منبع باز 101: سیستم کنترل نسخه و Git

شروع به کار با اکوسیستم منبع باز.


متن باز

پروژه های منبع باز آن دسته از نرم افزارهایی هستند که کد منبع آنها در دسترس عموم و رایگان برای استفاده است. آنها بطور مرتب توسط افرادی نگهداری می شوند که وقت خود را برای اجرای ویژگی های جدید یا رفع اشکالات به طور رایگان سپری می کنند تا کاربران بطور مداوم از استفاده از نرم افزار بهره مند شوند..

در این آموزش ، خواهیم دید که چگونه می توانیم از منبع باز شروع کنیم – از یادگیری در مورد Git و نسخه کنترل. این بدان معناست که این قطعه برای مبتدیان طراحی شده است ، اما توسعه دهندگان با تجربه می توانند چند مورد را یاد بگیرند.

کنترل نسخه

به یک هنرمند نقاشی کودک فکر کنید ، چون مداد او به بوم برخورد می کند ، کار شکل می گیرد ، اما در پایان تنها یک قطعه کار در دسترس خواهد بود. چه می شود اگر به عنوان نقاش ، نسخه جدیدی در هر مرحله تولید شود. بعد از اینکه سر کودک را ترسیم کرد ، با قرار دادن آن بر روی نوعی سیستم ، آن نسخه را ذخیره می کند. او به نقاشی خود ادامه می دهد؛ این یک نسخه جدید ایجاد می کند. او می تواند این نسخه جدید را به طور جداگانه ذخیره کند ، نسخه دیگری که نسخه دیگری است که ذخیره کرده است ، به گونه ای که اکنون دو نسخه در دسترس دارد ، نسخه تازه به روز شده نیز آنچه را که قبلاً انجام داده است ، خواهد داشت..

در حالی که او روی نقاشی کار می کند ، یک هنرمند دوم می آید و می خواهد برای کمک به ترسیم دست راست کودک کمک کند. او نسخه دوم را ترسیم می کند و روی آن کار می کند ، و هیچ تغییری مستقیمی در کار فعلی که اولین هنرمند در آن ساخته است ایجاد نکرده است. در پایان ، در مجموع سه هنرمند در نقاشی نقش داشته اند و 20 نسخه در دسترس است ، این شامل نسخه کامل شده با امکان بازگشت آنها به نسخه قبلی و انجام کاری کاملاً جدید با آن است..

این شبیه به نحوه عملکرد کنترل نسخه است. این سیستمی است که به توسعه دهندگان امکان می دهد سهم خود را به عنوان یک تیم به نرم افزار مدیریت کنند. در مثال ما ، اگر نوع خاصی از بوم ایجاد کنیم که نسخه های تصاویر کشیده شده را تولید و ذخیره کند ، آن سیستم نوعی سیستم کنترل نسخه خواهد بود که برای کمک به هنرمندان در مدیریت سهم خود در ساخت هنر کمک می کند..

این سیستم کنترل نسخه (که به آن VCS نیز گفته می شود) باید بتواند تفاوت هایی را بین نسخه های ایجاد شده از کار نشان دهد و قادر به تشخیص سناریوهایی باشد که در آن درگیری (یا درگیری) بین نسخه قدیمی و جدید وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر یک هنرمند روی بازو و سایر آثار روی دست کار کند ، این دو قسمت باید بتوانند کاملاً متناسب با هم جمع شوند. در مواردی که این اتفاق نیفتد ، باید تفاوت را تشخیص داد و هنرمندان نسبت به آن هشدار دادند.

این سیستم کنترل نسخه ، مدیریت کار را توسط مدیریت می کند.

 • ذخیره نسخه های همان کار یا پروژه ، که مجموعه ای از تغییرات (تاریخچه) پروژه (نرم افزار) است.
 • این امکان را برای تیم فراهم می کند که بتواند تغییرات ایجاد شده را هنگام کار روی قسمت تعیین شده خود ارتباط برقرار کند
 • همچنین می تواند به عنوان پشتیبان کارهایی که انجام شده است ، خدمت کند.

