7 دلیل مهم بودن نظارت بر API با Uptrends

API هایی که شما ارائه می دهید و API هایی که هر روز به آنها تکیه می کنید ، بر کار شما تأثیر می گذارد.


API های عملکردی باعث ایجاد مشتری های شاد می شوند و تیم های شما را تولید می کنند. API های ضعیف و ناقص عملکرد شهرت را کاهش می دهند ، منابع پشتیبانی شما را مصرف می کنند و بهره وری را در کل شرکت کاهش می دهند. نظارت بر API با سرویس وب Uptrends و مانیتورهای چند مرحله ای API می تواند به شما در صرفه جویی در چهره و حفظ تیم خود کمک کند.

API در همه جا وجود دارد و با رشد ابر و اینترنت اشیاء ، API ها هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کنند. اگر هرکدام از API هایی که شما ارائه می دهید یا به آن اعتماد دارید یا به مشکلات خود اطمینان دارید ، سایتها و خدماتی را که به آنها بستگی دارد ، انجام دهید.

چرا نظارت بر API برای تجارت شما بسیار مهم است?

اگر تلاش و هزینه کافی برای توسعه ، آزمایش و راه اندازی وب سایت ، برنامه یا API شما ندارید ، اگر در حدود ساعت کاری API ها را مشاهده نمی کنید ، می تواند از پنجره خارج شود.

این که آیا شما دستگاه های داخلی ، برنامه ها و افراد زیادی را برای استفاده داخلی یا عمومی ایجاد کرده اید ، حتی به میلیون ها نفر نیز وابسته به در دسترس بودن ، عملکرد و عملکرد آن API هستند..

API ها شکست می خورند ، بنابراین شما باید از سرمایه گذاری وقت و پول خود محافظت کنید. ما لیستی از دلایل مهم برای نظارت بر API های شما را گردآوری کرده ایم:

 1. API مسئولیت شماست: وقتی API را تهیه می کنید ، کاربران به شما اطمینان می کنند که API از دسترسی بالایی برخوردار باشد ، سریع و قوی باشد.
 2. نمی توانید به نظارت منظم وب سایت اعتماد کنید. بررسی API های مهم هنگام بررسی بار یا زمان اولیه صفحه کافی نیست.
 3. هر روش API باید کار کند: ممکن است به پایان برسد ، اما یک روش شکست در طول زنجیره می تواند کل معامله را خراب کند.
 4. شهرت برند را از دست داد: آیا کاربران شما می دانند API چیست؟ احتمالا نه. آنها می دانند که همه چیز کار نمی کند ، یا همه چیز خوب نیست. وقتی سایت یا سرویس شما با یک رابط کاربری آهسته کاملاً ناخوشایند است یا فقط کاملاً منفجر می شود ، 75٪ از کاربران ترک می کنند و برنخواهند گشت.
 5. رضایت کاربر را کاهش داد: عملکرد تنبل تأثیر قابل توجهی در رضایت کاربران از استفاده از محصول شما دارد. عملکرد ضعیف بر همه جنبه های تجربه کاربر تأثیر می گذارد و درک کاربران از طراحی محصول ، ناوبری و سودمندی محصول را کاهش می دهد.
 6. از دست دادن درآمد فعلی: هنگامی که یک API کار را متوقف می کند ، احتمالاً ورود به سیستم کار نمی کند ، صندوق های خرید و چرخ دستی های خرید کار نمی کنند ، یا همه چیز ممکن است به اندازه کافی کاملاً ناکام باشد تا اعتماد کاربر را از بین ببرد. وقتی کارها کار نکنند ، کاربران گزاف گویی می کنند و از این رقابت درآمد کسب می کنند.
 7. درآمد آینده رنج می برد: شما سخت کار کرده اید تا آن مشتریان به خدمات شما برسند ، و اگر محصول شما به خوبی کار نکند ، کاربران گزاف گویی می کنند. با این حال ، کاربران در اینجا متوقف نمی شوند. آن ها صحبت می کنند. آنها از طریق بررسی ها و رسانه های اجتماعی ، تجربه خود را به صورت حضوری و آنلاین به افراد می گویند. کاربران ناراضی دیگر برنمی گردند و درآمد بالایی را در آینده از مشتریان احتمالی جدید دریافت می کنند.

