13 بهترین ابزار نظارت بر API برای تجارت شما

اگر در منظر رقابتی امروز یک چیز وجود داشته باشد که مشاغل نتوانند از عهده آن برآیند ، عملکرد سیستم بهینه است.


بدتر این است که یک یا چند سیستم فرعی خراب است و تیم فنی از آن آگاهی ندارد. در صنایع حساس مانند بانکی ، معاملات سهام و غیره ، خرابی هر دقیقه می تواند میلیون ها دلار (یا بیشتر) هزینه کند ، در حالی که در سایر کشورها ، ممکن است عیب بازدهی مشتری داشته باشد. این تقریباً به جایی رسیده است که قبل از آنکه مشتری خود را با یک خطا آشنا کند ، دیگر هوشمند نیست. این است اجباری.

API ها ، API ها ، همه جا

این جهانی است که توسط API ها تحت سلطه است و احتمالاً شما این اصطلاح را چندین بار در روز می شنوید و استفاده می کنید. اگر شما ارائه دهنده خدمات از هر نوع هستید ، API هایی دارید که دیگران به آنها تکیه می کنند و API هایی وجود دارد که برای ادامه کار می توانید از آنها استفاده کنید (API Google Maps ، API پرداخت و غیره). اما این فقط نوک کوه یخ است. برای کسانی که در دنیای برنامه نویسی رایانه هستند ، یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) یک اصطلاح گسترده است که بیش از نقشه ها و خریدها را در بر می گیرد..

بدون اینکه متوجه شوید ، همه چیز در یک سیستم نرم افزاری (بله ، به معنای واقعی کلمه همه چیز) یک API است یا یک API را در معرض دید شما قرار می دهد.

قبل از اینکه به سراغ نظارت بر API برویم ، بیایید لحظه ای بفهمیم که یک API چیست و وسعت سیستم نرم افزاری ما را پوشش می دهد. این به شما کمک می کند تا گزینه های خود را کاهش داده و بهتر تصمیم بگیرید کدام API را می خواهید پوشش دهید و بنابراین ، کدام ابزار برای مورد استفاده منحصر به فرد شما بهتر خواهد بود.

API چیست؟?

قبل از اینکه عمیق تر با استفاده از واژگان روزمره کسب و کار ، عمیق تر بشویم ، با تعریف کتاب درسی استاندارد شروع می کنیم. اگر از ویکی پدیا در مورد API سؤال کنیم ، این موارد را برای گفتن دارد:

در برنامه نویسی رایانه ، یک رابط برنامه نویسی برنامه (API) مجموعه ای از تعاریف فرعی ، پروتکل های ارتباطی و ابزارهایی برای ساختن نرم افزار است. به طور کلی ، این مجموعه ای از روش های واضح تعریف ارتباطات بین مؤلفه های مختلف است. یک API خوب با تهیه کلیه بلوک های ساختمانی ، که توسط برنامه نویس جمع شده اند ، توسعه یک برنامه رایانه ای را آسان تر می کند.

API ممکن است برای یک سیستم مبتنی بر وب ، سیستم عامل ، سیستم پایگاه داده ، سخت افزار رایانه یا کتابخانه نرم افزار باشد.

خط دوم ضروری است (تأکید مال من است). این سرویس های وب فقط API نیستند. مکالمات سیستم عامل ، تعامل سیستم بانک اطلاعاتی ، سیگنال های سخت افزاری ، کتابخانه های نرم افزاری (کدی که سایر کدها می توانند از آن استفاده مجدد کنند) ، همه در محدوده یک API قرار می گیرند زیرا همه آنها یک رابط کاربری خوب تعریف شده و درک شده و مجموعه ای از پروتکل ها ارائه می دهند..

اکنون ، در هر روز معین ، هر یک از این API ها می توانند متوقف شوند. شاید هارد دیسک به حداکثر میزان عملکرد ورودی / خروجی در ثانیه رسیده باشد ، یا اینکه گواهی SSL تمام شده باشد ، یا در آخرین نسخه کدی که در آن استفاده شده است ، یک اشکال بدون لکه وجود دارد – همه این شرایط نظارت مداوم و اقدام فوری را هنگام (ترجیحا قبل از آن) تضمین می کند. مشکل رخ می دهد.

