9 بهترین ویرایشگر کد آنلاین برای برنامه های وب

بهترین چیز بعدی برای کد نویسی چیست؟ البته ویرایشگر کد!


ویرایشگرهای کد دومین دلیل مهم جنگهای شعله ای برنامه نویسان است (اولین مورد قالب بندی کد).

از نظر برخی ، Vim تنها ویرایشگر معقول و منطقی است که تاکنون ایجاد شده است ، در حالی که برای دیگران ، همه چیز که مطابق با دنیای پیچیده مانند Spelling of Emacs در جهان نیست ، فقط برای تمسخر مناسب است. اگر بدنبال جلب توجه هستید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یک انجمن برنامه نویسی بروید و موضوعاتی مانند “چرا فکر می کنم X (انتخاب ویرایشگر کد محبوب) را مکیده است / بهترین است” را شروع کنید. “.

استدلال ها ، ضد استدلال ها و توهین ها باعث می شود تا تمام شب به بحث و گفتگو بپردازید و ماه ها طول خواهد کشید تا خنک شدن زهر در این موضوع.

سوال این است: چرا?

مطمئناً ، انسانها می توانند از همه چیز چیز بزرگی را بدست آورند ، اما فکر می کنم ویراستاران کد هنگام صحبت از برنامه نویسان خاص هستند. یک برنامه نویس معمولی تقریباً تمام وقت خود را صرف می کند (بیش از 98٪ اگر شرط بندی می کردم) روی ویرایشگر کد مورد نظر. آنها راه خود را در اطراف ویرایشگر می دانند – نقاط قوت ، ضعف ، محدودیت ها ، علائم و سنگهای پنهان آن.

هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که هنگام نوشتن کد با ویرایشگر مبارزه کنید (فکر کنید چقدر آزار دهنده است وقتی می خواهید یک ایمیل طولانی و فوری را روی صفحه کلید جدید شلیک کنید!). ویرایشگران کد اصطکاک ذهنی را کاهش می دهند و به شما امکان می دهند که بیشتر کار باشید ، به همین دلیل آنها بسیار مهم هستند و بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

بنابراین ، که بهترین ویرایشگر کد است?

راستش ، من حتی جرات نمی کنم به آنجا بروم! �� ��

با این حال ، اگر به توسعه وب بروید ، گزینه دیگری برای ویرایشگر کد آنلاین وجود دارد!

به طور خلاصه ، این ویرایشگرهایی هستند که کاملاً در یک سرور از راه دور قرار دارند و از طریق مرورگر قابل دسترسی هستند.

به نظر می رسد عجیب است ، درست است?

وقتی 3-4 سال پیش با آنها روبرو شدم خیلی احساس کردم. چرا در جهنم باید کسی بخواهد همه چیز را به یک مرورگر احمق تحویل دهد?

آیا حتی می تواند با یک ویرایشگر کد بومی نصب شده رقابت کند?

به نظر می رسد که در بیشتر موارد و به خصوص برای توسعه وب ، جواب مثبت است. اکنون ، در حالی که من سردبیران آنلاین را به عنوان رسانه اصلی خود پذیرایی نکرده ام ، خودم را در سناریوهای خاص بیشتر و بیشتر از آنها استفاده می کنم.

قبل از اینکه بدانیم ویرایشگرهای کد در کدام قسمت استفاده می شوند ، مکث کنیم و به این فکر کنیم که ویرایشگرهای کد آنلاین چگونه می توانند حس کنند.

نصب صفر

من در مورد شما نمی دانم ، اما تنظیم ویرایشگر مورد علاقه من به دلخواه من برای سیستم جدید چیزی نیست که من منتظر آن باشم. افزونه ها ، مضامین ، قلم ها ، میانبرها ، قطعه ها ، تنظیمات. . . یک لیست بی پایان از چیزهایی وجود دارد که باید متعادل شود قبل از اینکه همه چیز قابل استفاده باشد. نادیده گرفتن چیزی آسان است ، فقط بعداً هنگامی که جریان کار شما قطع شود ، اذیت می شوید.