همانطور که می بینید ، نظارت بر API های شخص ثالث و نیازهای محصول شما بسیار مهم است. امیدوارم ارائه دهندگان سوم سیستم خود را به طور مرتب تماشا کنند ، اما شاید اینطور نباشد. آنها ممکن است به طور تصادفی در طول روز آزمایش کنند ، یا فقط از پشت دیوار آتش خود آزمایش کنند.

این تست های تصادفی ممکن است برخی از موارد را به خود جلب کند و آزمایش از پشت دیواره آتش ، مشکلی را که کاربران طرف مقابل دارند تجربه نمی کند. برای اطمینان از ماندگاری و کارآیی آن ، باید از یک سیستم نظارت قوی استفاده کنید. Uptrends با خودکار کردن روند و آزمایش از مکان کاربران می تواند از شما برای محافظت از سرمایه گذاری کمک کند.

گزینه های نظارت API شما چیست؟?

Uptrends دو نوع مانیتورینگ API را ارائه می دهد ، و اینکه بفهمید کدام یک از دو گزینه نظارت برای محافظت از API شما مناسب است ، این است که درک کنید مشتری چگونه از API استفاده می کند. اسناد API را مفید نگه دارید تا مطمئن شوید که تمام اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری درست نظارتی را دریافت کرده اید. تعیین کنید که API شما برای انجام معامله به چندین تماس نیاز دارد یا یک تماس تلفنی این کار را انجام می دهد.

API های یک تماس: یک روش قابل اعتماد و در عین حال ارزان برای بررسی تماس های تک API و ردیابی زمان استفاده از API ، استفاده از مانیتور سرویس HTTP (S) است. یک مانیتور سرویس وب ، با بررسی کدهای پاسخ ، چک کردن محتوا ، زمان پاسخگویی و اندازه پاسخ ، زمان بروزرسانی را بررسی می کند و یک پاسخ API را تأیید می کند (در صورت ارائه ضمانت SLA با سرویس API خود یک انتخاب عالی). همچنین می توانید احراز هویت ساده را انجام دهید. مانیتورهای سرویس وب به همان اندازه یک بار در دقیقه اجرا می شوند.

API های چند تماس یا چند مرحله ای: اگر می خواهید از یک تماس API به دیگری استفاده کنید ، از طریق مجوزهای کاربر ، تأیید اعتبار کاربران ، یا استفاده و استفاده مجدد از اطلاعات ، از راه حل مانیتورینگ API چند مرحله ای Uptrends استفاده کنید. با استفاده از راه حل چند مرحله ای ، می توانید مقادیر پاسخ را برای استفاده بعدی بکشید ، ادعا کنید ، از عملگرهای مقایسه استفاده کنید ، مقادیر تصادفی تولید کنید ، از متغیرهای از پیش تعریف شده استفاده کنید ، از احراز هویت استفاده کنید و به گواهینامه های مشتری دسترسی پیدا کنید. ضمن ردیابی عملکرد در هر تماس API ، کل مراحل را با مانیتورینگ چند مرحله ای API تأیید کنید.

انتخاب کدام API ها به نظارت نیاز دارند

هنگامی که شروع به فکر کردن در مورد تمام API های مورد نیاز برای انجام یک معامله کاربر تنها می کنید ، ممکن است این مسئله را پرمخاطره بدانید کدام API ها نیاز به نظارت دارند و کدام یک از API ها نیستند؟ سردرگمی قابل درک است ، اما همه API ها و عملکردها نیاز به نظارت ندارند.

برای ساده کردن انتخاب ، ما لیستی آورده ایم:

نظارت بر API های روبرو عمومی (داخلی و خارجی)

اگر API ها را منتشر می کنید ، لازم است آنها را برای در دسترس بودن ، عملکرد و عملکرد آنها آزمایش کنید. این وظیفه شماست که به سرعت به مشکلات API پاسخ دهید و در دسترس بودن زیادی را حفظ کنید.

