چگونگی رفع خطا در “آدرس DNS سرور یافت نشد”: راهنمای قطعی

این یک خطای شایع است که به عنوان یک هشدار عمل می کند و قبل از اینکه کارها از دست نرود باید از آنها مراقبت شود.


چگونه می توان آدرس DNS سرور را خطا یافت نشد

در صورت استفاده گوگل کروم برای مرور وب ، باید پیش از این با خطای متنفر “آدرس DNS یافت نشد” روبرو شوید. این خطا می تواند کاربران را بسیار نگران کند. اما ، اجازه ندهید این به شما سنگین کند. این یک اتفاق معمول است و مربوط به سرور DNS است.

مرورگر باید بارگیری کند تا وب سایت بارگیری کند. در صورت عدم اتصال ، خطایی دریافت خواهید کرد. در این مقاله ، ما در مورد دلیل بروز این خطا و چگونگی حل آن صحبت خواهیم کرد.

Contents

آدرس سرور DNS چیست یافت نشد?

این خطا ممکن است به عنوان ظاهر شود “سرور DNS در دسترس نیست”, یک خطای شایع است که به عنوان یک هشدار عمل می کند و قبل از اینکه کارها از دست خارج نشود ، باید از آنها مراقبت کرد.

این نشان می دهد مرورگر نمی تواند به سرور DNS وصل شود ، از این رو نمی تواند آدرس مورد نظر را پیدا کند. این مشکل در مایکروسافت کروم ، که از مشهورترین مرورگرهای امروزی است ، در رایانه های ویندوز رخ داده است.

سرور-DNS-آدرس-امکان پذیر نیست

5 مرحله آسان برای رفع مشکل

“آدرس IP سرور DNS یافت نشد” ممکن است مانند یک مسئله بسیار پیچیده به نظر برسد ، اما در صورت دسترسی به اطلاعات مناسب ، حل آن بسیار آسان است.

مشکل در سیستم شما است و نه سرور ، از این رو همه چیز به دست خود شماست. بگذارید یک نگاهی داشته باشیم به پنج کار که می توانید برای حل مشکل انجام دهید.

1. بررسی کنید & درایورهای خود را به روز کنید

درایورهای قدیمی ، فاسد یا نادرست می توانند باعث شوند که شما با این خطا روبرو شوید. از این رو ، اولین قدم شما باید کنترل خودکار درایورها و اطمینان از عملکرد صحیح آنها باشد. اگر سیستم شما این را ارائه نمی دهد ، ممکن است شما یک بروزرسانی دستی را انجام دهید.

بروزرسانی های خودکار

شما می توانید استفاده کنید راننده آسان برای انجام کار این یک برنامه قابل اعتماد است که می تواند درایورهای قدیمی یا مفقود شده را شناسایی کند و همچنین آنها را بر این اساس به روز کند.

ما پیشنهاد می کنیم گزینه “Update All” را انتخاب کنید تا همه درایورهای قدیمی یا نادرست به صورت خودکار بروزرسانی شوند.

به روزرسانی های دستی

اگر به روزرسانی های خودکار گزینه ای نیست ، ممکن است سعی کنید به صورت دستی درایورها را به روز کنید. به سایت سازنده بروید و نسخه های اخیر درایورهای مربوطه را جستجو کنید و از نصب جدیدترین نسخه ها اطمینان حاصل کنید. اگر اینطور نیست ، آخرین درایورها را از سایت بارگیری و نصب کنید.

اگر مشکل دارید ، می توانید به دنبال کمک حرفه ای باشید یا با سازنده در تماس باشید تا در شناسایی آخرین درایورها به شما کمک کند.

در اکثر موارد ، بروزرسانی درایور مشکل را برطرف می کند. اگر کار نمی کند ، به گزینه شماره 3 بروید.

2. حافظه نهان میزبان Chrome را پاک کنید

این معمولی است که حافظه نهان میزبان Chrome خراب یا پر شود. ممکن است در چنین سناریویی با خطا روبرو شوید ، از این رو پاک کردن حافظه نهان می تواند راه حل مناسبی باشد.

