10 بهترین نمونه از هوش مصنوعی در زندگی روزانه ما

“هوش مصنوعی” (AI) ، در بسیاری از گفتمانهای مربوط به فناوری در دوران کنونی ، به کلمه کلیدی تبدیل شده است. اتومبیل های خودران ، رباتیک با رده بالا ، مدیریت ترافیک مبتنی بر هوش مصنوعی ، تعمیر و نگهداری شبکه هوشمند و غیره مواردی نیستند که شخص هنگام صحبت از AI به آنها اشاره می کند ، علی رغم خبرهای تصادفی که در آینده بدست می آید. تحولات انجام شده در این جهت.


با این حال ، ممکن است تعجب آور باشد که AI در حال حاضر چیزی از زمان حال است ، و ما در زندگی روزمره ما به آن احاطه شده ایم.

در زیر برخی از نمونه هایی از زندگی روزمره ما است که هوش مصنوعی جایی پیدا می کند.

مسافرت رفتن & جهت یابی

در مقطعی از زندگی ما ، ممکن است از خدمات ناوبری یا دیگران استفاده کرده باشیم تا راه خود را پیدا کنیم. برای بسیاری ، این بخشی از زندگی روزمره است. چه استفاده از نقشه ها برای ناوبری باشد و چه از خدمات کرایه تاکسی مانند Uber استفاده می کنید ، شما از خدمات مجهز به هوش مصنوعی برای سفر از یک مکان به مکان دیگر استفاده می کنید.

Google ، Apple و بسیاری از ارائه دهندگان خدمات مرتبط با ناوبری از هوش مصنوعی برای تفسیر نمرات اطلاعات دریافت شده استفاده می کنند و اطلاعاتی را در اختیار شما می گذارند که به ناوبری کمک می کند و همچنین به روزرسانی های ترافیکی زنده را انجام می دهد و به شما کمک می کند تا بتوانید کارآمدتر داشته باشید..

Geocoding و API نقشه ها برای تبدیل ایده به واقعیت در دسترس شما هستند.

برنامه های تلفن های هوشمند

تصور کردن زندگی ما بدون تلفن همراه به نظر می رسد یک چالش است. برنامه های مختلف در تلفن های همراه ما به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده است. بسیاری از این برنامه ها مبتنی بر هوش مصنوعی هستند.

بلندگوهای هوشمند ، Google Home

دستیارهای هوشمند داخلی در تلفن های ما مانند Siri ، Alexa و دستیار Google نمونه بارزتری از هوش مصنوعی هستند که بیشتر ما از آن آگاهی داریم و از آنها استفاده می کنیم.

بیشتر سیستم عامل های تلفن همراه در حال توسعه راه حل هایی هستند که از AI برای مدیریت جنبه های مختلف دستگاه مانند مدیریت باتری ، پیشنهادات رویداد و غیره استفاده می کند. یکی از ویژگی های استاندارد مانند استفاده از حالت عمودی در تلفن ، از AI نیز استفاده می کند..

سرویس های دارای قابلیت هوش مصنوعی اکنون بخش قابل توجهی از به روزرسانی های موجود در سیستم عامل های iOS و سیستم عامل های اندرویدی هستند.

آیا شما علاقه مند به یادگیری توسعه برنامه تلفن همراه هستید؟ اینو ببین البته Udemy.

برنامه های رسانه های اجتماعی

حرکت روی برنامه های تلفن های هوشمند خود را به حضور هوش مصنوعی در برنامه های مختلف رسانه های اجتماعی. خواه این فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام یا سیستم عامل های دیگر باشد ، آنچه در این برنامه ها مشاهده می کنید و انجام می دهید ، تا حد زیادی تحت تأثیر یادگیری ماشین است. هوش مصنوعی بسیار فیدهایی را که هنگام مشاهده در این سیستم عامل ها یا اعلان هایی که دریافت می کنید مشاهده می کنید.

این به سلایق شما توجه می کند & تنظیمات برگزیده ، سابقه شما ، و تأثیرگذاری در SM و غیره برای جستجوی اطلاعات برای انتقال فیدهایی که به نظر شما بیشتر مرتبط است و تمایل به دیدن آنها ندارید.

آگهی ها

چند بار تعجب کرده اید ، با دیدن یک تبلیغ آنلاین ، “من در فکر خرید این محصول بودم”?

این AI در محل کار است.

هیچ جادویی در اینجا وجود ندارد که AI در حال خواندن ذهن شما باشد. در عوض ، آن را ردیابی آنچه شما انجام می دهید آنلاین. محصولاتی که در سایت های خرید مختلف یا موتورهای جستجو مشاهده می کنید ردیابی می شوند و تبلیغات مربوط به این محصولات برای شما تهیه می شود. هوش مصنوعی همچنین برای تعیین آگهی محصولاتی که به احتمال زیاد ترجیح شما است از اطلاعات مربوط به جمعیتی مانند سن ، جنس ، حرفه و … استفاده می کند..

این موضوع بیشتر مورد توجه قرار می گیرد ، زیرا بسیاری از مشاغل از ابزار بازاریابی دیجیتال برای هدف قرار دادن مشتریان مورد نظر خود استفاده می کنند.

ماشین های هوشمند

منطقه دیگری که هوش مصنوعی حضور خود را در زندگی روزمره ما افزایش می دهد خودروهای هوشمند هستند.

این شرکت ها نه تنها شرکت هایی مانند تسلا هستند که در خط مقدم استفاده از اتوماسیون در وسایل نقلیه قرار دارند ، بلکه بسیاری از تولیدکنندگان خودرو نیز به دنبال ادغام هوش مصنوعی با اتومبیل هستند تا خدمات بی نظیری از فناوری های مختلفی را که شما استفاده می کنید ارائه دهند..