در مقابل ، پس از پایان اولین راه اندازی هیچ ارتباطی با ویرایشگر آنلاین وجود ندارد. ساختهای رسمی ، به روزرسانی ها ، ساختهای شبانه ، سیستم عامل های پشتیبانی شده ، معماری سیستم ، همگام سازی FTP ، خطوط لوله CI / CD – هیچ یک از اینها مهم نیست تا زمانی که مرورگر دارید!

همکاری

بیشتر از اینها ، هنگام کار با مشکلات یا اشکال زدایی در مورد سایر برنامه نویسان ، باید با دیگر توسعه دهندگان همکاری کنید.

ویرایشگر کد سنتی برای این ساخته نشده است – امکان ویرایش همزمان کد ، اظهار نظر یا برجسته سازی کد وجود ندارد ، و افزودن پشتیبانی برای آن چالش برانگیز است.

ایمنی داده ها

اکنون این معلوم است که هیچ پروژه ای امروز بدون کنترل نسخه است ، به این معنی که کپی کد در همه زمان ها در مخازن موجود است. گفته می شود ، مواقعی وجود دارد که کنترل نسخه کافی نیست:

 • فراموش می کنید که تعهدات تازه ایجاد شده را فشار دهید و لپ تاپ شما آتش می گیرد.
 • شما پرونده های مهم دیگری را دارید که کدهای شما با آنها ارتباط برقرار می کند ، اگرچه این بخشی از برنامه زنده نیست. اگر لپ تاپ شما آتش گرفت ، چه اتفاقی برای آنها می افتد?

(خوب ، به نظر می رسد من وسواس دارم که نوت بوک ها آتش می گیرند ، اما شما این نکته را می گیرید ، درست است ؟!)

اجرای نظم و انضباط

این ممکن است در دادگاه حقوق توسعه دهنده نیز مورد بحث قرار گیرد (اگر چنین چیزی وجود داشته باشد) ، اما حقیقت موضوع این است که توسعه دهندگان به ندرت هوی و هوس خود را فدای منافع مشترک می کنند..

به عنوان مثال ، یک علاقه مندان به Sublime Text سخت ، همیشه هر یک از ویرایشگرهای عالی JetBrains را در آغوش خواهد گرفت و هر فرصتی را پیدا می کند تا به ماهیت گرسنه حافظه و عملکرد کندتر خود اشاره کند..

در مورد برگه ها در مقابل فضاها (یا حتی تب های دو فضا و برگه های چهار فضا) هم همینطور است – اگر فکر می کنید برنامه نویسان تیم شما شاخ را قفل نمی کنند ، ساده لوح هستید..

در چنین مواردی ، یک ویرایشگر آنلاین یک مزیت است – شما تصمیم می گیرید که تنظیمات پروژه ها (حتی نحوه تهیه کد) انجام شود ، و به سادگی از پذیرش کار خودداری می کند تا اینکه به تمام استانداردها پایبند باشد. شاید برای فرد بسیار سخت باشد اما بسیار عالی است!

در حال حاضر ، من در حال استفاده از پرونده های خودم نیستم ، بنابراین باید بفهمانیم که وقتی ویرایشگران کد آنلاین می آیند ، به خصوص برای توسعه وب ، چه گزینه ای داریم..

JSFiddle

در حالی که JSFiddle نمی تواند یک ویرایشگر متن کامل جایگزین کند ، این یک کار خوب لعنتی برای دست زدن به اسکریپت های جلوه ای یکپارچه است.

بسیار محبوب است که Q&سایتی مانند StackOverflow از تعبیه پیوندهای JSFiddle به طور مستقیم در پلتفرم خود پشتیبانی می کند.