گیت

گیت یک سیستم کنترل نسخه مدرن است که به طور گسترده برای توسعه نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد. این مزیت را به شما می دهد از استفاده از سیستم کنترل نسخه ، در کنار موارد اضافی که مشارکت در منبع باز را ممکن می کند ، به شما می دهد.

با استفاده از git ، تمام توسعه دهندگان مشغول به کار روی یک سیستم می توانند یک نسخه از نرم افزار را در دستگاه محلی خود داشته باشند. این نتیجه ای از git یک سیستم کنترل نسخه توزیع شده است.

اگر از قبل دستگاه خود را نصب نکرده اید ، می توانید دستورالعمل های زیر را برای این کار دنبال کنید.

نصب Git

برای استفاده از git ، باید آن را در دستگاه محلی خود نصب کنید. به منظور این آموزش ، نصب آن را در لینوکس (اوبونتو) ، مک و ویندوز پوشش خواهیم داد.

برای اینکه مطمئن باشید git را از قبل نصب نکرده اید ، این دستور را از ترمینال خود اجرا کنید.

git – تبدیل

اگر خطایی دریافت کردید که می گوید فرمان یافت نشد ، می توانید بسته به سیستم عامل مورد استفاده ، نصب آن را انجام دهید.

اوبونتو

در حالی که در ترمینال خود هستید ، دستورات زیر را اجرا کنید:

sudo apt install git

مک

بیایید با نصب brew شروع کنیم – مدیر بسته ای که نصب و کامپایل بسته ها را آسان می کند.

یاقوت "$ (curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

پنجره ها

می توانید نسخه رسمی Git را برای ویندوز بارگیری کنید اینجا.

مرحله بعدی پیکربندی git با جزئیات ما است. در حالی که در آن هستیم ، ما نیز پیش خواهیم رفت تا آن را برای کار با حساب Github خود آماده کنیم ، این زمان زمان مناسب برای صحبت کردن در مورد Github است.

گیتوب

بیایید به سیستم کنترل نسخه تخیلی که می خواهیم برای هنرمندان بسازیم برگردیم.

به یاد داشته باشید که چگونه گفتیم git نوعی سیستم کنترل نسخه است. در حالی که سیستم کنترل نسخه به هنرمندان کمک می کند تا با یکدیگر همکاری کنند ، در بعضی مواقع برای ذخیره کارهای مختلفی که انجام داده اند ، به راهی نیاز دارند. اگرچه هر پروژه توسط یک سیستم کنترل نسخه مدیریت می شود ، اگر راهی برای نگهداری (ذخیره) کارهای انجام شده وجود داشته باشد ، عالی خواهد بود. این جایی است که گیتوب وارد می شود.

به عنوان یک کابینت تشکیل پرونده فکر کنید که پروژه های مختلف را در چیزی که می توانیم به عنوان کابینت به آنها اختصاص دهیم ، برگزار می کند. بنابراین پسری که هنرمندان نقاشی می کردند در یک کابینت ذخیره می شوند و با گیت اداره می شوند. هنگامی که آنها پروژه دیگری را شروع می کنند ، این در یک کابینت دیگر ذخیره می شود و توسط git نیز مدیریت می شود. هر یک از این پروژه ها مستقل از نحوه مدیریت git آنها هستند.

در توسعه نرم افزار ، ما آنها را کابینت نمی نامیم. ما آنها را مخزن می نامیم.

Github یک سرویس میزبانی ابری است که این پروژه ها در آن ذخیره می شوند. برای ایجاد یک حساب GitHub ، باید به سایت بروید صفحه ثبت نام برای ایجاد یک حساب کاربری.

