وب 3.0: عصر جدیدی از طراحی وب در اینجا است

آیا در مورد متوسط ​​وب سایت امروزه چیزهای متفاوتی متوجه شده اید؟ چیزی در نحوه طراحی وب سایت ها حتی فقط چند سال پیش تغییر کرده است. و بسیاری آنرا آمدن وب 3.0 می دانند – دوره جدیدی از طراحی وب.


در تصویر بزرگتر ، وب 3.0 همه چیز در مورد داده ها و مدیریت آن است. ما در عصر اطلاعات زندگی می کنیم و با افزایش حجم داده ها ، نیاز به مدیریت آن نیز وجود دارد.

شما در مورد شنیده اید بلاکچین قبل از آن ، و عبارت Decentralized Web.

و همچنین درباره افرادی که مایل هستند شنیده باشید قدرت را از شرکتهایی مانند Google دور کنید, و حتی فیس بوک – که تا به حال سهم عادلانه ای از مشکلات مربوط به حریم خصوصی در سالهای اخیر.

بلاکچینشرکت بزرگ ممکن است حداقل در حال حاضر زندگی شما را آسان تر کند ، اما وب 3.0 به قول قوانین بهتر حفظ حریم خصوصی و مدیریت پیشرفته داده ها زندگی می کند. تصویرگری: Rytis Jonikas

چه در مورد هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML)?

اینها همه فناوریهای واقعی هستند و به صورت دیگری در وب مدرن گنجانیده می شوند. و هدف ساده ، شخصی سازی تجربیات کاربر و دسترسی به وب بیشتر است.

و هنوز…

این پست مربوط به هیچ یک از این فناوری ها نیست

در حالی که من می دانم که تمام فن آوری های ذکر شده فوق فوق العاده به این روز و سن مربوط هستند ، تمرکز من برای این پست است طراحی وب 3.0.

به عبارت دیگر ، چگونه وب سایت ها در پنج سال گذشته تغییر کرده اند ، و چگونه طراحی وب سایت از چیزهایی با وب 3.0 تغییر می کند?

این چیزی است که وب یک بار به نظر می رسید:

وب سایت مدرسه 1.0 قدیمیوب کلاسیک 1.0

و در اواسط دهه 2000 ، ما شاهد ظهور وب 2.0 بودیم – چیزی شبیه به این:

طراحی وب سایت وب 2.0وب 2.0 – یک رویکرد مشترک برای یکدست طراحی وب سایت.

اما ، این هیچ چیزی در مقایسه با آنچه در طراحی وب 3.0 مشاهده می کنیم نیست:

وب 3.0 به عنوان مثال پیش نمایش وب سایتوب 3.0 – رنگ های منحصر به فرد ، شکل ها ، تراز پیکسل کامل و موارد دیگر! وب سایت مورد نظر: قطره سلامت

دوره جدید طراحی وب بر دقت بی نقص ، طرح های رنگی تأثیرگذار و اضافه شدن عناصر طراحی جدید که مکمل طراحی کلی هستند تأکید می کند..

بنابراین ، چگونه ما به اینجا رسیدیم ، و شما باید چه چیزی را بدانید?

طراحی وب 3.0 چیست: به سؤالات شما پاسخ داده شد

برای این بخش می خواهم به سؤالات زیر توجه کنم:

 • وب سایتهای وب 3.0 با سالهای گذشته چگونه متفاوت هستند?
 • چرا طراحان از این شکل ها و سایر عناصر طراحی استفاده می کنند?
 • آیا سازندگان صفحه با روندها همگام هستند?

پس از پاسخ به این سؤالات ، ما نگاهی خواهیم انداخت به ابزارهای طراحی برش ، و چند سیستم عامل که در آن می توانید الهام بخش طراحی را پیدا کنید.

بنابراین ، اجازه دهید با اولین سؤال شروع کنیم.

شماره 1: وب سایتهای وب 3.0 چگونه متفاوت از سالهای گذشته هستند?

طراحی غریب

من می گویم مهمترین تغییر در سالهای اخیر افزودن عناصر خلاق است.

طراحان در استفاده از المان های پس زمینه مانند اشکال و منحنی ها برای تحمیل مسیر ناوبری طراحی خاص ، بسیار راحت تر می شوند.

هنگام استفاده صحیح, شکل و حباب می تواند به برجسته کردن مطالب ارزشمند در هنگام ارائه یک رابط کاربر دلپذیر (رابط کاربری) کمک کند.

