5 مرحله برای نوشتن یک سبد طراحی برنده

از نظر طراحان گرافیک و وب ، یک سبد ستاره ای ابزار شماره 1 برای جذب مشتری یا ایجاد یک کار رویایی است.


این بهترین و با ارزش ترین ابزار برای ارتقاء مهارت ها و گسترش فرصت های حرفه ای شماست. اما برای اینکه یک نمونه کار طراحی روی شما کار کند ، لازم است درست و درست آن را ایجاد کنید.

یک سبد برنده نه تنها جذاب ترین کارهای شما را به عنوان یک طراح به نمایش می گذارد بلکه شخصیت شما را به مخاطبان هدف شما نیز ارتباط می دهد. باید علاقه بیننده را به خود جلب کند ، آنها را تحت تأثیر قرار دهد و آنها را شگفت زده کند ، بنابراین احساسات را برانگیخته و باعث می شود تا شما را به خاطر بسپارند. نمونه کارها طراحی شما می تواند یک مشتری یا یک کارفرمای آینده نگر در مورد چگونگی تولید ایده های طراحی و سازماندهی کل فرآیند خلاقیت بگویید.

با نکات بسیار زیادی درباره ایجاد سبد های طراحی به صورت آنلاین ، گم شدن در اطلاعات بسیار آسان است ، و انتخاب اصول اصلی متناسب با شرایط شما دشوار است. در این مقاله ، مراحل استاندارد برای نوشتن یک سبد طراحی برنده را که برای همه طراحان ، صرف نظر از تخصص آنها ، کار می کند ، پیدا خواهید کرد.

آماده?

شماره 1 در مورد هدف اصلی و قالب نمونه کارها طراحی خود تصمیم بگیرید

به عنوان یک طراح ، ممکن است بخواهید به ایده های جالب در مورد نحوه نگاه شما به سبد سهام ، رنگ ها برای انتخاب یا آخرین روند طراحی برای ارائه بهترین آثار خود بپردازید..

متوقف کردن! بعداً آنها را نگه دارید.

اول و مهمتر از همه ، شما باید هدف اصلی سبد طراحی خود را مشخص کنید. از آن چه می خواهید?

 • آیا شما می خواهید دنیا نمونه کارهای شما را ببیند تا بتوانید حضور آنلاین خود را رشد داده و مخاطبان خود را بسازید?
 • آیا شما یک طراح تازه کار هستید که به بینندگان نیاز دارد تا ببینند شما چه کسی هستید و به مشکلات نزدیک می شوید?
 • آیا می خواهید آنها در مورد روند طراحی خود بخوانند تا بتوانید مشتری های جدیدی را به سمت کار آزاد خود جذب کنید?
 • آیا می خواهید بزرگترین پروژه طراحی خود را با تشریح قسمت های آن ، از تحقیقات گرفته تا اجرای ، به اشتراک بگذارید?
 • یا آیا به چیزی جز مستند کردن دانش و دستاوردهای خود نیاز ندارید?

هنگامی که هدف را می دانید ، خواهید فهمید که چه اطلاعاتی را می توانید در نمونه کارها خود وارد کنید و چه فرمی را انتخاب کنید تا بهترین گزینه را برای آن انتخاب کنید. شما می دانید که چگونه آن را بصری بیان کنید و چطور شروع به نوشتن آن کنید تا مخاطب مورد نظر خود را قلاب کنید.

شماره 2 درمورد کارها تصمیم بگیرید تا در نمونه کارها بگنجانید

اوه ، به هر حال ، می دانید مخاطب هدف شما کیست؟ آیا برای کارفرمایان آینده ، مشتری های بالقوه ، طراحان دیگر یا شاید خودتان یک نمونه کار طراحی را می نویسید؟ اطلاعاتی را که این افراد می خواهند درباره شما بخوانند ، بنویسید:

 • شما به عنوان یک طراح کی هستید؟ چه نوع کارهایی انجام می دهید?
 • چه پیامی را می خواهید با سبد طراحی خود ارتباط برقرار کنید؟ وقتی کسی به آن نگاه کند ، چگونه می تواند تخصص طراحی شما را تشخیص دهد: طراحی وب ، UX ، طراحی محصول ، طراحی گرافیک و غیره?

بر اساس آن اطلاعات ، تصمیم بگیرید که نمونه های پروژه در نمونه کارها طراحی خود را شامل شود. باید آنها را بر اساس نوع و زمان ایجاد مرتب کنید ، یا می توانید بهترین و چشمگیرترین آنها را در صدر قرار دهید. کیفیت در اینجا بیش از کمیت است.

