واقعیت افزوده (AR): روندها ، چارچوبها و ابزارها

همه و مادربزرگشان درباره هوش مصنوعی و یادگیری ماشین شنیده اند. اما ، اکنون ، یک مرز جدید در شهر وجود دارد. و نام او واقعیت افزوده است. آیا شما برای مرحله بعدی تکامل برنامه تلفن همراه آماده هستید?


فناوری آینده بسیار هوشمندانه تر خواهد بود ، بسیار هوشمندانه به نظر می رسد. و این روند جدید در زندگی روزمره ما رواج دارد.

از شرکتهای بزرگ مانند مایکروسافت که هستند وام دادن به فناوری AR برای اهداف نظامی به اپل که نه تنها در آن سرمایه گذاری می کند چارچوب AR خود را اما همچنین فناوری ناوبری و موارد دیگر.

در اوایل فوریه سال 2019 ، گوگل اعلام کرد که در حال انجام است نسخه AR از Google Maps. حضور در حال حاضر محدود به تعداد معدودی از افراد انتخاب شده است ، اما اصلی ترین اقدام در اینجا این است که مارک های بزرگ در حال جذب پول برای این فناوری جدید هستند.

نگاهی به این نسخه ی نمایشی ارائه دهید که توسط WSJ ارائه شده است:

ما همچنین می دانیم که نامهای بزرگی مانند Snapchat روی آنها کار کرده است عملیات AR خود را گسترش می دهد.

در اخبار اخیر, اسنپ ​​چت با لبرن جیمز همکاری کرد برای ایجاد یک تجربه AR مبتنی بر موبایل.

این پروژه خاص AR به کاربران موبایل اجازه می دهد دوربین خود را روی یک شی خاص (که توسط Snapchat ساخته شده است) بکشند و تلفن هوشمند تجربه منحصر به فرد AR را به نمایش می گذارد..

شما می توانید آن پیش نمایش را از اینجا در این توییت مشاهده کنید:

.KingJames dunking در Foot Locker از طریق Snapchat AR. ?

? keiths pic.twitter.com/feJCsn0cHM

– B / R Kicks (brkicks) 6 فوریه 2019

این پیش نمایش خاص در کمتر از یک هفته بیش از 2M بازدید به دست آورد. به همین ترتیب ، این نشانگر ایده آل این است که به همه اطلاع دهیم که AR در حال ورود به جریان اصلی است.

واقعیت افزوده چیست?

بر خلاف VR (واقعیت مجازی) که باعث می شود در یک محیط مجازی خود را به زیر آب ببرید ، AR همه چیز را در جهت تقویت واقعیت موجود با فناوری است.

به عنوان مثال از HoloLens 2 استفاده کنید, که مایکروسافت به تازگی اعلام کرده و پیش سفارشات را باز کرده است. HoloLens 2 هنوز از یک سیستم عینک روکش استفاده می کند ، اما به جای اینکه جهان واقعی را به طور کامل منزوی کند ، عینک های HoloLens علاوه بر واقعیت موجود شما را ارائه می دهند..

Hololens 2 میکروسافت واقعیت افزوده ARاعتبار عکس: WIRED

بنابراین ، برای مثال ، می توانید کارهایی مانند مرور وب انجام دهید ، با خانه هوشمند خود ارتباط برقرار کنید ، یا تماس های تلفنی و موارد دیگر را مدیریت کنید. این نوع است مانند یک مرد آهنی بودن بدون کت و شلوار بودن.

ولی انتظار ندارید که باید هدست بپوشید به منظور استفاده از واقعیت افزوده.

همانطور که قبلاً به طور خلاصه به آن اشاره کردیم ، وجود دارد بسیاری از AR به برنامه های تلفن همراه می آیند.

و سال 2019 خواهد بود یک سال مشخص برای توسعه چارچوب و سایر ابزارهایی که می توانند به توسعه دهندگان کمک کنند تا تجارب عالی AR را ایجاد کنند.

