با شروع توسعه JavaScript شروع می کنید؟ برای ساختن یک کاربرد مدرن در کمتر زمان ، برخی از بهترین چارچوب ها را پیدا کنید.


چارچوب های JavaScript (JS) یکی از سیستم عامل های مورد علاقه برای ساختن یک برنامه مدرن پویا ، چت در زمان واقعی ، تجارت الکترونیک ، موجودی ، پردازش و موارد دیگر هستند..

کوچک یا بنگاه اقتصادی ، جلو یا باطن – JS برای همه چیز مناسب است. شاید درباره سایتهای زیر که از JavaScript استفاده می کنند شنیده باشید.

 • هولو
 • فلیکر
 • پرداخت
 • WSJ
 • فرهنگ لغت

بیایید برخی از بهترین چارچوب های موجود در JS را که در توسعه برنامه های وب قرار دارد ، بررسی کنیم.

AngularJS

Angular.js یک چارچوب توسعه منبع باز منبع منبع باز است که عمدتا برای توسعه برنامه های وب پویا تک صفحه ای استفاده می شود (SPA).

AngularJS تمام مطالب را از سرور به همراه مرورگر تمام صفحات وب به مرورگر منتقل می کند. پس از بارگیری مطالب ، با کلیک بر روی هر پیوند در صفحه ، بارگذاری مجدد کل محتوای صفحه انجام نمی شود. در عوض ، به سادگی بخش های موجود در صفحه را به روز می کند.

معماری زاویه ای JS

سازمان های بزرگی مانند PayPal ، Freelancer ، LinkedIn ، Lego ، Hopscotch و چند نفر دیگر در حال کار کردن UI های خود توسط AngularJS.

مهمترین تفاوت بین سایت های سنتی و سایت های Angular در این است که Angular از مرورگر انتظار دارد که صفحه را بسازد. این کار بار زیادی روی سرور نمی گذارد و در نتیجه منجر به بارگذاری سریعتر صفحات می شود.

Angular دارای NativeScript برای برنامه های بومی در طی یک فریم ورک Ionic برای برنامه های ترکیبی است. زاویه ای اجازه می دهد تا در صورت اضافه کردن شرایط ، حلقه ها و متغیرهای محلی به طور مستقیم در قالب به همراه ردیابی ، پردازش و نمایش تغییرات از کاربر با استفاده از اتصال داده اضافه کنید. Angular کار با رندر پویا را با قابلیت پردازش و رندر مبتنی بر JSON آسان تر می کند. هر توسعه دهنده ای که دارای پیش زمینه در فن آوری های مهم جلویی یعنی HTML5 باشد & جاوا اسکریپت می تواند Angular JS را به راحتی یاد بگیرید.

در ابتدا Angular به TypeScript وابسته بود و به آن اجازه می داد تا در پروژه های منبع باز سازگارتر باشد. با این حال ، با آخرین نسخه Angular ، بسیار بیشتر از این است.

این روتر دارد و به طور ذاتی اعتبار سنجی فرم را پشتیبانی می کند. این کار با کنترل ناوبری بین صفحات و مدیریت رفتار و عملکرد کاربر ، تجربه کاربر را تکمیل می کند.

Angular با چشم انداز ساختن آن در حالت مدولار ، قابل آزمایش و نگهداری توسعه یافته است. بنابراین ، جمع بندی شده که بسیار عالی است چارچوبی برای توسعه جلویی.

امکانات

 • اتصال داده ها – ویژگی اتصال دو طرفه داده ها را از نوشتن کد زیادی نجات می دهد. این هماهنگ سازی خودکار داده ها بین اجزای مدل و نمای است.
 • قالب ها – قالب های HTML توسط مرورگر به طور مستقیم در DOM تجزیه می شوند.
 • تزریق وابستگی – js تزریق وابستگی داخلی (DI) دارد که به توسعه طبیعی ، درک و آزمایش کمک می کند.
 • بخشنامه ها – با استفاده از این ویژگی ، ایجاد برچسب های HTML سفارشی که مانند ابزارک های جدید سفارشی عمل می کنند ، آسان می شود. همچنین می توان از آن برای دستکاری صفات DOM استفاده کرد.
 • اگر دستور خوبی در مورد Angular.js داشته باشید ، توسعه با مقایسه HTML + Javascript معمولی سریعتر است
 • می توان آن را در MVC و همچنین معماری MVW پیکربندی کرد

AngularJS یک فریم ورک cross-platform است. کد تمیز ، راحت قابل درک است و به دلیل ارائه کنترلر و داده های مبتنی بر خطا ، خطاهای کمتری دارد.

واکنشی

واکنشی کتابخانه ای است که برای توسعه برنامه های UI مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول در سال 2013 منتشر شد و یک فریم ورک سریع JS در دنیای امروز بوده است.

React.js بیشترین ارجح است وقتی که a برنامه عملکرد بالا شرکت باید به کاربران خود تحویل داده شود از رابط های کاربری مانند اینستاگرام و فیس بوک تغذیه می شود.

