10 بهترین کنترل پنل مبتنی بر ابر برای مدیریت سرورها و وب سایت ها

بله ، شما نیز می توانید یک سرور را مدیریت کنید. آسان است!


آیا نمی دانید چطور ممکن است؟ خواندن را ادامه دهید ، و خواهید فهمید.

بنابراین شما خودتان یک سرویس دهنده ابر جدید و براق از ارائه دهنده زیرساخت های ابر مورد علاقه خود گرفتید. اکنون کار سخت شروع می شود: شما باید برنامه ها و خدمات را نصب کنید ، آنها را پیکربندی کنید ، از کلیه مسائل امنیتی مراقبت کنید ، از نسخه های پشتیبان برنامه ریزی کنید و غیره. اگر سرنخی در مورد نحوه کار ندارید چگونه می خواهید تمام این کارها را انجام دهید. مدیریت سرور را انجام دهید?

جواب ساده است:

شما فقط باید یک کنترل پنل مبتنی بر ابر را برای ایجاد و نگهداری وب سایت ها و مدیریت سرورهایی انتخاب کنید که به شما امکان می دهد همه کارها را انجام دهید بدون اینکه به سطح زیرکی برسید. خوشبختانه گزینه های خوبی برای انتخاب شما وجود دارد. با استفاده از این پنل ها و ابزارهای کنترل ، شما می توانید زیرساخت های ابری را روی هر یک از محبوب ترین ارائه دهندگان ابر مدیریت کنید بدون اینکه راحتی کوسن خود را ترک کنید..

از پنل کنترل انتظار چه چیزی را دارید?

از آنجا که هدف اصلی آن صرفه جویی در وقت و تلاش شما است ، یک صفحه کنترل خوب مدیریت باید وظایف پیچیده را ساده سازد ، روشهای معمول را به صورت خودکار انجام دهد و فقط در موارد ضروری توجه شما را جلب کند..

وقتی صحبت از کارهای پیچیده ای می شود که به ساده سازی نیاز دارند ، ایجاد و پیکربندی سرور در کانون توجه قرار دارد. کنترل پنل باید در بین شما و ارائه دهنده زیرساخت های ابری قرار بگیرد تا همه جنبه های مبهم (اما مهم) که باید هنگام ایجاد و پیکربندی سرور مورد مراقبت قرار گیرد را از بین ببرد..

سپس نصب نرم افزار پشته می آید. شاید مطمئن نباشید که روی سرور جدید خود چه چیزی را نصب کنید ، اما کنترل پنل می تواند به شما در تصمیم گیری درمورد آنچه که قصد دارید با وب سایت خود تصمیم بگیرید تصمیم گیری کنید.

هنگامی که سرور شما به روز شد و کار کرد ، زمان آن رسیده است که کارهای روزمره مانند نظارت ، تهیه نسخه پشتیبان ، مدیریت مجوزها و غیره را انجام دهید. اگر قصد ندارید خودتان این کار را انجام دهید یا یک متخصص را برای انجام آن استخدام کنید ، به ابزاری نیاز دارید که بتواند تمام این کارها را بطور خودکار انجام دهد.

همچنین هنگامی که اتفاقی افتاد که نیاز به مداخله شما داشته باشد ، شما باید مطلع شوید. یک ابزار مدیریت خوب باید هشدارهای مهم را از طریق کانالهای مختلف ، از جمله ایمیل ، تماسهای تلفنی یا پیام فوری ارسال کند. بیایید نگاهی بیاندازیم به برخی از مهمترین کنترل های پانلی که باید در نظر داشته باشید اگر با فکر تحویل کنترل سرورهای خود خوب هستید.

RunCloud

معمولاً وقتی به دنبال سادگی هستید ، باید قدرت را استعفا دهید. این طور نیست RunCloud, که یک رابط گرافیکی ساده و در عین حال قدرتمند برای ایجاد و مدیریت وب سایت های دارای DigitalOcean ، AWS یا Google Cloud ارائه می دهد. RunCloud به جای به یاد آوردن چندین ورود به سیستم برای هر موجودی که ممکن است برای مدیریت آن احتیاج داشته باشید ، داشبورد کاملی را برای کنترل همه آنها ارائه می دهد: برنامه های وب ، بانک اطلاعاتی ، خدمات ، فایل ها ، مشاغل ، پشتیبان گیری و غیره.

لازم نیست نگران تعیین بهترین تنظیمات برای سرور خود باشید. RunCloud بهترین تنظیمات را برای هرگونه ترافیک تنظیم می کند و به شما امکان می دهد تا فقط با چند کلیک آن را روی سرور خود اعمال کنید. داشبورد نصب هر نسخه خاص از PHP ، پیکربندی Nginx یا Apache2 ، نصب SSL / TLS از Let’s Encrypt یا ارائه دهنده دیگر را آسان می کند ، یا حتی SSL خود را پیکربندی می کند تا مطابق با استانداردهای PCI-DSS یا NIST یا مقررات HIPAA باشد..