ما می دانیم که شرکت ها دوست دارند NexTech AR در حال آوردن تجربیات واقعیت افزوده به خریدهای دیجیتال (خرده فروشی) جهشی گسترده دارند.

هنر بعدی

آیا جالب به نظر نمی رسد؟ شما می توانید محصولات را پیش نمایش کنید و ببینید که چگونه آنها فقط با استفاده از تلفن خود در طراحی کلی شما جای می گیرند.

این روند جدید AR در مواردی مانند آزمایش مجازی عینک گسترش می یابد.

واربی ​​پارکر اخیراً یک برنامه منتشر کرده است که به شما اجازه می دهد عینک را مستقیماً از دوربین تلفن خود امتحان کنید.

واربی ​​پارکر

و به لطف فناوری هوش مصنوعی یکپارچه ، عینک در واقع با ساختار صورت شما مطابقت دارد تا واقع بینانه ترین احساس را برای آن به ارمغان بیاورد.

نیازی به گفتن نیست ، وجود خواهد داشت مقدار زیادی AR در شرکت هم. به ویژه ، انتظار داشته باشید که نوآوری های بزرگی در مراقبت های بهداشتی ، علمی ، برنامه های فضایی و آموزش اتفاق بیفتد.

بهترین ابزار AR که می توانید دستان خود را بدست آورید

اگر سال 2018 برای برنامه ها و ابزارهای تقویت شده سال نوعی “سال بذر” بود ، مطمئناً سال 2019 قصد دارد برخی از قطعی ها را معرفی کند XR (واقعیت X) از مواردی استفاده می کند.

و در صورتی که فاقد الهام هستید ، در اینجا آمده است برخی از بهترین ابزارهای AR که در حال حاضر می توانید از آنها استفاده کنید و به طور روزانه با آنها بازی کنید.

طرح

طرح

آیا همیشه می خواستید یاد بگیرید که چگونه ترسیم کنید ، اما نمی دانید از کجا شروع کنیم؟ ترسیم یا طراحی روی یک تکه کاغذ و بدون جهت می تواند یک کابوس مطلق باشد.

در نتیجه ، اکثر مردم مدت ها قبل از شروع حتی تسلیم می شوند. و این اتفاق می افتد منطقه ای است که SketchAR هدف قرار داده است.

این برنامه ساخته شده است برای کمک به شما در یادگیری نقاشی با استفاده از فن آوری طرح ردیابی. ترکیبی از شبکه های عصبی ، هوش مصنوعی و دید رایانه ای را تضمین می کند که Sketch بتواند نقشه های دقیق و پیچیده را ردیابی کند.

دستیار SketchAR

در یک به روزرسانی اخیر, SketchAR یک “دستیار مجازی” را به برنامه اضافه کرد. این دستیار به شما کمک می کند تا با ارسال توصیه ها و نکاتی در مورد تکنیک های مختلف نقاشی مطلع شوید.

این یک برنامه کوچک و ظریف است که به شما امکان می دهد تلفن خود را به دیوار نشان دهید ، و می توانید با ردیابی خطوط ، به طور توصیه شده توسط صفحه برنامه ، تصاویر را به راحتی بکشید.

استودیوی لنز

استودیوی لنز توسط Snapchat

همانطور که قبلاً در مقاله به طور خلاصه ذکر شد ، Snapchat در انجمن AR بسیار فعال است. و یکی از ابزارهای پرچمدار آنها ، استودیوی لنز ، توسط صدها آژانس توسعه در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

در هسته خود ، لنز استودیو یک سیستم ابزار پیشرفته است که به شما امکان می دهد لنزهای Snapchat سرگرم کننده و پویا ایجاد کنید. شما می دانید ، عینک خنده دار یا انواع دیگری از “خال کوبی” که می توانید صورت خود را بکشید.

فیلم مقدماتی در توضیح جزئیات پیچیدگی استودیوی لنز با جزئیات کامل شگفت انگیز است.

