برای بعضی از افراد که از یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید جلوگیری می کنند ، از بهترین مواردی که باید از آن جلوگیری شود. چرا ، اوه چرا ، آنها معتقدند ، آیا به زبان دیگری نیاز داریم?


ما به اندازه کافی نداریم?

ابزارهای موجود برای انجام کار نیستند?

و سپس آن دسته از پناهجویان خستگی ناپذیر وجود دارند که به فرصت امتحان کردن چیزهای جدید می پردازند و بر سنگهای قدم می زنند. برای آنها ، یادگیری به خودی خود یک هدف است ، و آنها نیازی به قانع کردن در تعطیلات آخر هفته خود برای ساختن یک کارت بازی مبتنی بر کنسول در آن زبان مبهم ، جدید ندارند..

مهم نیست که به کدام اردوگاه تعلق دارید ، چیزی فراتر از بحث وجود دارد: همه ما می خواهیم برای چیزی صرف کنیم که آینده ای روشن داشته باشد.

برای افرادی که در اردوگاه میراث هستند ، زبان موجود مورد علاقه آنها از قبل دارای انگیزه زیادی است و آینده ای روشن را در خود جای خواهد داد. برای آنها باید یادآوری کنم که ابزار توسعه فعلی بالقوه آنها زمانی “کمک کول” بود که بسیاری از نوشیدن آن خودداری می کردند. و امروز نیز همینطور است؛ فن آوری های جدیدی برای حل مشکلات جدید یا کاهش درد توسعه افزوده شده است.

اگر کاری به اندازه کافی رادیکال انجام دهد ، شانس وجود دارد که همچنان به ذهن آگاهی برسد و به صدر برسد. وقتی این اتفاق می افتد ، شما نمی خواهید پشت سر بگذارید. ��

و برای کسانی که دوست دارند با چیزهای براق اداره شوند ، یک اخطار: داشتن تفریح ​​به عنوان یک برنامه نویس ضروری است ، اما باید مراقب باشیم که انرژی هایمان را بی هدف هدر ندهیم.

مطمئن, Brainfuck یک زبان کوچک بسیار پیچیده ، شبیه پازل ، سرگرم کننده است ، اما بعید است با پیگیری جدی آن سود ببرید. شما می خواهید چیزی جدید ، معقول و پایه محکم باشد.

نحوه انتخاب این زبانها

انتخاب زبان یک کار ارعاب آور است ، به خصوص وقتی که زبان های جدید برای مزایای آینده در اشتغال و رضایت در نظر گرفته می شوند. هر نویسنده زبان قاطعانه متقاعد شده است که آنها زبان کاملی ایجاد کرده اند و تمام مشکلاتی را که برای پاسخگویی وجود دارد حل کرده است. پس چطور قطع می کنید؟?

برای این پست ، من روی چند پارامتر تمرکز کردم تا جستجوی خود را در مرزهای معقول حفظ کنم.

تاریخ انتشار

من به طور خاص از زبانهایی که بسیار جدید هستند ، دوری کردم.

جدید ، منظورم زبان های کمتر از 5-6 سال از زمان نوشتن است ، و به خصوص آنهایی که به ثبات نرسیده اند (1.0 نسخه ، یعنی). متأسفانه برخی از سنگهای واقعی مانند آنها رد می شود کریستال, اما امیدوارم روزی به این قضیه برگردم و در مورد موفقیت آن بنویسم. ��

قطعه کد در کریستال (“سریع به عنوان C ، نرم یا روان یا کوچک”)

برای من 5-12 سال نقطه شیرین است ، یعنی زمانی که یک زبان تثبیت شده است و اصلاحات بیشتری نیز انجام می شود. حال ، البته ، استثنائات این قاعده وجود دارد ، و این موارد در صورت لزوم در نظر گرفته خواهد شد.

علاقه شدید جامعه

این فرد فاقد مغزی است ، اما غالباً وقتی از چیز جدید هیجان زده می شویم نادیده گرفته می شود. اکنون ، برای بسیاری از افراد ، حمایت از یک شرکت بزرگ سابقه موفقیت کافی است ، اما همیشه درست نیست.

بله ، Objective-C و اکنون Swift اپل رونق گرفت زیرا این تنها گزینه ها در یک اکوسیستم بسیار کنترل شده بودند ، اما فیس بوک د و هک (به نظر من ، زشتی که به زبانی زشت و زشت بپردازد) چیزی بیش از آزمایشها باقی نمی ماند.