بین انتخاب Angular و React یک جنگ مداوم وجود داشته است. React نسبت به Angular قابل انعطاف تر است زیرا توسعه دهندگان باید با زمان پاسخگویی نسبتاً بهتر با کتابخانه های مستقل کار کنند. React هنگام کار با توابع کوچک و بدون تابش که عناصر ورودی و برگشتی را دریافت می کنند بسیار عالی است. این موضوع روی JS ES6 تمرکز دارد ، و Flow را می توان مورد استفاده قرار داد تا بررسی نوع در React فعال شود.

هر پروژه در React دارای معماری متفاوتی به همراه راهنمایی محدود است و از این رو می توان به راحتی پیش رفت. React در مدل MVC عمدتاً برای V (نمایش) استفاده می شود زیرا UI بدون نیاز به دسترسی به سرور می تواند بروزرسانی شود و نمایی جدید را بدست آورد..

موقعیت JS را تغییر دهیدمنبع: متوسط

هنگامی که چندین نمایش برای یک برنامه وجود دارد ، ReactJS بهترین انتخاب است ، زیرا برای هر نمایش یک ویجت متفاوت مورد نیاز است. سپس اجزا یا ابزارک های مختلفی را می توان روی نماها پرتاب کرد. استفاده از Angular for Views ایده خوبی نیست زیرا می تواند عوارض و مشکلات ناخواسته زیادی به همراه داشته باشد. از این رو ، ReactJS برای ساختن نماهای مبتنی بر ویجت بهترین کاربرد دارد.

امکانات

 • اجزاء: واکنش است اعلامی و مؤلفه ای مبتنی بر. صفحات وب برای ایجاد UI به اجزای کوچک تقسیم می شوند. ویژگی کامپوننت وقتی به کار می رود که در هنگام کار با پروژه های کلان ، از حفظ کد استفاده می کند.
 • JSX: JSX یک پسوند جاوا اسکریپت است که نشان می دهد که اسکریپت نیاز به پردازش و تبدیل به جاوا اسکریپت واقعی دارد. JSX از ساده سازی های کوتاه تر و ساده تر برای ساده کردن کدگذاری هنگام مقایسه با Javascript استفاده کرد.
 • اتصال داده ها: اتصال داده های یک طرفه همراه با یک زیرساخت کاربردی به نام Flux control. جریان داده های یک طرفه باعث می شود استدلال در مورد یک برنامه آسان شود و Flux الگویی است که داده ها را یک طرفه نگه می دارد.
 • یک صفحه مبتنی بر React.JS تشکیل شده است یک DOM مجازی. برای هر شیء DOM ، یک نمایه (کپی) از آن شیء DOM وجود دارد.
 • شما می توانید با استفاده از چارچوب های دیگر مانند Angular.js ، Backbone.js کاملاً راحت از React استفاده کنید.
 • حفظ React به دلیل معماری مبتنی بر مؤلفه و قابلیت استفاده مجدد از اجزای تعریف شده ، آسان و ساده است.
 • React را می توان در استفاده کرد سمت سرور و همچنین از طرف مشتری ، این امکان را فراهم می کند که در صورت لزوم توزیع بارگیری از سرور به مشتری را توزیع کنید.

React سئو دوستانه و سریع برای توسعه جلویی است. یاد بگیرید راهنمای کامل در اینجا.

Ember.js

امبر همچنین یک چارچوب منبع باز است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد یک صفحه واحد و برنامه های بزرگ وب ایجاد کنند. Ember یک چارچوب بسیار با تفکر بوده است که بسیار انعطاف پذیر ساخته شده است.

در حالی که Angular و React انعطاف پذیر هستند و کمتر نظر دارند ، Ember فرضیات زیادی راجع به برنامه اعمال می کند و باعث می شود که یک توسعه دهنده انتظارات خود را تأیید کند.

یک پشته توسعه کامل با استفاده از Ember و سایر ابزارهای مهم می تواند تشکیل شود. Ember رویکردی مبتنی بر ویجت دارد که به عنوان اجزای Ember شناخته می شود. چیدمان هندل ها و معماری باطن Ember اجازه می دهد تا به نویسندگان برچسب HTML مخصوص برنامه نوشتن دهید.

قالب های یکپارچه Handlebars هنگامی که داده های اساسی به همراه کد نویسی بسیار کمتری تغییر می کنند ، به طور خودکار بروزرسانی می شوند. وب سایتهایی مانند لینکدین, Vine و Live از Ember استفاده می کنند. همچنین برای ساخت برنامه های دسک تاپ و موبایل کاربرد دارد.

یکی از قابل توجه ترین کاربردهای Ember در است اپل موسیقی, برنامه دسک تاپ Ember در مقایسه با React یا Angular از سیستم مسیریابی قدرتمند برخوردار است.

در صورت بروزرسانی ها ، Ember از چهارچوب های مختلف جلوتر است ، و ویژگی های جدیدی به آن افزوده می شود.