برای شروع کار سریع ، JSFiddle در ابتدا مقداری دیگ بخار را ارائه می دهد. این بدان معناست که اگر می خواهید نسخه ی نمایشی ، مثلاً React ، را شروع کنید ، تمام کارهایی که باید انجام دهید این است که روی دکمه مربوطه کلیک کنید و نوشتن کد را شروع کنید. هنگامی که به ذخیره ضربه بزنید ، “کمانچه” ذخیره می شود تا یک URL دائمی دریافت کنید (این کمانچه احمقانه ای را که من ایجاد کردم بررسی کنید: https://jsfiddle.net/tuqd76c4/ و توجه داشته باشید که می توانید تغییرات خود را انجام داده و مطبوعات را ذخیره کنید تا یک جدید ایجاد کنید. نسخه این URL).

این چیزی است که JSFiddle را به یک بستر مناسب برای توسعه وب جلویی تبدیل می کند:

 • رایگان برای استفاده (هزینه پنهان یا ویژگی های فریمیوم). JSFiddle خود را از طریق تبلیغات پشتیبانی می کند (حداقل در هنگام نوشتن) ، و می توانید یک تبلیغ Adobe را در سمت چپ پایین تصویر بالا مشاهده کنید.
 • ویژگی های همکاری کد – ایده آل برای ایجاد مفاهیم در کنار هم ، مصاحبه ، و غیره.
 • چند طرح بندی ، اندازه قلم ، تم نور / تاریک و غیره.
 • قالب بندی کد (مرتب سازی) ، پشتیبانی آینده از خطوط (CSS و JS) و موارد دیگر.

و حالا ، هوشیار ، برای چیزهای بد:

 • JSFiddle یک ویرایشگر کاملاً جلویی است. هیچ راهی برای رمزگذاری و اجرای زبان با پسوند مورد علاقه شما وجود ندارد.
 • هیچ مفهومی از پرونده ها و پوشه ها در اینجا (یا آپلودها برای این موضوع) وجود ندارد. تنها چیزی که وجود دارد یک فضای واحد برای کد است ، مهم نیست که چه مقدار از آن وجود دارد.
 • JSFiddle برای میزبانی کد در سرور شما قابل استفاده نیست. کد باید در JSFiddle باشد و در همه زمان ها عمومی است.
 • هیچ راهی برای ساخت خط لوله CI / CD ، استفاده از Git و غیره وجود ندارد.

به گفته این ، JSFiddle از نقطه شیرین خود برخوردار است و هنگامی که می خواهید اثبات های مفهومی را بشقابید و با سرعت نور همکاری کنید می درخشد. این یک هویت عمده در میان ویراستاران آنلاین است.

CodeSandbox

CodeSandbox می توان به عنوان یک قدرت بسیار کامل و کامل در مورد JSFiddle فکر کرد. درست به اسم آن ، CodeSandbox یک تجربه ویرایشگر کامل کد و محیط sandboxed را برای توسعه جلویی فراهم می کند.

CodeSandbox یک نیروگاه واقعی و محصولی شیرین و شیرین است. اگر سعی کنم تمام مزایای آن را ذکر کنم ، کاغذ تمام نشده است ، اما در اینجا ویژگی های قاتل وجود دارد:

 • پشتیبانی Npm: بله ، می توانید بسته های تقریباً شبانه روزی را تقریباً اضافه کنید.
 • پرونده ها ، پوشه ها ، ماژول ها: می توانید کد خود را به چندین پرونده تقسیم کنید ، تصاویر را از پوشه عمومی اضافه یا حذف کنید ، و همانطور که می بینید ، ماژول های ساخت / واردات را ایجاد کنید. گردش کار از یک بسته نرم افزاری ماژول مدرن آینه می کند ، بنابراین لازم نیست چیزی (تقریبا) را تنظیم کنید.
 • پشتیبانی از TypeScript ، بارگیری مجدد داغ ، صادرات GitHub ، هاستینگ فایل استاتیک و غیره.
 • ساخته شده است ویرایشگر موناکو, همان جانوری که قدرت مورد علاقه را می دهد VSCode ویرایشگر این ویژگی های قدرتمندی مانند “برو به” ، “یافتن منابع” و اصلاح مجدد لازم را در نوک انگشتان شما به ارمغان می آورد!
 • پشتیبانی قطعه برای تقارن
 • DevTools یکپارچه ، پوشش ، خطای روی خطا ، چارچوب های آزمایش (Jest) ، صفحه کلید ، و موارد دیگر.
 • Cli قدرتمند برای وارد کردن مستقیم پروژه های محلی به CodeSandbox.