نیازی به نشان دادن کارهایی که به عنوان یک طراح انجام داده اید نیست: بر روی بهترین چیزهایی که می تواند تنوع پروژه های شما را نشان دهد متمرکز شوید. به عبارت دیگر ، پنج طراحی وب را که برای وب سایت های تجارت الکترونیکی انجام داده اید ، منتشر نکنید. بهتر است یکی از کارهایی را که برای بانک انجام داده اید ، دیگری – برای یک باشگاه حیوان خانگی ، و دیگری – برای یک سازمان غیرانتفاعی اضافه کنید.

تعادل برای کیفیت و تنوع نمونه های شما نشان از استعداد و خلاقیت شما برای مشتری های آینده نگر و همچنین قرار گرفتن در معرض دید شما در رسانه های مختلف.

بنابراین ، در اینجا می رود خلاصه قوانین:

 • فقط درخشان ترین آثار طراحی شده در نمونه کارها را به نمایش بگذارید.
 • نمونه های مختلفی را در اختیار دیگران قرار دهید تا عرض تجربه طراحی خود را ببینید.
 • تمام طرح های خود را لحاظ نکنید ، مگر اینکه شما یک فارغ التحصیل طراحی جدید باشید که هنوز نمونه نمونه ندارید. از کارهایی که به آنها فوق العاده افتخار نمی کنید بپرهیزید: به عنوان نمونه کارهای هنری خود به عنوان یک نمایشگاه هنری فکر کنید ، نه به عنوان یک تصویر.

شماره 3 یک بستر برای نمونه کارها طراحی خود انتخاب کنید

مرحله بعدی انتخاب بستر مناسب برای نمونه کارها طراحی شماست و به مهارتهای فنی شما نیز بستگی دارد. برخی فرمت هایی را ارائه می دهند که نیاز به دانش HTML و CSS دارند ، در حالی که برخی دیگر کمتر قابل تنظیم هستند و بنابراین استفاده راحت تر هستند. (با این حال ، موارد دوم به شما آزادی کمتری می دهند تا بتوانید سبد شخصی را که می خواهید طراحی کنید.)

مطمئناً ، طراحان وب و UX ممکن است بخواهند سیستم عامل هایی را انتخاب کنند که نیاز به کد نویسی دارند ، بنابراین می توانند با ایجاد یک نمونه کارها منحصر به فرد که نشان دهنده شخصیت طراحی آنها باشد ، تجربه رمزگذاری خود را نشان دهند..

در اینجا گزینه هایی برای نظر شما وجود دارد:

وب سایت های نمونه کارها میزبان, مانند Portfoliobox یا غرق. این راحت ترین گزینه است زیرا چنین سایت هایی نیازی به رمزگذاری ندارند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک الگوی را انتخاب کنید و پرونده های خود را در یک طرح آماده بارگذاری کنید.

میزبان وب سایتهای تجاری, مانند فضای مربع یا Weebly. در اینجا همچنین می توانید یک الگوی برای نمونه کارها خود انتخاب کنید اما کنترل بیشتری بر روی آن داشته باشید. می توانید آن را شخصی سازی کنید ، گزینه های حق بیمه را انتخاب کنید یا آن را همانطور که هست ترک کنید.

وب سایت های خود میزبان, جایی که شما یک نمونه کار طراحی وب سفارشی را از ابتدا ایجاد می کنید. در اینجا می توانید تمام مهارت های خود را به نمایش بگذارید و با یک وب سایت شخصی همراه شوید ، طراحی خود را نشان دهید و مارک شخصیت خود را بسازید.

شماره 4 هر کار طراحی را مانند یک رئیس توصیف کنید

خوب ، شما یک بستر را انتخاب کرده اید و کارهای طراحی را برای اضافه کردن به سبد طراحی خود مشخص کرده اید. اما شما به سادگی نمی توانید تصاویر یا تصاویر مربوط به تصاویر خود را قرار داده و منتظر باشید تا مشتری ها بیایند و شما را استخدام کنند.

هر اثر در نمونه کارها شما باید داستانی را بیان کند و توضیح دهد که اهداف مشتری چیست و چگونه طراحی شما به آنها دست یافته است. شما باید خلاصه ای از روند و نتایج حاصل از هر پروژه را درج کنید. این یک خواندن طولانی یا یک مطالعه موردی نیست که تمام جزئیات را توصیف کند ، اما لطفاً بینندگان را درمورد آنچه در مورد همه.

اونجاست مهارت نوشتن نمایشگاهی در دسترس خواهد بود ممکن است بخواهید اطلاعات زیر را درج کنید:

 • مشکلات و هدف این پروژه چه بوده است?
 • آیا هیچ فرضیه ای در پشت آن وجود داشته است?
 • روند شما چه بود؟ چگونه به تصمیم طراحی شما استفاده کردید?
 • نتیجه گیری و یادگیری از پروژه؟ اگر انتقادات و پیشنهاداتی را از مشتری دریافت کرده اید ، دریغ نکنید که آن را به توضیحات اضافه کنید.

