15 راه کارآمد برای سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرس شما

در این پست وبلاگ ، WPressBlog ایده های زیادی دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس خود استفاده کنید.


سرعت یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی است. همه می خواهند زمان بارگذاری وب سایت را برای بهبود ترافیک ، رضایت کاربر ، کاهش نرخ گزاف گویی و در نهایت سود کاهش دهند.

اگر سایت خود را برطرف نکردید ، به دلیل جمع آوری بیشتر داده ها پیچیده تر و کارآمدتر می شوند. این طبیعی است برای همه سایت های وردپرس اما لازم نیست که باشد.

راه هایی برای سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرس شما

برای خلاص شدن از شر این نوع مسئله ، از این 15 راه اساسی عبور کنید و وب سایت خود را در تمام مدت برای کاربران در دسترس قرار دهید.

15 راه کارآمد برای سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرس شما

1. از بهترین ارائه دهنده میزبان استفاده کنید

زمان بارگذاری صفحه بستگی به این دارد که از چه نوع میزبانی برای میزبانی وب سایت خود استفاده می کنید. به طور عمده 3 نوع میزبانی از جمله Shared ، VPS و هاستینگ اختصاصی وجود دارد.

 • که در میزبانی مشترک, وب سایت شما منابع کلیه وب سایت هایی را که در همان سرور میزبان هستند ، به اشتراک می گذارد. در این حالت ، وب سایت شما ممکن است باعث کند شدن شما به دلیل اضافه بار شود.
 • که در شبکه خصوصی مجازی (VPS) میزبان ، تمام منابع به طور مساوی در تمام سایتهای یک سرور مشابه توزیع می شوند. از این رو راهی برای فراتر از زمان بار وجود ندارد.
 • درحالیکه در میزبانی اختصاصی, هیچ منبعی برای اشتراک گذاری وجود ندارد شما فقط یک سرور اختصاص داده شده به شما. میزبانی اختصاصی حداکثر سرعت را در وب سایت شما فراهم می کند.

همچنین فناوری به کار رفته در سرور نیز بر سرعت وب سایت تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، نسخه PHP ، HTML و سایر فن آوری های وب ، هارد دیسک های SSD و حافظه برخی از عواملی هستند که می توانند به سرعت به فایلهای وب سایت شما کمک کنند..

نکته دیگر محل سرور است. هرچه موقعیت سرور به بازدید کنندگان نزدیکتر باشد ، بار صفحه سریعتر خواهد شد.

من اکیداً توصیه می کنم اگر می خواهید وب سایت خود را سریع انجام دهید ، از هاست SiteGround استفاده کنید. (ما همچنین از SiteGround برای وب سایت خود استفاده می کنیم). این است میزبانی رسما توسط WordPress توصیه می شود.

2. اجزای وردپرس

نرم افزاری که وب سایت شما را تأمین می کند نیز عامل مهمی برای تأثیرگذاری بر سرعت وب سایت است. وردپرس روشهای زیادی برای ساخت وب سایتها به طور طبیعی سریعتر از سایر CMS ارائه می دهد.

عملکرد سایت WordPress دقیقاً مانند سایتهای سنتی است که با HTML خالص ساخته شده اند ، بنابراین به هیچ پردازشی احتیاج ندارند.

به همین روش ، وردپرس صفحات وب پویایی را ارائه می دهد که از پایگاه داده MySQL بازیابی می شوند. سپس کد HTML را تولید می کند تا آن را برای پردازش فوری به مرورگر تحویل دهد.

همچنین ممکن است از افزونه های دیگر و افزونه های WordPress استفاده کنید. اما استفاده بیش از حد از افزونه ها ممکن است باعث کندی سایت شما شود زیرا به بارگیری آنها نیاز به کدهای بیشتری دارد.

3. فناوری وب خود را به روز نگه دارید

به روز بودن فن آوری خود نیز یکی از راه های عالی برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما است. این دلیل توسعه بسیاری از آخرین نسخه های HTML و PHP است. از این رو به یک هاست با کیفیت وب احتیاج دارید. اما حتی پس از انتخاب یک میزبان وب با کیفیت ، این بدان معنی نیست که شما از مسئولیت بررسی عاری هستید.

قبل از به روزرسانی نسخه و پیکربندی PHP مورد استفاده خود را اطمینان حاصل کنید. به عنوان مثال ، برخی از نسخه های قدیمی وردپرس با آخرین نسخه PHP سازگار نیست.

4- از یک موضوع مناسب استفاده کنید

از موضوع اطمینان حاصل کنید. این ویژگی باید کمتر یا بدون ویژگی های غیر ضروری باشد. به این دلیل است که برخی از مضامین ویژگی های بسیاری را ارائه می دهند که به اسکریپت های اضافی نیز نیاز دارند. این ممکن است باعث شود که وب سایت خود را از نظر وزن کم کنید.

