طی چند سال گذشته ، فناوری شاهد رشد گسترده بوده است و به طور مداوم در حال وقوع است. این امر در بهبود زندگی انسان ها نقش بسزایی داشته و دستگاه های چند منظوره ای بی حد و مرز مانند رایانه های سوپر سرعت ، موبایل های هوشمند ، روبات های پیشرفته ، اتومبیل های خودران و بسیاری موارد دیگر را ایجاد کرده است. همه این موارد باعث شده زندگی انسانها بهتر ، سریعتر و راحت تر شود


اینترنت اشیاء (IoT) توسط هرکسی که دارای تلفن های همراه ، لپ تاپ ، پوشیدنی ، ماشین لباسشویی ، بلندگو هوشمند و وسایل الکترونیکی متصل به اینترنت است ، تجربه شده است. بسیاری از زمینه هایی که IoT ایجاد خواهد کرد ، شامل طراحی وب و توسعه می شود. این می تواند به ما کمک کند تا آینده را بطور مؤثر توسعه دهیم.

Internet of Things یک فناوری است که با تغییر تعامل UI بین انسان و دستگاه ، دنیای دیجیتال را به هم متصل می کند. اکنون IoT وارد عرصه توسعه وب شده و کاربران را با وب سایت ها تعامل بیشتری برقرار می کند. و ایجاد یک هوشمند & نقش مهمی در جهان توسعه.

این قدرت عظیم اتصال و ویژگی حساسیت رایانه ای برای کمک به درک ویژگی های مشتری و ایجاد استراتژی های مناسب است.

IoT در توسعه وب باعث ایجاد تغییر در رابط جلویی و تعامل کاربر و غیره می شود. همه کاربران از این رابط جلویی برای ارتباط با دوربین ها ، سنسورها و سایر دستگاه های موجود در اینترنت استفاده می کنند..

دستگاه های متصل به IoT تا سال 2025 به 75 میلیارد بیلیون می رسند آمار.

دستگاههای متصل به IoT گزارش می دهند

بنابراین چه چیزهایی در اینترنت وجود دارد ، آیا ایده ای دارید؟?

و اینکه چگونه می تواند آینده توسعه وب را تحت تأثیر قرار دهد?

بیایید عمیق به چگونگی تغییر اینترنت از طریق اینترنت بپردازیم,

IoT تکامل برنامه های خانگی ، موبایل و جاسازی شده متصل به اینترنت است و همچنین باعث می شود قابلیت محاسبات بالاتر و استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها برای استخراج اطلاعات معنی دار فراهم شود..

نقش IoT در توسعه وب

اینترنت اشیا دستگاه ها را متصل می کند & انسانی با تکیه بر نوآوری اکنون ، IoT در یک صنعت توسعه وب راه اندازی می شود تا معماری وب و رابط کاربری خلاقانه تر و تعاملی تر شود. IoT باعث ایجاد یک ارتباط پیشرفته بین چیدمان وب سایت و مدل های عملیاتی خواهد شد.

IoT دارای شدت گسترده ای از قبیل سنسورها ، دوربین ها ، تجهیزات سیگنالینگ و غیره است. این امر باعث می شود تا درخواست های مشتری بطور مؤثر حل شود و مسیرهای درست ایجاد شود.

در حال حاضر ، بسیاری از دستگاه های IoT ممکن است قادر به نمایش اطلاعات و نتایج وب سایت باشند. این دستگاه شامل لپ تاپ ، لوازم هوشمند مانند اجاق های مایکروویو و مایکروویو و غیره و مانیتورهای صنعتی مانند سیستم های تعبیه شده است. این نقش اساسی در توسعه وب دارد و فراتر از همه این فناوری ها است.

توسعه وب IoT با آنچه متعارف است متفاوت است

اینترنت اشیاء در زمینه توسعه وب پیچیده تر از توسعه و طراحی وب فعلی است. توسعه وب IOT با حجم عظیمی از داده ها ، ارتباطات بیش از حد ، امنیت ، UI های در حال تغییر و قابلیت اطمینان سروکار دارد.