به طور مناسب ، در این مقاله ابزاری ارائه شده است که می توانند برنامه شما را در همه زمینه ها نظارت کنند ، نه فقط تبادل داده بین دو سیستم.

هزینه خرابی API

اندازه گیری میزان خرابی صدمه ای دشوار است ، اما گارتنر منتشر کرد مطالعه در سال 2014 ، که این تعداد را در هر ساعت 300000 دلار افزایش داد. این یک میانگین متوسط ​​است ، البته. ضررهای اقتصادی ناشی از یک ساعت خرابی را در طول مثلاً فصل تخفیف جمعه سیاه در نظر بگیرید. برای داستان های ترسناک تر درباره چگونگی سوء عملکرد / عدم عملکرد API ها موجب شغل و روحیه کارمندان شد اینجا و اینجا.

در حالی که طرف تجاری خرابی API را نمی توان نادیده گرفت ، یک ضرر پنهان نیز وجود دارد که ممکن است در درازمدت حتی بیشتر باشد – روحیه تیم. توسعه دهندگان عاشق اتوماسیون و قابلیت اطمینان در سیستم ها هستند (در واقع همه ما این کار را انجام می دهیم ؛ تصور کنید سرور پست الکترونیکی شما چندین بار در روز پایین می آید!) ، و خرابی ها کد آنها را می شکنند و آنها را ناامید می کنند. در صورت ادامه این مشکلات ، به زودی مشکلات دیگر کارکردهای تجاری (فروش و بازاریابی) که از دست دادن مداوم صورت در مقابل مشتری خسته می شوند شروع می شود..

من از نزدیک دیده ام که به دلیل سیستم های ضعیف نظارت در خانه ، دو شغل درگذشته و در نزدیکی آنها فوت می کنند ، و دلم نمی خواهد دوباره آن را ببینم. ��

اکنون ، خرابی ها نمی توانند از بین بروند. در دنیای واقعی ، هر کاری می تواند در هر زمان اشتباه پیش برود. اما با استفاده از سیستم های نظارتی مناسب ، می توانیم با خطاهایی که اتفاق می افتند ، آشنا شویم ، گاهی حتی قبل از این که مشتری انجام دهد!

با این حساب ، اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین ابزارهای نظارت بر API در بازار بیندازیم.

تا کنون

یک راه حل کامل برای انواع نظارت بر API (به یاد داشته باشید تعریف گسترده ما از یک API از قبل؟), تا کنون نظارت بر وب سایتها ، API ها ، سرورها و موارد دیگر را فراهم می کند. این پایگاه مشتری شاد 25000 نفر را تشکیل می دهد ، و نام هایی مانند Vimeo ، Microsoft ، Volkswagen ، Vimeo و موارد دیگر را در بین مشتریان خود دارد..

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد Uptrends ، آزمایش مبتنی بر مرورگر است. این سرویس برای اجرای برنامه / وب سایت شما ، مرورگرهای مختلف مختلفی را چرخانده و معیار مفصلی درباره نحوه عملکرد آن ارائه می دهد.

اما زمان پاسخ و معیارها فقط نیمی از داستان هستند. Uptrends همچنین گزارش عملکرد مفصلی را در اختیار شما قرار می دهد ، بنابراین شما دقیقاً می دانید چه عواملی باعث ایجاد تنگنا در جایی می شود. هنگامی که خطایی رخ داده است ، سرویس عکس از صفحه عکس گرفته و آن را برای شما ارسال می کند ، بنابراین می توانید دقیقاً در انتهای معادله حس کنید. ��

در کل ، Uptrends یک سرویس قابل اعتماد و لذت بخش است که مورد اعتماد بسیاری از نام های بزرگ است.

