9 چارچوب Java EE برای ساخت برنامه های کاربردی سازمانی

چارچوب های Java EE (Enterprise Edition) ابزاری قدرتمند برای ایجاد بدنه های پیچیده و گسترده برنامه های سازمانی هستند.


جاوا یکی از محبوب ترین و قابل اعتمادترین زبان های برنامه نویسی برای توسعه دهندگان است. در سالهای اخیر جاوا در حال پیشرفت و ارتقاء است و دارای ویژگی های جدیدی است که برنامه نویسان جاوا را ترغیب به توسعه برنامه های وب در سطح سازمانی ، ایجاد برنامه برای ویندوز و برنامه های شخص ثالث می کند..

خوب ، ما معمولاً فکر نمی کنیم که جاوا تنها زبانی برای ایجاد برنامه های وب قدرتمند باشد. اما در بازار ، چارچوب های متنوعی با کیفیت بالا وجود دارد که امکان ایجاد برنامه های وب را فراهم می آورد. ماشین مجازی جاوا یک سکوی قابل اعتماد و قابل اعتماد است و از روند ROWA (یک بار در هر مکانی بخوانید) در توسعه وب پشتیبانی می کند.

بیایید نگاهی به چارچوبهای زیر بیندازیم تا برنامه های پیچیده ای را توسعه دهیم.

بهار

بهار, توسط Pivotal ، چارچوب پرکاربرد و شناخته شده است. این یک وارونگی ظرف است و توسط زبان برنامه نویسی جاوا کنترل می شود.

این چارچوب دارای ویژگی های پیشرفته ، منابع و برنامه های پیشرفته است. توسعه دهندگان از این منابع برای ایجاد تقریباً هر نوع برنامه استفاده می کنند. چارچوب بهار روی JVM اجرا می شود و با سایر زبان های برنامه نویسی مانند گرووی و کوتلین به خوبی کار می کند.

چارچوب بهار برای انجام کارهای تکراری در برنامه نویسی مانند پردازش داده ها ، پیام رسانی و امنیت استفاده می شود. شما ممکن است بتوانید منطق تجارت توسعه را تولید کنید. پیکربندی چارچوب بهار نسبت به سایر چارچوبها بسیار پیچیده است ، اما ویژگیهای پیشرفته بسیاری در ارائه برنامه های مفید برای نسخه های سازمانی دارد.

نکات برجسته

 • قابلیت تست آسان و سازگاری به عقب
 • تعداد زیادی بسته و کلاس را پشتیبانی می کند
 • سیستم اقتصادی و اجتماعی کارآمد را ارائه می دهد
 • مستندات مفید برای یادگیری چارچوب موثرتر
 • هدایت پایه کد انعطاف پذیر مانند ساده اشیاء جاوا قدیمی (POJOs) را قادر می سازد

اگر به دنبال تسلط بر چارچوب بهار هستید ، این موضوع را بررسی کنید دوره فوق العاده.

خواب زمستانی

خواب زمستانی یکی دیگر از محبوب ترین چارچوب جاوا است. همچنین به چارچوب جاوا Object Relational Mapping (ORM) می گویند و از آن برای ساخت ساختارهای پایگاه داده استفاده می شود. Hibernate زبان مدیریت پرس و جو را برای مدیریت پایگاه داده به نام HQL فراهم می کند

این چارچوب یکپارچه سازی یکنواخت بین پایگاه داده ها و برنامه های وب مبتنی بر جاوا را فراهم می کند. این برنامه به صورت رایگان مانند منبع باز اما تحت مجوز عمومی GNU 2.1 در دسترس است.

چارچوب خواب زمستانی

نکات برجسته

 • یک پایگاه نرم افزار ایمن و قوی را فراهم می کند
 • HQL با دستورات پایگاه داده مستقل یکپارچه شده است
 • مجموعه هایی مانند مجموعه ، نقشه و لیست را برای بهبود برنامه ها ارائه می دهد
 • ساده برای تغییر داده ها به چندین پایگاه داده.

قدم زدن

آپاچی Struts یک چارچوب رایگان ، منبع باز و MVC است که برای ساخت برنامه های کاربردی جاوا و زیبا و جاوا کاربرد دارد. برای توسعه برنامه های تعاملی جاوا-وب از MVC ، یعنی Model View Controller استفاده می شود.

چارچوب struts strache

بنیاد نرم افزار Apache ، فریم ورک Struts را توسعه می دهد ، و از یک معماری افزونه ایمن برخوردار است ، و این امکان را می دهد تا با ایجاد پرونده های JAR ، به چارچوب برنامه های Java-web ، چارچوب را گسترش دهید. این چارچوب با افزونه های مختلف ادغام شده است ، و بسیاری از این افزونه ها به شما امکان می دهند Struts ها را با چارچوب های مختلف جاوا مانند JSF ، JUnit ، Spring و غیره ترکیب کنید..

نکات برجسته

 • با SOAP ، AJAX و REST API کارآمد است
 • ادغام احتمالی با چهارچوب های دیگر از طریق افزونه ها
 • برنامه های وب را با استفاده از اقدامات ساده POJO ایجاد کنید
 • انواع مختلفی از قالب ها و مضامین را پشتیبانی می کند
 • چارچوب به خوبی آزمایش شده و پایدار

اگر مبتدی هستید ، این موضوع را بررسی کنید البته Udemy.

چهره های JavaServer (JSF)

JSF (JavaServer Faces) عمدتاً برای ساخت قطعات UI سمت سرور و همچنین در برنامه های وب استفاده می شود. این مجموعه متفاوتی از API ها را در خود جای داده است ، با این توسعه دهندگان می توانید کتابخانه برچسب های سفارشی و اجزای UI را برای توسعه رابط JSF مدیریت کنید.