پاک کردن میزبان

رفع مشکل به راحتی انجام می شود. Google Chrome را باز کنید و این را کپی کرده و در نوار آدرس قرار دهید: chrome: // net-internals / # dns.

همچنین ممکن است آدرس را مطابق آنچه که هست تایپ کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ علامتی وجود ندارد. بر روی enter کلیک کنید ، و بلافاصله صفحه پیکربندی را مشاهده خواهید کرد. دکمه “پاک کردن حافظه نهان” را که درست در زیر جدول و در کنار عنوان Host Resolver Cache قرار دارد ، پیدا کنید که به صورت پررنگ برجسته است. با کلیک بر روی دکمه حافظه نهان پاک می شود.

اکنون Chrome را ببندید و دوباره آن را باز کنید تا ببینید وضعیت به حالت عادی برگشته است یا خیر. اگر بله ، می توانید به مرور ادامه دهید ، در غیر این صورت به گزینه شماره 3 بروید.

3. به پوشه ها و حذف پرونده ها بروید

این رفع ساده فقط به چند ثانیه زمان نیاز دارد.

با رفتن به C Drive ، Windows ، System32 و Drivers خود به پوشه ETC دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید این آدرس را در نوار آدرس کپی کرده یا تایپ کنید تا مستقیماً به پوشه دسترسی داشته باشید: C: \ Windows \ System32 \ driver \ etc..

تمام پرونده هایی را که در پوشه مشاهده می کنید حذف کنید و همچنین سطل بازیافت را پاک کنید.

اکنون Chrome را ببندید و دوباره آن را باز کنید تا ببینید وضعیت به حالت عادی برگشته است یا خیر. اگر بله ، می توانید به مرور ادامه دهید ، در غیر این صورت به گزینه شماره 4 بروید.

4- تنظیمات سرور DNS خود را تغییر دهید

امکان وجود مسئله به دلیل سرورهای DNS و پیکربندی آنها وجود دارد.

به سرورهای DNS خود نگاهی بیندازید و از پیکربندی مناسب آنها اطمینان حاصل کنید. کلیدهای R و Windows را به طور همزمان روی صفحه کلید خود فشار دهید. یک فرمان سریع اجرا خواهد شد. Control Panel را در کادر تایپ کرده و Ok را بزنید. سیستم CP شما را باز می کند. اگر این مشکل پیچیده به نظر می رسد ، در صورت داشتن ویندوز 10 ، می توانید کنترل پنل را مستقیماً از منوی ویندوز نیز باز کنید.

اکنون در کنترل پنل ، پیدا کنید شبکه و مرکز اشتراک گذاری آیکون و کلیک کنید تغییر تنظیمات اداپتور دکمه موجود در سمت چپ صفحه نمایش شما. از این پنجره ، روی راست کلیک کنید اتصال به شبکه محلی یا بی سیم آیکون و را انتخاب کنید خصوصیات.

صفحه نمایش لیستی از موارد استفاده شده توسط اتصال را نشان می دهد. با کلیک بر روی دکمه “اینترنت پروتکل نسخه 4” و با کلیک بر روی صفحه ، ویژگی های آن را مشاهده کنید خصوصیات دکمه.

اکنون برگه عمومی را مشاهده خواهید کرد. انتخاب کنید آدرس سرور DNS را به صورت خودکار بدست آورید اگر قبلاً انتخاب نشده باشد گزینه را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، گزینه را انتخاب کنید از آدرس سرور DNS زیر استفاده کنید گزینه را بزنید و OK را بزنید.

مطمئن شوید که تنظیمات DNS شما مانند این ظاهر می شود:

آدرس ترجیحی: 8.8.8.8.
آدرس جایگزین: 8.8.4.4.