مانیتور Dotcom

پلتفرم Dotcom-Monitor به شما امکان می دهد یک دستگاه مانیتور چند کاره را با استفاده از یک کار HTTP / S پیکربندی کنید. با این کار ، می توانید API های مبتنی بر OAuth 2.0 را برای در دسترس بودن ، عملکرد و پاسخ های مناسب نظارت کنید. با تکرار یک یا چند درخواست مشتری نهایی و نظارت بر یک سرویس وب SOAP ، نمایندگان Dotcom-Monitor تأیید می کنند که داده ها به درستی می توانند بین API و یک برنامه وب رد و بدل شوند..

هنگامی که یک عامل خطایی را تشخیص داد ، آن را در مقابل فیلتر دستگاه بررسی می کند. اگر خطا فیلتر نشده باشد ، دستگاه هشدار را شلیک می کند. می توانید چندین گروه هشدار را پیکربندی کنید و برنامه های هشداردهنده سفارشی و گزینه های افزایش سرعت را تنظیم کنید. گزارش ها در قالب های CSV ، PDF و TXT در دسترس هستند. آنها معیارهای متعدد و مفیدی مانند زمان پاسخ ، خرابی و عملکرد متوسط ​​را بر اساس مکان نشان می دهند.

برنامه های قیمت گذاری مانیتور Dotcom با 1.99 دلار در هر ماه شروع می شود و مانیتورینگ سرویس وب را با پشتیبانی از HTTP / S ، وب API SOAP / REST ، بررسی صدور گواهینامه SSL ، اعتبار سنجی پاسخ ، هشدار فوری و 30 مکان مانیتور از جمله سایر ویژگی ها ارائه می دهد..

چکیده

چک با ادعا می کند که یک حالت راه حل نظارت و تست هنری است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است ، به خصوص در جامعه جاوا اسکریپت با مشتریانی مانند Vercel و Humio. می توانید API های وب و همچنین معاملات سایت را در یک مرورگر واقعی کنترل کنید. داشبورد منفرد هر آنچه را که باید در مورد صحت و عملکرد برنامه خود در هر زمان بدانید به شما نشان می دهد.

من واقعاً دوست دارم چطور Checkly راه اندازی و سهولت استفاده با ابزارهای قدرتمند را برای شخصی سازی چک های شما ترکیب می کند. به جای یک پینگ ساده ، از چک های HTTP قابل تنظیم کامل برای نظارت بر API ها استفاده می کند. این همچنین شامل اسکریپت های setup / teardown است ، که وقتی مثلاً می خواهید درخواست ها را امضا کنید یا داده های تست را پاک کنید بسیار مفید است..

نکته دیگری که برجسته است API قدرتمند REST است که به شما امکان می دهد مثلاً Terraform را کنترل کنید و کنترل کنید. این برنامه همچنین کاربران را قادر می سازد هشدارهای ریز دانه را در ترکیب با Opsgenie ، Pagerduty یا Slack تنظیم کنند. در کل ، یک راه حل عالی برای تیم های مدرن DevOps جالب ترین است.

قیمت گذاری از 7 دلار در هر ماه شروع می شود و شامل یک فاصله چک 1 دقیقه ای و مکان های مرکز داده جهانی است.

Amazon CloudWatch (برای AWS)

اگر زیرساخت های AWS دارید ، CloudWatch به اندازه کافی توصیه نمی شود. علاوه بر نظارت بر برنامه ، CloudWatch همچنین دارای نظارت بر زیرساخت ها است و به تیم DevOps شما کمک می کند که شبانه در آرامش بخوابد.

منبع تصویر: aws.amazon.com

طبق توضیحات رسمی ، CloudWatch ارائه می دهد:

 • نظارت بر برنامه
 • دید گسترده در سیستم
 • بهینه سازی منابع
 • سلامت عملیاتی یکپارچه

بنابراین ، تا زمانی که یک برنامه مستقر در AWS داشته باشید ، CloudWatch قادر خواهد بود تا نظارت بر زمان ، عملکرد ، استفاده از منابع ، پهنای باند شبکه ، استفاده از دیسک / CPU و غیره را انجام دهد و یک راه حل قوی برای انواع نظارت ارائه دهد.