از این رو ، شما باید سعی کنید موضوع را مطابق نیاز خود پیدا کنید و چیز دیگری نیست. می توانید از افزونه های سبک و افزونه های وردپرس برای اضافه کردن قابلیت ها استفاده کنید.

5- نگهداری منظم از پایگاه داده

مانند WordPress ، به دلیل انباشت موقتی فضای دیسک و داده های بلااستفاده پلاگین های حذف نشده و مقصر بیشتر ، پایگاه داده اصلی نیز به مرور زمان دچار مشکل می شود..

برای اینکه پایگاه داده شما لاغر و قابل استفاده باشد ، لازم است تعمیر و نگهداری منظم از پایگاه داده انجام شود. وردپرس ابزارهای زیادی را ارائه می دهد (مانند پاک کننده پیشرفته بانک اطلاعاتی, WP-Optimize, و WP-DBManager) آنجا وجود دارد که می تواند به شما کمک کند همان کار را انجام دهید.

این ابزارها این امکان را به شما می دهند که فرآیند نگهداری پایگاه داده را با سهولت و به علاوه انجام دهید ، می توانید بازنگری های ارسال را کاهش دهید.

به این ترتیب می توانید به راحتی وب سایت وردپرس خود را سرعت بخشید.

6. نظارت را تنظیم کنید

شما نمی توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که فقط می توانید آنچه را که می توانید اندازه گیری کنید مدیریت کنید. به عبارت دیگر ، اگر می دانید مشکل کجاست ، می توانید کارها را به درستی اصلاح کنید.

pingdom

می توانید برای بسیاری از ابزارهای آنلاین ثبت نام کنید (مانند پینگدوم) به طور خودکار سایت خود را از نظر سرعت ، الزامات رندر و سایر بهینه سازی ها برای بهبود سرعت وب سایت نظارت کنید.

7. درخواست های سرور را کاهش دهید

هر وقت مرورگر کاربر از هر منبعی درخواست می کند ، درخواست سرور اتفاق می افتد. این می تواند به صورت پرونده هایی مانند CSS ، Script یا یک تصویر باشد. زمان بارگذاری وب سایت بستگی به مدت زمان سرور شما برای پاسخ به مرورگر کاربر دارد.

درخواست های مرورگر کمتر خواهد بود. زمان بار سریعتر خواهد بود در اینجا ما برخی از راه های اصلی برای کاهش درخواست های سرور را ذکر کرده ایم.

 • تعداد پست های موجود در یک صفحه وب را کاهش دهید.
 • می توانید پست های طولانی تر را به صفحات تقسیم کنید.
 • نظرات را در چند صفحه بشکنید.
 • تعداد صفحات و عناصر دیگر را کاهش دهید.
 • افزونه های غیر ضروری و کندتر باید حذف شوند.
 • افزونه های اضافی را غیرفعال کنید.
 • منابع خارجی مانند قلم ها ، و اسکریپت ها یا افزونه های دیگر را کاهش دهید.

می توانید از Pingdom و GTmetrix ابزاری برای آگاهی از انواع درخواست سرور و زمان لازم برای بارگیری آنها. پس از آن ، شما به راحتی می توانید یک گام مؤثر برای کاهش یا از بین بردن این درخواستها برای سریعتر کردن وب سایت خود بردارید.

8. اندازه تصویر را کاهش دهید

تصاویر به فضای بیشتری نسبت به متن یا CSS نیاز دارند. از این رو ، تصاویر بار زیادی می گیرند. برای یک صاحب سایت وردپرس بسیار مهم است که سایز تصویر را کاهش دهد. اطمینان حاصل کنید که کاهش اندازه تصویر نباید روی کیفیت تصویر تأثیر بگذارد. به عبارت دیگر ، تصاویر باید فشرده شوند.

WordPress افزونه های بهینه سازی تصویر مانند WP Smush, بهینه سازی تصویر EWWW برای فشرده سازی هر تصویری که دوست دارید در سایت خود بارگذاری کنید.

9. فیلم ها را میزبانی نکنید

اگرچه وردپرس قادر به میزبانی عناصر چندرسانه ای مانند فیلم ، audios و … است ، اما هنوز از این کار خودداری کنید.

دو دلیل برای این پاسخ وجود دارد:

 • به پهنای باند بیشتری نیاز دارد.
 • این باعث می شود سایت شما بطور قابل توجهی بزرگتر و سخت تر ایجاد نسخه پشتیبان تهیه کند.

توصیه می شود که فقط پیوندهای ویدیویی را به ویرایشگر وردپرس کپی و جایگذاری کنید. این کار بسیار به مراتب بهتر از سرور خود ممکن است انجام دهد.