ترکیب ایده آل زبانی است که توسط یک شرکت بزرگ و پایدار پشتیبانی می شود و در محبوبیت منفجر می شود (مانند React).

اما گوشت ماده هنوز هم جامعه است. اگر زبانی مشغول ایجاد حفره نیست ، و به اندازه کافی شیطان برای آموزش و محبوبیت وجود ندارد ، نمی خواهد از قبر GitHub خود صعود کند.

برای من ، این زبان های بالغ و جذاب مانند را رد می کند راکت تنیس و ارلانگ, آنها همچنان در منحنی رشد صاف مانده اند.

متمرکز ، تعریف شده USP

سومین چیزی که من به دنبال آن هستم ، یک هدف واضح برای زبان است. به عنوان مثال ، نسخه بهتری از PHP که مشکلات نامگذاری را برطرف می کند و کامپایل آن به PHP بومی است ، برای من کار نمی کند.

مزایا فقط برای توجیه ترک هایی که اگر همه سعی در انتقال به آن داشته باشند ، بسیار ناچیز است. با استفاده از این معیار ، من نمی توانم کمک کنم اما تلاشهایی مانند این را رد کنم CafeScript, و بسیاری از زبانهای کامپایل شده مشابه به جاوا اسکریپت دیگر.

صادقانه بگویم ، من موظف هستم پیشرفتهای صرفاً نحو را بلافاصله کنار بگذارم. تاریخ نشان داده است که سودمندی وقتی زبانها به وجود می آیند ، دوستانه را دوست دارد ، بنابراین اگر همه زبانهای جدید که روی آن تمرکز می کنند تجربه خوشایندی هستند ، می ترسم این لیست را ایجاد نکنم.

نحو واضح و مداوم

بله میدانم. من فقط گفتم که نحو مهم نیست. خوب ، به طور دقیق ، گفتم که “پیشرفتهای فقط در نحو” مهم نیستند. اما این گفته است که ، نحو یکی از عوامل مهم در بهره وری و برنامه نویسی برنامه نویسان است ، بنابراین این چیزی است که در محاسبات من باید در اینجا محتمل باشد.

همراه با نحو ایده پایداری به وجود می آید. نامگذاری عملکرد ، ساختار ماژول و غیره مواردی اساسی هستند که یک زبان قادر به اشتباه کردن آن نیست. این به خاطر خدا 2018 است ، و یک طراحی دیگر زبان مانند PHP برای همه ما شرم آور است. بنابراین ، بدون آزار و اذیت بیشتر ، اجازه دهید با پنج توصیه برتر ما شروع کنیم.

1. جولیا

برای افرادی که در MIT هستند ، زبانهای موجود برای علم داده در بهترین حالت یک سازش بودند. پایتون به دلیل وضوح و محبوبیت خود ، فاقد سازه های بومی برای برخورد با اشیاء داده بود. همچنین ، به عنوان یک زبان تفسیر ، پایتون برای آنها کند بود (نه کتابخانه ها ، توجه داشته باشید ، زیرا آنها بیشتر به زبان C نوشته شده اند).

اما شاید بزرگترین خاموش بودن ، مدل همزمانی clunky و نبود مدل محاسبات موازی باشد ، دومی که اصلی در محاسبات فوق العاده است.

در نتیجه, جولیا متولد شد.

جولیا در تاریخ 29 سپتامبر 2018 به نسخه پایدار خود رسید ، تقریباً چند روز قبل از نگارش این مقاله (بحث در مورد زمان بندی!). این آنچه وب سایت رسمی در مورد قابلیت های آن می گوید:

جولیا در محاسبات عددی عالی است. نحو آن برای ریاضیات عالی است ، بسیاری از داده های عددی پشتیبانی می شوند ، و موازی از خارج از جعبه در دسترس است. ارسال چندگانه جولیا یک ویژگی طبیعی برای تعریف تعداد و داده های شبیه به آرایه است.

مصنوعی ، جولیا را می توان ترکیبی از پایتون و C. دانست. بله ، این احتمالاً اولین بار است که زبانی هر دو این خصوصیات را هدف گرفته و موفق شده است.

برای ساده نگه داشتن امور ، جولیا تایپ دقیق را اجرا نمی کند ، اما هنوز سریع چشمک می زند. در اینجا برخی از معیارها آورده شده است:

معیارهای رسمی جولیا

همانطور که مشاهده می کنید ، جولیا کمی بدتر از C است اما جاوا و پایتون را از آب بیرون می کشد. و چه نوع آب نبات را ارائه می دهد جولیا?