مهمترین اطلاعات در مورد نقش شما در پروژه است. آیا شما کل پروژه را مدیریت کردید؟ آیا شما به عنوان بخشی از یک تیم طراحی کار کرده اید؟ یا ، شاید شما خودتان همه چیز را به عنوان یک کارگر از راه دور یا یک متخصص آزمایشی طراحی کرده اید؟ بینندگان نمونه کارها شما باید بدانند چه تلاشی برای چنین محصول موفقیت آمیز کرده اید.

شماره 5 سبد طراحی خود را برای بینندگان بهینه کنید

پس از جمع آوری تمام اطلاعات برای اضافه کردن در سبد خود ، زمان آن رسیده است تا آن را با اصول اصلی قابلیت استفاده در ذهن خود طراحی و سازماندهی کنید. تجربه کاربر دارای اهمیت است ، بنابراین شما نیاز دارید که نمونه کارها خود را نه تنها از نظر بصری برجسته کنید بلکه برای بینندگان نیز قابل خواندن باشد.

چطوری انجامش بدهم?

لطفاً به یاد داشته باشید که بیشتر کاربران نمی خوانند بلکه به صورت آنلاین اسکن می کنند. بنابراین ، تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید پرتفوی خود را برای بازدیدکنندگان کمرنگ کنید تا همه اطلاعات اصلی را یکجا مشاهده کنند. متن را در پاراگراف های کوتاه بشکنید ، از سرفصل ها و زیرنویس ها استفاده کنید ، لیست های گلوله ای را اضافه کنید ، به جای توصیف های طولانی ، اسکچ ها را اضافه کنید تا فرایند و غیره.

همچنین ، ناوبری را در دسترس قرار دهید. اگر یک وب سایت شخصی برای نمونه کار خود ایجاد می کنید ، در مورد منوی آن با دقت فکر کنید. فقط صفحات اصلی اضافه کنید: صفحه اصلی ، درباره من ، کار من و مخاطبین. اگر تصمیم دارید از طرح های آماده برای نمونه کار خود استفاده کنید ، آنهایی را که دارای این گزینه ها هستند نیز انتخاب کنید. هر سکویی که باشد ، بینندگان باید بدانند شما چه کسی هستید ، چه کاری انجام می دهید و چگونه می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

با رنگ ها ، فونت ها یا انیمیشن ها بیش از حد غافل نشوید. بله ، وسوسه انگیز است که تمام استعدادهای طراحی خود را در یک مکان نشان داده شود ، اما بهتر است روی تنظیمات تایپوگرافی اساسی که در هر مرورگر و دستگاه کار می کند ، تمرکز کنید. (حتماً طرح خود را برای صفحه نمایش های کوچک تست کنید ، و ابتدا به تلفن همراه فکر کنید.)

همچنین ، در مورد روانشناسی رنگ و نسبت کنتراست هنگام طراحی. نمونه کارها شما باید چشم نواز باشد ، نه از نظر بصری.

کوتاه داستان کوتاه ، عناصر طراحی را برای نمونه کارها انتخاب کنید که به نظر دلپذیر و اسکن آور باشد ، اما در عین حال مهارت های طراحی خود را برای مشتریان و کارفرمایان آینده نشان دهد. روی داستانی که می خواهید انتقال دهید و اثری که می خواهید جهان ببینید ، تمرکز کنید. همانطور که می گویند همه چیز نبوغ ساده است.

در یک کلمه

وقتی تصمیم به نوشتن نمونه کارها طراحی برنده دارید ، تعیین و به یاد آوردن هدف و اهدافی که می خواهید با آن به دست آورید ، بسیار مهم است. این ابزار شما برای ساختن یک شبکه حرفه ای ، جذب مشتری یا کارفرمایان آینده نگر و دیر یا زود کسب درآمد است.

نمونه کارها به خوبی طراحی شده ، حرفه ای ، جهان بینی و خلاقیت شما را نشان می دهد. بهترین پروژه های خود را برای ارائه در آن مرتب سازی کنید ، ذهن خود را به دور توضیحات بپیچید و نمونه کار خود را با تمام استانداردهای UX بهینه کنید. و لطفاً فراموش نکنید که کارهای خود را برای جهان ترویج دهید تا آن را ببینید: به انجمن های طراحی آنلاین بپیوندید ، پروژه های خود را به اشتراک بگذارید ، از سایر افراد خلاقیت بازخورد بخواهید و با همکاران خود برای یادگیری و شبکه ارتباط برقرار کنید الهام بگیرید از آنها.

هرچه زودتر یک سبد طراحی ستاره ای ایجاد کنید ، سریعتر شروع به نتایج می کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map