شاید مهمترین مزیت CloudWatch این باشد که شما واقعاً نیازی به تنظیم چیزی ندارید. خدمات AWS سیاهههای مربوط را تولید می کند و آنها را مستقیماً با CloudWatch به اشتراک می گذارد ، که در پایان به یک داشبورد مرتب و ساده برای درک.

منبع تصویر: aws.amazon.com

از داشبورد ، شما نه تنها می توانید معیارها را بخوانید (در حالی که برنامه های رایگان تا حداکثر دقت یک دقیقه را ارائه می دهند ، برنامه های پرداخت شده می توانند شما را به همان اندازه دقت یک ثانیه نزدیک کنند ، به طور موثر به شما امکان می دهند تا در زمان واقعی نظارت کنید) بلکه ایجاد سفارشی نیز می کنید. قوانین ، تنظیم زنگ هشدارها و هنگامی که آنها باید سفر شوند ، سیستم اسکن را به همان اندازه که می خواهید ، وارد می شوید و موارد دیگر.

مطمئناً ، همه در AWS حضور ندارند اما مهمترین و مشهورترین مشاغل دیجیتالی هستند ، به همین دلیل فکر کردم CloudWatch را باید در این لیست معرفی کرد. ممکن است در این مرحله مثل یک شاخ شکسته شروع به صدا کنم ، اما صادقانه بگویم ، اگر در AWS حضور داشته باشید ، راه ساده تر برای تنظیم نظارت از CloudWatch وجود ندارد.

می خواهید در مورد AWS CloudWatch بیاموزید ، از آن یاد بگیرید متخصص اینجا.

درمورد قیمت گذاری ، آمازون هم آن را ساده نگه داشته است. هیچ قفل در ماه یا سالانه وجود ندارد. شما تصمیم می گیرید که نیاز شما چقدر است و فقط مطابق آنچه استفاده می کنید پرداخت می کنید.

اما مهمتر از همه ، به ارائه پیشنهاد خدمات رایگان بپردازید و به من بگویید که امکان مراجعه به این سرویس امکان پذیر نیست. ��

منبع تصویر: aws.amazon.com

سختگیری

اگر شما با معیارهای عملکرد زندگی می کنید و تجربه مشتری را بالاتر از هر چیز دیگری قرار می دهید, سختگیری ارزش نگاه کردن دارد این نام به خوبی انتخاب شده است ، همانطور که می توانید به همان اندازه که می خواهید با ابزار سختگیر شوید. ��

یکی از ویژگی های مفید Rigor ، تست عملکردی است. اگر وارد زبان تست نمی شوید ، نگران نباشید. تست عملکردی به عمل آزمایش کل جریان معامله اشاره دارد و فقط به یک نقطه پایانی واحد توجه نمی شود.

از بعضی جهات ، آزمایش عملکردی از آزمایش واحد مهمتر است زیرا به طور ضمنی تست واحد را در بر می گیرد و پیش بینی تجربه مشتری را مستقیماً فراهم می کند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، این تست عملکردی دارای یک سری از هفت قانون است که یک معامله را تشکیل می دهد.

قانون شماره 1 درخواستی برای جستجوی یک هنرمند خاص در API است. بنابراین ، قانون شماره 2 یک ادعا است ، به این معنی که می خواهیم این هنرمند را که جستجو کردیم در دسترس قرار دهیم. اگر این دو آزمایش گذشت ، سیستم به قانون شماره 3 و غیره منتقل می شود.

در مثال بالا ، آزمایش عملکردی در قانون شماره 7 انجام می شود و بلافاصله به ذینفعان اطلاع می رسد که نسخه های کافی از آلبوم “Funky Kingston” وجود ندارد. در مورد تمرکز روی مشاغل صحبت کنید تا اینکه نگران قطعات فناوری باشید!

Rigor یک سرویس جدی برای مشاغل جدی است که به هیچ وجه مهم نیست پرداخت حق بیمه چیزی شگفت انگیز را بپردازد ، بنابراین اگر یکی از آنها هستید ، حتماً آن را بررسی کنید.