یادت باشه, استودیوی لنز تنها کمتر از 2 سال است که از آنجا خارج شده است, بنابراین سالهای آینده نوآوری های شگفت انگیزی فراوان به وجود خواهد آمد.

چارچوب های عالی AR برای شروع کار با توسعه

خوب ، شاید تاکنون چنین ابزارهای AR زیادی در بازار وجود نداشته باشد. و این چیزی نیست که از آن شگفت زده شوید.

بیشتر پیشرفت های AR تاکنون در داخل کشور اتفاق می افتد. معنی, هزینه های مرتبط با تحقیقات AR هنوز هم بسیار بالا است.

اما ، با وجود “هزینه بالای ورود” ، این مانع از کار برندها و شرکتهای نوپا در چهارچوبهای شگفت انگیز واقعیت افزوده نشده است.

واقعیت افزوده 2019آینده واقعاً جالب خواهد بود.

Google ، Vuforia ، Microsoft و Apple فقط برخی از شرکتهایی هستند که گردنتان را می چسبانند تا AR سریعتر حرکت کنند.

و بخش زیر فقط به چارچوب های AR اختصاص داده شده است که می توانید برای شروع ساختن تجربیات واقعی AR برای برنامه ها و محصولات خود استفاده کنید.

ARKit

آرکیت

شما می توانید اطمینان داشته باشید که اپل در میان سایر غول ها قصد دارد یک تن از منابع خود را در AR سرمایه گذاری کند. در مورد اپل – iOS یکی از بزرگترین سیستم های موبایل در جهان است.

در نتیجه ، سود زیادی برای اپل پرداخت می کند تا سیستم های خود را برای هجوم اجتناب ناپذیر از یک الگوی جدید در توسعه برنامه آماده کند..

از زمان انتشار آن در سال 2017, ARKit ارتقاء یافته است و اکنون به عنوان ARKit 2 در دسترس است.

نسل دوم ARKit 2 ویژگی هایی از قبیل تجربیات مشترک ، ردیابی مداوم ، تشخیص شی 3 بعدی و موارد دیگر را اضافه می کند.

این چارچوب بطور مداوم برای کمک به توسعه دهندگان ایجاد تجربیات جدید و هیجان انگیز AR برای iOS ساخته شده است.

ARCore

آرکرت

Google همچنین در سیستم عامل موبایل (Android) فعالیت دارد. معادل گوگل AR SDK نامیده می شود ARCore.

پلتفرم توسعه قبلاً شاهد استفاده بسیار خوبی بوده است و انتظار داریم Google ابزارهای بیشتری را برای توسعه آسان AR به ARCore وارد کند.

می دانیم که ARCore برای جمع آوری داده ها ، اطلاعات و نقشه برداری از محیط اطراف ، به دوربین تلفن وابسته است..

علاوه بر این ، ARCore تلفن های هوشمند با سنسورهای دینامیکی شارژ می کند که می توانند در صورت ایجاد برنامه برای این جهت ، محیط اطراف آن را درک کنند.

گوگل خود ARCore را برای پروژه های داخلی خود تصویب می کند ، بنابراین قرار است یک تن توسعه در این منطقه ایجاد شود.

وفوریا

وفوریا

این ممکن است اولین بار است که از شما می شنوید وفوریا, اما در حقیقت ، این بچه ها سالهاست که هستند.

اگرچه می توانید از آن برای هر پروژه استفاده کنید (از جمله بازی) ، Vuforia تلاش می کند تا توجه AR را به سطح صنعتی متمرکز کند.

آن اثرات غیر واقعی CGI را در فیلم هایی مانند Mission Impossible به خاطر دارید؟ بله ، خوب ، وفوریا می خواهد این جلوه ها را حتی در صورت تقویت شدن ، به واقعیت تبدیل کند.

این شرکت در تلاش است تا نحوه تعامل انسانها با فناوری و چگونگی درک فناوری خود را تغییر دهد.

من توصیه می کنم چک کنید این سخنرانی از کورسرا, این یک معرفی خوب و دلپذیر با آنچه Vuforia است به میز می آورد.