در زیر برخی از فاکتورهای اساسی تغییر IoT در توسعه وب ایجاد شده است.

جمع آوری و پردازش حجم بالای داده

سیستم های IoT با تعداد زیادی از داده ها کار می کنند زیرا داده ها را از حسگرها جمع می کنند و آنها را برای انتقال داده ها از طریق شبکه ابر پردازش می کنند. اگر این نوع داده از طریق وب سایتهای معمولی منتقل شود ، باعث تاخیر در سیستم ها می شود. اما در سیستم های IoT این داده ها از طریق شبکه های ابری پردازش و ارسال می شوند ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد تأخیر در سیستم نیست. توسعه IoT بیش از توسعه وب استاندارد ، بیشتر روی قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری شبکه تمرکز می کند.

مقیاس پذیری چیست?

این توزیع و جمع آوری داده ها را تضمین می کند ، اما به حجم داده ها بستگی ندارد.

قابلیت اطمینان چیست؟?
این بدان معناست که هر سیستم از نظر جمع آوری داده های IoT و تحویل داده ها بدون هیچ گونه خطایی نتایج دقیق و بدون هیچ گونه تاخیری تولید می کند.

به همین دلیل است که توسعه دهندگان IoT زبانهای برنامه نویسی و راه حلها را برای ایجاد برنامه های وب مقیاس پذیر مانند C ، JavaScript و Java ترجیح می دهند. یک عامل مهم در توسعه IoT ارسال تعداد زیادی داده از طریق پروتکل های مورد نظر برای تبادل داده است ، که شامل XMPP برای دسترسی به زمان واقعی و AMQP برای ارسال / دریافت داده ها است..

تجربه UI پویا

توسعه رابط کاربری عالی کار ساده ای نیست ، زیرا فناوری در حال تحول است که نمی توانیم انتظار داشته باشیم که کدام یک کاملاً روی کدام سیستم عامل کار کند.

اما ادغام با IoT برای ایجاد UI بسیار کارآمد است و تجربه ای پویا به کاربران می دهد. همچنین نقش روند توسعه دهنده وب را با روندهای توسعه فعلی افزایش می دهد. توسعه دهندگان قادر به انجام تست های تقسیم A / B در توسعه هستند تا یک مدل مرسوم را انتخاب کنند.

ادغام Chatbots و تعامل کاربر خلاق

ادغام Chatbots در وب سایت ها در چند سال گذشته افزایش یافته است. این گپ های چت با الگوریتم های یادگیری ماشین ادغام می شوند تا به سؤالات ارائه شده توسط کاربران بدون هیچ گونه مداخله انسانی پاسخ دهند. در آینده با افزایش استفاده از IoT در توسعه وب انتظار نتایج با ارزش تر را داریم.

جستجوی صوتی روز به روز در توسعه وب قدرتمندتر می شود. غول موتور جستجوگر گوگل اخیراً یک بروزرسانی اصلی الگوریتم را برای وب سایتهایی به نام “فلوریدا” منتشر کرد. مطابق این جستجوی صوتی الگوریتم ، وب سایتهای یکپارچه بالاتر از سایتهای غیر صوتی قرار می گیرند.

با استفاده از IoT در توسعه وب ، امکان جستجوی صوتی در وب سایت ها به صورت مؤثر فراهم می شود. این یکی از حواشی IoT در صنعت توسعه وب است.

پشتیبانی زنده و امنیت سایبری

IoT همچنین امنیت بسیار خوبی را ارائه می دهد ، که به محافظت از داده های تجاری و همچنین داده های کاربر کمک می کند. وب سایت های مدرن که شامل IoT هستند ، تکنیک های شناسایی مهم را برای درک رفتار نادرست داده ها و دستیابی به امنیت امکان پذیر می کنند.

بر اساس بررسی جهانی اینترنت, بازار امنیت IoT در سال 2017 7،550 میلیون دلار است ، تا سال 2026 34٪ تمدید خواهد شد.