قابل اثبات است

قابل اثبات است مارک های خود به عنوان ساده ترین ابزار نظارت بر API ، و در درجه اول به تیم های تست و QA هدایت می شوند. بنابراین اگر فکر می کنید صلاحیت فنی در خانه ندارید که با JSON ، XML و کد نویسی دست و پنجه نرم کنید ، قابل تأمل است..

USP از قابل اطمینان جذاب و سر راست است: تیم های QA و Test شما می توانند آزمایشاتی را ایجاد کرده و آنها را با استفاده از رابط تأیید تأیید و بررسی کنند. این کاملاً با GitHub ادغام می شود ، بنابراین پایگاه دانش شما علاوه بر کار یکپارچه با Slack ، در کنار شما می ماند.

عملکرد یکپارچه سازی و مرور کامل ، به همه افراد در تیم شما (حتی مدیران پروژه) اجازه می دهد تا تست ها را ایجاد کرده و معیارهای عملکرد را بررسی کنند..

خوب ، وضعیت تصویر بالا ممکن است کمی غیرواقعی به نظر برسد (یک دقیقه حل مسئله) ، اما وقتی بازخورد واضح و فوری است ، ممکن است. عدم وجود کد نویسی لازم به این معنی است که آزمایشات به همان سرعت ممکن ایجاد می شوند که تیم های QA شما می توانند تایپ کنند ، و پس از انجام این کار ، بارها و بارها قابل استفاده است. این برخلاف عملکرد “تست دستی” است که در اکثر شرکت ها دنبال می شود ، در حالی که یک تستر تنها می تواند چندین روز طول بکشد تا برنامه را پوشش دهد و در عین حال به دلیل نظارت یا اعمال فشار ، جزئیات عالی تر را از دست ندهید..

با مبلغی معادل 100 دلار در ماه (که در صدر آنها قرار دارد) طرح, به هر حال) ، قابل اطمینان به شما امکان می دهد تا حدود 50 سرویس وب ، در کل 50،000 تست و 20 عضو تیم را نظارت کنید. هزینه داشتن یک QA تمام وقت برای ایجاد و اجرای دستی از طریق آزمون را در نظر بگیرید و بدیهی است که Assertible راندمان نمایی را ارائه می دهد.

BlazeMeter

هنگامی که نوبت به آزمایش پایان و نظارت بر برنامه ها می رسد, BlazeMeter Behemoth است که همه چیز را برای ناهار می خورد. در عین حال ، این به خاطر ضعف قلب یا کسانی نیست که به دنبال یک راه حل ساده نظارت بر API هستند که تقاضای زیادی نداشته باشد.

BlazeMeter چیزی است که شما با آن ازدواج می کنید ، و پس از آن برنامه بازپرداخت آن را ادامه می دهد.

بزرگترین نکته به علاوه BlazeMeter ادغام با آن است Apache JMeter, احتمالاً ابزار اندازه گیری عملکرد پیش فرض برای برنامه های بزرگ وب است. بله ، با BlazeMeter ، شما می توانید چارچوب های تست منبع باز را انتخاب کنید ، و آنها را به راحتی از طریق داشبورد ساده تجزیه و تحلیل کنید.

این برنامه ها گران هستند و اگر برنامه شما می تواند تا 5000 کاربر همزمان را ببیند ، برای استفاده از BlazeMeter هزینه 649 دلار در ماه هزینه ای در هر ماه خواهد داشت. برنامه های هزینه های ثابت برای بارهای کاری حتی بزرگتر نیز وجود دارد ، که این هنجار با توجه به نوع مشتریانی که BlazeMeter دارد دارد: Pfizer ، Adobe، GAP، NFL ، Atlassian ، برای نامگذاری چند مورد.

به نظر نمی رسد که BlazeMeter به روشهای ساده تر قابل استفاده باشد. مانند بسیاری از ابزارهای نظارتی API ، این تست عملکردی (آنها را “سناریو” می نامد) فراهم می کند ، که می تواند با استفاده از یک جلوی بصری GUI بصری انجام شود..