علاوه بر این ، Web 3.0 Designs در مجموع از تصاویر و مطالب بصری بیشتری استفاده می کنند. نه تنها برای غنی سازی صفحات بلکه اغلب برای نشان دادن یک محصول یا علت خاص.

صفحه اصلی پیوو

به محض مشاهده ی طرحی مانند این ، می دانید که این شرکت خاص کار سخت را کرده است تا کاربر را خوشحال کند.

در اواخر سال 2018, MailChimp مجدداً وب سایت خود را منتشر کرد, و یکی از مواردی که آنها معرفی کردند استفاده از تصاویر بود.

در اینجا 3 دلیل اصلی که چرا باید با استفاده از تصاویر در نظر بگیرید:

اول و مهمتر از همه ، تصاویر بر خلاف هر چیز دیگری توجه بازدید کنندگان را به خود جلب می کنند ، اما این علاوه بر این نکته است.

 • پیچیده را به ساده تبدیل کنید. به طور سنتی ، طراحان وب برای توضیح محصول خود به عناوین تکیه می کنند. این روزها تصاویر می توانند بیشتر کار سخت را برای شما انجام دهند. می توانید مجموعه ای کامل از تصاویر و ویژگی های آن را طراحی کنید. از این گذشته ، یادگیری بصری یک چیز است!
 • تصویر نام تجاری. سبک تصویرهایی که از آنها استفاده می کنید می تواند به ترویج تصویر مثبت برند کمک کند. تصاویر می توانند مقادیر مختلف برند ، نقاط قوت و کیفیت را نشان دهند. نه چیزی که بتوانید تنها با نوشتن کپی به تصویر بکشید.
 • شخصیت بصری. هر مارک متفاوت است. و با استفاده از تصاویر ، می توانید هویتی را به تصویر بکشید که شما را از بقیه جدا می کند.

این همچنین در مورد مواردی مانند آیکن ها و انیمیشن ها صدق می کند. هر دوی آنها نیاز به کارهای شخصی تری دارند – ترجیحاً توسط یک طراح گرافیک – اما جوایز در آنجا وجود دارد!

و سومین تغییر مهم این است تایپوگرافی.

تایپوگرافی وب 3.0

تایپ تایپ همیشه بخش عظیمی از هر طراحی باقی مانده است. و اگر قانع نیستید ، من شما را به چالش کشیدم که قلم های موجود در وب سایت خود را به چیزی کاملاً تصادفی تغییر دهید.

تفاوت آن تایپوگرافی خوب می سازد بسیار زیاد است و از آنجایی که وب سایت های وب 3.0 به جریان اصلی رفته اند ، انواع مختلفی از حروف متنوع نیز وجود دارد.

فقط می توانید با یک طراحی وب ساده صرفاً برای نوع قلم هایی که استفاده می کنید از بین برید. من نشانک را توصیه می کنم ماشین چاپی.

لیست فونت رایگان

این سایت یک ماین طلایی برای انواع و اقسام تایپوگرافی و همه چیز است. جرمیا شوف آن را اداره می کند. وی سالها وب سایت خود را حفظ کرده است و هزاران لیست مختلف در سایت خود دارد.

همچنین ، او راهنماهایی را می نویسد و به طور منظم فهرست “سایت روز” خود را حفظ می کند. هر وقت مشغول کار روی یک پروژه جدید هستم ، typewolf یکی از اولین سایت هایی است که من بازدید می کنم.

با آموختن تایپوگرافی و تأثیر آن بر طراحی وب ، زمانی که نوبت به طراحی حرفه ای می رسد ، خودتان را صرفه جویی می کنید.

شماره 2: چرا طراحان از این شکل ها و سایر عناصر طراحی استفاده می کنند?

اشکال در طراحی وب

این فقط وب سایتهایی نیستند که توسط متخصصانی طراحی شده اند که از این روند جدید استفاده می کنند. بیشتر مضامین و چارچوبهای مدرن وردپرس نیز برای پیاده سازی این روندها ساخته شده اند.

اما ، چرا شکل و چگونه آنها از طراحی وب سایت سود می برند؟ دو عامل اصلی زیبایی شناسی و مینیمالیسم است. اشکال و سایر عناصر هندسی به جمع شدن کل طرح کمک می کند تا اطمینان حاصل شود جریان روان و تجربه کاربری مداوم.

به طور سنتی ، بخش ها به تنهایی با رنگهای فردی تقسیم می شوند و بعضی اوقات بدون هیچ رنگی.