خوب ، در اینجا عملکردی برای محاسبه hypotenuse یک مثلث درست وجود دارد:

سرانجام ، در حالی که بیشتر جولیا زیست بوم به اعتقاد من این آینده کاملاً درخشان است و به سمت کار ریاضی گرایش دارد.

این اولین زبان در دانش من است که از کلاس اول برای محاسبات موازی پشتیبانی می کند ، بنابراین جای تعجب نخواهد داشت که شاهد محبوبیت بیشتری در حوزه وب و IoT باشید.

2. زنگ زدگی

اگر نسخه های جدید مرورگر Firefox را امتحان کرده اید ، می دانید که بالاخره پس از سالها کار ، به نظر می رسد که آنها می توانند بخشی از بازار را از Chrome بگیرند.

اگر مرورگر احساس سبکی و خوشخوابی می کند و سریع ارائه می دهد ، این به لطف زبانی است که به طور خاص Mozilla ساخته شده است: زنگ.

دروغ گفتن این که Rust دارای آینده ای روشن است. زبان در حال حاضر موفقیت بزرگی است ، و اگر هنوز از آن چیزی نشنیده اید ، به این دلیل است که حوزه کاربرد آن تخصصی است و هدف آن ترسناک است: جایگزین کردن C ++! بله ، سرانجام ما زبانی داریم که نه تنها قادر به انجام این کار است بلکه در حال انجام آن است.

برای افرادی که از مشکلات بیش از حد طراحی و مدیریت حافظه بیش از حد C ++ ناامید شده اند ، زنگ زده می شود به عنوان نفس هوای تازه.

آنچه در یک برنامه Rust به نظر می رسد:

مختصر و ظریف ، به نظر من. زنگ از رویکرد برنامه نویسی کاربردی پیروی می کند ، که باعث می شود کد شما کامپوزیت بیشتری یابد و هیچ سلسله مراتبی شی گرا برای مبارزه با وجود ندارد.

بنابراین ، چه چیزی باعث می شود که Rust به جسارت پیروی از C ++ برسد؟ این مدل حافظه جدید است. به جای تکیه بر رقص جدید () / حذف () قدیمی ، ایده ایده مالکیت را معرفی می کند.

به جای اختصاص و دسترسی مستقیم به حافظه ، متغیرهای زنگ از یکدیگر قرض می گیرند ، با محدودیت های سختگیرانه ای که توسط کامپایلر وارد شده است. مفهوم کلی برای توضیح در چند کلمه بسیار پیچیده است ، بنابراین احساس رایگان کنید اسناد رسمی برای کسب اطلاعات بیشتر.

نکته این است که این امر منجر به ایمنی 100٪ حافظه بدون نیاز به جمع آوری زباله می شود ، که این یک مورد بزرگ است.

Rust با یک طوفان دنیای برنامه نویسی سیستم را در پیش گرفته است. این سیستم عامل از قبل در برخی سیستم عامل ها پشتیبانی می شود ، مرورگرهای قدرت و موتورهای ارائه دهنده به سرعت کد C / C ++ را در سیستم های تولید جایگزین می کنند و برای نوشتن سیستم عامل ها از آن استفاده می شود.

مطمئناً ، ایجاد یک مرورگر یا درایور دستگاه دیگر فنجان چای همه نیست ، بلکه Rust در حال حاضر خود را در حوزه های دیگر پخش می کند. ما در حال حاضر چندین چارچوب وب کاملاً کاربردی ، مضحک و سریع در Rust داریم ، و بیشتر و بیشتر کتابخانه های کاربردی در حال توسعه هستند.

راستش ، اگر به آینده مهیج علاقه مند هستید ، زنگ زنگ زبان کاملی است و اکنون زمان مناسبی است. زنگ هواپیما است که پیاده شده است ، اما همچنان به عنوان ستاره ها به پرواز در می آیند!

فرا گرفتن زنگ از دمیتری نستروک.

3. اکسیر

در بین زبانهایی که به خوشبختی توسعه دهنده توجه دارند ، مقام اول به طور دائم برای Ruby محفوظ است. این زبانی است که مانند شعر می خواند و میانبرهای کافی برای کاهش اصطکاک ذهنی به ترتیب بزرگی دارد.