وظایف نظارت نیز از طریق تمیز کردن ، سیاهههای مربوط قابل خواندن و نمودارها و جداول ظریف ساده می شود. اما اگر نمی توانید روز را به خیره کردن به صفحه نمایش های زیبا بگذرانید ، RunCloud مسئولیت فعالیت های نظارت را برعهده می گیرد و از طریق ایمیل ، Slack یا تلگرام شما را درباره رویدادهای مهم مطلع می کند.

ServerPilot

ServerPilotکنترل پنل به شما امکان می دهد تا سرورها را از هر ارائه دهنده سرور متصل کنید تا از همه وظایف پیکربندی و مدیریت مورد نیاز برای میزبانی هر برنامه PHP مانند WordPress یا سایر سیستم های مدیریت محتوا مراقبت کنید. با استفاده از ServerPilot ، می توانید سرور جدید را در کمتر از دو دقیقه پیکربندی کنید.

لازم نیست منتظر باشید که تغییرات روی سرور شما اتفاق بیفتد زیرا همه تغییرات بلافاصله اعمال می شوند. سرورها شامل یک نرم افزار پشته هستند که بطور خاص متناسب با سرعت در اختیار وب سایت های شما قرار گرفته است: Ubuntu ، Apache ، Nginx ، MySQL ، برای نامگذاری چند مورد.

راه حل ServerPilot که مخصوص برنامه نویسان ، آژانس ها و ارائه دهندگان میزبان طراحی شده است ، از کلیه وظایف مدیریت سرور ابری مراقبت می کند تا به کاربر آزادی توجه خود را به تجارت خود دهد. برای ارائه دهنده هاست که سیستم عامل های خود را ایجاد می کنند ، ServerPilot یک API REST مدرن ارائه می دهد که کنترل کامل سرورها ، برنامه ها ، کاربران سیستم و پایگاه های داده را روی سرورهای شما از طریق درخواست HTTPS ارائه می دهد..

از آنجا که ServerPilot دقیقاً می داند چه چیزی روی سرور شما اجرا می شود و چگونه پیکربندی شده است ، می توانید برای صرفه جویی در وقت و تلاش ، به ویژگی های مانیتورینگ یکپارچه آن اعتماد کنید. علاوه بر این ، آمار سرور در زمان واقعی به شما امکان می دهد هر زمان که بخواهید ، مراقب سلامتی دارایی های خود باشید.

ابرهای ابری

جهت گیری به آژانس های دیجیتال و مشاغل تجارت الکترونیک, ابرهای ابریسیستم عامل میزبانی مدیریت شده آرامش خاطر را ارائه می دهد. این وعده یک برنامه زندگی لحظه ای را برای چند دقیقه می دهد ، اطمینان می دهد که آنها از تمام پیچیدگی های راه اندازی یا مهاجرت یک وب سایت مراقبت خواهند کرد. گزینه های میزبانی مدیریت شده شامل برنامه های WordPress ، Magento ، Laravel و PHP های سفارشی است.

به جای cPanel رایج برای مدیریت سرور ، Cloudways کنترل پنل سفارشی خود را ارائه می دهد ، که یک تجربه کاربری دوستانه به همراه قدرت برای مدیریت تمام عملکردهای موجود را فراهم می کند. در صورت نیاز به کمک اضافی برای حل یک مشکل خاص ، در همه برنامه های قیمت گذاری نیز پشتیبانی 24/7/365 وجود دارد.

Cloudways از 5 ارائه دهنده ابر پشتیبانی می کند: AWS ، DigitalOcean ، Google Cloud ، Linode و Vultr با انتخاب نامحدودی از برنامه های PHP. همه برنامه ها شامل مجموعه ای از موارد جالب است که شما را از کارهای پیچیده تعمیر و نگهداری ، مانند سرورهای شفابخش خودکار ، فایروال اختصاصی ، نظارت بر زمان واقعی ، تهیه نسخه پشتیبان خودکار ، آزادسازی منظم امنیتی از جمله موارد دیگر رهایی می بخشد..

خزه

خزه فقط یک ابزار مدیر یا یک صفحه کنترل نیست ، بلکه یک هم تیمی مجازی برای متخصصان توسعه وب است. هدف آن کمک به هر آنچه ممکن است ، پیوستن به تیم توسعه نرم افزار و انجام وظایف سرور و وب سایت است.

ماس از برنامه های وب و سرورهای شما مراقبت می کند و به شما امکان می دهد تا از وقت خود برای توسعه برنامه ها و انجام کار استفاده کنید. در صورت نیاز به استقرار ، مدیریت یا نظارت بر سرورها و وب سایت های خود ، به کمک ماس خواهید رسید.

هنگام اتصال به یک سرور جدید اوبونتو ، ماس درخواست ورود به سیستم را از طریق SSH و تنظیم آن از طرف شما می خواهد. این برنامه می تواند VPS ، سرور ابری و حتی سرور زیر جدول شما را مدیریت کند ، مادامی که نصب جدید اوبونتو را انجام دهد.

برای اینکه برنامه های شما هرچه سریعتر اجرا شود ، Moss وب سایت های شما را پیکربندی می کند تا از بهینه سازی هایی نظیر HTTP / 2 و OCSP Stapling ، در میان دیگران. همچنین به امنیت ، تنظیم فایروال ها ، نصب به روزرسانی های امنیتی ، مدیریت مجوزهای کاربر و کنترل دسترسی SSH / SFTP به سرورهای شما اهمیت می دهد.