اشکال و هندسه در طراحی وب

در این مثال ، می بینید که چگونه استفاده از تصاویر ساده این طراحی مینیمالیستی و الگوهای پشتیبان را غنی می کند. این به نوبه خود به برجسته خواندن عناصر اصلی ناوبری کمک می کند.

همچنین می توانید از عناصر پشتیبان پشتیبان برای برجسته کردن مطالب مهم مانند این موارد استفاده کنید:

طراحی وب زیبایی شناسی

در کل ، این ترکیبی از قوام و تفکر خلاق است. شکل پس زمینه همانطور که در بالا نشان داده شده است می تواند به پیاده سازی روانشناسی رنگ کمک کند تا تجربه کاربر بیشتر شود.

بعداً در پست ، به محبوب ترین سایتهای الهام بخش طراحی وب خواهیم پرداخت. در اینجا تکنیک های مختلفی را برای اجرای اشکال هندسی در طراحی وب مشاهده خواهید کرد.

شماره 3: آیا سازندگان صفحه با روندها مطابقت دارند?

صفحه سازنده عنصر

این فقط سازندگان صفحه نیستند مانند ویژوال کامپوزر و عنصر که به شما در ساختن صفحات فرود بهتر کمک می کند. مارک های مانند فضای مربع, جریان وب, و وبلیوم همچنین در فضای سازنده وب سایت گام های مهمی برداشته اند. و مطمئناً ، همه این ابزار طراحی آخرین روند طراحی وب را دنبال می کنند.

Elementor که بیش از 25 میلیون بار بارگیری در آن مشاهده شده است ، دائماً در حال تحول در کتابخانه مؤلفه های خود است تا عناصر تشکیل دهنده وب مدرن را در بر بگیرد. و Weblium از AI استفاده می کند تا به وب مستر های بی تجربه برای ایجاد وب سایت های بصری خیره کننده کمک کند.

بهترین قسمت این است که شما هیچ وقت مجبور نیستید یک خط کد بنویسید. سازندگان صفحه مدرن ارائه می دهند طرح بندی مبتنی بر شبکه بدون همه مشخصات فنی.

ابزارک های Elementor Pro

شما می توانید با استفاده از ابزارهای کشیدن و رها کردن ، سطرها ، بخش ها و اندازه های مجدد را تغییر دهید. یا می توانید از این امر دوری کنید ، و از قالب های از پیش ساخته استفاده کنید.

نیازی به گفتن نیست, یادگیری HTML & CSS هنوز به شدت مورد تشویق قرار گرفته است همانطور که یادگیری هنر وکتور و طراحی کلی گرافیک است. سازندگان صفحه مستعد ناکارآمدی هستند که فقط با کم کردن کثیف شدن با کدها قابل حل هستند.

ابزارهای طراحی وب 3.0: روندهای فعلی

در روزهای اول ، وب سایت ها بر اساس قابهای سیم و طرح هایی که شما مجبور بودید روی یک کاغذ طراحی کنید ، ساخته می شدند. فتوشاپ كمك كرد تا این موضوع را كمتر تخفیف دهد ، اما مطمئناً تا حدی به ابزاری كه امروزه در اختیار داریم نیست.

ابزارهای طراحی مدرن به طور خاص روی ایده طراحی وب سایت ها و برنامه های موبایل تمرکز دارند. این امکان را برای طراحی کامل پیکسل با امکان صادر کردن برخی از طرح های شما به عنوان وب سایت های آماده باز می کند.

طراحی سیم فریم

پس از طراحی سفارشی ، می توانید خودتان را بر روی برنامه نویسی یا استفاده از صفحه سازان متمرکز کنید تا به نسخه تقریباً کامل آن طراحی برسید.

در اینجا ابزارهایی وجود دارد که همه تفاوت را ایجاد می کنند.

شماره 1: طرح

طرح

طرح یک ابزار طراحی منحصر به فرد برای سیستم عامل مک است و احتمالاً یکی از بهترین ابزار طراحی دیجیتال در بازار است. حتی محدود به یک سیستم عامل خاص است.

یکی از مواردی که Sketch را بسیار محبوب و مورد پسند خود قرار می دهد ، این واقعیت است که تقریباً همه چیز را برای طراحی دیجیتالی مورد نیاز شما قرار می دهد ، که شامل طراحی وب سایت ها ، برنامه های موبایل ، گرافیک برداری ، همچنین مواردی مانند نمونه سازی اولیه و افزونه های خارجی برای قابلیت های اضافه شده است..

