هر دو Wix و WordPress ابزاری برای ساختن وب سایت هستند. این تصمیم ساده ای نیست که بتواند کدام یک را انتخاب کند ، به خصوص اگر کاربر در توسعه وب سایت جدید باشد.


وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است ، و ویکس سازنده وب سایت است کاربر قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب ، باید تفاوت آنها را درک کند.

در این بلاگ مقایسه خواهیم کرد Wix vs WordPress بر اساس شش پارامتر ، برای کمک به کاربر در تعیین بهترین سیستم عامل برای آنها.

Wix vs WordPress

1) هزینه ها و قیمت گذاری ها

اولین چیزی که کاربر باید آن را تعیین کند هزینه تهیه یک وب سایت است. هزینه و قیمت گذاری نقش اساسی در انتخاب سیستم عامل دارند. این کاملاً به بودجه کاربر بستگی دارد. در این بخش تعیین خواهیم کرد که کدام بستر مقرون به صرفه است.

وردپرس:

وردپرس به دلیل منبع آزاد بودن از استفاده از این پلتفرم رایگان است. کاربران برای نصب به هاست و نام دامنه خود نیاز دارند. همچنین بسیاری از ارائه دهندگان هاستینگ برای کاربر وجود دارد و این بستگی به بودجه آنها دارد.

در صورتی که کاربر تصمیم بگیرد برای تم های افزونه و افزونه های WordPress مراجعه کند ، هزینه افزایش می یابد. اگرچه آنها می توانند با مراجعه به افزونه ها و مضامین رایگان وردپرس ، هزینه های خود را کاهش دهند. این اجازه می دهد تا کاربران بدون نیاز به به روزرسانی برنامه میزبانی خود ، ویژگیهایی را اضافه کنند.

wix و وردپرس قیمت گذاری

Wix:

نسخه اصلی سازنده وب سایت توسط Wix به صورت رایگان داده می شود. اما دو نسخه ضرر نسبت به نسخه اصلی وجود دارد. مورد اول این است که نام دامنه سفارشی مجاز نیست ، آدرس وب سایت به نام us.w.w.com.com/sitename خواهد بود و مورد دوم این است که در پایین و بالای وب سایت تبلیغاتی وجود دارد..

افزودنیهای لازم نیز در نسخه اصلی ارائه نشده است. چندین برنامه حق بیمه وجود دارد و هرکدام محدودیتهای مختلف ذخیره سازی و پهنای باند را ارائه می دهند.

تمام این هزینه ها شامل برنامه هایی نیست که کاربر از بازار برنامه Wix خریداری می کند.

نتیجه:

WordPress از نظر هزینه و قیمت برنده می شود زیرا این امکان را به کاربر می دهد تا از هر راهی که بخواهد استفاده کند. چندین شرکت میزبانی وب برنامه های انعطاف پذیر ارائه می دهند و هزینه آن بستگی به منابعی دارد که کاربر در اختیار دارد.

2) چیدمان و طراحی

موفقیت یک وب سایت بستگی به طرح و طراحی آن دارد. طراحی باید جذاب و کاربر پسند باشد. در این بخش تعیین خواهیم کرد که کدام سکو بهترین طراحی و چیدمان را فراهم می کند.

وردپرس:

کاربران این گزینه را دارند که از هزاران مضمون پرداخت و رایگان در وردپرس استفاده کنند.

مضامین رایگان پشتیبانی محدود دارند ، اگرچه آنها یک روند بررسی دقیق را پشت سر می گذارند. از طرف دیگر ، پرداخت کنندگان دارای گزینه های حق بیمه پشتیبانی هستند و از ویژگی های بیشتری برخوردار هستند.

مضامین وردپرس گزینه های سفارشی سازی داخلی دارند. کاربران می توانند با کمک افزونه های یک ظاهر طراحی شده ، این مضامین وردپرس را سفارشی کنند.

تم های رایگان برای بارگیری در دسترس هستند WordPress.org. کاربران می توانند مبلغ پرداختی را از فروشگاههایی مانند CSSIgniter ، Themify و StudioPress خریداری کنند.

Wix:

این حدود 500 قالب برای انتخاب کاربران در Wix دارد. طراحی آنها به صورت HTML 5 نوشته شده و کاملاً پاسخگو است. کاربران می توانند با کمک ابزارهای داخلی ، طراحی وب سایت را سفارشی کنند. آنها می توانند موارد را از نو تنظیم کنند و طرح را تغییر دهند.

طرح ها برای هر نوع وب سایت در دسترس هستند. پنج قالب از قالب ها وجود دارد ، به عنوان مثال تجارت الکترونیک ، شخصی ، سرگرمی ، هنر & صنایع دستی ، و تجارت.

قالب ها پس از انتخاب نمی توانند تغییر کنند. کاربران می توانند از ابزارهای داخلی برای سفارشی سازی و اصلاح آن استفاده کنند اما نمی توانند به ابزار دیگری تغییر دهند. این یک نقطه ضعف مهم Wix است.

