پشتیبان گیری از وب سایت – چرا آنها بسیار مهم هستند?


برای حفظ امنیت وب سایت وردپرس خود در هر زمان چه کاری انجام می دهید?

بیایید بگوییم هسته وردپرس و افزونه ها / مضامین خود را مرتبا به روز می کنید ، فقط افزونه ها و مضامین قابل اعتماد را نصب کنید. بدون شک خوب است ، اما سوال این است ، آیا کافی است?

ممکن است شما برای امنیت سایت خود رویه های امنیتی را اجرا کرده باشید ، اما داده های وب سایت شما هنوز هم می تواند آسیب پذیر باشد. خطر هکرها برای سرقت اطلاعات کسب و کار یا خطای کد نویسی بی گناه که سایت شما را خراب می کند همیشه زیاد است.

اینجاست که یک نسخه پشتیبان مناسب برای نجات شما می آید. یک راه حل پشتیبان خوب یک نسخه از آخرین داده های شما ایجاد می کند و با خیال راحت آن را ذخیره می کند تا در صورت بروز یک اتفاق غیرقابل پیش بینی ، برای بازیابی سریع در دسترس باشد..

از طریق این مقاله ، ما به این موضوع می پردازیم که چرا به نسخه پشتیبان وب سایت ، انواع نسخه پشتیبان تهیه شده و ویژگی هایی که باید از هر ابزار تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید ، نیاز داریم..

چرا تجارت شما به پشتیبان وب سایت احتیاج دارد؟?

به عنوان یک تجارت ، شما نمی توانید داده های وب سایت خود را حتی برای یک روز واحد از دست دهید. از بین رفتن عمده داده ها به دلایل مختلف از جمله:

خطای انسانی

حتی یک خطای انسانی به ظاهر بی گناه می تواند باعث خرابی سایت شما شود و باعث شود داده شما از بین برود. پشتیبان گیری منظم از وب سایت شما می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا از چنین باخت داده ها به سرعت بازیابی شود و عملکردهای خود را دوباره پیگیری کند.

وب سایت هک

در سالهای اخیر ، مجرمان سایبری نقض داده ها را با موفقیت انجام داده اند و منجر به از بین رفتن اطلاعات مهم تجارت ، از جمله سوابق مشتری ، معاملات پرداخت و سوابق پایگاه داده می شود. در صورت هک موفقیت آمیز ، اولویت شما بازیابی این داده های مهم و بازیابی وب سایت شما بدون از دست دادن زمان است. در حالی که خدمات زیادی برای حذف نرم افزارهای مخرب وجود دارد ، یک استراتژی پشتیبان گیری صدا می تواند یک نجات دهنده باشد.

بلایای طبیعی

بسته به موقعیت جغرافیایی زیرساخت شغلی شما ، بلایای طبیعی مانند سیل یا حتی سیکلون می تواند به سیستم های میزبان شما آسیب جدی وارد کند و در نتیجه از بین رفتن داده های تجاری باشد. در این حالت ، از بکاپ ذخیره شده در سیستمهای ذخیره سازی واقع در کشور دیگر یا موقعیت جغرافیایی به راحتی می توان برای بازیابی سایت شما استفاده کرد.

خرابی یا عدم موفقیت سرور

از بین رفتن داده ها همچنین می تواند به دلیل خرابی وب سایت یا خرابی سرورهای شما اتفاق بیفتد. سیستم های پشتیبان می توانند داده های پشتیبان شما را بر روی سیستم های مستقل یا مبتنی بر ابر ذخیره کنند ، که تحت تأثیر خرابی یا خرابی سرور قرار نمی گیرند.

به روزرسانی های ناموفق

به روزرسانی های وردپرس بطور منظم آزاد می شوند تا امنیت را بهبود بخشیده و از قابلیت های جدید بهره مند شوند. این به طور معمول شامل بروزرسانی نسخه اصلی وردپرس یا هر یک از افزونه ها / مضامین نصب شده آن است. با این حال ، در برخی موارد ، روند بروزرسانی می تواند به شکستن یا خراب کردن سایت تجاری شما منجر شود.