در حالی که نسخه رایگان CodeSandbox از کد خصوصی پشتیبانی نمی کند ، می توانید با کمک به آنها این ویژگی را بدست آورید (و به طور کلی محدودیت های اندازه را افزایش دهید) پاترون حداقل 5 دلار در ماه (آنچه را که می خواهید پرداخت کنید ، تا 50 دلار در ماه).

CodeAnywhere

یکی از مشکلات اکثر ویرایشگران کد در این لیست (حداقل تاکنون) این است که آنها انتظار دارند که شما همیشه کد را روی سرورهای خود نگه دارید ، یا از شما بخواهید که به طور مرتب کد را از طریق خط فرمان همگام سازی کنید..

نه با CodeAnywhere.

CodeAnywhere در قوی ترین حالت ، دو ویژگی دارد که از نظر من برجسته است:

 • تصاویر کانتینر را برای زبانها و چارچوبهای برنامه نویسی 72+ پیش ساخته کنید. این بدان معنی است که شما می توانید یک محیط توسعه جدید را از طریق ویرایشگر فراهم کنید! البته ، کد به طور خودکار روی ظرف تازه ایجاد شده میزبان می شود و پرونده ها مستقیماً از آنجا سرویس داده می شوند.
 • به هر چیزی وصل شوید. بله ، به معنای واقعی کلمه هر چیزی شما موظف نیستید که کد خود را در سرورهای CodeAnywhere ذخیره کنید. این که آیا کد شما در FTP قرار دارد ، سیستم عامل های اشتراک فایل مانند Dropbox ، Amazon S3 یا سیستم عامل های کنترل نسخه پیشرفته مانند GitHub ، می توانید به راحتی CodeAnywhere را بخوانید و از آن منبع بنویسید ، با استفاده از ویرایشگر کد صرفاً برای. . . خوب ، در حال ویرایش کد. ��

نکته دیگری که احساس می کنم خاطرنشان کنم: اگر هنگام مشاهده تاریخ و تفاوت ها با Git راحت نیستید ، CodeAnywhere ممکن است مانند یک آه تسکین احساس کند. ویرایشگر از سیستم Diff خود برای مقایسه پرونده ها استفاده می کند ، به شما امکان می دهد دو پرونده را با هر دو نسخه مقایسه کنید (هر بار که یک فایل را ذخیره می کنید ، یک ویرایش ایجاد می شود).

البته نسخه تجدید نظر کمی ناچیز است – نسخه رایگان به شما امکان می دهد فقط یک نسخه را حفظ کنید ، در حالی که کوچکترین طرح پرداخت شده حداکثر 20 تجدید نظر را امکان پذیر می کند. به طور کلی ، مشکلی نیست زیرا شما به ندرت می خواهید فراتر از آخرین نسخه 20 را مرور کنید ، اما از آنجا که بیشتر برنامه نویسان عادت دارند که چند دقیقه در دقیقه ضربه بزنند ، می تواند دردناک شود.

CodeAnywhere همه گفته و تمام شده ، یک پیشنهاد خوب و دلپذیر برای کسانی است که می خواهند به ابر بیایند و در آنجا بمانند. �� از آنجایی که قدرت آن فراتر از کد جلویی است ، از نظر من ، بسیار توصیه می شود!

StackBlitz

اگر بیشتر در قسمت جلویی قرار دارید و نمی توانید از رابط VSCode فاصله بگیرید, StackBlitz فقط برای شما ایجاد شده است.

چیز خاصی نمی بینید؟ من این کار را نکردم تا اینکه کمی حرکت کردم و روی دکمه زاویه ای کلیک کردم. رونق!