Ember هنگامی که به راحتی و مدیر پشتیبانی و کیفیت پشتیبانی در مقایسه با شهاب سنگ می دهد نمایش را می دزد اما فاقد سهولت استفاده و راه اندازی است. Ember در مورد بهترین چارچوب جاوا اسکریپت MV از طرف مشتری ، ضرب و شتم می کند.

امکانات

 • Ember روی آن کار می کند مدل مشاهده مدل (MVVM) الگوی و به شرح زیر کنوانسیون تنظیمات (CoC)
 • Ember-CLI: Ember’CLIpr ساختار ساختار برنامه استاندارد و خطوط لوله را می سازد. این یک ابزار خط فرمان است که همراه با نرم افزار چارچوب فریم ورک Ember است.
 • قالب های Ember: قالب ها به UI تعبیه شده اند که با زبان جذاب (Handlebars) نوشته شده اند.
 • ابزار Ember Inspector برای اشکال زدایی در برنامه های کاربردی مفید است.
 • HTML و CSS هسته اصلی مدل توسعه را در Ember تشکیل می دهند
 • کتابخانه داده Ember بسیار عالی است
 • بسیاری از افزودنیهای Ember ارائه شده است که می تواند به یک برنامه اضافه شود
 • ابزارهای آزمایشی داخلی هستند و UI ها تو در تو لانه هستند
 • ارائه سمت مشتری و پشتیبانی URL در دسترس است
 • DOM را به حداقل می رساند

نکته مهمی که کاربران Ember نسبت به سایر چارچوبها ترجیح می دهند API دوستانه آن است که درک و کار با آن آسان است. این امکان را فراهم می کند تا ویژگی های پیچیده ای را به روشی آسان برای درک به کار گیرید. با کنوانسیون مربوط به پیکربندی ، همه چیز آماده و پیکربندی شده است تا یک توسعه دهنده بلافاصله یک پروژه را شروع کند.

Vue.js

Vue.js در سال 2014 منتشر شد و سریعترین چارچوبی است که توسط توسعه دهندگان به تصویب رسیده است. این فریم ورک سبک JS مترقی سبک است که مفاهیم زیادی را از ReactJS و AngularJS دریافت می کند.

این سبک از الگوی شبیه به Angular است و اجزاء مبتنی بر کامپوننت درست مانند ReactJS دارد. Vue یک اصلاح آسان و سریع را برای برنامه ها ، UI و توسعه رابط وب تعاملی فراهم می کند. این برنامه می تواند برنامه های وب پیشرفته تک صفحه ای پیشرفته را تأمین کند.

مهمترین مزیت انتخاب Vue over React این است که در Vue ، وابستگی مؤلفه به طور خودکار در هنگام رندر آن ردیابی می شود. بنابراین ، سیستم می داند وقتی یک دولت تغییر کند ، کدام مؤلفه را مجدداً ارائه کند.

این کار از کارهای اضافی لازم برای بهینه سازی جلوگیری می کند و به برنامه نویس اجازه می دهد تا بیشتر روی ساخت برنامه تمرکز کند.

Vue توابع ارائه ، ارائه JSX را پشتیبانی می کند و HTML معتبر نیز می تواند یک الگوی معتبر Vue باشد. روش یک ظاهر طراحی در Vue از طریق برچسب های سبک در اجزای تک پرونده ای است. مؤلفه های تک پرونده دسترسی کامل به CSS را در همان پرونده با کد مؤلفه دیگر دارند.

Vue از ردیابی وابستگی شفاف به همراه صف async استفاده می کند. برخلاف Ember ، Vue به طور خودکار به روزرسانی ها را دسته بندی می کند. Vue دارای پشتیبانی ابزار پیشرفته برای Browserify و وب پک است. می توانیم بگوییم که تمام ایده های کوچک جمع آوری شده از هر چارچوب جاوا اسکریپت در Vue قرار داده شده است تا آن را همه جانبه کند..

امکانات

 • قالب ها: Vue از نحو الگوی HTML مبتنی بر HTML استفاده می کند. تمام قالب های Vue دارای HTML معتبری هستند که به کمک پارس های HTML و مرورگرهای خاص مطابقت دارد. نوشتن توابع رندر را می توان آواز JSX انجام داد.
 • انتقال: Vue اجازه می دهد تا هنگام وارد کردن ، حذف یا به روزرسانی موارد از DOM ، جلوه های انتقال را اعمال کنید.
 • اجزاء: این یکی از قدرتمندترین ویژگی ها محسوب می شود. مؤلفه ها عناصر اصلی HTML را برای محصور کردن کد قابل استفاده مجدد گسترش می دهند.
 • واکنش پذیری: Vue دارای سیستم واکنش پذیری قوی است. هنگامی که مدل ها ، که اشیاء جاوا اسکریپت هستند ، اصلاح می شوند ، نمایش به طور خودکار به روز می شود.
 • ردپایی ریز دارد
 • درک و توسعه آسان است
 • انعطاف پذیر و ساده برای ادغام

Vue ثابت می کند که چارچوب توسعه جلویی انعطاف پذیر و مدولار در مقایسه با Angular بیشتر است. این یک جدایی واضح بین مؤلفه ها و دستورالعمل ها است.

