8 نکته برای امنیت بهتر برنامه کاربردی موبایل

با گذشت زمان ، افزایش نمایی در استفاده از برنامه های تلفن همراه مشاهده می شود. اکنون تعداد دستگاه های تلفن همراه بیشتر در ارتباط با اینترنت وجود دارد تا آنجا که افراد روی زمین وجود دارند.


برنامه های تلفن همراه به طور کلی از طریق توزیع کنندگان برنامه های آنلاین مانند Google Play Store ، Apple App Store ، Windows Store و غیره قابل دسترسی هستند و اصلی ترین شکل برای تهیه محتوا و هزینه برای کاربران تلفن همراه در سراسر استان هستند. سازمان ها و شرکت های جهانی همچنین برنامه های تلفن همراه را برای افزایش بهره وری کارکنان در حالی که خود را با یک نیروی کار جوان و متصل تر ارتباط دارند ، پذیرفته اند.

امنیت برنامه موبایل & نیاز آن

بیشتر افراد در هنگام تمرین تلفن خود برای پرداخت هزینه کاپوچینو در استارباکس به فکر امنیت برنامه تلفن همراه نیستند ، یا ورزش کردن آخرین بازی در حین کوتاه کردن ، یا همچنین هنگام انجام فعالیتهای آنلاین در برنامه بانکی تلفن همراه خود. بنابراین ، به عنوان یک سازنده برنامه ، بزرگترین سؤالی که قبل از تصمیم به انتشار برنامه باید حل کنید باید این باشد – چگونه می توانم از برنامه خود در برابر هرگونه قصد مخرب محافظت کنم?

یک برنامه تلفن همراه برای کشف آن به یک اکتشاف خوب تبدیل می شود: کد برنامه خود ، منطق مشکل در سیستم back-end و سمت مشتری ، بانک اطلاعاتی ، API که داده را بین این دو ، دستگاه و سیستم عامل آن انتقال می دهد ، و کاربر هر کدام نقش مهمی در امنیت برنامه دارند. برای شرکت های دارای برنامه های تلفن همراه در یک باتلاق ، بازار رقابتی ، گرفتن امنیت قوی می تواند یک تمایز ارزشمند باشد.

خوب ، سازندگان برنامه می توانند چند قدم برای رسیدگی صحیح در مورد مسائل امنیتی برنامه بردارند. آنها را در زیر مشاهده کنید:

برو برای یک تیم امنیتی

8 مرحله برای بهتر شدن امنیت برنامه کاربردی موبایل

اگر عاشق امنیت برنامه خود هستید ، یکپارچگی تیم امنیتی از دوره اول یک راه حل عالی است. روشن كنيد كه منابع كافي را براي امنيت در نظر بگيريد. شروع به برنامه ریزی روشهای امنیتی که با تیم مشخصی خواهید کرد ، کنید. همچنین ، هر روز تغییراتی در برنامه ایجاد می شود یا تجدید نظر قابل توجهی برای برنامه ریزی صورت می گیرد ، تیم امنیتی را در نظر بگیرید ، بنابراین آنها تشخیص می دهند که اگر اتفاق غیرقابل پیش بینی رخ دهد ، چه کاری باید انجام شود..

با API نگران باشید

رابط برنامه نویسی برنامه ، یا می توان گفت API ، یک بخش اساسی از توسعه باطن است ، و از برنامه ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر پشتیبانی می کند. اما از آنجا که ظاهراً ماندگار هستند ، می توانند مشکل امنیتی باشند. در اینجا اطلاعات مفصلی درباره چرایی و چگونگی تأمین API ارائه شده است.

با Back-end ایمن باشید

مقدار قابل توجهی از API های برگشت پذیر فرض می کنند که به سختی برنامه ای که برای دسترسی به آن گزارش شده است می تواند با آن دست و پنجه نرم کند. واقعیت ، حتی اگر ، بسیار دور از آن است. سرورهای back-end برای محافظت در برابر حملات مخرب باید دارای سیستم های امنیتی باشند. بنابراین ، باید اطمینان داشته باشید که تمام API ها براساس بستر تلفن همراه مورد نظر خود را تأیید می کنند ، زیرا فرآیندهای حمل و نقل و احراز هویت API می توانند از بستر به سیستم عامل دیگر متفاوت باشند..