پس جای تعجبی نیست که چارچوب Rails همچنان بر توسعه کامل پشته برای توسعه دهندگان و نوآوریهای جدی حاکم است. اما همه از Rails به خصوص یکی از توسعه دهندگان اصلی آن خوشحال نبودند – خوزه والیم. من فکر می کنم که خالق خود به بهترین وجه پیدایش این زبان را در یک مقاله توضیح می دهد مصاحبه:

این یک داستان طولانی است ، اما من سعی خواهم کرد که آن را کوتاه و شیرین کنم. در سال 2010 ، من هنگام کار با سیستم های چند هسته ای مشغول بهبود عملکرد ریل بودم ، زیرا ماشین آلات و سیستم های تولید ما با هسته های بیشتر و بیشتری در حال ارسال هستند. با این حال ، کل تجربه بسیار ناامید کننده بود زیرا روبی ابزار مناسبی برای حل مشکلات همزمانی ارائه نمی دهد. این زمانی است که من به فناوری های دیگر نگاه کردم و در نهایت عاشق ماشین مجازی ارلانگ شدم.

من استفاده از ارلانگ را بیشتر و بیشتر کردم و با تجربه متوجه شدم که برخی از سازه ها را که در بسیاری از زبان های دیگر از جمله موارد کاربردی موجود است گم کرده ام. این زمانی است که من تصمیم گرفتم که اکسیر را ایجاد کنم ، به عنوان تلاشی برای ساختن سازه های مختلف و ابزار عالی در بالای Erlang VM.

و ببین, اکسیر متولد شد!

درست مانند Scala بر زبان جاوا بهبود می یابد اما همان ماشین مجازی را در زیر (JVM) هدف قرار می دهد ، Elixir نیز از ماشین مجازی ارلانگ آزمایش شده با دهه ها استفاده می کند..

اکنون ، بحثی در مورد ارلانگ از این مقاله خارج است ، اما حداقل چیزی که باید بدانید این است که رازترین صنعت ارتباطات از راه دور است: اگر شبکه های تلفنی ما از سیستم های مبتنی بر وب ما بسیار مطمئن تر باشند ، این همه به لطف است ارلانگ.

به عبارت ساده تر ، معنی این چیست. اگر شما در حال ساختن یک سیستم در زمان واقعی مانند گپ هستید ، الیکسیر RAM بسیار گرسنه و پایدار از Ruby (یا PHP ، پایتون و جاوا ، برای آن موضوع) است..

دستگاهی که Ruby را اجرا می کند و حداکثر سرعت آن را می توان پشت سر گذاشت ، مثلاً 10،000 اتصال همزمان ، می تواند هنگام استفاده از Elixir به راحتی 200،000 را کنترل کند و هنوز هم رم کافی برای اجرای بازی های 2D دارد!

قطعه کد اکسیر

عقل نحوی ، اکسیر بی شرمانه Ruby را کپی می کند ، و چارچوب وب غالب آن ، ققنوس ، با بی شرمانه ریل را کپی می کند. من می گویم که این یک چیز خوب نیز هست ، زیرا به همراه Laravel ، Grails ، Masonite و غیره ، به جایی می رسیم که همه زبانها دارای چارچوب هایی مانند ریل هستند که می تواند انتقال را راحت کند. برخی ممکن است از “عدم اصالت” مسخره شوند ، اما حداقل من شکایت نمی کنم.

سرانجام, اکسیر یکی از آن فناوری هایی است که با طراوت ، دلپذیر و عملی لعنتی است. چندین مغازه روبی (و حتی غیر روبی) به سمت اکسیر حرکت می کنند و شرکت های بزرگی مانند پینترست از آن در تولید با نتایج بسیار رضایت بخش استفاده می کنند.

بسیاری از مردم فکر می کنند Node.js تلاشی پیش پا افتاده برای همزمانی بود و به زودی جایگزین اکسیر خواهد شد. باید بگویم که با آنها موافقم. ��

4. کوتلین

در سال 2017 I / O ، گوگل بمبی را بر روی جمعیت مظنون رونمایی کرد. این شرکت به طور رسمی اعلام شد کوتلین به عنوان زبان اصلی توسعه Android ، ارسال امواج شوک از طریق این صنعت است.

اکنون که گوگل به طور جدی به دنبال جایگزینی جاوا بوده است ، پس از گاز گرفتن از دادخواست اوراکل ، جای تعجب ندارد. با این حال ، پذیرش کوتلین تا حدودی غیرمنتظره بود ، و هنوز هم احتمال خیلی خوبی وجود دارد که بزودی گوگل با ماشین مجازی خود ظاهر می شود. در حال حاضر ، اما ، کوتلین در حال لذت بردن است.

