دانستن لینوکس است ضروری برای هرگونه مدیریت سیستم ، میان افزار ، کار مهندس وب.


لینوکس تقریباً در همه جا در تولید یا یک محیط غیر تولید استفاده می شود. هزاران مقاله ، کتاب ، آموزش تصویری برای کشف و یادگیری وجود دارد ، اما چنین خواهد بود زمان بر. درعوض ، می توانید یک یا دو دنبال کنید کتاب های مرتبط یا آموزش آنلاین.

مطالب یادگیری زیر تعداد زیادی از وظایف مدیریت لینوکس را شامل می شود شروع به سطح کارشناسی. بنابراین یکی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

کتاب آشپزی دولت لینوکس

برای بلند شدن و اجرای برنامه اکوسیستم مدرن لینوکس ، به دستور العمل های نیاز دارید?

این کتاب بیش از 100 مورد از آنها را ارائه می دهد. این یک نقشه راه برای مدیریت انواع ماشین های لینوکس ، از Raspberry Pi کوچک به یک سرور تولید در Azure Cloud ارائه می دهد. در صفحات آن ، ابزار و دانش را برای عیب یابی مشکلات روزانه و درک کارکردهای داخلی GNU Linux پیدا خواهید کرد..

نویسنده از طریق یک راهنمای آسان ، آراسته با حکایات و تجربیات ، تجربیات گسترده خود را به عنوان یک مهندس مرکز داده به اشتراک می گذارد و نحوه نصب و پیکربندی یک سیستم را آموزش می دهد. تا زمانی که خواندن را تمام کنید ، دانش ارزشمندی در مورد مدیریت لینوکس کسب خواهید کرد.

دوره عیب یابی لینوکس

در طول 12 ساعت و 49 دقیقه, این دوره ویدیویی به شما کمک می کند تا عیب یابی اساسی و پیچیده لینوکس را درک کنید ، و با کمک مثال هایی از زندگی واقعی در مورد چگونگی مدیریت محیط IT شرکت خود و ارائه پاسخ های روان و روان برای مسائل مهم.

این دوره تعاملی نکات و تکنیکهای ارزشمندی را ارائه می دهد که به حفظ زیرساخت سرور لینوکس با حداقل خرابی کمک می کند. این روش شما را در بهترین راه حل های عیب یابی راهنمایی می کند و سپس تکنیک های تشخیص و رفع مؤثر برای مشکلات مدیریت مشترک و پیچیده در سرورهای لینوکس را توضیح می دهد..

مدیریت و امنیت سرور لینوکس

این دوره چهار هفته طول می کشد و شما را از طریق وظایف اصلی مدیریت لینوکس از دیدگاه سازمانی راهنمایی می کند. این کار با بررسی اینکه لینوکس برای چه چیزی در شرکت استفاده می شود ، شروع می شود و به شما می آموزد که چگونه بین نسخه های مختلف لینوکس تمایز قائل شوید.

سپس به پیکربندی لینوکس می پردازد و استفاده از دستورات مختلف لینوکس را نشان می دهد. پس از آن ، در مکانیسم های تأیید اعتبار و مدیریت کاربر غوطه ور می شود و سرانجام به امنیت می رسد و فناوری های مختلفی را برای تأمین امنیت سیستم لینوکس و آموزش موضوعات کنترل دسترسی توضیح می دهد..

این دوره بخشی از برنامه تخصصی مدیریت امنیت کامپیوتر و مدیریت سیستم است.

لینوکس را در 5 روز بیاموزید

یکی از پرفروش ترین دوره های آنلاین در Udemy برای یادگیری است لینوکس در 5 روز. بیش از 100000 دانش آموز ثبت نام شده با 4.5 از 5 رتبه بندی ، اعتبار کافی در این دوره را کسب می کنند.

جیسون کان ، نویسنده, موضوعات مختلفی در مورد مدیریت و مدیریت سیستم عامل لینوکس را پوشش می دهد.

اگر وقت کافی دارید و می خواهید دانش RHEL ، Fedora ، OpenSUSE ، Slackware ، Debian ، Ubuntu و غیره را درک کنید ، این دوره سریع آنلاین شروع می شود..

