19 چارچوب ها و کتابخانه ها که باید به عنوان یک توسعه دهنده تمام عیار بدانند

به عنوان یکی از مهمترین مباحث مربوط به توسعه دهندگان ، مذاکرات هرگز متوقف نشده است. هسته اصلی هر بحث شامل چه مهارتهایی است که من برای توسعه برنامه های پشته باید کسب کنم?


مفهوم یک توسعه دهنده تمام پشته ساده است. آ پاسخ رتبه برتر در Quora خیلی خوب توضیح می دهد توسعه دهندگان Full Stack نوعی از همه گیرها هستند که مهارتهای مختلفی را به دست می آورند و از این مهارت ها برای تکمیل یک محصول به طور مستقل استفاده می کنند.

پشته های متنوعی وجود دارد که ممکن است بخواهید درباره آن بیشتر بدانید – موبایل ، وب یا یک برنامه کاربردی بومی.

اگر مبتدی باشید ، این چیزی است که من می خواهم بدانید که نیاز به داشتن آن دارید درک اساسی برنامه نویسی زبان برای شروع با هر چارچوبی.

با این حال ، در این مقاله ، در مورد چارچوب ها یا کتابخانه های مختلفی که می توانید برای ایجاد برنامه وب و موبایل کاملاً کاربردی برای اهداف تجاری استفاده کنید ، بحث خواهیم کرد..

بیایید با شروع توسعه جلوی.

در صورت نیاز مجدد قابلیت استفاده مجدد برخی از مؤلفه های وب ، کتابخانه های کوچک js می توانند بهترین گزینه باشند. این امر باعث صرفه جویی در زمان كدنویسی و كمك به نگهداری كد در هنگام رشد قسمت جلویی می شود. البته ، به عنوان یک توسعه دهنده برنامه کامل ، مدیریت زمان و مقیاس پذیری کد چیزی است که نمی توانید نادیده بگیرید.

بنابراین ، کتابخانه های دارای سبک وزن هستند که می توانند به شما در تنظیم سفارشی کردن رابط UI کمک کنند?

سبیل

شما می خواهید وقتی پروژه های پیچیده ای بدست آورید ، به این چارچوب باورنکردنی بروید. بیشتر پروژه ها به دستکاری HTML و JavaScript در سمت مشتری احتیاج دارند.

به عنوان مثال ، شما یک آژانس در حال رشد هستید و می خواهید دامنه جدید خدمات یا نمونه کارها خود را به صورت پویا به برنامه خود اضافه کنید. شما می خواهید سعی کنید با خیال راحت DOM ، کلاس ها و ویژگی ها را تغییر دهید تا سایر اجزای خود جابجا نشوند.

بهترین کار برای ایجاد یک کتابخانه فوق العاده باریک DOM است که می توانید داخل هر پروژه یا صفحه قرار دهید.

این کجاست سبیل کتابخانه JS وارد بازار می شود.

از آنجا که سبیل زبان های مختلف را تشویق می کند ، ما به سیستم سرپوشیده جداگانه در سمت سرور نیاز نداریم.

یک روش معمول برای انجام موارد فوق با این کتابخانه مشخص کردن عناصر HTML به صورت رشته ای و سپس تنظیم ویژگی داخلی (hHML) یا تماس با روش jQuery Html () است..

در زیر مثالی از این روش آورده شده است:

var dynam_html = "برجستهAuthor document.getElementByID ("ظرف") .innerHTML = پویا_html

آموزش های معدودی در دسترس است که وقتی می خواهید در مورد این ابزار عمیق باشید ، به شما کمک می کنند. در اینجا یکی از این موارد است مثال برای الهامات خود.

EJS

EJS هنگامی که مجبورید HTML را با جاوا اسکریپت زیادی تهیه کنید ، یا اگر با محتوای پویا سر و کار دارید ، یا چیزی را که مربوط به به روزرسانی های زمان واقعی است ، می تواند بهترین عکس شما باشد..