انواع پشتیبان گیری از وردپرس

انواع مختلفی از نسخه پشتیبان وردپرس در بازار موجود است. بگذارید هر نوع را ارزیابی کنیم:

تهیه نسخه پشتیبان از ارائه دهنده میزبان وب خود

بیشتر ارائه دهندگان میزبان وب وردپرس شامل پشتیبان گیری در بسته های میزبان خود هستند. یک راه حل پشتیبان مطمئن از ارائه دهنده میزبان وب شما اطمینان می دهد که شما ، به عنوان صاحب وب سایت ، مجبور نیستید از خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و از دست دادن اطلاعات نگران نباشید. با ارائه دهنده میزبان وب فعلی خود در مورد خدمات پشتیبان تهیه شده با برنامه میزبانی شما ، با آنها مشورت کنید.

با این حال ، در این حالت ، شما کنترل کمی در مورد زمان یا چگونگی تهیه نسخه پشتیبان تهیه و ذخیره سازی آنها دارید.

پشتیبان گیری دستی

اگر شما از دانش فنی یا تخصص فنی برخوردار هستید ، می توانید به صورت دستی از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. می توانید با استفاده از ابزار FTP مانند FileZilla یا ابزار phpMyAdmin ، از نسخه های پشتیبان دستی از پرونده های WordPress و سوابق پایگاه داده خود استفاده کنید.

در مقایسه با انواع دیگر نسخه های پشتیبان ، یک نسخه پشتیبان تهیه دستی یک فرایند طولانی و وقت گیر است. حتی می تواند شما را برای عیب یابی و رفع هرگونه مسئله ای که ممکن است در طول فرآیند تهیه نسخه پشتیبان تهیه شود ، انجام دهد.

پشتیبان گیری خودکار با استفاده از پلاگین ها

پشتیبان گیری خودکار با استفاده از افزونه ها سریعترین و راحت ترین روش برای تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت است. این امر به ویژه در مواردی که نمی خواهید به ارائه دهنده میزبان وب خود وابسته باشید ، یا مهارت فنی لازم برای تهیه نسخه های پشتیبان دستی را ندارید ، بسیار مفید است. افزونه های پشتیبان وردپرس قابل نصب هستند و توسط هر کاربر تازه کار وردپرس قابل اجراست.

استفاده از افزونه وردپرس برای خودکار سازی نسخه پشتیبان تهیه بهترین گزینه در دسترس است. بیایید ویژگی هایی را که افزونه های پشتیبان ارائه می دهند ارزیابی کنیم:

ویژگی هایی که هر افزونه پشتیبان گیری از WordPress باید داشته باشد

هر راه حل پشتیبان شما انتخاب می کنید باید جامع باشد ، به این معنی که باید از فایلهای وب سایت شما و سوابق پایگاه داده شما پشتیبان تهیه کند. در صورت نیاز به بازگرداندن وب سایت شکست خورده ، این اطمینان حاصل می کند که شما در صورت داشتن یک نسخه پشتیبان کامل ، از بسته پشتیبان کامل برخوردار هستید.

جدای از آن ، در اینجا لیستی از ویژگی هایی که باید از هر افزونه پشتیبان تهیه کنید:

ذخیره سازی مستقل و خارج از کشور

این شخص فاقد فکر است.

پشتیبان گیری باید در یک مکان مستقل و متفاوت ذخیره شود تا در سایت شما بی تأثیر نباشد. افزونه هایی که از پشتیبان گیری در وب سرور مشتری ذخیره می کنند ، در نهایت فضای ذخیره سازی موجود را کاهش می دهند و همچنین نسخه های پشتیبان را در معرض تهدیدات خارجی قرار می دهند.