دریافت کنید دوره توسعه نهایی Vue JS امروز.

ستون فقرات.js

ستون فقرات.js کتابخانه جاوا اسکریپت سبک است که در ابتدا در سال 2010 منتشر شد و از آن زمان به بعد چارچوبی انعطاف پذیر برای کد ساختاری بوده است. این برنامه به شما اجازه می دهد تا برنامه نویسان برنامه های وب یک صفحه ای و برنامه های سمت مشتری را که در یک مرورگر وب اجرا می شوند ، توسعه دهند.

این شبکه MVP را ارائه می دهد ، که داده ها را به مدل ها ، Document Object Model (DOM) در نماهای انتزاعی می کند و این دو را با استفاده از وقایع متصل می کند..

بر خلاف سایر فریم ورک ها ، Backbone توسعه دهنده را برای انتخاب ابزار مناسب که برای یک پروژه معین مناسب است ، قرار می دهد. یک موتور وسوسه انگیز مخصوص به خود در ستون فقرات وجود ندارد.

شرکت هایی مانند شبکه سرگرمی سونی ، Airbnb و SoundCloud برای پروژه های خود از Backbone.js استفاده می کنند. شرکت ها و توسعه دهندگان به دلیل توانایی استفاده از هر کدی به عنوان کنترل کننده خود ، ضمن اینکه اختیاری کنترلر را دارند ، از Backbone استفاده می کنند.

پشتیبانی عالی از API های RESTful امکان نقشه برداری از مدل ها را به نقاط پایانی RESTful می دهد. همچنین توجه به این نکته ضروری است که از اتصال داده های دو طرفه در ستون فقرات جلوگیری می شود زیرا برای برنامه های دنیای واقعی بسیار مفید نیست. هر دو Backbone و Angular در مدیریت صفحات کوچکتر خوب هستند ، اما با بزرگ شدن صفحه ، ویژگی اتصال داده دو طرفه در AngularJS شروع به نمایش عملکرد کاهش می یابد.

از طرف دیگر ، در Backbone ، توسعه دهندگان می بایست صحافی را به تنهایی بنویسند. این ممکن است مقدار کد را افزایش دهد اما فواید تمرکز روی بهبود عملکرد را بدون نیاز به مراقبت از چارچوب زمینه ای فراهم می کند و از این رو ثابت می شود در چنین سناریویی بهتر از زاویه ای است..

امکانات

 • رابط JSON RESTful: ستون فقرات یک چارچوب / کتابخانه است که دارای رابط JEST JEST ، مبتنی بر مدل برنامه Model-view-Presenter (MVP) است. JSON یک فرمت با وزن سبک است و سریالی سازی داده ها را انجام می دهد در حالی که رابط RESTful یکی از ویژگی های معماری REST است.
 • همگام سازی با back-end: از آنجا که ستون فقرات پشتیبانی عالی برای API های RESTful ارائه می دهد ، مدل های Backbone.js را می توان به بخش انتهایی گره زد..
 • رویداد محور: برقراری ارتباط محور بین نماها و مدلها ، از خواندن کد جلوگیری می کند.
 • ستون فقرات هنگام دستیابی به DOM ، یک سبک برنامه نویسی ضروری را اتخاذ می کند.
 • ستون فقرات وابستگی سختی با Underscore.js و وابستگی نرم به jQuery دارد.
 • در صورت بروز هرگونه تغییر در یک مدل ، کد HTML به طور خودکار به روز می شود.
 • این یک کتابخانه ساده است که UI و منطق تجارت را از هم جدا می کند.
 • این برنامه شامل بیش از 100 پسوند است. این در سازماندهی کدها کمک می کند و به عنوان ستون فقرات برای هر پروژه عمل می کند.

ستون فقرات همچنین به عنوان بهترین “مدل” و “کنترل” ReactJS برای تکمیل الگوی MVC در نظر گرفته می شود. در حالی که Angular از طریق ویژگیهای HTML پویا که به اسناد اضافه شده است ، ارائه می دهد ، Backbone قالبهای Underscore را ایجاد می کند که به فرمی شبیه به Ember می دهد.

Mithril.js

میتریل, یک کتابخانه JS کمتر شناخته شده ، چارچوب مدرن JavaScript است که برای ایجاد برنامه های تک صفحه ای در سمت مشتری استفاده می شود.

ریز است (کمتر از 8KB gzip) ، سریع ، برنامه های مسیریابی و XHR را فراهم می کند. این نرم افزار از تمامی مرورگرهایی مانند IE9 و بدون نیاز به وجود چند منبع تغذیه پشتیبانی می کند.