نگاهی بیندازید که وقتی با محتوای پویا سروکار دارید ، چگونگی کار را برای شما آسان می کند.

var html ="

"+data.title+"

"
html + ="اول" برای (var i = 0؛ i

 • "
  نسخه Ejs

  <٪ = عنوان٪>

  آیا می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ این قسمت عالی است مقاله که می تواند به شما در شروع روند راه اندازی کمک کند.

  HandleBars

  پیاده سازی HandleBars.js اگر سریعترین داده را در حال رشد از سرور از طریق API REST یا از داده های طرف مشتری دارید.

  اکنون که خواستار دستیابی به تغییرات فوق العاده DOM است. برای مدیریت آسان محتوای HTML خود ، به کد جاوا اسکریپت خود نیاز ندارید تا علائم بزرگ HTML را در اختیار داشته باشد.

  یک ایده خوب این است که جاوا اسکریپت و HTML خود را به اندازه کافی از هم جدا نکنید و از قالب های سمت مشتری استفاده کنید زیرا این کار به طور معمول سریعتر از قالب سمت سرور اجرا می شود..

  سولت

  هرچه کد طولانی تر باشد ، تلاش بیشتری برای درک آن بیشتر می شود و احتمال بروز اشکالات بیشتر می شود. شما می خواهید برای نوشتن کد کمتر svelte خوب است.

  هر چیزی که به افزودن قابلیت های بیشتر با کد کمتری کمک کند ، به نظر می رسد کالای فروش خوبی برای توسعه دهندگان با تجربه تر باشد.

  سولت ابزاری و چارچوبی برای کامپایل قطعات در مرحله ساخت است. این به شما امکان می دهد برای ارائه برنامه خود ، هر مؤلفه را در یک صفحه بارگیری کنید. این بدان معناست که هیچ DOM مجازی ، هیچ چارچوبی در بالای چهارچوب ها و بار اضافی در زمان اجرا وجود ندارد.

  در اینجا یک مثال اساسی وجود دارد که به شما امکان می دهد جزء svelte را مشاهده کنید:

  / * در اینجا برخی از CSS scoped * /
  .زیبا {رنگ: قرمز؛ }
  <
  کلاس p = زیبا> شما بسیار جالب به نظر می رسید {نام}!

  /*…. و متغیری را که می توانیم به آن علامت گذاری کنیم * /
  بگذارید نام ="کریس"؛

  همچنین می توانید برخی از جادوها را با آن متغیر جاوا اسکریپت که نام آن است ، ببینید.

  بعد ، اجازه دهید نگاه کنیم رندر سمت سرور.

  همانطور که همه ما از قبل می دانیم – “خیلی از جاوا اسکریپت و بار برنامه های شما کند است.” وقتی برنامه به طور همزمان ترافیک بالایی را دریافت می کند ، شرایط حتی سخت تر است.

  حال ، هیچ چیز تحریک کننده تر برای صبر کردن و دیدن برنامه های در حال بارگیری برای بار دیگر وجود ندارد ، مگر اینکه وقت و شجاعت بسیار بیشتری برای صرف پهنای باند داده خود برای چیزی که طراحی بد است ، داشته باشید. ارائه سمت سرور با ارائه راه حل هایی برای توسعه دهندگان برای شرایط مشابه. با استفاده از این مفهوم ، اکنون برنامه جاوا اسکریپت شما روی سرور کار می کند تا در مرورگر.

  از نظر فنی ، شما قرار است كتابخانه ها را در قالب كدگذاری پشتی پیاده كنید.

  به همین ترتیب ، این صفحه در سمت سرور ایجاد می شود ، اما تمام تعامل با صفحه که بار دیگر بارگیری می شود ، در کنار مشتری قرار می گیرند.

  next.js

  اگر مدتی در حال کار روی React هستید, next.js چیزی است که شما می خواهید برای آسان کردن کارها آن را بررسی کنید. علیرغم اینکه یک پلتفرم سمت مشتری است ، برنامه های React چندین مشکل مرتبط با ارائه کلیه مطالب را در سمت مشتری نشان می دهند. یکی از مهمترین عواملی که به کیفیت برنامه پیوند می زند این است که شما در زمینه سئو مطالب محتوا دارید.