کوتلین توسط JetBrains ، شرکتی که به دلیل داشتن مجموعه ویرایشگرهای کد بسیار مشهور شناخته شده است ، توسعه داده شد. یکی از آنها ، IntelliJ IDEA ، پایه و اساس استودیوی اندرویدی را تشکیل می دهد. اهداف طراحی کوتلین ایمنی ، موجز بودن و قابلیت همکاری 100٪ با جاوا است.

بیش از هر چیز ، کامپایلر Kotlin بسیار سخت کار می کند تا استثنائات پوچ را که در دنیای جاوا بسیار رایج است از بین ببرد. همچنین ضرب المثل جاوا ضرب المثلی را تقریباً کم می کند ، که به نظر بسیاری برای آنها کمکی خواهد بود.

در اینجا یک مقایسه کد شگفت انگیز بین جاوا و کوتلین وجود دارد:

اعتبار تصویر: hype.codes

کد کوتلین به طور قابل توجهی کوتاهتر است و ظرفیت بارگذاری بیش از حد شناختی نیز برای شخم زدن بسیار کمتر است.

اما یک چیز را روشن کنیم: کوتلین بعید است که جاوا را جایگزین کند ، هرچند که به سرعت در حال تبدیل شدن به یک مورد علاقه سریع است. من اعتقاد دارم که ده سال در جاده ، تیم های کوچک و متوسط ​​هیچ فراتر از کوتلین به نظر نخواهند رسید ، در حالی که گروه های بزرگ به دلیل دلایل میراث همچنان به استفاده از جاوا خواهند پرداخت.

گفته می شود ، كوتلین آینده ای بسیار روشن دارد زیرا هر كاری را انجام می دهد كه جاوا می تواند بدون كسی متوجه شود با كد جاوا ادغام می شود و بسیار خوشایند تر است!

5. TypeScript

خدا می داند که مجبور شدم خودم را برای این نقطه مهار کنم! همه چیز درون من فریاد می زد: “الم! الم! “، اما مهم نیست که ایده هایش چقدر انقلابی باشند یا نحو الهی چقدر باشد ، هنوز الم به عنوان یک جایگزین اصلی برای کارهای جلویی دیده نمی شود. way به هر حال ، بگذارید به سمت اصلی برویم: TypeScript.

جاوا اسکریپت مانند انواع توت های وحشی است: زشت و مضطرب است ، اما اگر می خواهید برای زنده ماندن در جنگل توسعه جلویی ، مجبور شوید آن را معده کنید. تلاشهای زیادی برای جایگزینی آن انجام شد (و به احتمال زیاد استاندارد جدید WebAssemble موفق خواهد شد) ، اما آنچه واقعاً توجه همه را به خود جلب کرد superset توسعه یافته توسط Microsoft بود.

شانس بسیار خوبی وجود دارد که شما در مورد آنها شنیده اید TypeScript: Angular اولین چارچوبی بود که آن را از نسخه 2 به بعد پذیرفت و مردم سریعاً توجه داشتند. این بدان دلیل است که TypeScript برخی از ابرقدرتهای مورد نیاز و فوق العاده را به معروف ترین زبان برنامه نویسی در جهان اضافه می کند.

بله ، در نهایت نوشتن کد جاواسکریپت بومی بدون دردسر و لعن تولد یک شخص امکان پذیر است!

در اینجا پیشرفت هایی که TypeScript به جدول آورده است آورده شده است:

typ تایپ قوی: سرانجام ، یک رشته یک عدد نیست و یک عدد یک شیء نیست ، که یک آرایه خالی نیست!

check بررسی نوع کامپایل زمان: اگر کدهای شما به درستی کامپایل شوند ، کم و بیش تضمین می شود که از زگیل های زمان اجرای جاوا اسکریپت عاری شوید.

✓ کلاس ها و ماژول ها: بله ، کلاس ها در ES6 استاندارد هستند ، اما علاوه بر یک سیستم ماژول مرتب ، در TypeScript نیز وجود دارند.

✓ استنباط نوع: برای انواع پیچیده ، نوع کامپایلر را می توان به راحتی فهمید و موجب سردرد شما می شود.

✓ Async / در انتظار: کلمات کلیدی و الگوهای async / منتظر اساسی هستند ، بنابراین هیچ خبری از وعده ها و تماس با ما نیست!

نامهای نام ، ژنرال ها ، تاپل ها. . . من می توانم ادامه دهم ، اما کافی است که بگوییم TypeScript یکی از بدترین تجربه های توسعه را به یکی از بهترین ها تبدیل می کند.