اطلاعات بین اتومبیل ها به اشتراک گذاشته می شود و به منظور مانور بهتر در بین ترافیک ، بین اتومبیل ها استفاده می شود. ورودی های مربوط به ترافیک ، به روزرسانی در زمان واقعی در موانع جاده و غیره بلافاصله برای هشدار به سایر وسایل نقلیه موجود در شبکه انتقال می یابند که امکان تغییر مسیر مجدد را دارند.

به نظر می رسد هیجان انگیز است؟ چرا یاد نمی گیرند تبدیل به یک مهندس اتومبیل خودران شوید?

پخش موسیقی و ویدئو

در حالی که توصیه های YouTube و لیست های پخش پیشنهادی در برنامه های موسیقی مدتی است که وجود دارد ، می توانید با گذشت زمان ، این توصیه ها را برای لایک های شما بیشتر نشان دهند. این هوش مصنوعی در محل کار است ، که فیلم ها و موسیقی را که بیشتر به آنها گوش می دهید ردیابی می کند و پیشنهادهایی در رابطه با همان ارائه می دهد.

انواع مختلفی از قبیل هنرمندان ، ژانرها و غیره برای ارائه توصیه هایی در مورد این سرویس های پخش شده ارائه شده است. بسیاری از این توصیه ها مواردی هستند که بعید می دانید آنها را به تماشای یا گوش دادن به مطالب جدیدتر کمک کنید.

خانه هوشمند

الکسا و بیکسبی وقتی صحبت از استفاده از هوش مصنوعی در ایجاد خانه های هوشمند می شود ، به ذهن خطور می کنند. با این حال ، این برنامه های کاربردی هوش مصنوعی فقط به این دستیارهای صوتی هوشمند محدود نمی شوند.

دستگاه های ترموستات که از AI استفاده می کنند تا به طور خودکار دما را تنظیم کنند ، برنامه های هوش مصنوعی که با صرفه جویی و خاموش کردن چراغ ها بر اساس حضور انسان ، بلندگو هوشمند ، برنامه هایی که رنگ نور را بر اساس زمان روز تغییر می دهند ، از انرژی صرفه جویی می کنند ، موارد معدودی از کاربردهایی که AI برای هوشمندتر کردن خانه ها استفاده می شود ، معدود هستند.

هوش مصنوعی مورد استفاده در حال تحول است ، و راه حل های بیشتر و بیشتری ارائه می شوند که رفتار و عملکرد ما را مطابق با آن درک می کنند.

ورودی هوشمند

آیا نمی دانید از AI در ورودی استفاده می شود?

نیازی به نگاه دورتر از دستگاه تلفن همراه خود نیست. تایپ کردن متن با ادغام هوش مصنوعی راحت تر شده است ، که در آن کلمات ، عبارات و شکلک ها را بر اساس استفاده منظم و سبک نوشتن شما پیش بینی می کند.

این هست فراتر از آزمون پیش بینی در تلفن های همراه قبلی استفاده می شد ، و پیشنهادات مربوط به متن و سبک شماست. عبارات را می توان با کش رفتن ساده روی صفحه نوشت.

تعداد کمی از برنامه های پستی پیشنهادهایی را برای موضوعات ارائه می دهند و در بسیاری موارد متن و همچنین بر اساس بدنه ایمیلی که وارد کرده اید.

امنیت & نظارت

فکر هوش مصنوعی تصوراتی از استفاده از آن برای نظارت در مقیاس بزرگتر ارائه می دهد. در حالی که اخلاق یک مورد برای بحث است ، این یک واقعیت شناخته شده است که هوش مصنوعی به طور فزاینده ای در این حوزه استفاده می شود. نظارت بر فید عظیم که از دوربین های مختلف و دستگاه های دیگر منتقل می شود ، نه تنها یک کار دست و پا گیر است بلکه محدودیت های آن را نیز دارد.

هوش مصنوعی برای نظارت بر ورودی های دریافتی و تجزیه و تحلیل آنها از فناوری هایی مانند تشخیص چهره ، تشخیص موقعیت مکانی و مکان و غیره استفاده می کند.

خدمات مالی

بانکها یکی از حوزه هایی هستند که زودتر از بسیاری از زمینه های دیگر ، اختراعات فناوری را پذیرفته اند. اکنون بانکداری از نیاز به رفتن به یک فضای فیزیکی برای انجام عملیات از طریق تلفن همراه خود حرکت کرده است.

بانک ها از هوش مصنوعی در بسیاری از زمینه ها استفاده می کنند ، از جمله تشخیص هرگونه فعالیت کلاهبرداری ، تجزیه و تحلیل روند سرمایه گذاری مشتریان ، ارائه خدمات به مشتری و غیره.

آیا تاکنون هنگام انجام معامله از یک دستگاه جدید ، اعلانی از یک بانک دریافت کرده اید؟ این یک مورد از هوش مصنوعی است که برای کشف هرگونه کلاهبرداری احتمالی مورد استفاده قرار می گیرد. اعلان های دریافت شده از بانک ها & مؤسسات مالی در مورد خدمات و محصولات آنها نمونه ای از هوش مصنوعی در درک ترجیحات ، الزامات و قدرت مالی شما برای پیشنهاد محصولات مرتبط است.

نتیجه

هوش مصنوعی به انسان کمک می کند تا بارورتر شود ، زندگی بهتری داشته باشد. ما باید به جای اینکه آن را به عنوان یک رقابت در نظر بگیریم ، قدردانی کنیم. اگر در یادگیری یا ایجاد شغل جالب توجه هستید ، این منبع را بررسی کنید.

برچسب ها:

  • هوش مصنوعی

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map