خط فرمان لینوکس

معرفی کامل خط فرمان لینوکس توسط ویلیام شاتز یکی از پرفروش ترین کتاب های لینوکس است.

اگر دوست دارید یا دوست دارید با استفاده از ترمینال از طریق رابط کاربری GUI ، لینوکس را به دست آورید ، این کتاب همه چیزهایی را که به عنوان یک مدیر لینوکس نیاز دارید به شما می دهد..

انتظار دارید یاد بگیرید پوسته ، نوشتن اسکریپت پوسته ، مدیریت کارهای روزمره با استفاده از ابزارهای ضروری و غیره.

لینوکس برای توسعه دهندگان

به عنوان بخشی از برنامه تخصصی توسعه نرم افزار منبع باز Coursera, این دوره مباحث اصلی لینوکس را برای توسعه دهندگان آموزش می دهد. این شرکت قصد دارد تا با ایجاد خط فرمان ، توسعه دهنده احساس راحتی کند.

پس از فرو رفتن به تاریخچه لینوکس و توضیح اینکه لینوکس چیست ، می توان هسته لینوکس را از بقیه سیستم عامل جدا کرد ، به هسته کمک کرد ، کار با سیستم فایل ، نظارت بر برنامه های کاربردی و غیره..

پس از گذراندن این دوره ، شما مهارت های اساسی مورد نیاز برای کار با سیستم های لینوکس روزانه را فرا خواهید گرفت.

امنیت لینوکس & سخت شدن

راهنمای عملی تمرکز بر چگونگی سخت شدن و ایمن سازی سیستم عامل لینوکس که مباحث زیر را پوشش می دهد.

 • محافظت از لینوکس در برابر هکرها
 • سیاست های رمز عبور قوی ، سیاست پیری ، رمز عبور کنترل را اعمال کنید
 • SSH & سخت شدن شبکه
 • پیکربندی سودو
 • امنیت سیستم فایل & رمزگذاری
 • پیکربندی فایروال
 • اسکن بندر
 • و خیلی بیشتر…

اگر ایده اساسی در مورد لینوکس دارید و به دنبال ارتقاء مهارت های خود در زمینه امنیت هستید ، پس از آن این دوره آنلاین مفید خواهد بود.

این شامل 4.5 ساعت فیلم ، دو مقاله است که می توانید در هر زمان و هر مکان به آنها دسترسی پیدا کنید.

هسته لینوکس به صورت خلاصه

آماده برای شیرجه رفتن به هسته لینوکس برای ساخت & پیکربندی?

این کتاب رایگان در زمینه هسته زیر به شما کمک می کند.

 • معرفی هسته و نحوه ساخت آنها
 • نحوه بازیابی منبع هسته
 • نحوه نصب هسته و بوت شدن از آن
 • نحوه بروزرسانی & هسته را سفارشی کنید
 • مرجع هسته & خدمات مفید

دوره آموزش کامل لینوکس

اگر قصد دارید امسال کار رؤیایی خود را بدست آورید, این دوره ممکن است همان چیزی باشد که شما برای رسیدن به آن هدف نیاز دارید. این شما را برای دنیای شرکت ها و دریافت گواهینامه های RHCSA (مدیر سیستم مجاز Red Hat) ، RHCE (مهندس مجاز Red Hat) و LFCS (مدیر سیستم مجاز سیستم عامل لینوکس) آماده می کند. با پایان دوره ، شما یک مدیر حرفه ای لینوکس خواهید بود که می توانید امتحان EX-200 را بگیرید و آن را امتحان کنید.

دانش شما شامل بیش از 150 دستور مدیر سیستم لینوکس و راه حل های زیادی برای عیب یابی لینوکس خواهد بود.

این دوره شامل 29 ساعت فیلم براساس تقاضا ، 24 مقاله ، 120 منبع قابل بارگیری ، دسترسی به طول دوره به مطالب دوره و گواهی مطالعات است. تنها ملزومات تمایل شدید به یادگیری و رایانه است.

برگه تقلب

اگر به مرجع فرمان نیاز دارید ، این ورق تقلب رایگان فرمان خط لینوکس برای شما مفید خواهد بود.