API های مهم شخص ثالث را رصد کنید

اگر API برای API ، برنامه ، خدمات یا وب سایت شما بسیار حیاتی است ، باید آن API را دقیقاً مانند آنچه خودتان انجام می دادید ، نظارت کنید. حداقل استفاده از مانیتور uptime را در نظر بگیرید تا بدانید چه موقع API آفلاین می شود.

نظارت بر API های غیر مهم شخص ثالث

برخی از API ها تجربیات کاربری پیشرفته ای مانند خدمات موقعیت مکانی ، کیت های نوع ، گرافیک و تبلیغات ارائه می دهند. ممکن است بخواهید کدام API ها را در این گروه انتخاب کنید که ممکن است بخواهید نظارت کنید. به عنوان مثال ، اگر درآمد آگهی به API بستگی دارد ، ممکن است بخواهید مانیتور سرویس وب را قرار دهید تا مطمئن شوید API در دسترس است..

استفاده از یک راه حل نظارت چند منظوره API از Uptrends ، تنظیمات را حتی برای تعامل های پیچیده API آسان می کند

گاهی اوقات شما نمی توانید با اطمینان بدانید که یک API از یک پاسخ واحد کار می کند ؛ گاهی اوقات API پیچیده می شود و شما باید اطمینان حاصل کنید که کل معامله کار می کند ، تعداد زیادی تماس با یک یا چند API را انجام دهید. به همین دلیل Uptrends توسعه یافت مانیتورینگ چند مرحله ای API.

مانیتورینگ چند مرحله ای API تمام انعطاف پذیری مورد نیاز برای کنترل حتی پیچیده ترین تعامل ها را به شما ارائه می دهد. Uptrends یک سازنده گام منحصر به فرد API دارد که تعامل شما را به راحتی مراحل زیر را شکست. Uptrends به شما انعطاف پذیری می دهد:

 • تغییر مسیرها را ضبط و کنترل کنید.
 • از تأیید اعتبار اولیه ، NTLM ، هضم و سفارشی (از جمله OAuth) استفاده کنید.
 • ذخیره ، دسترسی و استفاده از گواهینامه های مشتری.
 • در Uptrends Vault ، گواهینامه ها و اعتبارنامه ها را ایمن نگه دارید ، استفاده و نگه دارید.
 • از متغیرها استفاده کنید: از پیش تعریف کنید ، مقادیر اختصاص دهید ، مقادیر تصادفی تولید کنید.
 • از مقایسه ها و ادعاها استفاده کنید (تأیید محتوا ، کدهای پاسخ ، زمان پاسخ).
 • نظارت بر API خود را از 200 مکان تست در سراسر جهان, یا API های داخلی را با یک ایست بازرسی خصوصی در پشت دیوار آتش نظارت کنید.

نیازی به پیچیده نیست و شما می توانید بخوبی بخوابید که اگر Uptrends با API شما مشکلی پیدا می کند ، سیستم هشدار پیشرفته آنها اطمینان حاصل خواهد کرد که در مورد آن می دانید.

غذای آماده

 • API ها وب را تغذیه می کنند.
 • زمان ، عملکرد و عملکرد API برابر با درآمد و اعتبار است.
 • API های شخص ثالث می توانند درست مانند خرابی در API شما به نام تجاری شما آسیب برساند.
 • این API شماست ، و مسئولیت نظارت بر آن در زمان به روز ، عملکرد و عملکرد شماست.

Uptrends API Monitoring به شما کمک می کند تا API شخص ثالث ، کارایی ، دسترسی و غیره را بهبود ببخشید ، هنوز هم قانع نشده باشید? Uptrends API Monitoring را رایگان امتحان کنید به مدت 30 روز شما حتی به کارت اعتباری احتیاج ندارید.

برچسب ها:

 • API

 • نظارت بر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map