به شخصه ، یکی از مواردی که من واقعاً عاشق Sketch هستم این است که این یک نرم افزار واقعا قوی است. این از نظر بررسی گزینه های دیگر موجود در بازار است. Sketch نمونه ای از نرم افزار ساخته شده حرفه ای را نشان می دهد.

به نظر من یکی از ویژگیهای جالب در مورد Sketch این است که برای پشتیبانی از طراحی وب سایت ساخته شده است. بنابراین می توانید شبکه ایجاد کنید ، می توانید چندین لایه ایجاد کنید و خیلی موارد دیگر.

به عنوان مثال سیم های سیمده ها هزار برنامه رایگان Sketch در سراسر وب وجود دارد. شما می توانید بدون هیچ تجربه قبلی حرفه طراحی وب خود را شروع کنید.

از بسیاری جهات ، مانند فتوشاپ است ، اما برای طراحی وب. این شامل ویژگی های میانگین شما برای ویرایش عکس ها نیست ، اما همه چیز را برای ویرایش گرافیک برداری ، درج تصاویر ، مدیریت فونت ها ، مدیریت اندازه صفحه ، ایجاد شبکه های اضافی ، همه چیز در اختیار شما قرار می دهد..

اگر به وب سایت های مدرن توجه کنید ، امروز ، به ویژه از برخی از مارک های بزرگ ، 99٪ از زمان طراحی وب سایت با Sketch ، بنابراین بین طراحان حرفه ای بسیار مشهور است.

و اگر تازه وارد هستید و به دنبال یادگیری هستید ، این موضوع را بررسی کنید دوره آنلاین.

شماره 2: شهوانی

رشادت

همانطور که گفته شد ، Sketch منحصراً برای MacOS ساخته شده است. خوشبختانه ، Icons8 آن را به عهده گرفته است تا بتواند جایگزینی را برای کاربران ویندوز ایجاد کند. و بهترین قسمت این است که کاملاً رایگان است.

رشادت یک ابزار ویرایش بردار مبتنی بر ویندوز است که الهام بخش زیادی از Sketch گرفته است. این نرم افزار به عنوان یک نرم افزار ویرایش بردار جداگانه کاملاً کاربردی است اما از فایل های Sketch نیز پشتیبانی می کند.

بنابراین ، اگر پروژه های ساخته شده با Sketch را بارگیری کنید ، می توانید از آنها با Lunacy استفاده کنید. آخر اینکه ، لاونیتی از جامعه پشتیبانی می شود. به این معنی ، می توانید در مورد ویژگیهایی که توسط دیگران ارسال شده است ، درخواست و رای دهید.

همه به نام ساده تر و ساده تر کردن روند طراحی وب سایت ها.

شماره 3: فیگما

فیگما

آخرین ابزار اصلی طراحی وب است فیگما. همانطور که اتفاق می افتد ، فیگما نیز با Sketch رقیب نزدیکی است. و کاملاً رایگان برای استفاده است. برای مرورگر ساخته شده است ، اما یک برنامه دسک تاپ نیز در دسترس است.

از آنجا که این برنامه رایگان است و مجموعه زیادی از ویژگی های آن را دارد ، فیگما نیز برنامه ای است که من خودم اغلب از آن استفاده می کنم. رابط کاربری طبیعی است و دارای سربالایی صفر است. تمام دکمه ها و ویژگی ها به گونه ای ساخته شده اند که می توانند طرح های سفارشی را برای شما بدون درز ایجاد کنند.

به عنوان یک یادداشت جانبی ، من همچنین به استفاده از فیگما برای هر نوع کار برداری عمومی علاقه مندم. خواه ایجاد نقل قول ، سبک دکمه جدید و تقریباً در مورد هر چیز دیگری باشد.

الهام طراحی وب 3.0: از بهترین ها بیاموزید

برای یادگیری اصول طراحی عالی نیازی به ثبت نام در دوره UX ندارید. همه آنچه شما نیاز دارید دسترسی به چند سایت الهام بخش انتخابی است و به سرعت خواهید فهمید که روند چیست.

بخش زیر برای کمک به شما در یافتن بهترین الهام بخش طراحی برای هر پروژه آینده Web 3.0 که در اختیار دارید ، اختصاص داده شده است.

استفاده از سایت هایی که در لیست های حرفه ای قرار دارند می تواند به شما در ترغیب به انتخاب بهتر طراحی در آینده کمک کند.