پشتیبان گیری افزایشی

گرفتن پشتیبان روزانه از کل داده های وب سایت شما با استفاده از منابع و پهنای باند آن می تواند بار زیادی را روی وب سرور شما وارد کند. از آنجا که تهیه پشتیبان یک فرایند بسیار سرور است ، پشتیبان گیری منظم می تواند بر عملکرد سرور شما و فضای موجود برای ذخیره سازی نسخه پشتیبان تهیه کند.

پشتیبان گیری های افزایشی با شکستن داده های شما در تکه های داده های کوچکتر و قابل کنترل ، فرآیند تهیه نسخه پشتیبان را بهینه می کند ، و سپس در نسخه پشتیبان تهیه شده همگام سازی می شوند. هربار کل وب سایت همگام سازی نمی شود. در عوض ، پس از اولین نسخه پشتیبان ، فقط تغییرات افزایشی همگام سازی می شوند. این فرایند مانع از بارگیری بیش از حد سرور وب شما می شود و می تواند به طور موثر حتی برای وب سایت های بزرگ استفاده شود.

پشتیبان گیری های متعدد

علاوه بر استفاده از مکان های ذخیره سازی خارج از سایت ، ابزارهای تهیه نسخه پشتیبان باید نسخه های پشتیبان چندگانه ارائه دهند که می توانند در مکانهای مختلف برای حداکثر ایمنی ذخیره شوند. ابزارهای تهیه نسخه پشتیبان می توانند سرورهای اختصاصی خود یا فضای ذخیره سازی مبتنی بر ابر خارجی (مانند Google Drive یا Dropbox) را از آنجا تهیه کنند و نسخه های پشتیبان را به راحتی بارگیری و بازیابی کنید.

علاوه بر این ، پشتیبان گیری نیز باید رمزگذاری شود تا هکرها نتوانند از آنها برای ورود به وب سایت شما استفاده کنند.

بازیابی آسان یا بازیابی آسان

افزونه های پشتیبان نیز باید یک حالت مطمئن و راحت برای بازیابی نسخه پشتیبان در وب سایت های وردپرس ارائه دهند. پشتیبان گیری که نمی توان آنها را بازیابی کرد ، در وهله اول هدف اصلی انجام تهیه نسخه پشتیبان را خراب می کند.

تست پشتیبان گیری

درست مانند پرونده های وب سایت ، فایل پشتیبان شما نیز می تواند خراب شود. همچنین می تواند برخی از اطلاعات مهم را از دست ندهد. بازیابی نسخه پشتیبان تهیه شده آسیب دیده در وب سایت زنده وردپرس شما می تواند عوارض و مشکلات ناسازگاری بیشتری ایجاد کند. از این رو ، به عنوان یک اقدام ایمنی ، ابتدا خوب است که از نسخه پشتیبان تهیه شده خود تست کنید تا ببینید آیا می توان آن را سالم ترمیم کرد.

مثلا, BlogVault ویژگی Backup Test Restore را فراهم می کند که در آن می توانید یک نسخه دقیق از نسخه پشتیبان را در سرورهای تست آن ایجاد و تست کنید.

تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده و درخواستی

تهیه پشتیبان برنامه ریزی شده یک فرایند پشتیبان گیری خودکار است که نیازی به مداخله انسانی ندارد. بسته به نیاز وب سایت شما می تواند در فواصل ثابت (روزانه ، هفتگی یا ماهانه) برنامه ریزی شود. علاوه بر این ، افزونه های پشتیبان باید نسخه پشتیبان تهیه کنندگی در صورت تقاضا را ارائه دهند که در هر زمان قابل اجرا است.