همچنین ممکن است برای عناصر مختلف به پست قبلی من در صفحه تقلب مراجعه کنید.

Bootcamp مدیریت لینوکس

از مبتدی تا متخصص با آن بروید بوت کامپ مدیریت دولت لینوکس. 7.5 ساعت فیلم براساس تقاضا تقریباً همه چیزهایی را که باید به عنوان یک مدیر لینوکس از آن آگاه باشید ، پوشش می دهد.

اگر ایده اصلی دارید و به دنبال افزایش مهارت های خود برای داشتن یک متخصص هستید ، در این دوره مفید خواهد بود.

گواهینامه حرفه ای پشتیبانی IT IT Google

اگر می خواهید برای پشتیبانی شغلی در IT بدست آورید, این گواهینامه 5 دوره می تواند شما را برای ایفای نقش سطح ورود در یک تجارت کوچک یا شرکت های جهانی آماده کند. کارفرمایان برتر به دنبال حرفه ای های مجوز هستند ، بنابراین گواهینامه گوگل می تواند هنگام تقاضای شغل IT ، دارایی ارزشمند باشد.

برنامه صدور گواهینامه از ترکیبی از سخنرانی های ویدئویی ، آزمونها و آزمایشگاههای دستی استفاده می کند که از طریق آنها با خدمات مشتری ، مدیریت سیستم ، امنیت و عیب یابی آشنا می شوید. شما فقط باید حدود 5 ساعت در هفته اختصاص دهید و در کمتر از شش ماه ، می توانید برنامه را کامل کنید.

شروع کار با لینوکس

برای اطمینان خاطر هنگام انجام اولین اقدامات خود به دنیای مدیریت لینوکس ، به یک راهنمای الهام بخش مانند دیوید کلینتون ، معلم شروع کار با لینوکس. این دوره با توضیح نحوه یافتن توزیع های لینوکس و نرم افزار منبع باز و کار با آنها آغاز می شود. در مرحله بعد ، به شما می آموزد که محیط زمان اجرا لینوکس را کنترل و بهینه کنید.

و در آخر ، نحوه استفاده از نمونه های فیزیکی و مجازی لینوکس برای مدیریت برنامه های سرور مانند Apache و Nextcloud توضیح می دهد.

وقتی با این دوره تمام شد ، سیستم های لینوکس مانند یک حرفه ای را نصب و مدیریت خواهید کرد و دانش لازم را خواهید داشت تا بفهمید که لینوکس چه کاری برای شما و حرفه شما می تواند انجام دهد.

تسلط بر لینوکس

دقیقاً در 11.5 ساعت, این دوره به شما می آموزد که چگونه به خط فرمان لینوکس تسلط داشته باشید ، حتی اگر تجربه قبلی نداشته باشید. شما یاد می گیرید که چگونه از اسکریپت های Bash و برنامه ریزی Cron برای خودکارسازی کارهای تکراری و نصب و مدیریت نرم افزار منبع باز با مدیران بسته استفاده کنید.

علاوه بر به دست آوردن درک کاملی از لینوکس ، دانش لازم را برای اجرای یک کامپیوتر لینوکس کاملاً از خط فرمان خواهید داشت.

این دوره 11.5 ساعت فیلم براساس تقاضا ، سه مقاله ، 14 منبع قابل بارگیری ، دسترسی به طول دوره به مطالب دوره و گواهی مطالعات ارائه می دهد. این در درجه اول برای مبتدیان است ، بنابراین تنها مورد نیاز عدم تجربه ی لینوکس است.

گواهینامه ضروریات لینوکس LPI

اگر قصد دارید در مدیریت سیستم های لینوکس شغلی ایجاد کنید یا به سادگی می خواهید دانش IT خود را گسترش دهید, این گواهینامه می تواند شما را در جهت درست سوق دهد. این دوره به مؤلفه های اصلی سیستم عامل لینوکس می آموزد و اطمینان می دهد که دانش آموزان در معرض هر یک از اهداف آزمون LPI Linux Essentials قرار دارند..