گفتنی است ، BlazeMeter برای توسعه دهندگان ساخته شده است. از طریق ابزار تست اختصاصی برج ثوروس, BlazeMeter یک DSL (Domain Specific Language) را در معرض نمایش قرار می دهد که می تواند برای نوشتن تست های عمومی که علیه JMeter ، Selenium و سایر ابزارهای منبع باز آزاد اجرا می شود ، مورد استفاده قرار گیرد. و اجازه ندهید که ذکر یک DSL شما را نگران کند. این چیزی نیست جز یک فایل YAML (با پسوند .yml) با شکوه:

اعدام:
– همزمانی: 100
سطح شیب دار: 1 متر
نگه دارید: 1m30s
سناریو: ساده

سناریو:
ساده:
زمان فکر کردن: 0.75
درخواست ها:
– http://blazedemo.com/

مدتی را با Taurus سپری کنید ، و توسعه دهندگان شما می توانند از نوشتن تست های پیچیده و قابل استفاده مجدد تشکر کنند!

در کل ، BlazeMeter برای وزنه برداران سنگین وزن است.

AppDynamics

اکنون بخشی از سیسکو ، AppDynamics مدت ها است که در بازی مانیتورینگ وب قرار دارد و کاملاً شناخته شده است. در حال حاضر ، AppDynamics مجموعه ای از ابزارها برای حل طیف گسترده ای از عملکرد و نظارت بر الزامات نظارت بر تیم مدرن SaaS است..

هرچه نظارت خالص API / میکروسرویس انجام می شود ، مجموعه ارائه می دهد ضریب هوشی میکروسرویس. با استفاده از این سرویس ، می توانید یک خوشه میکروسرویس تقریباً در هر مقیاس را رصد کرده و آنالیز کنید ، تاریخچه را حفظ کنید و به شما اجازه دهید آن را با تغییرات در خوشه در ارتباط قرار دهید. به هر حال ، این حداقل به شما امکان می دهد تا تاثیر افزودن / حذف گره ها از خوشه را شبیه سازی کنید.

همین امر در مورد نظارت بر معیارهای زمان واقعی ، که می تواند در سطح خوشه یا سطح گره نیز انجام شود ، ارائه می دهد هر دو نمای تصویر بزرگ و جزئیات شدید ، در صورت نیاز.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، نظارت Docker درست در داخل ساخته شده است ، که از تیم هایی که زیرساخت های خود را در Docker در حال اجرا دارند قدردانی می کنند (تقریباً همه ، یعنی ��).

علاوه بر این ، مانیتورینگ ابری و نظارت بر DevOps نیز موجود است ، که در انواع مختلفی از ارائه دهندگان IaaS مانند Amazon AWS ، لاجوردی ، محوری و غیره کار می کند. تیم.

یخ زدن روی کیک ادغام Machine Learning در قلب سیستم است. به عنوان مثال ، بعضی اوقات شما مبنای ایده آل را برای برنامه خود نمی دانید ، اما از آنجا که کار بی سر و صدا در حال انجام است ، می توانید معیارهای فعلی را به عنوان یک پایه اصلی بپذیرید.

بنابراین ، چگونه می توانید محاسبه پایه را انجام دهید؟ دشوار است که هزاران نقطه داده در هر ساعت جریان داشته باشند ، اما اگر سیستم یادگیری دستگاهی قادر به کار نباشد ، مشکل دارد.

چگونه این کار به مشاغل کمک می کند؟ این یک مثال است. اگر می دانید مبنای ابتدایی شما برای به روز رسانی 98.5٪ است و در حال حاضر 98.6٪ در حال اجرا هستید ، می توانید آرامش واقعی داشته باشید. علاوه بر این ، دسترسی به خطوط مقدماتی واقعی ، شما را از مهاجرت های بیش از حد مهندسی و گران قیمت که برخی از مشاوران ممکن است توصیه کنند برای “شش نود” (99.9999٪ به وقت) استفاده کنید ، نجات می دهد..

سیستم ML همچنین به اندازه کافی هوشمند است که می تواند علت عدم موفقیت در میان خوشه های میکروسرویس از داخل کد (و این چشمگیرترین بخش است) را کشف و گزارش کند ، بنابراین تیم های شما دقیقاً می دانند چه چیزی را برطرف کنند. تصویر زیر نشان می دهد که چگونه سیستم می تواند به یک سرویس REST مبتنی بر Java Spring بپردازد و به Bean که شکست خورده اشاره کند.