Wikitude

هوشیاری

به اندازه کافی جالب, Wikitude احتمالاً قدیمی ترین برنامه واقعی “AR” است که ما در لیست خود داریم. این SDK از سال 2008 آغاز به کار کرده است و ما اکنون در حال نوسازی بخار هستیم ، زیرا ما از طریق این مدرن سازی اولیه فناوری AR استفاده می کنیم.

به غیر از قدیمی ترین ، یکی از محبوب ترین نیز هست. در واقع ، Wikitude از نظر محبوبیت در رتبه سوم قرار دارد.

SDK می تواند نه تنها برای توسعه برنامه تلفن همراه بلکه برای استفاده همزمان با عینک های هوشمند ، بازی های وحدت استفاده شود, کوردووا, و PhoneGap.

این SDK جهانی است که در تلاش است تا مارک ها را قادر سازد پروژه های پیچیده و عمیق بسازند.

فناوری Wikitude می تواند تصاویر را تشخیص دهد ، همچنین آنها را ردیابی کند. همچنین ، می توانید اشیاء سه بعدی (با پشتیبانی یونیتی) را ردیابی کرده و از داده های GEO که به آنها دسترسی دارید استفاده کنید.

تنها عامل محدود کننده در اینجا قیمت گذاری است که از 2800 دلار در سال شروع می شود.

XZIMG

xzimg

XZIMG یک چارچوب یکپارچه است که به شما کمک می کند ردیابی عمیق صورت را در پروژه های AR خود ادغام کنید. این ابزار در زمان واقعی وسیله ای را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا با استفاده از روشهای تصفیه شده AR ، ردیابی چهره را بدون زحمت انجام دهند.

با توسعه با XZIMG ، می توانید این ردیابی صورت را در برنامه های تلفن همراه و دسک تاپ ، داخل مرورگر یا هر وسیله دیگری که از ورودی AR پشتیبانی می کند ، ادغام کنید..

در حال حاضر ، XZIMG به 3 محصول منحصر به فرد تقسیم می شود که هر کدام دارای مجموعه ای از ویژگی های خاص هستند.

در اینجا یک سریع خراب است:

 • صورت جادویی. این یک راه حل برای برنامه های مبتنی بر آرایش است و با برنامه های جایگزینی روبرو است.
 • صورت افزوده. این یک فناوری ردیابی صورت است که از طریق آن کار می کند افزونه وحدت.
 • چشم انداز افزوده شده. این محصول تصاویر ساده و نشانگرهای سیاه و سفید را تشخیص می دهد.

می توانید هر محصول را از طریق نسخه Trial استفاده کنید. ببینید که آیا فناوری را دوست دارید ، و اگر دوست دارید ، مجوز کامل را خریداری کنید.

OpenCV

opencv

OpenCV به عنوان بهترین کتابخانه Open Computer Vision شناخته می شود که توسط اینتل ساخته شده است و اکنون هم هست یک پروژه منبع باز تمام عیار.

این کتابخانه برای کلیه سیستم عاملهای اصلی از جمله Windows ، OSX و Unix در دسترس است.

به علاوه, OpenCV احتمالاً محبوب ترین و پیشرفته ترین کتابخانه مبتنی بر ویژن در این لیست است.

با پیوندهای محکم در پردازش تصویر ، تجزیه و تحلیل بصری ، یادگیری ماشین و تشخیص حرکت – OpenCV در فضای AR کاربردهای زیادی را مشاهده می کند.

می توانید از OpenCV به همراه چارچوب هایی مانند واکنشی, یا با کتابخانه های داده مانند TensorFlow.

این کتابخانه بسیار مناسب برای کارهای بصری است و تحت توسعه مداوم نگهداری می شود.

ViewAR

منظره

مارک های بیشتر و بیشتری در صنعت مبلمان در حال آزمایش واقعیت افزوده هستند.

امثال بال غربی, IKEA ، Lowe و بسیاری دیگر که تلاش می کنند فناوری AR را مستقیماً به خانه های مصرفی برسانند.