قطعه کد TypeScript

تأثیر TypeScript قابل انکار نیست. این تلاش های مشابه مانند Dart Google را از میدان خارج کرد (اگرچه تلاش دارد از طریق Flutter ، یک چارچوب توسعه تلفن همراه بازگردد) و چشم توسعه دهندگان JS را به مزایای انواع قوی تر باز کرد.

در نتیجه ، اکنون کتابخانه های قابل توجهی مانند React ، D3 ، Vue (حتی jQuery!) دارای یک نسخه TypeScript هستند و در بهترین فروشگاه های نرم افزاری در سراسر جهان ، تمام کد های JavaScript به عنوان کد TypeScript نگارش می شوند. سرصفحات TypeScript هم اکنون برای Node.js نیز موجود است (صادقانه بگویم ، اگر یک گره بتواند داستان همزمانی خود را بهبود ببخشد و مدیریت حافظه بدبختانه را تکه تکه کند ، برای همیشه دوام خواهد آورد).

شاید تعجب کنید که می دانید سازنده Node.js ، پس از انتشار عمومی پشیمان خلقت او ، در حال کار روی زمان اجرای جدید (در حال حاضر هیچ وب سایت رسمی وجود ندارد ؛ فقط repo GitHub) که TypeScript را به عنوان زبان اصلی خود دارد.

بهترین خبر؟ TypeScript کوچک است زبان برای یادگیری با مزایای قابل توجه در آینده اگر یک توسعه دهنده میانی JavaScript هستید ، در طی دو روز به اندازه کافی از TypeScript انتخاب می کنید تا کل کد موجود را بارگیری کنید!

نتیجه گیری و سلب مسئولیت

زبانهای خاص به اندازه زبانهای این مقاله محبوبیت بیشتری کسب می کنند ، اما به دلایل مختلف در این لیست قرار نگرفته اند. در اینجا یک نگاه سریع وجود دارد:

  • Golang: از قبل به عنوان زبان اصلی ، اگرنه خیلی رایج نیست ، تأسیس شده است. من اعتقاد دارم که در این مرحله Golang چندین رقبای دارد که سهم بازار خود را کم نگه می دارند.
  • R: R در حال حاضر بین دانشمندان داده ها داغ است ، و بعید است که توسعه دهندگان برنامه را زیاد جذب کنید. علاوه بر این ، نباید فراموش کنیم که کتابخانه های یادگیری ماشین به آرامی در همه زبانهای اصلی راه می یابند (به خاطر خدا ، حتی PHP هم اکنون آنها را دارد!) ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید اینست که مدتی صبر کنید. ��
  • Swift: اپل در اکوسیستم خود چربی آهنی دارد و Swift تنها زبان موجود در آن است. بدون شک ، هدف قبلی C خشمگین بود ، همانطور که اکنون سوئیفت است. من فکر می کنم تقلب است و بنابراین از وارد کردن آن در اینجا امتناع ورزید. ��

آینده همیشه نامشخص است ، و یک راه برای رسیدن به شغل شما این است که به آنچه در حال کار است بپردازید و از “پریشان” خودداری کنید. اگر این کار را انجام دهید ، جاوا ، PHP ، پایتون ، روبی و غیره ، همه زبانهای خوبی هستند که می توانید با آن کنار بیایید. با این حال ، برای برخی از ما ، هنجار کافی نیست. آنها می خواهند بیرون بروند و به آینده بپردازند و شرط بندی کنند. اگر در اردوگاه دوم قرار دارید ، یکی از این پنج زبان باید در صدر لیست کارهای شما باشد.

سرانجام ، هنگام تلاش برای ارزیابی یک زبان ، اجازه ندهید که تلاش های انجام شده شما را تحت الشعاع قرار دهند ، زیرا این خیلی نیست. اگر از قبل چندین زبان برنامه نویسی را می شناسید ، می توانید با گذراندن 5-6 ساعت در هفته ، حداکثر ظرف دو ماه هر یک از آنها را یاد بگیرید. در حالی که خوشبختی و بازده پولی که در آینده ایجاد می شود چندین برابر بیشتر خواهد بود.

آیا اینجا زبان انتقادی از دست دادم؟ یا شاید من در مورد زبانهای ذکر شده در اینجا اشتباه کردم؟ اگر چنین است ، لطفا ، لطفاً نظر دهید و به من در بهبود کمک کنید. ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me