Introduction to Maven – یک ابزار ساده مدیریت پروژه

درباره Apache Maven- یک ابزار اتوماسیون ساختنی بیاموزید


چه خبر است ، همه! امروز می خواهیم درباره Maven صحبت کنیم.

ما با معرفی سریع شروع خواهیم کرد و سپس مزایای استفاده از آن را ذکر می کنیم. پس از همه اینها ، مراحل نصب آن و سپس چند اصطلاح فنی را می بینیم که برای یک مبتدی ضروری است. بنابراین ، شروع می کنیم!

Maven چیست?

Apache Maven یک نرم افزار مدیریت پروژه است و می توان گفت که این یک ابزار درک مطلب است. این مبتنی بر مفهوم مدل هدف پروژه (POM) است (بعداً در مقاله ها مورد بحث قرار خواهد گرفت) ، Maven می تواند ساخت ، گزارش و مستندات پروژه را از قسمت اصلی اطلاعات مدیریت کند.

Apache Maven ابزاری برای ساخت است و دقیقاً مانند مورچه ، که دوباره یک ابزار ساخت فوق العاده است ، این کار را انجام می دهد. این یک ابزار مدیریت پروژه نرم افزاری است که مفهوم جدیدی از مدل هدف پروژه (POM) ارائه می دهد. Maven به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا کار با ایجاد قالب پوشه اصلی ، انجام مجموعه ای و آزمایش و بسته بندی و استقرار خروجی نهایی را به صورت خودکار انجام دهد. این تعداد قابل توجهی از مراحل را در فرایند پایه کاهش می دهد ، و این باعث می شود ساخت یک مرحله یک مرحله انجام شود..

چرا Maven استفاده می شود?

به طور خلاصه ، Maven فرایند ساخت پروژه را ساده و استاندارد می کند. این کار همکاری تیمی ، گردآوری ، توزیع ، مستندات و کارهای جداگانه را یکپارچه انجام می دهد. Maven قابلیت استفاده مجدد را افزایش می دهد ، و همچنین بیشتر وظایف مربوط به ساخت را مراقبت می کند. این برنامه به مراحل بسیاری از جمله اضافه کردن کوزه به کتابخانه پروژه ، ساخت گزارش ، و اجرای موارد تست Junits ، ایجاد پرونده های Jar ، War ، Ear برای پروژه و حتی موارد دیگر کمک می کند..

یک جنبه بسیار مهم از Maven هدف مخازن برای مدیریت پرونده های شیشه ای است.

Maven می تواند بیشتر در ساختمان سازی استفاده شود & مدیریت پروژه های نوشته شده با استفاده از زبانهایی مانند C # ، یاقوت و سایر زبان های برنامه نویسی.

بیایید به مزایای Maven زیر توجه کنیم.

کنوانسیون تنظیمات

 • پیکربندی آن بسیار کم است.
 • این وابستگی های مدیریتی دارد.

ساختهای چندگانه / مکرر می تواند حاصل شود

 • اتوماسیون کار را آسان می کند.

مدیریت پلاگین ، آزمایش و توسعه

 • این قابلیت را دارد که JUnit و سایر تست های ادغام را اجرا کنید.
 • این روند توسعه را روشن می سازد.

مقررات برای بررسی وضعیت هر ساخت

 • از تنظیمات متناقض جلوگیری می کند.
 • زیرساخت های استاندارد و یکنواخت در بین پروژه ها.

تنظیم محیط Maven

نصب Maven شامل مراحل زیر است:

 • بررسی کنید که آیا سیستم جاوا نصب شده است یا نه. اگر نه ، جاوا را نصب کنید
 • بررسی کنید که متغیر java Environment تنظیم شده است یا نه. اگر اینطور نیست ، پس از آن متغیر Java java را تنظیم کنید.
 • دانلود مون
 • بارگیری maven را در یک مکان در سیستم از حالت فشرده خارج کنید.
 • اکنون ، فهرست دایرکتوری سطر ایجاد شده apache-maven-3.6.2 را به متغیر محیط و متغیر سیستم PATH اضافه کنید.
 • برای تأیید نصب ، دستور cmd را باز کرده و دستور mvn -v را اجرا کنید.

این همه

برای به دست آوردن مراحل دقیق نصب ، به دنبال راهنمای YouTube زیر برای تنظیم Maven Environment باشید زیرا ما نمی خواهیم این مقاله را با خواندن مطالب ساده و خسته کننده نیز انجام دهیم.