شماره 1: لاپا نینجا

لاپا نینجا

لاپا نینجا یکی از وب سایت های الهام مورد علاقه من است که باید از آن استفاده کنید. من آن را از لحاظ نوع وب سایت هایی که در آن فهرست شده است ، دوست دارم ، و همچنین اینکه چگونه با آخرین اتفاقاتی که در طراحی وب رخ می دهد ، مطابقت دارد.

و کاملاً صریح ، واقعاً هیچ وب سایت دیگری وجود ندارد که این کار را به همین روش انجام دهد. از این گذشته ، بیش از 2000 لیست در بانک اطلاعاتی وی وجود دارد. بنابراین لزوماً نباید منتظر اضافه شدن طرح های جدید باشید. و یکی از موارد دیگری که من در مورد این پلتفرم خاص دوست دارم این است که شما در واقع می توانید یک وب سایت یا وب سایت های شخصی و طرح های آنها را بر اساس طبقه بندی مرور کنید.

و این فقط بلد نیستید ، وبلاگ یا مشاغل را می شناسید ، بلکه می توانید از بین دسته بندی های خاصی مانند نمونه کارها ، بهداشت و انواع مختلف صنایع را انتخاب کنید. بنابراین واقعاً می توانید جستجوی خود را محدود کنید.

دسته بندی های نینجا

علاوه بر این ، مرور فقط ساده است و شامل بیشتر مواردی است که ما در این مقاله خاص درباره آنها صحبت کردیم.

با نگاهی به لیست های فردی ، مشاهده تغییراتی که در حال مشاهده در طراحی وب در حال حاضر اتفاق می افتد ، واقعاً آسان است.

بنابراین فقط یک منبع ارزشمند است که یک بار در یک بار دیدن کنید یا هر زمان که به یک طراحی گیر کرده اید بازدید کنید یا قصد دارید چیز جدیدی طراحی کنید.

شماره 2: OnePageLove

OnePageLove

یک وب سایت یک صفحه ای در اصل یک وب سایت بدون صفحات اضافی است. برخی آن را صفحات فرود می نامند ، اما بیشتر مردم آن را وب سایت های یک صفحه ای می نامند. آنها بسیار رایج تر از آنچه فکر می کنید هستند. و OnePageLove احتمالاً بهترین سایت برای قرار گرفتن در معرض مناسب برای چنین سایتهایی است.

به طور مشابه با Lapa Ninja ، شما می توانید جستجوی خود را در گروههای خاص محدود کنید. هر لیست شامل یک تصویر صفحه تمام صفحه و چند جزئیات درباره نویسنده است.

غیر از این ، می توانید به دلخواه خود فهرست کنید و هر وب سایتی را که توجه شما را جلب کرده است ، بررسی کنید. نمی توانم دوباره فکر کنم که چند بار الهام از سایتهایی که توسط آنها فهرست شده است وام گرفته ام عشق OnePage. خوب است!

شماره 3: به بعد

بعد

آخر اما مهم نیست بعد. احتمالاً قدیمی ترین سایت الهام وب سایت در حال اجرا در جهان است. و با این حال ، می تواند سال به سال قوام خود را حفظ کند.

ایده پشت Awwward این است که افراد طرح وب سایت ارائه می دهند و اعضا در مورد موارد برگزیده خود رأی می دهند. پس از آن ، کمیته Awwward رای گیری فردی می کند و در مورد چند برنده برگزیده برای یک بازه زمانی مشخص تصمیم می گیرد.

با برنده شدن ، شما می توانید یک نشان ویژه به وب سایت خود اضافه کنید که برتری شما در درک طراحی را برجسته می کند.

و تا آنجا که الهام می رود ، بسیاری از طرح های ذکر شده در این سایت بسیار منحصر به فرد هستند. این یک فضای بازی برای طراحان واقعاً خلاق و جاه طلب است.

ارزش نشانک و بررسی مجدد هفته ای یک بار.

نتیجه گیری: از اینجا به کجا برویم

طراحی وب یک صنعت رقابتی است. و نه به این دلیل که مردم می خواهند وب سایت های بهتری نسبت به دیگران ایجاد کنند. از نظر UI و UX از همه رقابتی ترین است.

پیدا کردن یک راه جدید برای جلب توجه مردم می تواند به معنای نتایج بهتر فروش باشد. همچنین ، با ارائه UX جامد – متوجه خواهید شد که افراد بیشتر به وب سایت شما باز می گردند.

از سال 2018 ، هجوم عظیمی از طرح ها وجود دارد که از جنبه بصری طراحی دلخواه است. و به همین ترتیب ، انتظار دارید تغییرات و اضافات بیشتری در این زمینه مشاهده شود.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map