برجسته ترین روش استفاده از AR در موارد مربوط به مبلمان این است که مصرف کنندگان بتوانند بدون نیاز به ترک خانه خود ، از یک محصول خاص پیش نمایش کنند..

به عنوان مثال ، شما می توانید در جستجوی آمازون برای یک لامپ تزئینی جدید برای اتاق خواب خود باشید.

و ، به جای استفاده از تصاویر برای مقایسه یك مناسب ، می توانید تلفن خود را به منطقه خاص نشان دهید و ببینید كه اگر لامپ در آنجا قرار گیرد ، چه لامپ به نظر می رسد.

این اتفاق می افتد منطقه ای که در آن است ViewAR برتری دارد اگر مایل به ایجاد “تجربیات مشاهده AR” برای تجارت خود هستید ، یک چارچوب عالی برای استفاده است.

WayRay

راه

اتومبیل یکی از صنایعی است که AR در آن بوده است برای مدتی حاضر.

به عنوان مثال ، آن دوربین های دید عقب که به شما در پارک کردن ماشین کمک می کنند؟ این تجربه واقعیت افزوده خالص است.

و WayRay در تلاش است تا با ایجاد ابزارهای قوی AR هولوگرافی برای آینده وسایل نقلیه ، صنعت را متحول کند.

نه تنها نام های بزرگی مانند پورشه پول زیادی را در WayRay سرمایه گذاری کرد, اما شرکت نیز هست علناً SDK خود را با توسعه دهندگان به اشتراک بگذارید. به این معنی که می توانید خودتان روی تجربه توسعه پرش کنید.

واقعی SD SDK – یک چارچوب توسعه واقعیت افزوده برای توسعه دهندگان شخص ثالث که امکان ساخت برنامه های AR برای اتومبیل را فراهم می کند. این برنامه هایی هستند که روی نمایشگرهای هولوگرافی AR اجرا می شوند و رابط AR بومی را تکمیل می کنند. محتوای برنامه AR شامل اشیاء مجازی است که یکپارچه در دنیای اطراف ماشین ادغام می شوند. این شرکت قصد دارد برنامه های توسعه یافته را از طریق بازار AR خود توزیع کند.

مراقب این افراد باشید زیرا آنها انقلابی در صنعت خودرو ایجاد می کنند.

استودیو جرقه AR

جرقه آر استودیو

استودیو اسپارک AR است یک چارچوب متعلق به فیس بوک برای ایجاد جلوه های دوربین افزودنی.

شما می توانید از Spark برای اتخاذ جلوه های خاص بر روی تصاویر خود استفاده کنید که توسط دوربین تلفن شما ارائه شده است. به عنوان مثال می توانید جلوه های شناور یا اشیاء سه بعدی را اضافه کنید.

و ، می توانید یک واقعیت تعاملی را ایجاد کنید که حرکات دارای اثرات یا اقدامات خاصی هستند.

این هنوز یک کار در دست انجام است ، اما انتظار داشته باشید که این مجموعه ابزار کتابخانه بزرگ شود زیرا فیس بوک منابع بیشتری را در آن سرمایه گذاری می کند.

بستن کلمات

شما چی فکر میکنید؟ آیا ما در اینجا به آینده تعامل های دیجیتال می پردازیم?

تا آنجا که من می توانم بگویم ، AR رسما در مسیر سریع السیر است.

بنابراین ، از مارک های بزرگ انتظار اعلان های اصلی را دارید ، اما نوآوری های زیادی را نیز از طرف توسعه دهندگان کوچکتر انتظار خواهید داشت.

اگر به دنبال یادگیری نحوه ساخت برنامه های AR هستید ، این موضوع را بررسی کنید دوره آنلاین درخشان.

اگر دیگری را می شناسید منابع واقعیت افزوده که ما در این پست گنجانده ایم ، لطفاً در توصیه های شما دریغ نکنید. ما آنها را در هنگام آمدن پذیرایی خواهیم کرد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map