برای انجام کارها با نشانه ها بروید

نشانه “دستگاه سخت افزاری كوچك است كه به وسیله یك عرف برای اجازه ورود به حساب سیستم هدایت می شود.” در دنیای برنامه فعلی ، توسعه دهندگان از نشانه ها استفاده می کنند تا جلسات کاربران را به طور موثرتری اداره کنند. شما به سادگی می توانید یک نشانه را معکوس کنید.

احراز هویت سطح بالا ضروری است

همانطور که در بالا گفته شد ، بسیاری از نقض های امنیتی مدیون تأیید هویت ضعیف هستند. از این رو ، به کارگیری احراز هویت قوی تر تبدیل به حیاتی تر شده است. احراز هویت اغلب مربوط به گذرواژه‌ها است. این وظیفه شما به عنوان سازنده برنامه است که از کاربران خود در ارتباط با گذرواژه‌ها پشتیبانی کند. برای مثال ، می توانید برنامه خود را بسازید تا فقط رمزهای عبور الفبایی قوی را که هر سه ماه یک بار بازیابی می شود ، بپذیرد.

8 مرحله برای بهتر شدن امنیت برنامه کاربردی موبایل

احراز هویت دو عامل نیز ایده خوبی برای تهیه یک برنامه تلفن همراه است. اگر برنامه شما اجازه تأیید هویت دو عامل را می دهد ، در ابتدا از کاربر خواسته می شود تا هنگام ورود ، کدی را که به متون یا ایمیل خود وارد شده است ، وارد کند. اگر بیشتر در مورد روش های تأیید هویت مدرن صحبت کنیم ، شامل بیومتریک هایی مانند اسکن شبکیه است. و اثر انگشت.

بهترین ابزارها و تکنیک های رمزگذاری را اجرا کنید

کار شماره یک برای رمزگذاری قوی تر ، انتخاب مدیریت کلید است. کلیدها را در ظروف امن ذخیره کنید. هرگز آنها را به صورت محلی روی سرور قرار ندهید.

سیاستهای دسترسی را تحمیل کنید

برای کاهش سطح حمله برنامه ، استفاده از کتابخانه ها و چارچوب های امن را قوی کنید. برنامه ای که شما ایجاد می کنید باید مطابق با خط مشی های مشترکی باشد که توسط مدیران IT سازمان یا از طریق Google Play و فروشگاه App Apple انجام شده است..

تست برنامه

تکان دهنده است ، بسیاری از توسعه دهندگان کد آنها را بررسی نمی کنند. این یک بخش ضروری در تهیه کد کیفیت است. به همین دلیل است که فقط بخشی از امنیت برنامه این فرآیند برای ایجاد یک برنامه عالی تلفن همراه هدایت می شود.

برای داشتن یک برنامه امن ، تیم باید کد را به طور مرتب ارزیابی کرده و نقاط ضعف امنیتی را که ممکن است در نقض داده ها ایجاد شود ، تجزیه و تحلیل کند.

نتیجه

استفاده از موبایل غالباً در حال افزایش است که هکرها در تلاشند تا اطلاعات حساس را به خطر بیاندازند و امنیت برنامه را به خطر اندازند. برنامه شما با داشتن یک استراتژی امنیتی قوی برای موبایل و یک توسعه دهنده برتر در زمینه توانایی پشتیبانی از شما در پاسخ سریع به تهدیدها و اشکالات ، یک مکان امن تر و مطمئن تر برای کاربران خواهد بود و از وفاداری آنها (و کمکهای شما) محافظت می کند. آینده.

سازندگان برنامه باید ضمن تهدید برنامه های تلفن همراه خود ، خطرات ایجاد شده توسط تهدیدات فضای مجازی و نقض داده ها را بپذیرند با اجرای روشهای امنیتی برنامه تلفن همراه فوق ، آنها قادر خواهند بود برنامه ها و داده های موجود را ایمن سازند. انجام این روشها چالش برانگیز نیست. سازندگان برنامه و توسعه دهندگان نیاز به یک رویکرد جهانی برای توسعه برنامه ها دارد و باید با تمام شرایطی که امنیت برنامه را تحت تأثیر قرار می دهد ، برخورد کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map