ما در این قطعه به جنبه های مختلف GitHub نمی پردازیم ، حساب ایجاد می کنیم و آدرس ایمیل خود را تأیید می کنیم ، پس از پایان کار به اینجا باز می گردیم.

پیکربندی Git

برای شروع استفاده از git ، باید آن را با جزئیات خود پیکربندی کنیم. یکی از مزایای استفاده از git این است که گذشته از پیگیری تغییراتی که در طول زمان ایجاد شده است ، علاوه بر پیگیری افرادی که تغییر ایجاد کرده اند.

برای این اتفاق می افتد ، باید با جزئیات خود پیکربندی شود. برای انجام این کار ، باید پایانه خود را باز کنید.

git config –global color.ui درست است
git config – globi user.name "اسم شما"
git config –global user.email "[ایمیل محافظت شده]"

رنگ اول رابط کاربر را برای خروجی git به صحیح تنظیم می کند ، در حالی که دیگران نام و ایمیل کاربر را تنظیم می کنید ، این شما هستید. بنابراین باید نام و آدرس ایمیل خود را درون نقل قول ها وارد کنید. پیشنهاد می کنم از نام کاربری که برای ایجاد حساب GitHub استفاده کرده اید استفاده کنید.

در مرحله بعد ، بگذارید یک کلید SSH تولید کنیم.

از کلیدهای SSH برای تأیید اعتبار استفاده می شود و شامل یک جفت کلید عمومی و خصوصی است. در جایی که یک کلید (کلید عمومی) برای رمزگذاری پیام استفاده می شود و دیگری برای رمزگشایی پیام استفاده می شود. در حالی که شما همچنین می توانید با استفاده از نام کاربری و رمزعبور خود به حساب GitHub خود وارد شوید ، روش دیگری که GitHub اعتبار کاربران را تأیید می کند استفاده از کلیدهای SSH است..

برای تولید یکی ، باید دستور زیر را وارد کنید:

ssh-keygen -t rsa -C "[ایمیل محافظت شده]"

به یاد داشته باشید که از آدرس ایمیل خود استفاده کنید. برای ذخیره کلید از شما سؤال می شود. با زدن کلید enter می توانید پیش فرض را انتخاب کنید. همچنین از شما می خواهد یک عبارت عبور اختیاری برای تأمین امنیت کلید بخواهید و در صورت تمایل می توانید از آن پرش کنید. در پایان ، کلید تولید می شود.

در مرحله بعد ، شما باید کلید تولید شده را کپی کنید. با اجرای این دستور می توانید کلید را بدست آورید

گربه ~ / .ssh / id_rsa.pub

کپی کنید و کلیک کنید اینجا, سپس بر روی دکمه New SSH Key کلیک کرده ، کلید مورد نظر را کپی کرده ، عنوان را وارد کرده و آن را ذخیره کنید. برای عنوان ، می توانید دستگاهی را انتخاب کنید که در حال حاضر از آن استفاده می کنید. مثال؛ مک بوک پرو.

برای تأیید کار ، به ترمینال خود بروید و این دستور را وارد کنید,

ssh -T [ایمیل محافظت شده]

باید پاسخی مثل این بدهد.

سلام kinsomicrote! شما با موفقیت تأیید اعتبار کرده اید ، اما GitHub دسترسی پوسته را فراهم نمی کند.

نتیجه

اکنون می دانید که یک پروژه منبع باز چیست و چگونه کنترل نسخه و git در تصویر جای می گیرد. به یاد داشته باشید که git نوعی سیستم کنترل نسخه است ، سیستمی است که امکان توسعه کد را در یک پروژه برای توسعه دهندگان فراهم می کند ، سپس این پروژه می تواند در یک سیستم عامل میزبانی ابری مانند GitHub برگزار شود..

با این درک ، گام بعدی یادگیری نحوه استفاده از git برای مدیریت پروژه شما خواهد بود.

برچسب ها:

 • متن باز

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map