در حال حاضر میتریل توسط شرکتهایی مانند استفاده می شود نایک و Fitbit و سایر سیستم عامل های منبع باز مانند Lichess. میتریل از الگوریتم DOM مجازی پیشرفته و بهینه سازی شده برای به حداقل رساندن مقدار بروزرسانی های DOM استفاده می کند.

همچنین ساختارهای داده vnode ایجاد می کند که با استفاده از موتورهای جاوا اسکریپت برای عملکرد دسترسی به ساختار داده جمع آوری شده اند.

دلیل اینکه Mithril از یک مدل ارائه دهنده پشتیبانی می کند که کل درخت DOM مجازی را بازآفرینی می کند ، تهیه یک API اعلامی است که مدیریت پیچیدگی UI را آسان تر می کند. میتریل عملی عمل می شود زیرا یادگیری مؤلفه ها ، مسیریابی و XHR در کمتر از 15 دقیقه برای شروع ساختن برنامه های کاربردی ساده است..

Mithril دارای ماژول های داخلی برای XHR و مسیریابی است در حالی که React به شخص ثالث برای همان ها همراه با مقدار زیادی از حافظه احتیاج دارد. همچنین ، زمان بارگذاری کتابخانه و عملکرد به روزرسانی Mithril سریع است که با React یا Angular یا حتی Vue مقایسه شود! اندازه Vue.js ، همچنین کوچک و جمع و جور ، هنوز بزرگتر از میتریل است. برخلاف Vue ، Mithril دارای مفاهیم کمتری است و برنامه هایی را در رابطه با لایه ها و مؤلفه های داده سازماندهی می کند.

امکانات

 • ویژگی اصلی: Mithril به اجزای سلسله مراتبی MVC ، مسیریابی URL ، قالب های پیش فرض ایمن ، اتصال داده های قابل تنظیم می دهد..
 • قابلیت تست: الگوهای میتریل فقط جاوا اسکریپت هستند به طوری که توسعه دهندگان می توانند آنها را در هر موتور جاوا اسکریپت بدون مرحله ساخت آزمایش کنند.
 • اجزاء: در Mithril.js ، قطعات با یک کنترلر اختیاری و یک ویژگی نمای مورد نیاز ایجاد می شوند.
 • کارایی: میتریل در مقایسه با سایر چهارچوبها زیر 5ms بار دارد. این سریعترین کتابخانه MVC در معیار TodoMVC است.
 • این سیستم با سیستم ماژول و نحوی کامپایل شده متعامد است ، بنابراین توسعه دهندگان می توانند از ES3 استفاده کنند. ES5 ES6 ، تعاریف ماژول ناهمزمان (AMD). همچنین شامل تعریف TypeScript است
 • میتریل از توسعه بسیار فعال و مستندات مناسب برخوردار است.
 • این سیستم دارای سیستم بازخوانی خودکار هوشمند است
 • این سازگار با Flux ، قوی و بدون نظر است
 • این یک جاوا اسکریپت خالص متشکل از DOM مجازی است

وقتی می توان با Angular مقایسه کرد ، اندازه کد پایه کوچک میتریل امکان ممیزی آسان را می دهد که باعث سریعتر از زاویه ای می شود. برخلاف Angular ، Mithril آموزش های مقدماتی و بخش منابع گسترده API را ارائه می دهد که شامل همه چیزهایی است که یک توسعه دهنده در ساخت برنامه ها باید از آن بشناسد.

حتی اگر میتریل چیزهای زیادی به رسمیت نشناسد ، اغلب با سایر چارچوبهای جاوا اسکریپت رقابت به سر دارد..

Polymer.js

پلیمر کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز دیگر برای ساخت برنامه های وب با استفاده از اجزای وب است. این کتابخانه توسط توسعه دهندگان گوگل ساخته شده است و در GitHub همکاری دارد. برخلاف هر چارچوب دیگر JavaScript ، Polymer ساخته شده است تا از ویژگی هایی که در پلت فرم وب موجود است استفاده کند تا به توسعه دهندگان اجازه دهد تا قطعات را بسازند. این اولین کتابخانه بود که با ساختن اجزای سازنده ، برنامه های کاربردی ساختمان تعاملی را امکان پذیر می کرد.

پلیمر توسط بسیاری از سرویس ها و وب سایت های Google استفاده می شود. توسط آن استفاده می شود YouTube, Google Play Music و نتفلیکس, چندتا را نام بردن. این پلیمر با توجه بسیاری به فرآیند طراحی ساختاری آن ، در بازار به دست آورد. از آنجا که مؤلفه ها بزرگترین نقاط قوت پلیمر هستند ، از پشتیبانی بهتری برای مؤلفه های وب برخوردار هستند و در مقایسه با React ماژول های آفلاین بهتری دارند..

از قدرت React و پلیمر می توان برای آینده ای مؤثرتر برای توسعه وب استفاده کرد. اجزای پلیمر و دستورالعمل های Angular نوعی شباهت را نشان می دهند اما رویکرد متفاوتی برای ایجاد عناصر HTML سفارشی دارند.