حدس بزنید چه چیزی ، عمداً ایجاد نشده است تا شبیه VSCode شود – روی ویرایشگر VSCode ساخته شده است! تا آنجا که می توانید برنامه های افزودنی را نصب کنید ، از طریق پوشه ها جستجو کرده و فایلها را به همان روشی که از یک نمونه معمولی VSCode انتظار دارید سازماندهی کنید.

اما ، صبر کنید ، چیزهای بیشتری وجود دارد!

شما ممکن است یا شاید متوجه نشده باشید که:

 • همه برنامه های ایجاد شده در StackBlitz نیز به صورت خودکار روی سرورهای خود مستقر می شوند! بنابراین ، این برنامه اسباب بازی زاویه ای که من ایجاد کردم به طور خودکار در https://angular-yvyi2j.stackblitz.io/ میزبان می شود. به احتمال زیاد ، URL هنوز هم کار می کند (هر چند ، به آرامی بارگیری می شود ، همانطور که انتظار دارید که به صورت رایگان میزبانی شود)!
 • می توانید پروژه را چنگ بزنید و به اشتراک بگذارید. در حین اشتراک گذاری ، کنترل دقیق تری بر آنچه دیگران می توانند انجام دهند وجود دارد.
 • می توانید به یک مخزن GitHub وصل شوید و همچنین اجازه دهید کد مستقیماً از آنجا کشیده شود. یا به سادگی می توانید پروژه را به عنوان یک فایل فشرده به روش خوب بارگیری کنید.

اما ، صبر کنید ، چیزهای بیشتری وجود دارد!

به طور جدی! ��

در اینجا لیست ویژگی های رسمی ارائه شده توسط StackBlitz وجود دارد:

 • پشتیبانی بومی از Firebase (این چیزی است که من شخصاً از آن استفاده نمی کنم ، اما سلام ، این برای کسانی که مایل به فرو رفتن در اعماق تیره و تار باطن نیستند) خوشبختانه است.
 • Intellisense ، جستجوی پروژه
 • بارگیری مجدد داغ هنگام تایپ
 • بسته های npm را وارد کنید
 • هنگام اتصال به حالت آفلاین ویرایش کنید!

هنگامی که می توانید موانع را از توسعه و استقرار وب دور کنید ، StackBlitz پر از شگفتی (زیبا) است. تعبیه VSCode در وب سایت شما دیگر چیزهای رویایی نیست!

AWS Cloud9

Cloud9 احتمالاً اولین IDE مبتنی بر مرورگر بود که ویژگی های جدی را ارائه داد و ایده اصلی مرورگر را به عنوان ویرایشگر در نظر گرفت. جای تعجب نیست که بعداً آمازون آن را به دست آورد و امروز, Cloud9 بخشی از پیشنهادات AWS است.

اگر حتی از راه دور به سیستم عامل AWS (یا علاقه مند به آن) وصل هستید ، Cloud9 جایی است که جستجوی شما برای یک ویرایشگر کامل (خوب ، تقریباً کامل) پایان می یابد. بیایید ببینیم چرا:

 • هیچ هزینه اضافی برای استفاده از Cloud9 وجود ندارد. شما می توانید Cloud9 را به یک نمونه محاسبه AWS موجود / جدید متصل کنید ، و فقط برای آن مثال هزینه می کنید. اتصال به سرور شخص ثالث از طریق SSH نیز امکان پذیر است – دقیقاً بدون هزینه! ��
 • پشتیبانی کلاس اول برای برنامه های AWS Serverless (اشکال زدایی و غیره)
 • دسترسی مستقیم ترمینال به AWS از داخل ویرایشگر (صادقانه بگویم ، ترمینال جدولبندی نشده مناسب برای ویرایشگر مناسب ، آنچه را که هنوز در VSCode از دست می دهم)
 • بیش از 40 زبان برنامه نویسی پشتیبانی شده اند (Go، C ++، Ruby، Node، Python، PHP، Java. انتخاب خود را انجام دهید)

ویژگی های همکاری در Cloud9 نیز مطلوب است ، به شما امکان می دهد بررسی / مصاحبه یکپارچه انجام شود.