پوشاندن همه ویژگی های فک پایین در اینجا ممکن نیست ، بنابراین در صورت تمایل این موارد را بررسی کنید اسناد رسمی.

یادگار جدید

به گفته بسیاری, یادگار جدید رهبر بازار در ابزارهای نظارت بر عملکرد برنامه ها است و به همین دلیل مناسب است. این مورد توسط شرکتهای بزرگ و کوچک به طور یکسان استفاده می شود – از Fortune 500 behemoths تا شروع های کوچک و زیرک – و ترکیبی عالی از دقت و جزئیات را ارائه می دهد.

تیم New Relic به درک عمیق خود از DevOps افتخار می کند ، بنابراین بر این اساس ، این پیشنهاد ساخته شده است تا نمای کاملاً واقعی و واقعی را از زیرساخت های شما ارائه دهد..

بزرگترین USP از New Relic طرح بصری کل سیستم است ، که به شما امکان می دهد فوراً ببینید که چگونه همه چیز جریان دارد و دقیقاً در صورت وجود تنگنا ، در صورت وجود. توصیف UI با کلمات دشوار است ، بنابراین در اینجا یک عکس از صفحه نمایش وجود دارد:

همانطور که مشاهده می کنید ، ردیابی بصری نحوه جابجایی داده ها از سیستم به سیستم و معیارهای عملکرد حاصل از آن در آنجا بسیار ساده است. کندی و خرابی باعث هشدارهای فوری می شود و این امکان را فراهم می آورد تا مشکلات را قبل از تحمل مشكلات برطرف كنید.

این فقط قسمت DevOps نیست که در New Relic پوشیده شده است. همچنین می توان اهداف و قواعدی را برای تجربه مشتری تعیین کرد و گزارش های مفصلی دریافت کرد تا مشخص شود که در آنجا کار بیشتری لازم است. همانطور که هر بازاریاب دیجیتالی که ارزش نمک خود را می داند ، این اطلاعات طلای جامد است.

به داشبورد مبتکرانه در New Relic پایان ندارد. به عنوان مثال نگاهی بیندازید ، که کل خوشه برنامه را توسط گره ها نقشه می کشد ، و بازخورد زنده درباره آنچه در هر گره اتفاق می افتد ارائه می دهد.

بنابراین ، چه برنامه شما ساده باشد یا پیچیده ، New Relic می تواند بینش جالب زیادی را ارائه دهد.

قلعه API

خط بعدی است قلعه API, که هدفش این است که یک چاقوی ارتش سوئیسی برای نظارت بر API برای تیم های مختلف در یک سازمان باشد و این کار را به خوبی انجام دهد.

API قلعه با هدف هر دو تستر و توسعه دهندگان امکان ایجاد آزمایش های بصری و مشارکتی مانند سایر ابزارهای کنترل مدرن API در آنجا را فراهم می کند ، و سپس با توجه به راحتی و ویژگی ها کمی فاصله بیشتری قدم می زنید. دو مورد که من بیشتر دوست دارم Load Testing و Mocking هستند.

برای توسعه دهندگان ، API Fortress می تواند یک مجموعه تست را از مشخصات API داده شده ایجاد کند. بنابراین ، اگر Swagger ، OpenAPI یا RAML را دنبال کنید ، نیمی از کار قبلاً انجام شده است. API Mocking به تیمهای برنامه نویسی شما اجازه می دهد تا رابط API جدید را به عنوان یک سرویس مسخره تعریف کنند ، که براساس آن تیم های QA می توانند بلافاصله ساخت مجموعه های آزمایشی را آغاز کنند. خسته کننده تر ، طولانی منتظر است تا API واقعی به پایان برسد قبل از شروع QA!

قلعه API همچنین با کلیه سیستمهای مهم CI / CD کار می کند و یک درد یکپارچه سازی را کاهش می دهد. سرانجام ، آزمایش و نظارت بر بار سنگ جامد نیز ساخته شده است و API Fortress بسته ای کامل برای تیم های توسعه و آزمایش برای آزمایش سریع و نظارت بر API ها محسوب می شود..