نتیجه:

وردپرس در مقایسه با Wix از طرح بندی ها و قالب های متنوع تری برخوردار است. در شخصی سازی یا تعویض مضامین در وردپرس هیچ محدودیتی برای کاربران وجود ندارد.

3) که بستر بهتری برای وبلاگ نویسی است?

کاربران می توانند از Wix و WordPress برای وبلاگ نویسی استفاده کنند. اغلب هنگام شروع یک وبلاگ ، آنها به دنبال یک بستر در دسترس برای شروع وبلاگ نویسی خود هستند. در این بخش مقایسه خواهیم کرد که کدام بستر برای وبلاگ نویسی بهتر است.

وردپرس:

امروزه 34 درصد وب سایت ها در وردپرس در حال اجرا هستند. قبلاً به عنوان یک بستر وبلاگ نویسی آغاز شد ، اما به آرامی آن را به یک سازنده کامل وب سایت تبدیل کرد.

وردپرس دارای تمام ویژگی های لازم برای وبلاگ نویسی از جمله ویژگی های پیشرفته است. کاربران می توانند از ویرایشگر بلوک گوتنبرگ در ایجاد طرح های جذاب برای وبلاگ های خود استفاده کنند. این سیستم دارای سیستم اظهار نظر بومی است.

کاربران می توانند وبلاگ های خود را با هر افزونه گسترش دهند یا ویژگی های مورد نظر خود را در پست های وبلاگ خود اضافه کنند.

Wix:

Wix با تمام ویژگی های لازم برای بلاگ نویسی همراه است ، به عنوان مثال ، دسته ها ، فیلم ها و عکس ها ، برچسب ها ، بایگانی ها و غیره.

این سیستم برخلاف وردپرس ، سیستم اظهار نظر بومی ندارد. Wix از نظرات فیس بوک استفاده می کند ، و این نظرات قابل حمل نیستند.

همچنین کمبود ویژگی هایی مانند پست های پس زمینه ، تصاویر برجسته و موارد دیگر وجود ندارد. برای پست های وبلاگ ، رابط نوشتن همانند سازنده وب سایت Wix نیست. از ویرایشگر متن ساده استفاده می کند ، و از نظر گزینه های قالب بندی محدود است.

نتیجه:

وردپرس از Wix به عنوان یک بستر وبلاگ نویسی پیشی می گیرد. Wix بیش از حد اساسی است و فاقد ویژگی های اساسی بسیاری است.

4) قابلیت انتقال داده

قابلیت انتقال داده به کاربران این امکان را می دهد که اگر بخواهند این کار را انجام دهند ، محتوای خود را از آن دور کنند. در این بخش ، قابلیت انتقال داده را در WordPress و Wix با هم مقایسه خواهیم کرد.

وردپرس:

صادرات مطالب خود در WordPress برای کاربران آسان است. فقط با یک کلیک صادرکننده ، کاربران می توانند محتوای خود را با فرمت XML بارگیری کنند. از آنجایی که WordPress یک سیستم عامل خود میزبان است ، کاربران این گزینه را دارند که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنند ، فایلهای رسانه ای خود را بارگیری کنند و داده های وردپرس خود را به صورت دستی صادر کنند. اگر از شرکت میزبان فعلی خود راضی نباشند ، می توانند به سرعت وب سایت وردپرس خود را به یک هاست جدید وب منتقل کنند.

قابلیت انتقال داده

Wix:

گزینه های محدودی در Wix برای انتقال محتوا به سکوی دیگر وجود دارد. کاربران می توانند پست های وبلاگ خود را در صورت فرمت XML صادر کنند و باید صفحات ، تصاویر ، فیلم ها و سایر مطالب را به صورت دستی بارگیری کنند. Wix کل مطالب را در سرورهای خود میزبانی می کند و کاربران نمی توانند آن را در جای دیگر صادر کنند.

نتیجه:

از نظر قابلیت انتقال داده ، WordPress در انتقال داده بسیار بهتر است.

5) سهولت استفاده

هنگام راه اندازی وب سایت وبلاگ نویسی ، مبتدیان ترجیح می دهند بدون نیاز به کد نویسی یا استخدام یک طراح وب سایت ، آن را ایجاد کنند. کاربران می توانند بدون نیاز به کدگذاری ، وب سایت خود را در Wix و WordPress ایجاد کنند. در این بخش ، ما مقایسه خواهیم کرد که استفاده از کدام سکوی آسان است.

وردپرس:

کاربران می توانند از ویرایشگر بصری برای نوشتن محتوا استفاده کنند. اگر کاربر بخواهد خصوصیات مضامین استفاده شده در وب سایت خود را ویرایش کند ، وردپرس دارای سفارشی سازی تم است. اگرچه وردپرس از سازنده صفحه کشیدن و رها کردن داخلی برخوردار نیست ، اما کاربران مجبورند ایده کلی در مورد بخشهای مختلف مانند شخصی ساز ، منوهای ناوبری ، ویرایشگر پست تصویری و غیره دریافت کنند ، یک منحنی یادگیری کوچک وجود دارد ، اما در دسترس بودن هزاران موضوع ، سفارشی سازی را برای وب سایت آسان می کند.