  اگرچه موتورهای جستجوگر در اجرا و ایندکس کردن برنامه های جاوا اسکریپت شایستگی بیشتری پیدا می کنند ، اگر بتوانیم به جای اینکه اجازه دهیم آنها را بفهمیم ، می توانستیم آنها را به محتوا ارسال کنیم..

  با next.js اجرا شد, قبل از ارسال HTML به مشتری ، می توانید اجزای React را در سمت سرور ارائه دهید. علاوه بر این ، مؤلفه پیوند ، برای پیوند دادن چندین صفحه به هم متصل می شود ، از یک پیش نویس پشتیبانی استفاده می کند ، که به طور ضمنی از پیش فرض منابع صفحه استفاده می کند..

  می توانید به این باورنکردنی مراجعه کنید مقاله برای به دست آوردن دانش دقیق در مورد چگونگی ایجاد کار با موارد بعدی.js.

  nuxt.js

  اگر شما یک توسعه دهنده Vue.js هستید ، احتمالاً باید کشف کرده اید  nuxt.js.

  شما می توانید Nuxt.js را به عنوان لایه ای انباشته شده روی کدگذاری Vue انجام دهید. این توسعه برنامه های جهانی یا تک صفحه Vue را سهولت می بخشد. این نقطه فروش منحصر به فرد Nuxt.js— است. روند ایجاد برنامه های جهانی آسان تر می شود. این کد جاوا اسکریپت می تواند هم در سمت مشتری و هم در سمت سرور اجرا شود. یک برنامه جهانی در مورد داشتن یک برنامه یک صفحه (SPA) است.

  با SPA ، شما باید تنظیمات زیادی را در دو طرف سرور و مشتری انجام دهید ، این همان تنگنائی است که Nuxt.js قصد دارد برای برنامه های Vue حل کند. به همان راحتی که به نظر می رسد ، اجازه دهید این چارچوب کار خود را برای به اشتراک گذاری کد بین مشتری و سرور انجام دهد ، و شما بر منطق برنامه تمرکز کنید.

  نقشه شمای Nuxtjs: pc: sitepoint.com/

  اطلاعات بیشتر در مورد روش اجرای را در سایت.

  بیا راجع بهش حرف بزنیم چارچوب ها و كتابخانه هاي CSS.

  استفاده از چارچوب های CSS همه چیز در مورد ساخت و ساز طرح به صورت شفاف و تمیز است.

  UI معنایی

  UI معنایی شما به دو روش منحصر به فرد هستید. — شما یک طرح ساختاری را دریافت می کنید ، و از پنج دسته توصیفی برای تعریف مؤلفه های UI قابل استفاده مجدد استفاده می کند.

  اگر بتوانید قالب مؤلفه را به روشی مطلوب دستکاری کنید ، اثر را سریع سریع می گیرید ، و لازم نیست کدگذاری را برای ایجاد خود مؤلفه انجام دهید.

  نکته مهم دیگر این چارچوب این است که نه تنها در نامگذاری کلاس های خود بلکه در نامگذاری ، تعریف و توصیف مؤلفه های آن نیز برتر است. ثانیاً ، شما اجزای مختلف متنوعی را تهیه می کنید که در چارچوب های معاصر موجود نیستند. به عنوان مثال ، شما دریافت می کنید  خوراک و اظهار نظر در اجزای UI Views یا نوار کناری و شکل از ماژول های UI.

  بولما

  بولما یک چارچوب مدرن CSS است که در Flexbox ساخته شده است.

  بوت استرپ

  در اینجا مستندات برای بوت استرپ.

  آنها بر روی اولین سایت سازنده سایت پاسخگو و موبایل تمرکز می کنند. وقتی CDN را قلاب می کنید یا فایل کتابخانه را به صورت محلی بارگیری می کنید تا همان پرونده های HTML را درج کنید ، به موجودی عظیم کلاس ها دسترسی پیدا می کنید و از قبل نوشته شده به آن می دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که طبق نیازهای خود آنها را شخصی سازی کنید.

  بعد ، بیایید اکتشاف کنیم توسعه عقب.