10. حافظه پنهان را فعال کنید

ذخیره سازی یکی از بهترین راه ها برای بهبود عملکرد وب سایت از نظر سرعت است. وردپرس افزونه های زیادی برای فعال کردن حافظه پنهان ارائه می دهد اما من توصیه می کنم از WP Rocket استفاده کنید زیرا این بهترین پلاگین حافظه پنهان است.

Caching Browser مرورگرهای کاربران را قادر می سازد بدون بارگذاری به صفحه وب سرویس دهند و از این رو بارگیری سریعتر وب سایت را انجام می دهد. اگر یک توسعه دهنده وب هستید ، می توانید حافظه پنهان را از طریق .htaccess پیاده سازی کنید.

برای حافظه پنهانی سرور می توانید همین را برای میزبان خود بپرسید. وردپرس برای راحتی کاربران ، راه حل های حافظه پنهانی خود را ارائه می دهد.

همچنین بخوانید: بهترین افزونه های ذخیره سازی برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس

11. استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

همانطور که در بالا بحث کردیم ، مکان سرور مهمترین عاملی است که بر سرعت وب سایت تأثیر می گذارد. اگر سرور در طولانی ترین فاصله قرار داشته باشد ، پاسخ آن کندتر خواهد بود. و از این رو زمان زیادی برای بارگیری سایت می خواهد.

شبکه تحویل محتوا بلافاصله میزبان پرونده های استاتیک شما در بسیاری از سرورهای توزیع شده در سطح جهان است. بنابراین سرور می تواند سریعترین پاسخ را به کاربر ارائه دهد.

همچنین گزینه های بسیاری برای میزبانی تنها بخشی از وب سایت در CDN وجود دارد. به عنوان مثال ، افزونه Jetpack حاوی فوتون (CDN برای تصاویر).

12. جمع بندی پرونده ها

جمع بندی راهی برای کاهش پرونده ها با ترکیب آنها در پرونده های کمتر و بزرگتر است. همچنین یکی از مراحل بسیار مهم است زیرا بارگیری یک پرونده بزرگتر به زمان کمتری نسبت به بارگیری چندین پرونده کوچک نیاز دارد.

برای توسعه دهندگان وب ، ابزاری به نام Gulp وجود دارد. ابزار رایج برای جمع بندی Autoptimize است. این افزونه تمام پرونده هایی مانند فایل های HTML ، CSS و JS را در یک پرونده بزرگ ترکیب می کند. نصب این افزونه تا حد زیادی سودمند خواهد بود.

13. کوچک سازی پرونده

معمولاً توسعه دهندگان وب از نظرات و قالب بندی استفاده می کنند تا کد آسانتر در خواندن و درک آنها باشد. روند نزولی این روش اندازه پرونده را افزایش می دهد. متأسفانه ، مرورگرها و سرورها كل كد را بی وقفه اجرا می كنند.

برای خلاص شدن از چنین مسائلی ، وردپرس چندین افزونه مانند WP Rocket ، Autoptimize ، Gulp (توصیه شده برای توسعه دهندگان) ، حافظه پنهان W3 Total و موارد دیگر ارائه می دهد..

14. فعال سازی فشرده سازی Gzip

فشرده سازی باعث می شود پرونده های وب کوچکتر شوند و از این رو زمان بار را پایین می آورند. در حقیقت ، وردپرس چیزی جز ابر فایلها نیست.

بنابراین ، وب سایت های وردپرس بعد از فشرده سازی فایل ها سریعتر عمل می کنند. وردپرس پیاده سازی آسان پلاگین ها را برای اضافه کردن کد کوچک سازی به پرونده های .htaccess در فهرست اصلی ارائه می دهد.

15. Hotlinking را غیرفعال کنید

استفاده از تصاویر به محتوای وب خود بدون اینکه آنها را در سایت خود قرار دهید ، Hotlinking نامیده می شود. به جای بارگذاری تصاویر بر روی سرور ، یک لینک خارجی به وب سایت می دهید که از آن جا قرار است تصویری بارگذاری شود.

با شروع ترافیک محتوای شما مشکلاتی ایجاد می کند. در این حالت ، سرور شما باید برای تهیه تصاویر از یک سایت به سایت دیگر کار کند. برای جلوگیری از اتصال سریع می توانید این کد ساده را به پرونده .htaccess اضافه کنید.

بازنویسی مهندسی را روشن کنید
بازنویسی٪ {HTTP_REFERER}! ^ $
بازنویسی٪٪ {HTTP_REFERER! ^ http: // (www \.) مثال.com//** [NC]
بازنویسی Rule \. (gif | jpg | jpeg | bmp | zip | rar | mp3 | flv | swf | xml | php | png | css | pdf) $ – [F]

نتیجه

همه اینها اقدامات عالی برای سرعت بخشیدن به سایت وردپرس شماست. با دنبال کردن این مراحل شما واقعاً تجربیات وردپرس خوبی خواهید داشت.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map