Wix:

کاربران ساده برای استفاده و بهترین ابزار برای ساخت وب سایت خود در Wix. این نرم افزار با رابط drag and drop همراه است و کاربران می توانند مواردی را در هر جای وب سایت خود بکشند و رها کنند. آنها می توانند بخش هایی را در صفحه وب خود تنظیم مجدد کنند ، محتوا بنویسند و رسانه را در یک محیط کاربرپسند اضافه کنند. این برای مبتدیانی که نمی دانند کد گذاری کنند بسیار عالی است.

نتیجه:

Wix برنده قطعی است. کاربران لازم نیست که برای یادگیری این سیستم عامل و یا نصب افزونه هایی برای ایجاد وب سایت ، وقت بگذارند. وردپرس کمی منحنی یادگیری دارد و برای توسعه وب سایت نیاز به نصب افزونه های لازم دارد.

6) برنامه ها و افزونه ها

برنامه های افزودنی شخص ثالث مانند برنامه ها و افزونه ها می توانند ویژگی های دیگری را به وب سایت اضافه کنند. در این بخش افزونه ها و برنامه ها را در هر دو سیستم عامل مقایسه خواهیم کرد.

وردپرس:

حدود 55،000+ افزونه رایگان در افزونه های WordPress.org موجود است. همچنین دارای افزونه های حق بیمه است. کاربران می توانند تقریباً هر کاری از افزونه های موجود در وردپرس انجام دهند. افزونه ای برای همه چیز موجود است.

Wix:

این برنامه حدود 200+ برنامه دارد و این برنامه ها طیف گسترده ای از ویژگی ها را ارائه می دهند. نسخه های رایگان یا Lite وجود دارد ، و برخی از برنامه ها نیاز به پرداخت ماهانه دارند یا قیمت آنها متفاوت است. Wix دارای مجموعه محدودی از برنامه ها است ، اما تمام ویژگی های درخواستی لازم را در بر می گیرد.

برنامه های wix

نتیجه:

وردپرس در این زمینه یک برنده آشکار است. کاربران تعداد زیادی افزونه و برنامه های WordPress برای انتخاب دارند ، و اگرچه ، کتابخانه برنامه Wix رو به افزایش است ، اما در مقایسه با آنچه WordPress ارائه می دهد ، هنوز محدود است.

7) مقایسه تجارت الکترونیکی

بیایید ببینیم Wix و وردپرس چگونه در تجارت الکترونیک مقایسه می کنند ، زیرا فروش کالا به صورت آنلاین یک ویژگی اساسی است که اکثر کاربران هنگام انتخاب یک سیستم عامل به دنبال آن هستند.

وردپرس:

42٪ سایتهای تجارت الکترونیک در وردپرس اجرا می شوند. وردپرس با کمک WooCommerce ، فرآیند یکپارچه ای را برای ایجاد فروشگاه آنلاین ایجاد می کند. تعداد زیادی افزونه تجارت الکترونیکی وجود دارد که کاربران می توانند از آنها برای فروش کالاهای دیجیتالی یا فیزیکی ، اشتراک ها ، رویدادها و موارد دیگر استفاده کنند..

افزونه های تجارت الکترونیکی حتی پلاگین های افزونه و مضامین اختصاصی خود را نیز دارند.

Wix:

تجارت الکترونیک با برنامه های پرداخت شده در Wix ارائه می شود. کاربران برنامه رایگان نمی توانند از فروشگاه تجارت الکترونیک در Wix استفاده کنند. آنها باید به یک برنامه پرداخت شده ارتقا دهند. WixStores فقط به عنوان یک دروازه پرداخت فقط Authorize.net و Paypal را مجاز می کند.

کاربران می توانند از برنامه های شخص ثالث برای فروش استفاده کنند ، اما این هزینه بالایی دارد زیرا این برنامه ها ماهانه هزینه دارند.

نتیجه:

وردپرس + WooCommerce در مقایسه با Wix آزادی ، انعطاف پذیری و انتخاب هایی را ارائه می دهد. این یک انتخاب عالی برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین است که می تواند در آینده رشد کند.

بسته بندی کردن

به عنوان یک بستر انتشار وب برای وب سایت ها ، وردپرس در مقایسه با Wix به مراتب بهتر است. کاربران می توانند در دراز مدت با WordPress کارهای بسیاری را انجام دهند. امیدواریم که خواندن این وبلاگ به شما در انتخاب بستر مناسب برای شما کمک کند.

همچنین بخوانید,

  • WordPress.com در مقابل WordPress.org
  • WordPress vs Blogger

نویسنده بیوگرافی:

Prinsa Prajapati یک نویسنده مطالب فنی است که دوست دارد در مورد توسعه وب وردپرس بنویسد و همچنین دانش خود را در مورد آخرین پیشرفت های دنیای طراحی وب با یک اشتراک به اشتراک گذارد سیلیکونیتوب. او همچنین دوست دارد ایده هایی درباره CMS ، نرم افزارهای مختلف ، زبانهای برنامه نویسی و فناوریهای مختلف به اشتراک بگذارد.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me