  برای مبتدیان ، این اصطلاح نشانگر فعالیت های پشت صحنه است که هنگام انجام هرگونه فعالیت در یک وب سایت اتفاق می افتد. این می تواند وارد حساب کاربری شما یا خرید کتاب الکترونیکی از فروشگاه آنلاین شود.

  یک نمونه بارز از برنامه نویسی باطن هنگام خواندن مقاله در وبلاگ است. قلم ها ، رنگ ها ، طرح ها و غیره جلوی این صفحه را توسعه می دهد. و محتوای مقاله از یک سرور تهیه شده و از یک پایگاه داده گرفته می شود. این قسمت باطن برنامه است.

  موارد فوق را در عمل مشاهده کنید:

  فرآیند Backend

  جنگو

  جنگو یک چارچوب سطح بالا پایتون است که روند توسعه تمیز و طراحی عملی را تقویت می کند.

  در زیر ملزومات اساسی برای شروع کار شما آورده شده است.

  • پایتون (آخرین نسخه)
  • easy_install و Pip
  • گیت
  • virtualenv
  • جنگو
  • بانک اطلاعاتی (SQLite ، MySQL ، PostgreSQL ، MongoDB و غیره)
  • جنوبی (برای نسخه های جنگو قبل از 1.7)
  • ویرایشگر متن (Sublime، vim، Komodo، gedit)

  هر دو easy_install و pip مدیران بسته های Python هستند. اینها نصب و به روزرسانی بسته های پایتون و وابستگی بسته ها را بسیار ساده تر می کنند.

  ابزارهای تنظیم شده خود را از طریق فهرست بسته های پایتون. به دنبال تخم مرغ بسته بندی شده (.egg) بروید ، سپس آن را مستقیماً از روی پرونده نصب کنید.

  سپس برای کنترل نسخه ، ممکن است بخواهید از Git استفاده کنید.

  لاراول

  لاراول یک چارچوب مبتنی بر PHP است ، و رسا و ظریف است. مدیریت سرور Laravel دیگر سردرد نیست. خبر خوب این است که آنها با DigitalOcean ، Linode ، Vultr ، Amazon همکاری کرده اند تا در این زمینه به شما کمک کنند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک لاراول جعل کنید. می توانید راهنمای نصب را از آن بخوانید اینجا.

  امکاناتی مانند CLI به نام Artisan ، پشتیبانی از سیستم های دیتابیس چندگانه و مهاجرت به یکپارچگی چارچوب افزوده شده و آن را در بین توسعه دهندگان باطن دوست داشتنی می کند. علاوه بر این ، سیستم بسته بندی با چندین نرم افزار پشتیبانی یا کتابخانه هایی که به برنامه نویسی وب برای اتوماسیون فرایند کمک می کنند ، باورنکردنی است.

  با این کار ، شما می توانید توسعه را تسریع کنید و این امکان را فراهم می کند تا قابلیت های سریع را داشته باشید. لاراول با یک موتور قالب داخلی ساخته شده است به نام موتور تیغه Blade.

  همه اینها ویژگی های خارج از قاب چارچوب Laravel را ایجاد کرده و برای انواع توسعه برنامه ها مناسب است.

  SDK Android

  از نظر فنی ، این یک چارچوب نیست بلکه یک سیستم عامل کامل است. این دارای چارچوب دسترسی به ذخیره سازی (SAF) است ، که باعث می شود کاربران برای مرور و باز کردن اسناد ، پرونده ها و تصاویر دیگر در کلیه ارائه دهندگان ذخیره سازی اسناد مورد نظر خود ، متوسط ​​باشند..

  موارد زیر در این قسمت گنجانده شده است SDK.

  API های Android

  این قسمت هسته اصلی SDK را تشکیل می دهد. API مجموعه ای از کتابخانه ها است که به توسعه دهندگان امکان دسترسی به پشته اندرویدی را می دهد ، و اینها همان مواردی است که شما می توانید برنامه های بومی اندرویدی ایجاد کنید.

  ابزارهای توسعه

  برای تبدیل کد منبع Android به برنامه های Android فعال ، SDK از دو ابزار توسعه استفاده می کند. این به شما امکان می دهد برنامه های Android ما را کامپایل و اشکال زدایی کنید.