یکی دیگر از ویژگی های قاتل ، پخش فیلم به سبک ویدیو از تغییرات ایجاد شده در یک پرونده است و باعث می شود روند بررسی شادی آور باشد:

توصیه من?

اگر وارد AWS شده اید ، پس اکنون منتظر نمانید و Cloud9 را بگیرید. و اگر هنوز در ابر نیستید اما به فکر ایجاد حرکتی بوده اید ، AWS را در آغوش بگیرید و Cloud9 را در جریان کار خود ادغام کنید. شما به هیچ وجه نمی توانید تصمیم بهتری بگیرید!

CodeEnvy

CodeEnvy یک ویرایشگر ابر قدرتمند است که از ظروف Docker استفاده می کند تا به شما امکان دهد محیط های از پیش تنظیم شده و جدا شده را اجرا کنید. این برنامه بر روی منبع آزاد Open Eclipse Che IDE ساخته شده است و یک تن از مقیاس پذیری و گزینه های DevOps را ارائه می دهد.

از زمان نوشتن ، CodeEnvy توسط RedHat به دست آمده است (که به طور شگفت آور ، خود اوراکل نیز به دست آورد!).

Gitpod

Gitpod یک ویرایشگر جدید در ویرایشگرهای کد cloud (یا IDE ها را در صورت تمایل) به شما ارائه می دهد که هدف شما این است که همیشه کد خود را آزمایش و به روز کنید. به عبارت دیگر ، کاملاً با GitHub یکپارچه شده است ، و هر بار که کد اضافه می کنید ، آزمایش و خطوط لوله CI / CD خود را اجرا می کنید تا مطمئن شوید که کد همیشه در سلامت 100٪ است.

آیا شما عاشق تجربه VSCode هستید یا می خواهید چیزی را پشتیبانی کنید که از تمام زبانها و چارچوبهای اصلی پشتی / جلویی پشتیبانی کند (Django ، Rails ، Revel ، شما نام آن را دارید).

تیا

اگر شما یک طرفدار SOLID سخت و یک معمار نرم افزار انتخاب محصول هستید ، Theia IDE جدایی از نگرانی های استخوان شما را غلغلک می دهد. این یک کد IDE کدگذاری شده از TypeScript (پنج امتیاز برای سبک فوری!) است که جلوی و باطن کاملاً مجزا دارد. قسمت جلویی در مرورگر اجرا می شود ، در حالی که باطن می تواند در هر نقطه باشد – دستگاه محلی یا ابر!

اما این همه چیز نیست – جلوی جلویی را می توان به عنوان یک برنامه Electron با یک محیط کاملاً کاربردی و جدا شده از مرورگر ، اجرا کرد و در صورت تمایل به آن ، ظاهر و روحیه یک برنامه دسک تاپ بومی را به شما ارائه می دهد..

کدگذار

اگرچه وب سایت آنها نتوانسته است اینقدر واضح بگوید, کدگذار یک محیط VSCode است که در یک سرور همراه است که می تواند بصورت محلی یا ابری اجرا شود. پیکربندی توصیه شده اجرای IDE به عنوان سرور در ابر و دسترسی به محلی آن از طریق مرورگر است. تصاویر Docker از پیش ساخته برای تنظیمات بدون دردسر صفر وجود دارد ، و یک برنامه سازمانی باید به پشتیبانی نیاز داشته باشد یا نیازهای مختلفی داشته باشد.

نتیجه

این کم و بیش تمام IDE ها و ویرایشگرهای کد را در هنگام نوشتن پوشش می دهد. من دو نوع ارائه در این لیست را کنار گذاشته ام: مواردی که صرفاً روی مصاحبه متمرکز شده اند و محیطی کاملاً پرمحتوا ندارند (بجز JSFiddle کلاسیک محبوب ما ، البته) و مواردی که به نظر نمی رسد چیزی ارائه دهند قابل توجه و کمی بیشتر از یک صفحه اصلی براق.

اگر فکر می کنید چیزی شایسته حضور در اینجا است ، به من اطلاع دهید و من شکرگزار خواهم بود! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map