این چارچوب نقش اساسی در Java Enterprise Edition ایفا می کند. اگر از یکپارچه سازی محیط توسعه (IDE) استفاده می کنید ، ساختن برنامه های وب به طور حیرت آور بسیار راحت است.

Google Web Kit (GWT)

GWT مخفف است ابزار وب Google و یکی از محبوب ترین چارچوب وب ، و آن است که عمدتا برای توسعه کد جاوا مشتری و گسترش آن به عنوان JavaScript استفاده می شود. کاملاً منبع باز است. برنامه های محبوب Google مانند Adsense ، Adwords ، Google Wallet و Blogger با استفاده از GWT ساخته شده اند.

چارچوب کیت وب Google

این چارچوب از توسعه دهندگان برای ساخت و آزمایش برنامه های Ajax با استفاده از جاوا پشتیبانی می کند. همچنین برای توسعه برنامه های کاربردی وب پیچیده مورد استفاده در بانکداری و تجارت و غیره تشویق می شود.

بازی

بازی چارچوب وب یک ساختار واکنش پذیر ، سبک ، کاربرپسند و بدون تابعیت می باشد تا بتواند برنامه های وب مقیاس پذیر را به سرعت با جاوا توسعه دهد & اسکالا.

بازی با استفاده از ابزار ابزار منبع باز Akka ایجاد می شود و روی JVM (ماشین مجازی جاوا) اجرا می شود. این مجموعه ابزار مجهز به ابزارها و ویژگیهای اساسی است و رابطهای کاربر پسندتری را شامل می شود که شامل طراحی ، آزمایش و سرعت در قالب های کد برای توسعه برنامه های وب می باشد. این چارچوب باعث افزایش بهره وری توسعه شده است.

چارچوب وب را بازی کنید

چارچوب بازی از اصول مانیفست Reactive پیروی می کند. بنابراین مجاز است برنامه های وب بی سیم را ایجاد کنید.

نکات برجسته

 • بهره وری توسعه دهنده بسیار بالا است
 • پیکربندی ایمن
 • اکوسیستم عظیم
 • بدون جلسات Java EE و اتصالات کامل بدون تابعیت
 • با تست واحد ، سلنیوم و JUnit در دسترس است

نرده ها

نرده ها یک چارچوب مبتنی بر Groovy است و به این معنی است که توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی را با استفاده از زبان Groovy توسعه دهند. و همچنین منبع باز است.

هدف اصلی زبان Groovy افزایش بهره وری توسعه دهنده است و مفاهیم اوپس را قادر می سازد تا برنامه های کاربردی بسازند. و یکی از طرفین چکمه بهاری ساخته شده است و ویژگی های صرفه جویی در وقت را از چکمه بهاری می گیرد.

چارچوب wenels

یادگیری گرووی آسان است. و ادغام سایر مؤلفه ها و ویژگی های جاوا آسان است. این جامعه دوستانه دارد و انواع مختلفی از افزونه ها (بیش از 900) را در سطح جامعه ارائه می دهد.

Vert.X

Vert.X شامل قابلیت های گسترده ای است. و بسیاری از زبانهای دیگر را پشتیبانی می کند اما در درجه اول برای جاوا ساخته شده است. علاوه بر این ، اگر از Groovy ، Ceylon ، Ruby یا JavaScript استفاده می کنید ، مجاز به استفاده از آن در چارچوب Vert.X هستید. یکی از واقعیت های اساسی در نظر گرفتن این است که این کتابخانه است و نه یک کانتینر.

نکات برجسته

 • زمان اجرای رویداد ، بدون انسداد
 • قابل استفاده و مقیاس پذیری آسان است
 • چند زبانه (چندین زبان را پشتیبانی می کند)

ویچ ویچت

ویکت نیز به عنوان “ویچ ویچتزیرا از طریق بنیاد نرم افزار Apache قابل دسترسی است. این یک چارچوب وب سبک و یک رابط کاربری درخشان است. منبع باز است و برای ایجاد برنامه های وب سمت سرور نوشته شده در جاوا استفاده می شود.

هر کس می تواند به راحتی با زبان HTML ادغام شود ، این امکان را می دهد تا صفحات ساده HTML را ایجاد کنید ، و این باعث می شود پیچیدگی توسعه کاهش یابد. این چارچوب شامل برنامه های کاربردی تست قدرتمند برای افزایش بهره وری از توسعه است.

نکات برجسته

 • از زبانهای HTML و جاوا پشتیبانی کنید
 • نوشتن و ساماندهی کد شما آسان است
 • اشکال زدایی برای تست اجزای خاص کد شما
 • اسناد و پشتیبانی

نتیجه

جاوا یک زبان برنامه نویسی شناخته شده و پرکاربرد در جهان است. همانطور که قبلاً در مورد بسیاری از چارچوب هایی که در جاوا ساخته شده اند برای توسعه برنامه های مختلف در محیط های مناسب بحث کرده ایم.

بنابراین سوال بعدی به ذهن شما خطور می کند این است که چارچوبی را از میان موارد فوق برای ساختن برنامه های وب به طور مؤثر انتخاب کنید؟ به عنوان یک مبتدی ، و اگر تصوری در مورد نحوه استفاده از چارچوب های وب ندارید ، باید ساختاری را انتخاب کنید که یادگیری و توسعه آن آسان باشد. پس از کسب تجربه ، شما باید براساس نیاز خود دیگران را انتخاب کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map