  شبیه ساز Android

  شبیه ساز دارای بسیاری از پوست های جایگزین است که با استفاده از آنها می توانید نحوه عملکرد و عملکرد در یک دستگاه واقعی را مشاهده کنید.

  پشتیبانی آنلاین

  آخرین و کمترین نکته ، شما می توانید از Google Groups که فعال است ، استفاده کنید ، جایی که می توانید با ورودی منظم از تیم توسعه Android در Google به روز شوید..

  اگر شما نیاز به یادگیری توسعه اندیشه به صورت عمیق دارید ، این موضوع را بررسی کنید البته Udemy.

  ققنوس

  چارچوب ققنوس زوج هایی با ابزار توسعه وب دیگر ، Elixir ، برای ارائه بهترین تجربه با تجربه. این زوج قدرت به ساختن راه حلهایی که در دسترس بودن ، همزمانی و تأخیر کمی هستند کمک می کند.

  این واقعیت که Elixir مبتنی بر Erlang VM (BEAM) است ، این باعث می شود که Elixir و Phoenix هر دو بسیار با دوام باشند. به علاوه ، نحو تمیز و خوانا می شود.

  علاوه بر این ، یکی از جالب ترین بخش های ققنوس این است که امکان برقراری ارتباط نرم و نرم در زمان واقعی با میلیون ها مشتری متصل را فراهم می کند. اتاقهای گفتگو و API برای پیام ها و موارد دیگر وجود دارد.

  بهار

  اگر نمودار زیر را از زیر بررسی می کنید Edureka, این نشان می دهد که بهار دارای معماری لایه ای است که از ماژول های مختلفی برخوردار است که قابلیت های آنها را دارد.

  ساختار چارچوب بهار

  بهترین گزینه برای ایجاد برنامه های جاوا. این مزیت بزرگ از ساختار لایه باز برای سازماندهی مؤثر اشیاء ردیف میانی شما وجود دارد. این باعث می شود پیکربندی در طول برنامه سازگار باشد.

  برای شروع ، شما باید یک Spring Boot را بسازید که یک راه سریع و با تفکر برای ایجاد یک برنامه تولیدی مبتنی بر بهار فراهم می کند. برای اجرای ، تمام کاری که شما باید انجام دهید ساخت کلاس لوبیا است ، که در آن شما خروجی نهایی را نمایش می دهید ، یک فایل XML ، کلاس اصلی تولید می کنید و چند فایل شیشه ای بارگذاری می کنید.

  علاوه بر این ، شما ممکن است به حساب start.spring.io برای تشکیل یک پروژه اساسی.

  ریل

  اولین چیزی که ممکن است بخواهید در مورد آن بدانید یاقوت روی ریل این یک زبان زیبا است ، و همان چهارچوبی است که توییتر ، Basecamp ، Airbnb ، Github و بسیاری از شرکتها از آن استفاده می کنند.

  مبانی شامل یادگیری در مورد متغیرها ، عبارت جریان کنترل ، حلقه زدن ، آرایه از طریق ساختار داده ها و سایر عملکردهای کلاس و اشیاء می باشد..

  از آنجا که قصد تهیه یک برنامه Rails را دارید و می خواهید پیکربندی و سایر کارهای خانگی را کنار بگذارید ، باید سه کار اصلی را انجام دهید:

  • توصیف مدل برنامه: این ممکن است یک فروشگاه موسیقی ، یک دانشگاه ، یک سرویس دوست یابی ، یک کتاب آدرس یا یک موجودی سخت افزار باشد.
  • تصمیم بگیرید که چه اتفاقی می تواند با این دامنه رخ دهد: این به معنای پویا کردن برنامه است که می تواند اضافه کردن آدرس ها به یک کتاب آدرس ، خرید نمرات موسیقی از فروشگاه های موسیقی باشد.
  • تصمیم گیری در مورد دسترسی عمومی مردم: این به معنای شخصی سازی نمای صفحه از برنامه برای کاربر است.