در پلیمر ، مؤلفه ها به یک فایل HTML تشریح شده اند در حالی که در Angular ، اجزای سازنده را می توان به بسیاری از پرونده ها تقسیم کرد. همچنین در مقایسه با سایر چارچوبهای JS ، پلیمر یکی از بهترین کارها برای کار با منابع Spring Boot REST محسوب می شود..

امکانات

 • مؤلفه های وب: استانداردهای مؤلفه وب در ایجاد ابزارهای قابل استفاده در مستندات وب و کاربردها مفید هستند. این مؤلفه ها مؤلفه های وب قابل استفاده مجدد هستند. همچنین می توان از این قطعات برای شکستن یک برنامه به قطعات مناسب استفاده کرد تا برنامه نویسی بهتر و ارزان تر باشد.
 • اتصال داده: اتصال داده های یک طرفه و دو طرفه با این کتابخانه امکان پذیر است.
 • چند شکل از جدیدترین API ها برای سیستم عامل های وب استفاده می کند و چند مرورگر را برای مرورگرها فراهم می کند. Polyfills مشخصات مؤلفه وب است که برای ایجاد عناصر سفارشی و قابل استفاده مجدد مورد استفاده قرار می گیرد.
 • پلیمر در بالای API استانداردهای وب ساخته شده است که امکان ساخت عناصر HTML سفارشی را فراهم می کند
 • رویدادهای ژست را به همراه الگوهای مشروط و تکراری ارائه می دهد.
 • پلیمر امکان نوشتن JS ، CSS و HTML محصور شده را به عنوان عناصر سفارشی فراهم می کند.
 • سرعت: این سه برابر سریعتر در Chrome و چهار برابر سریعتر در Safari است.
 • عناصر پلیمری از طرح ها و مضامین تشکیل شده است به این معنی که سازندگان مانع از تغییر کد منبع صفحه وب پیچیده برای مطابقت با نیاز طراح نمی شوند.

با گفتن این موارد ، گوگل بزودی محصولات نسل بعدی را منتشر می کند که شامل LitElement ، کلاس پایه عنصر فوق العاده سبک و سفارشی با یک API رسا و ساده است. با پشت سر گذاشتن تیم Chrome از Polymer ، می توان انتظار داشت که قطعات وب آینده ساخت برنامه های وب مترقی (PWA) باشند.

node.js

node.js یکی از بارگیری ترین ، منبع باز ، یک محیط زمان کراس پلتفرم برای اجرای کد JavaScript در خارج از یک مرورگر است. برای ساخت سرویس های back-end یا API و توسعه برنامه های سمت سرور و شبکه استفاده می شود. این سکویی است که در موتور JavaScript Google Chrome (موتور V8) ساخته شده است.

برنامه های ساخته شده بر روی Node ، در جاوا اسکریپت نوشته شده اند که می توانند در زمان اجرا Node.js بر روی سیستم عامل مانند Microsoft Windows ، Linux و MacOS اجرا شوند. برخی از بهترین سیستم عامل های میزبانی Node.JS را کنترل کنید.

معماری NodeJS

منبع: StackOverflow

گره با چندین حلقه غیر مسدودکننده رویداد غیر مسدودکننده ، درخواست های چندگانه را انجام می دهد که برای سیستم های توزیع شده که درخواست های شبکه زیادی دارند مناسب است. این توسط شرکتهایی مانند استفاده می شود حال بارگذاری, پی پال و والمارت که آیینه ای برای پذیرش جهانی آن به عنوان یک زبان عقب است.

ذکر یک واقعیت عملی – در PayPal هنگام استفاده از Node.JS برای برنامه خود ، آنها دریافتند که این برنامه است دو برابر سریعتر ساخته شده است با تعداد کمتر پرونده و کد همچنین درخواستها را در هر ثانیه دو برابر کرده و زمان پاسخ سریع تر 35٪ داشت. در مقایسه با سایر چارچوب ها ، Node.JS برای تولید نمایش داده های پایگاه داده مفید است زیرا JS برای نوشتن نمایش داده ها برای پایگاه داده ها مانند MongoDB و CouchDB استفاده می شود..

یکی دیگر از دلایل انتخاب Node.JS می تواند این باشد که می تواند ثابت کند که برای برنامه های مشترک و یا ویرایش در زمان واقعی ایده آل است که در آن کاربر مشاهده می کند که این سند به طور زنده توسط کاربر دیگری مانند Google Docs یا Dropbox تغییر یافته است. علاوه بر آن ، Node.JS دارای بزرگترین اکوسیستم کتابخانه های منبع باز ، اکوسیستم بسته npm است. با جدیدترین بروزرسانی Node.js ، پشتیبانی بهتری از ESM دارد.