اکنون Chrome را باز کنید تا ببینید وضعیت به حالت عادی برمی گردد یا خیر. اگر بله ، می توانید به مرور ادامه دهید ، در غیر این صورت به گزینه شماره 5 بروید.

5- DNS خود را تمدید و پاک کنید

Windows OP آدرس IP سایتهایی که بازدید می کنید بطور خودکار ذخیره می کند. این حافظه پنهان به سایت ها کمک می کند تا هنگام بازدید مجدد بارگذاری شوند.

در حالی که هدف حافظه نهان سرعت بخشیدن به فرایند است ، ممکن است خراب شود و مشکلاتی ایجاد کند. راه حل در پاکسازی و تجدید حافظه نهان نهفته است.

یک بار دیگر ، گزینه Prompt را باز کنید و cmd را در جعبه تایپ کنید. در مرحله بعدی ، “Control، Shift و Enter” را همزمان فشار دهید تا فرمان سریع را باز کنید.

همچنین می توانید ipconfig / flushdns را تایپ یا کپی کنید و Enter را فشار دهید. اگر فاسد یا قدیمی باشد حافظه پنهان شما بیرون می آید. در مرحله بعد ipconfig / تجدید نوشتن یا کپی-چسباندن را تایپ کنید و یکبار دیگر Enter را فشار دهید. اکنون ipconfig / Registerdns را تایپ یا کپی کنید و Enter را بزنید.

شما انجام داده اید رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

اکنون Chrome را باز کنید تا ببینید وضعیت به حالت عادی برمی گردد یا خیر. اگر بله ، می توانید به مرور ادامه دهید ، در غیر این صورت ، ممکن است مجبور شوید با یک متخصص مشورت کنید.

بخش پرسش و پاسخ

آدرس DNS سرور چیست؟?

سرور DNS ، کوتاه شده برای یک سرویس دهنده Domain Name Service ، رایانه ای است که یک پایگاه داده از آدرس های IP و نام های میزبان مرتبط با IP ها را جمع آوری می کند. این اطلاعات برای ترجمه یا برطرف کردن نمایش داده شد.

سرورهای DNS از پروتکل ها و نرم افزارهای ویژه ای برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.

خطا در هنگام یافتن آدرس DNS به چه معنی است?

این خطا از مرور سایت شما جلوگیری می کند و مشکل در سیستم را نشان می دهد. این اتفاق می افتد که کامپیوتر نتواند آدرس IP مربوط به یک دامنه را جستجو کند.

چگونه آدرس IP سرور خود را پیدا کنم?

این روند کاملاً ساده است:

 1. با فشار دادن ، پنجره Run را باز کنید Windows-R. cmd را در جعبه متن تایپ کنید و ضربه بزنید وارد. با این کار سریع فرمان باز می شود.
 2. در کادر نوشتاری ، ipconfig را تایپ کرده و را فشار دهید وارد. با این کار اطلاعاتی ارزشمند از جمله آدرس IP رایانه شما نمایش داده می شود و در کنار آن ، پنجره جدیدی را باز می کند آدرس IPv4 خط.

چگونه می توانم جزئیات سرور DNS خود را بیابم?

ipconfig / all-copy-paste / all را در قسمت Command Prompt (بدون نقل قول) تایپ یا فشار دهید وارد. این دستور را اجرا می کند و اطلاعات مربوط به شبکه را روی صفحه شما نمایش می دهد. آدرس DNS اولیه رایانه را در قسمت “سرور DNS” پیدا خواهید کرد.

چگونه می توانم سرور DNS خود را مجددا تنظیم کنم?

 1. با فشار دادن ، پنجره Run را باز کنید Windows-R.
 2. ipconfig / flushdns را تایپ یا کپی کنید و فشار دهید وارد.

کلمه نهایی

امیدواریم راه حلهای فوق به شما کمک کند تا خطای “سرور DNS یافت نشد” را خلاص کنید. هر راه حل را یک به یک امتحان کنید و مطمئن شوید که تمام دستورات را با دقت و بدون علامت نقل قول تایپ کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map