  گردباد

  ساختار پایتون در زیر سه بخش قرار دارد.

  • فریم ورکهای کاملاً پشته ، که بخشهای زیادی از ویژگیهای جعبه را برای سرور و طرف مشتری ارائه می دهد.
  • Microframeworks ، که عمدتا پشتیبانی سمت سرور و بعضی اوقات پشتیبانی از مشتری را ارائه می دهند. این امکان را می دهد که فقط با استفاده از یک فایل پایتون ، یک برنامه وب ایجاد کنید.
  • چارچوب های ناهمزمان ، که درخواست ها را به صورت غیر همزمان می پردازند.

  گردباد در آخرین گروه چارچوب های پایتون قرار می گیرد.

  یکی از معدود ، اما کمترین ویژگی ها شامل بسیاری از کلاس های عمومی است. می توانید از این کار برای ایجاد برنامه هایی مانند روتر یا SocketHandler برای WebSockets استفاده کنید. مستندات کاملاً واضح است ، و می توانید از آن برای ساختن برنامه موبایل بعدی کامل خود استفاده کنید.

  نرده ها

  نرده ها یک چارچوب وب با الهام از گرووی و جاوا است.

  توسعه دهندگان می توانند این فریم ورک را روی هر سرور وب جاوا مانند Tomcat یا Jetty مستقر کنند. نکته مهم در مورد دستکش این است که رویکردی را که خارج از کنوانسیون است و نه از طریق ایده پیکربندی انجام می دهد. این برنامه به خود اجازه می دهد تا سیم خود را بر اساس طرح های نامگذاری بر خلاف استفاده از پرونده های پیکربندی مانند فایل های XML مخالف کند.

  در اینجا سریع است راهنما اگر می خواهید دستان خود را بسازید تا برنامه موبایل کامل بعدی خود را بسازید.

  و در آخر ، شما به یک مورد نیاز دارید بانک اطلاعاتی.

  MongoDB

  یک فناوری بسیار مورد نیاز شما نیاز دارید فرا گرفتن اگر می خواهید یک MEAN (MongoDB ، Express ، AngularJS و Node.js) شوید ، یک توسعه دهنده تمام پشته شوید. داده های منبع باز و متقابل پلت فرم ، داده ها را در جفت ارزش کلیدی ذخیره می کنند. این مانند استفاده از انواع داده های باینری مانند JSON است. برای اینکه تصویری واضح به شما ارائه دهیم ، سندی در MongoDB شبیه به یک Object در OOPS است.

  در صورت مدیریت جداول در اندازه های بزرگ با میلیون ها داده ، این بهترین انتخاب برای شما است. با MongoDB, شما فقط با یک کتابخانه ، مانند JavaScript ، یک برنامه کامل تولید می کنید.

  MySQL / MariaDB

  هنگامی که شما یک لیست پخش ایجاد می کنید ، یک بانک اطلاعاتی ایجاد می کنید. وقتی عکس می گیرید و آن را در فیس بوک بارگذاری می کنید — گالری پایگاه داده شما در سرور فیس بوک است. وقتی برای خرید کفش ، لباس و غیره در یک وب سایت تجارت الکترونیکی در حال مرور هستید ، از بانک اطلاعات سبد خرید استفاده می کنید.

  آرم MySQL

  MySQL بانک اطلاعاتی است که به شما امکان می دهد داده های رابطه را مدیریت کنید. در مثال تجارت الکترونیکی ما ، محصولات ، دسته ها ، برچسب ها از جداول استفاده می کنند و به بانک اطلاعاتی سبد خرید و بسیاری دیگر نیز مربوط می شوند. این ابزار واقعی پایگاه داده ها است.

  نتیجه

  امیدوارم لیست منابع فوق ایده ای را درباره چارچوب ، کتابخانه ها و ابزارهای مختلف ارائه دهد که باید به عنوان یک توسعه دهنده آن را بشناسید. بهترین روش برای یادگیری آنها با مراجعه به اسناد رسمی مربوطه یا اگر به آموزشهای مبتنی بر فیلم علاقه دارید ، Udemy را امتحان کنید.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  • Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map