مرحله بندی وب سایت

نصب افزونه یا مضمون جدید یا اعمال یک به روزرسانی جدید ممکن است گاهی اوقات خطرناک باشد. این می تواند وب سایت زنده شما را خراب کند. بهترین راه برای جلوگیری از این کار مرحله بندی وب سایت است. یک محیط مرحله بندی به شما امکان می دهد نسخه ای از وب سایت زنده خود ایجاد کنید و تمام تغییرات / به روزرسانی های خود را در مورد آن آزمایش کنید بدون اینکه به وب سایت زنده شما آسیب برساند.

برخی از افزونه های پشتیبان دارای ویژگی داخلی “مرحله بندی وب سایت” هستند که می توانید قبل از ادغام تغییرات در وب سایت زنده ، تغییرات خود را آزمایش کنید. همچنین می توانید یک سایت مرحله بندی را از طریق میزبان وب خود ایجاد کنید یا به صورت دستی یک محیط مرحله بندی ایجاد کنید.

مهاجرت وب سایت

مهاجرت یک وب سایت وردپرس به یک دامنه وب دیگر یا یک هاست وب دیگر می تواند بسیار پیچیده باشد. علاوه بر این ، شما باید قبل از شروع مهاجرت ، از کلیه پرونده های وردپرس خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

افزونه های پشتیبان نیز مهاجرت یکنواخت از وب سایت وردپرس خود را به هاست وب متفاوتی ارائه می دهند. به عنوان مثال ، BlogVault به شما اجازه می دهد تا به راحتی سایت خود را به هاست دیگری مهاجرت کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از زمان واقعی برای WooCommerce

پشتیبان گیری منظم برای وب سایت های WooCommerce بسیار مهم است. با این حال ، برخلاف هر وب سایت تجاری دیگر ، سایت های WooCommerce نمی توانند هرگونه خرابی وب سایت یا حتی از دست دادن یک سفارش مشتری را تحمل کنند. از این رو ، پشتیبان گیری در زمان واقعی برای وب سایت های WooCommerce توصیه می شود که هر بار یک تراکنش آنلاین یا تغییر آنلاین انجام شود.

تجربه کاربر پسند

برخلاف پشتیبان گیری های دستی که به تخصص فنی احتیاج دارد ، پلاگین های پشتیبان گیری باید کاربرپسند بوده و برای هر کاربر تازه کار قابل استفاده باشد. این در اصل به این معنی است که شما باید با چند مرحله آسان یک نسخه پشتیبان تهیه کنید یا بازیابی کنید.

اکثر ابزارهای پشتیبان دارای داشبورد مستقل و بصری هستند که در آن کاربران می توانند بدون هیچگونه کمک فنی ، بیشتر کارهای مربوط به تهیه نسخه پشتیبان را به صورت خود وارد و انجام دهند. علاوه بر این ، یک داشبورد مستقل تضمین می کند که حتی اگر سرور وب یا وب سایت شما کم باشد ، می توانید به راحتی به نسخه پشتیبان خود دسترسی پیدا کنید.

نتیجه

گرفتن پشتیبان مرتب از امنیت وردپرس شما بسیار مهم است. انتخاب یک افزونه پشتیبان مناسب که می تواند تمام نیازهای مربوط به نسخه پشتیبان شما را برآورده کند ، به همان اندازه برای تجارت شما بسیار مهم است.

از طریق این مقاله ، ما ویژگیهای اساسی را که هر ابزار پشتیبان WordPress باید داشته باشد ، برجسته کرده ایم. ویژگی هایی مانند چندین نسخه پشتیبان تهیه شده و پشتیبان گیری برنامه ریزی شده اطمینان حاصل می کنند که هیچ گونه اطلاعات وب سایت را گم نمی کنید ، در حالی که ویژگی هایی مانند پشتیبان گیری افزایشی و ذخیره سازی خارج از سایت اطمینان می دهد که عملکرد وب سایت شما به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی گیرد..

ما به شدت توصیه می کنیم امروز به نیازهای وب سایت خود نگاهی دقیق بیندازید و سرمایه گذاری در یک افزونه پشتیبان مطمئن را امروز انجام دهید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me