این دوره از 5 موضوع اصلی ، شامل اصول اولیه نرم افزار لینوکس و منبع باز ، پوسته و رابط خط فرمان ، نسخه های مختلف لینوکس و مقایسه آن با سایر سیستم عامل ها ، سخت افزارهای اساسی و دانش شبکه تشکیل شده است. و امنیت و مجوزها پس از گذراندن دوره ، شما یک امتحان تمرین و یک راهنما برای آمادگی برای امتحان و مراحل بعدی فراتر از کسب گواهینامه دریافت می کنید.

مبانی Red Hat Enterprise Linux

Red Hat Enterprise Linux یکی از محبوب ترین توزیع های لینوکس در بخش IT شرکت ها است. مبانی Red Hat Enterprise Linux یک مقدمه اساسی برای این سیستم عامل ارائه می دهد ، نحوه عملکرد و نمایش وظایف سرپرست مقدماتی را نشان می دهد.

این دوره پایه ای محکم برای تسلط بر Red Hat Enterprise Linux از خط فرمان می دهد. این کار وظایف عملیاتی اساسی را هم برای نسخه های دسک تاپ و هم برای سیستم های از راه دور مفید می آموزد.

موضوعات تحت پوشش شامل دسترسی به خط فرمان ، مدیریت پرونده ها ، ایجاد / مشاهده / ویرایش فایل های متنی ، مدیریت کاربران و گروه های محلی لینوکس ، نظارت بر فرایندها و نصب و بروزرسانی نرم افزار می باشد..

مبانی لینوکس برای متخصصان IT

دانشگاهیان آگاه لینوکس بسیاری از دوره های لینوکس را دیکته می کنند. خوب ، این طور نیست. مبانی لینوکس برای متخصصان IT توسط متخصصان فناوری اطلاعات “دنیوی” که مشتاق به اشتراک گذاشتن تجربه خود در استفاده از دستورات رایج لینوکس و نوشتن اسکریپت های ساده پوسته برای رایج ترین نیازها هستند ، دیکته شده است. نکته خوب در مورد این دوره این است که معلمان و دانش آموزان اساساً با همان زبان صحبت می کنند.

این دوره به سمت دانشجویان علوم کامپیوتر یا دانشجویان فناوری اطلاعات ، متخصصان آزمایش ، مهندسین نرم افزار ، توسعه دهندگان برنامه ها ، مهندس داده ها ، سرورهای پایگاه داده و غیره محور است. هک کردن برای دریافت اطلاعات اشکالزدایی مفید از پرونده های گزارش.

آموزش ها و پروژه های لینوکس

مجموعه ای از آموزش های رایگان و بسیار خاص در مدیریت لینوکس. این دوره موضوعاتی مانند مدیریت گواهینامه SSL در CentOS Linux و Apache ، تکرار MySQL Master-Slave در اوبونتو ، توازن بار HTTP و ترافیک وب را با استفاده از Nginx و موارد دیگر پوشش دهید.

معلم ، جیسون کانن ، همچنین نویسنده لینوکس برای مبتدیان و بنیانگذار آکادمی آموزش لینوکس است. در طول این دوره ، او برخی از تجربه خود در دنیای واقعی لینوکس را به اشتراک می گذارد.

این دوره شامل 41 دقیقه فیلم در صورت تقاضا ، سه مقاله ، چهار منبع قابل بارگیری ، دسترسی به طول دوره به مطالب دوره و گواهی مطالعات.

آموزش لینوکس

رایان چادویک ، نویسنده این آموزش, از آموزش لینوکس به دانشجویان لذت می برد. او این کار را بیش از ده سال انجام داده است. و یکی از مواردی که او می آموزد چگونگی تنبل بودن ، اما خلاقیت است – یعنی نحوه جمع آوری ابزار برای انجام هر کاری عملاً ، داشتن کامپیوتر برای انجام کار برای استاد خود.

بعد از گذراندن این آموزش ، شما احتمالاً یک زبان لینوکس نخواهید بود ، اما دانش صحیحی برای رسیدن به آنجا خواهید داشت اگر این همان چیزی است که شما می خواهید. این آموزش پایه ای در نحوه استفاده از ترمینال و نحوه استفاده از خط فرمان لینوکس (Bash) می دهد. هدف آن دور کردن رمز و راز ، پیچیدگی و زخم از خط فرمان است. همچنین ، هدف این آموزش توضیح مناسب ترین موارد استفاده برای خط فرمان و برای رابط کاربری گرافیکی است.