از آنجا که این یک راهنمای مبتدی است ، بنابراین باید اصطلاحات فنی مربوط به MAVEN را شامل شود. بنابراین در اینجا چند مورد وجود دارد که بسیار مهم هستند:

مخزن محلی Maven

Maven Local Repository مجموعه ای است که Maven تمام فایل های شیشه پروژه یا کتابخانه یا وابستگی را ذخیره می کند. به طور پیش فرض ، نام پوشه روی m .m2 set تنظیم شده است و به طور پیش فرض ، مکان is کتابخانه ها \ اسناد \ .m2.

مخزن مرکزی Maven

مخزن مرکزی Maven محل پیش فرض Maven برای بارگیری کلیه کتابخانه های وابستگی پروژه برای استفاده است. برای هر کتابخانه ای که در این پروژه مشارکت داشته باشد ، Maven ابتدا به پوشه .m2 از Local Repository می پردازد ، و اگر کتابخانه مورد نیاز را پیدا نکرد ، آن را در مخزن مرکزی جستجو می کند و کتابخانه را در مخزن محلی بارگیری می کند..

POM Maven

POM یک فایل XML XML Project Object است که اطلاعاتی در مورد پروژه و جزئیات پیکربندی مورد نیاز Maven برای توسعه پروژه دارد. این شامل مقادیر پیش فرض برای اکثر پروژه ها است. برخی از ساختارهایی که می توان در POM تعریف کرد وابستگی پروژه ، پلاگین هایی است که قابل اجرا هستند و البته پروفایل های ساخت.

عناصر مورد استفاده در ایجاد پرونده pom.xml

 • project- Project عنصر اصلی فایل pom.xml است.
 • modelVersion- به معنی نسخه مدل POM است که با آن کار می کنید.
 • groupId- این به معنای شناسه برای گروه پروژه است. این منحصر به فرد است ، و بیشتر اوقات ، یک شناسه گروهی را می دهید که مربوط به نام بسته اصلی Java باشد.
 • artifactId – این مورد برای ارائه نام پروژه ای که در حال ساختن آن است به کار می رود.
 • نسخه- این عنصر از شماره نسخه پروژه تشکیل شده است. اگر پروژه شما در نسخه های مختلف منتشر شده است ، پس ارائه نسخه پروژه خود راحت است.

کلید واژه وابستگی

وابستگی ها کتابخانه هایی هستند که مورد نیاز پروژه هستند. مانند کوزه Log4j ، کوزه های Apache Poi ، Jars Selenium تعداد کمی از کتابخانه ها هستند که برای این پروژه لازم است. وابستگی ها ، در Maven pom.xml ، به شرح زیر ذکر شده است:

com.companyname.groupname
برنامه-هسته-لیب
1.0

پلاگین Surefire

افزونه Surefire در مرحله تست چرخه عمر ساخت برای اجرای تست واحد یک برنامه مورد نیاز است. این گزارشات را در دو قالب مختلف فایل مانند پرونده متن ساده ، فایلهای XML و همچنین در پرونده های HTML ایجاد می کند. حتی اگر برای گزارشگری از چارچوب Junits یا TestNG استفاده می کنید ، این افزونه برای استفاده ضروری است ، زیرا به Maven کمک می کند تا تست ها را پیدا کند.

کاربرد عملی Maven

هنگام کار روی یک پروژه جاوا خاص ، و آن پروژه وابستگی های زیادی دارد ، می سازد ، نیاز دارد ، پس کار با همه آن موارد به صورت دستی بسیار پیچیده و پر زحمت است. بنابراین استفاده از ابزاری که بتواند این کارها را انجام دهد ، واقعاً مفید است.

و Maven چنین ابزاری برای مدیریت ساخت است که می تواند تمام کارهایی مانند اضافه کردن وابستگی ، استفاده از کلاس درس برای پروژه ، ساخت پرونده جنگ و شیشه را به صورت خودکار و بسیاری موارد جدید انجام دهد..

نتیجه

این ابزار در هنگام ساخت پروژه ها سودمند است. برای شما در پروژه JAVA آرزوی موفقیت دارم. اگر به دنبال یک آموزش ویدیویی هستید ، ممکن است این موارد را بررسی کنید دوره سقوط Maven.

برچسب ها:

 • متن باز

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map