IoT عمدتاً روی فرآیندهای اتوماسیون متمرکز است که باعث می شود مداخلات انسانی کاهش یابد یا از بین برود. IoT در فناوری وب به دلیل ساده کردن روند توسعه وب شناخته شده است و امنیت مفیدی را ارائه می دهد.

پشتیبانی روشنگری از سیستم عامل های تلفن همراه

اینترنت اشیاء داده های روشنگری را ارائه می دهد و می تواند دستگاه ها را از مناطق دور افتاده کنترل کند. IoT با استفاده از تجزیه و تحلیل روشنگری ، امکان برقراری ارتباط با دستگاه ها و به اشتراک گذاری اطلاعات را فراهم می کند. دستگاه های صفحه نمایش کوچک مانند تلفن های هوشمند ، باندهای بدنسازی ، AC ، اجاق های مایکروویو ، و غیره. و همه به اینترنت متصل شده اند ، اطلاعات را به اشتراک می گذارند و زندگی انسان را پربارتر می کنند.

تقریباً تمام دستگاه های IoT یکپارچه ممکن است قادر به نمایش نتایج وب سایت باشند. بنابراین اجازه دهید ما درباره این دستگاه ها و چگونگی تأثیرگذاری آنها بر زندگی روزمره خود صحبت کنیم.

ساعتهای هوشمند: این دستگاه محاسباتی و پوشیدنی است. این می تواند نتایج کار مهمی از قبیل نمایش زمان ، محاسبه فاصله ای را که شما پوشانده اید ، ضربان قلب ، فشار خون ، شدت ورزش و غیره محاسبه کرده و همه چیز را در صفحه های ریز نمایش می دهد.

به زودی ، این ساعتها از مرورگرهای وب نیز پشتیبانی می کنند.

دستیار شخصی: دستیار شخصی یک روند نوظهور در دنیای دیجیتال است. این نتیجه را بر اساس دستیار صوتی ارائه می دهد. در یک بازار ما آمازون الکسا ، اپل سیری ، مایکروسافت کورتانا و صفحه اصلی Google و غیره داریم.

تمام نتایج در صفحه نمایش های کوچک نمایش داده شده است.

تأثیر توسعه وب IoT بر روی صنایع مختلف

استقرار IoT ممکن است بتواند صنایعی مانند خرده فروشی ، بهداشت ، حمل و نقل و غیره را تغییر دهد. این بخش ها برای بررسی میزان ضربان قلب ، ضربان قلب ، MRI اسکن ، تعداد مراحل انجام و غیره نیاز به برنامه های وب مدرن مانند در صنعت پزشکی دارند. مکان ، جزئیات ترافیک و جزئیات تصادفات متعلق به بخش حمل و نقل است.

اینترنت اشیا معماری آینده

یک برنامه وب مدرن امکان ارائه تجربه خرید آنلاین را به بخش خرده فروشی می دهد. بنابراین مانند این ، دسته بندی های مختلفی وجود دارند که برنامه های وب برای آنها ایجاد شده است. در حال حاضر ، برنامه نویسان برنامه با استفاده از راه حل های IoT برای ایجاد برنامه های وب برای پاسخگویی به نیازهای مشتری. برای جزئیات بیشتر به تصویر زیر مراجعه کنید.

منبع تصویر: UNCTAD گزارش فناوری و نوآوری 2018

نتیجه

فن آوری چیزی است که بطور مداوم با آسایش و آسایش بهتر زندگی انسان به ارتفاعات جدید در حال تکامل است.

Internet of Things یک فناوری انقلابی است که توسط اکثر صنایع مستقر شده است تا روند سنتی را به هوشمندانه تر تبدیل کند. IoT قصد دارد تغییرات اساسی را ایجاد کند که توسعه وب را به سطح بعدی سوق دهد. اگر در یادگیری ساخت IoT به کمک نیاز دارید ، این موضوع را بررسی کنید البته Udemy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me