امکانات

 • سرور پروکسی: فناوری گره به پخش جریان داده ها از منابع مختلف کمک می کند و می توان از آنها برای پروکسی برخی سرورها استفاده کرد.
 • بدون بافر: برنامه های موجود در Node هیچ داده ای را بافر نمی کنند. این امر به این دلیل است که برنامه ها داده ها را در تکه های مختلف تولید می کنند.
 • ناهمزمان و رویداد محور: کتابخانه API های گره ناهمزمان است به این معنی که سرور منتظر نیست تا API برای بازگشت داده ها بازگردد. بنابراین داده ها به صورت ناهمزمانه پاسخ سریعتر به هر درخواست داده می شود.
 • مقیاس پذیر و تک رشته ای: گره از مدلهای تک رشته ای استفاده می کند که شامل حلقه رویداد هستند. این مکانیسم رویداد به سرورها کمک می کند تا به روشی ناهمزمان پاسخ دهند که باعث می شود سرورها بسیار مقیاس پذیر باشند. برنامه تک رشته ای که از آن استفاده می کند می تواند تعداد زیادی درخواست در هنگام مقایسه با سرور Apache HTTP به خدمات ارائه دهد.
 • ادغام خوب با کمک پشته های JavaScript
 • همان کد برای سمت مشتری و سمت سرور
 • بسته NPM بسیار مفید است زیرا شامل کلیه پرونده های مورد نیاز برای یک ماژول است.
 • گره بسیار سریع است زیرا از موتور V8 Google استفاده می شود.

اینک مستقل از زمان اجرا JS است و به توسعه دهندگان امکان می دهد افزودنیهای C / C ++ را بدون داشتن درک عمیق از کار V8 به دلیل انتزاع بهتر آن بنویسند. قدرت Node.js دشوار است نادیده گرفته شود زیرا از آن برای نوشتن جاوا اسکریپت های دیگر استفاده شده است ، Meteor JS یکی از بهترین هاست.

Meteor.js

MeteorJS یک چارچوب JavaScript با منبع آزاد ، تمام پشته و رایگان است که با استفاده از Node.js. نوشته شده است. این امکان را به نمونه سازی سریع می دهد و کدهای متقاطع را ایجاد می کند. این نرم افزار به سرعت در حال توسعه برنامه های کوچکتر و واکنش پذیر در پلتفرم Node.js است. Meteor از یک JavaScript جلویی استفاده می کند که در مرورگر اجرا می شود و از پشت سرور متئور درون Node.js استفاده می کند.

Meteor با چهارچوبهای دیگر JavaScript مانند React ، Express و Angular ادغام می شود. همچنین با فن آوری MongoDB و Cordova ادغام می شود تا برنامه های ترکیبی را با استفاده از HTML ، CSS و JS که در WebView اجرا می شوند ایجاد کند..

با استفاده از Meteor ، برنامه های کاربردی برای هر دستگاه با مقدار کدگذاری کمتری در تنها یک زبان که جاوا اسکریپت است قابل توسعه است. این نوع UI است که بیشتر شرکت ها به دنبال آن هستند. شرکت هایی مانند مزدا ، هانیول و کوالکام از شهاب سنگ استفاده می کنند. از داده های روی سیم استفاده می کند به این معنی که سرور داده ها را ارسال می کند و نه HTML در حالی که مشتری آنرا ارائه می کند.

معماری MeteorJSمنبع: http://joshowens.me/content/images/2014/Dec/infographic.png

Meteor همچنین به زبان C یا C ++ نوشته شده است و از سیستم عامل هایی مانند Windows و Linux پشتیبانی می کند. این مجموعه با npm همراه است تا توسعه دهندگان فقط بتوانند “npm شهاب سنگین” را تایپ کنند بدون اینکه مجبور باشند خود آن را نصب کنند.

Meteor.js از سه کتابخانه ارائه دهنده UI اصلی ، Angular ، React و Blaze پشتیبانی می کند (Blaze بعنوان بخشی از Meteor ایجاد شد). الگوی UX خوب در Meteor ، UI خوش بینانه است. رابط کاربر خوش بینانه از جلوگیری از خطوط سرور جلوگیری می کند و از این رو تجربه کاربر سریعتر از React.js یا Angular مقایسه می شود..

امکانات

 • کد جاوا اسکریپت ایزومورفیک: این امکان استفاده از همان کد را در قسمت جلویی و همچنین back-end برای برنامه های موبایل و وب دارد. با استفاده از این ویژگی ، توسعه دهندگان نیازی به پیکربندی و نصب کتابخانه های مختلف ، API ها ، درایورها و مدیران ماژول ها ندارند.
 • بارگیری مجدد مرورگر زنده: وقتی تغییراتی در قسمت جلوی آن ایجاد شود ، Meteor به طور خودکار صفحات وب زنده را بارگیری مجدد می کند. بارگیری مجتمع زنده اجازه می دهد تا فقط عناصر DOM مورد نیاز را بدون بارگذاری مجدد کل صفحه ، تازه کنید.
 • راه حل کامل پشته: Meteor یک راه حل کامل برای توسعه و استفاده از برنامه های وب ارائه می دهد.
 • توسعه با front-end ، back-end و بانک اطلاعاتی که به زبان JavaScript وارد شده اند بسیار ساده شده است.
 • آسان برای راه اندازی و شروع به ایجاد پروژه ها.
 • بسیار مقیاس پذیر و دوستانه مبتدی.

