لینک که به بررسی تأثیر واقعی بک لینک های شما در رتبه بندی SERP شما می پردازد. از طریق اطلاعیه های هوشمند, نگهبان شب به روزرسانی های منظم را در بک لینک های تازه کشف شده و گمشده برای شما ارسال می کند. این از خزنده های خاص خود ، همراه با چندین منبع ردیابی خارجی ، برای ارائه اطلاعات دقیق و به روز در مورد همه بک لینک هایی که می توانند در رتبه بندی شما تأثیر بگذارد استفاده می کند.

ابزارهای تجسم تقسیم با هر نوع پارامتر برای کمک به درک تأثیر هر بک لینک ارائه می دهند. نمونه کارها بک لینک به طور خلاصه بخش های مختلف ، در زمان های مختلف به دست آورد. با تنوع آنها با کیفیت ، دامنه ، خصوصیات دنبال / بدون پیروی و وضعیت اسپم ها آشنا می شوید.

Nightwatch یک بررسی خودکار از لینک های زنده و مرده را انجام می دهد تا به شما نشان دهد کدام پیوندها به وب سایت شما اضافه می کنند و کدام یک از این ارزش ها را کاهش می دهند.

LinkMiner

بانک اطلاعاتی بزرگ – بزرگتر از جاه طلبی های ایلون مسک ، همانطور که وب سایت خود اعلام کرده است – بنیادی است که در آن قرار دارد LinkMiner بر اساس.

فقط با تایپ کردن نام دامنه رقبا ، می تواند قدرتمندترین بک لینک های آن را شناسایی کند ، و آنها را با معیارهای مشهور مانند Citation Flow ، Trust Flow و دیگران ارزیابی کند. یک پانل تجسم ساده از مشکل رایج زبانه های بیش از حد مرورگر جلوگیری می کند: تنها با یک کلیک ، پیش نمایش هر وب سایت مراجعه کننده را با قرار دادن لنگر برجسته می کنید..

LinkMiner این گزینه را به شما می دهد تا پیوندهایی را از تمام آن پیدا کنید بانک اطلاعاتی 9 تریلیون لینک دهنده, یا فقط جدیدترین داده را جستجو کنید ، تا بتوانید پیوندها را به 30 روز پیوند محدود کنید. گزینه “Lost” به شما کمک می کند پیوندهای حذف شده حذف شده و از این فرصت استفاده کنید تا رقبا را جایگزین کنید. برای نگه داشتن تمرکز خود بر روی پیوندهای مهم ، LinkMiner به شما پیشنهاد می کند که بهترین یافته ها را در یک لیست ذخیره کنید. می توانید لینک های مربوطه را ذخیره کنید و هر زمان که بخواهید به آنها بازگردید.

ابزاری را انتخاب کنید. هر ابزاری.

اکنون هیچ بهانه ای برای اتخاذ استراتژی ایجاد لینک وجود ندارد. موتورهای جستجو دائما در حال تکامل و باهوش تر شدن هستند. هرگز فراموش نکنید که هدف آنها ایندکس کردن بهترین مطالب وب برای دستیابی آسان آن است. و شما باید با ایجاد مطالب عالی و اطمینان از دسترسی هرچه بیشتر مکانها به آنها در رسیدن به این دو هدف کمک کنید.

برچسب ها:

  • سئو

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map