ردیابی

اگر نظارت در سطح رابط کاربری برای تیم شما انجام نمی دهد ، و به دنبال ابزاری قدرتمند برای نظارت بر سطح کد نیستید ، وجود دارد ردیابی. از زمان نوشتن ، تمام زبانها و محیطهای اصلی برنامه نویسی پشتیبانی می شوند: جاوا ، Scala ، Net ، Node ، PHP ، Python ، Ruby و Go.

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید ، معیارهای سطح مؤلفه و سطح عملکرد در دسترس هستند و بینشی فوری و دقیق در مورد چرایی عملکرد برنامه در نحوه عملکرد برنامه ارائه می دهند..

چگونه آن را تنظیم کنیم؟ این نمی تواند ساده تر باشد! برای اکثر زبانهای ذکر شده در گذشته ، Traceview دارای نرم افزارهای نرم افزاری است که می توانند بدون ایجاد مزاحمت در پروژه شما به سادگی حذف شوند. در هر زمان شروع به جمع آوری بینش های واقعی کنید. ��

RapidSpike

RapidSpike یک راه حل لاغر ، با تمرکز روی عناصر اصلی بروزرسانی و نظارت بر زمان ، بدون بسیاری از زنگ ها و سوت های اضافی که برخی احساس می کنند با اکثر ابزارهای نظارتی API همراه است. ردیابی مسیرهای از پیش تعریف شده (سفرهای کاربر) پشتیبانی می شود ، همانطور که در چندین مرحله با API صحبت می کنید.

همه این موارد استاندارد و تقریباً چیزی است که شما از هر سیستم نظارت مدرن API انتظار دارید ، اما آنچه که RapidSpike را از هم جدا می کند ، به نظر من سیستم های هشدار دهنده آن است.

تشدید داخلی در سیستم وجود دارد ، بنابراین اگر سطح اول تماس با حل “بحران” جواب ندهد یا پاسخی ندهد ، اعلان این زنجیره افزایش می یابد. آخ! �� خوب ، شاید بهتر باشد که ما نیازی به یک رئیس واقعی نداریم که همیشه ما را روی انگشتان خود نگه دارد.

علوم API

با علوم API, مجبور می شوید API های خود را با یک API تست کنید. اگرچه این به نظر می رسد مانند یک روش جالب برای گفتن همان چیزها باشد ، API Science دارای چند ویژگی جدید است که احتمالاً برای بسیاری جذاب است. مورد اول ، نظارت کامل بر پشته API شماست ، به معنای پوشاندن API های خارجی نیز.

بارها اتفاق می افتد که API های شما عملکردی و پاسخگو هستند ، اما مواردی که تجارت شما به آن بستگی دارد کاهش یافته است. همچنین ، در برخی موارد ، هیچ ادعای عینی وجود ندارد که API در آن زمان کاهش یافته باشد ، مبارزاتی که می تواند به نوعی جنگ سرد بین دو ارائه دهنده API تبدیل شود.

در چنین مواردی ، API Science به عنوان یک میانه غیرقابل انکار مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند دسترسی تاریخی API ها را نشان دهد.

دومین ویژگی جالب آزمایش توزیع API است. API Science API های شما را از چندین مکان در سراسر جهان رصد می کند و به شما امکان می دهد بدانید که API برای مکان های مختلف چگونه رفتار می کند. تمام این JavaScript سفارشی را در سیستم نظارت خود ترکیب کنید و یک ابزار نظارتی API تقریباً ایده آل دارید. ��

با این کار ، توصیه های برتر من برای نظارت بر API به پایان می رسد. من تمام تلاش خود را کردم که API ها را به محدودیتی که در اکثر اوقات برچسب گذاری شده محدود نمی کنم. درست از صاحبان مشاغل گرفته تا توسعه دهندگان ، آزمایش کنندگان ، QA و مدیران پروژه ، ابزاری در این لیست وجود دارد که برای همه کار می کند.

برچسب ها:

 • API

 • نظارت بر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map