در حقیقت ، اگر از نزدیک نگاه کنیم ، Meteor ترکیبی از NodeJS ، Blaze ، Angular ، React ، Cordova و MongoDB است و از این رو “بسته ای برای همه” نامیده می شود.

ائورلیا

ائورلیا مجموعه ای از ماژول های مدرن جاوا اسکریپت منبع باز و به عنوان “چارچوب UI نسل بعدی” است که در ECMAScript نوشته شده است. با پشتیبانی اسپیر اسپیر ، آن را به عنوان یک بستر قوی برای ساخت مرورگر ، دسک تاپ و برنامه های مختلف تلفن همراه خدمت می کند. Aurelia از زمان راه اندازی تا کنون شناخت بسیاری کسب کرده است. شرکت هایی مانند Freska ، Ordami و BTEK Software از Aurelia در پروژه های خود استفاده می کنند.

فراموش نکنید ، Aurelia تنها چارچوبی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قطعاتی با ساده ، Vanilla TypeScript یا JavaScript بسازند. گفته می شود Aurelia در مورد مدولار پیشی گرفته است.

از آنجا که Angular تمام اجزای خود را در یک بسته بزرگ قرار داده است ، حذف یا تغییر اجزای موجود در این معماری دشوار می شود. از طرف دیگر Aurelia از مجموعه گسترده ای از کتابخانه ها تشکیل شده است که با استفاده از رابط های کاملاً تعریف شده در کنار هم کار می کنند به گونه ای که به نظر می رسد کاملاً مدولار باشد..

این رویکرد MV * مانند هیچ فریم ورک دیگری ندارد زیرا نیازی به تعیین کنترل کننده های خاص مدل های مشاهده نیست. درک دقیق تر با React و Angular2 بسیار ساده تر و ساده تر است. در حالی که Aurelia یک رویکرد مدرن و واکنشی مبتنی بر واکنش در سیستم صحافی خود اتخاذ می کند ، Vue از DOM مجازی استفاده می کند ، درست مثل React.

ویژگی ها و مزایای Aurelia.io

 • تفکر رو به جلو: تمرکز خود را بر روی نسل بعدی JavaScript می کند. با ECMAScript نوشته شده است. Aurelia با هیچ یک از وابستگی های خارجی با کامپوننت های وب ادغام نمی شود.
 • اتصال داده دو طرفه: روشی کارآمد برای مشاهده هر خاصیت در یک ماژول و همگام سازی خودکار آن با یک رابط کاربر ، با بهترین عملکرد.
 • HTML قابل توسعه: این ویژگی Aureliaبه توسعه دهندگان اجازه می دهد تا عناصر HTML سفارشی را با اضافه کردن ویژگی های سفارشی به عناصر موجود با پشتیبانی کامل از بارگذاری پویا ، اتصال داده ها و ارائه دسته ای ، ایجاد کنند..
 • مسیریابی و ترکیب UI: با استفاده از خط لوله قابل تعویض ، روترهای کودک و فعال سازی صفحه ناهمزمان در استفاده از روتر پیشرفته سمت مشتری کمک می کند..
 • پشتیبانی گسترده از زبان: Aurelia از ES5 ، ES2015 ، ES2016 و TypeScript پشتیبانی می کند. API ها به گونه ای طراحی شده اند که با زبان های برنامه نویسی وب محبوب امروز و فردا سازگار باشد.
 • آزمایش کردن: برای ES2015 با استفاده از ظرف DI قابل آزمایش است. تست کد واحد بسیار ساده است.
 • پیکربندی آسان و سریع و تنظیم آن برای استفاده بسیار آسان و سریع است
 • این ساختار ساده دارد که یادگیری چارچوب را سریعتر و آسان تر می کند
 • بسیار کارآمد و مدولار است

Aurelia همچنین بدون نیاز به استفاده از كتابخانه های شخص ثالث ، یك سیستم كدگذاری خوب و طراحی شده برای ساخت SPA را فراهم می كند. در مقایسه با Mithril.js ، Aurelia دارای یک CLI عالی برای توسعه سریعتر پروژه هایی است که از بارگیری مجدد و ژنراتورها تشکیل شده است. توسعه دهندگان که به دنبال جایگزین عالی برای React یا Angular هستند ، می توانند Aurelia را گزینه ای عالی بدانند.

امیدوارم در بالا ایده ای را درباره چارچوب JS برای پروژه بعدی خود ارائه دهم. اگر تازه وارد هستید ، توصیه می کنم از آن استفاده کنید JavaScript برای یک دوره مبتدی.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me