سفر لینوکس

سفری آنلاین ، متنی و تعاملی در سراسر حوزه های لینوکس. هیچ مسیری از پیش تعریف شده در این سفر وجود ندارد. می توانید مستقیماً روی موضوعات مورد علاقه خود پرش کنید: خط فرمان ، مجوزها ، پردازش ها ، بسته ها ، فایل سیستم ها ، دستگاه ها ، شبکه سازی ، عیب یابی و غیره. یا در صورت تمایل ، می توانید دستور پیشنهادی را دنبال کنید.

در هر صورت, در این سایت, شما می توانید منابع و دانش زیادی را برای یافتن همه جنبه های سیستم عامل لینوکس پیدا کنید. هر مبحث به تفصیل و با مثالهای عملی توضیح داده می شود و هر درس امتحان کوتاهی دارد تا دانش شما را در آزمون قرار دهد.

دوره مبانی لینوکس

مجموعه ای از 55 فیلم آموزشی YouTube ، از دستورات اولیه پوسته لینوکس برای مبتدیان گرفته تا مجازی سازی سیستم عامل ، امنیت شبکه و دیگر مباحث خاص برای مدیران سیستم های حرفه ای.

نویسنده ساخت این فیلم ها را برای دوستی که می خواهد یاد بگیرد چگونه sysadmin لینوکس بیاموزد ، شروع کرد. اولین فیلم ها چنان موفقیت آمیز بود که نویسنده لیست پخش را گسترش داد تا طیف گسترده تری از موضوعات ، ابزارها ، پروژه های عملی و مشاوره شغلی را پوشش دهد..

فیلم ها به دنبال تعادل بین تئوری و تمرین هستند ، سعی می کنند تئوری لازم را برای درک سیستم تحت دستورات ارائه دهند و به نوبه خود ، مواد عملی را برای یادگیری چگونگی حل مشکلات در دنیای واقعی ارائه دهند..

پیشرفته لینوکس: هسته لینوکس

دکتر کوین دانکوردت دانشجویان خود را برای شیرجه زدن به قلب سیستم عامل لینوکس می گیرد: هسته لینوکس. این آموزش دانش لازم را برای آشنایی با هسته لینوکس و همچنین مکانیک پیکربندی و عیب یابی آن ارائه می دهد.

این یک دوره برای مبتدیان نیست ، با توجه به اینکه موضوعات مجهز را شامل می شود ، مانند مشخصات هسته لینوکس ، فرایند بوت شدن و ماژول های هسته قابل بارگذاری. در طول درس ، شما تکنیک هایی را برای پیکربندی هسته هسته لینوکس از ابتدا و بارگیری و جستجوی کد منبع هسته لینوکس تمرین خواهید کرد.

تقریباً در هر فصل ، فیلم های چالشی وجود دارد که به شما امکان می دهد مهارت های آموخته شده لینوکس خود را آزمایش کنید.

این مباحث شامل خواندن پیام های هسته لینوکس ، خواندن و نوشتن فایل ها از سیستم فایل های proc و sysfs ، پیکربندی GRUB ، استفاده از پارامترهای خط فرمان هسته ، اشکال زدایی ، پیکربندی سطح اجرا و غیره است..

گزینه های یادگیری برای همه سلیقه ها

در این زمان ، شما باید ایده روشنی در مورد چگونگی شروع به یادگیری مدیریت لینوکس داشته باشید ، خواه ترجیح دهید کتاب بخوانید ، فیلم تماشا کنید ، در کلاس شرکت کنید یا صفحات وب تعاملی بخوانید. اگر در حال حاضر در IT کار می کنید ، یا قصد دارید کار خود را در IT شروع کنید ، باید یکی از این گزینه ها را انتخاب کرده و بلافاصله شروع به یادگیری مدیریت Linux کنید..

برچسب ها:

 • لینوکس

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me