وپپ

وپپ مجموعه ای از پانل های وب را ارائه می دهد که به شما کمک می کند تا ضمن به حداقل رساندن تلاش های دولت ، عملکرد ، انعطاف پذیری و امنیت وب سایت میزبان VPS خود را به حداکثر برسانید. چه صاحب وب سایت ، چه بازاریاب ، یا یک مدیر تجارت الکترونیک ، با Vepp ، می توانید وب سایت های وردپرس خود را بر روی یک سرور بدون گذراندن ساعت ها در تنظیم دامنه ها ، صندوق های پستی و گواهی های SSL مدیریت کنید..

پنل های Vepp با دسترسی سریع به تمام مؤلفه های مهم وب سایت شما ، مدیریت ساده ای را ارائه می دهند. همچنین ابزارهای امنیتی قابل اعتماد دیگری نیز دارید ، از جمله آنتی ویروس ها ، پشتیبان گیری و گواهی های قوی SSL. یک چکر در دسترس بودن اطمینان بیشتری به شما می دهد که وب سایت های شما به طور مداوم کار می کنند ، در حالی که آمار ترافیک زنده شما را در مورد نحوه انجام کار آنلاین شما آگاه می کند.

اگر یک فریلنسر یا صاحب یک آژانس هستید ، می توانید با ارائه یک کنترل پنل ساده برای مدیریت وب سایت های خود ، سود خود را افزایش دهید. همچنین می توانید پلت فرم Vepp را در زیرساخت های خود مستقر کرده و آن را به عنوان راه حل SaaS بفروشید.

وستا

وستا یک صفحه کنترل ساده و سبک وزن ارائه می دهد که ممکن است فاقد برخی از ویژگی های پیشرفته مانند تنظیمات چند سرور باشد ، اما روی عملکرد متمرکز است. جلوی صفحه وب مبتنی بر Nginx آن دسترسی آسان برای مدیریت کاربران ، وب سایت ها ، DNS ، حساب های کاربری / سرورها ، بانک اطلاعاتی ، مشاغل متفرقه ، پشتیبان گیری ، آدرس های IP و موارد دیگر را فراهم می کند. این پانل همچنین نمودارها و آماری جامع را نشان می دهد که به شما اجازه می دهد در یک نگاه نحوه عملکرد وب سایت شما را ببینید.

پیکربندی سرور به سادگی از طریق گزینه منو انجام می شود که آمار استفاده از منابع و جزئیات پیکربندی مانند نسخه سیستم عامل ، تعداد CPU ها ، حافظه نصب شده و غیره را نشان می دهد. درمیان دیگران.

هسته Vesta منبع باز است و به صورت bash نوشته می شود ، زبان برنامه نویسی بومی که توسط سرورهای لینوکس ترجیح داده می شود. لیست فرمان موجود در کنسول شامل 381 دستور و شمارش است. با تشکر از bash و GPL ، وستا می تواند مشکلات را برطرف کند و با سرعت بسیار سریع ویژگی های جدیدی را پیاده سازی کند.

پلسک روی Vultr

پلسک یک کنترل پنل قدرتمند طراحی شده برای ساده کردن مدیریت برنامه ها و وب سایت های شما. این داشبورد آسان برای استفاده ارائه می دهد که شامل تمام ویژگی های مورد نیاز برای انجام بیشتر وظایف مدیریت وب سایت شما ، از جمله کارهای پیچیده است.

همچنین دارای یک ویرایشگر کد داخلی است که به شما امکان می دهد پرونده ها را در پرواز تغییر دهید.

پلت فرم Vultr به شما امکان می دهد تا از سه نسخه مختلف Plesk را انتخاب کنید: Web Admin Edition SE ، Web Pro Edition و Web Host Edition. فعال سازی مجوز کاملاً خودکار است تا استقرار هرچه ساده تر امکان پذیر باشد. Vultr همچنین گزینه های بسیاری را برای بستر زیر بنای نمونه Plesk شما ارائه می دهد. این می تواند یک نمونه محاسبات ابری باشد ، با پردازنده های اینتل و 100٪ حافظه SSD. سرورهای اختصاصی فلزی لخت ، با لایه مجازی سازی صفر؛ ذخیره سازی بلوک: ذخیره سازی افزایشی با پشتیبانی از SSD با حداکثر 10 حجم سل. و یا نمونه های اختصاصی ابر محاسبه شده بدون همسایگان “پر سر و صدا”.

Vultr یک کنترل پنل آسان ، غیر از Plesk ارائه می دهد ، که به شما امکان می دهد نمونه های جدید را به راحتی مستقر کنید ، سیستم عامل سرور خود را از بسیاری از وسایل ارتباطی لینوکس انتخاب کنید ، تصمیم گیری در مورد موقعیت مکانی جداگانه و غیره داشته باشید..

cPanel on Kamatera

cPanel یک کنترل پنل میزبانی وب محبوب با GUI و ابزارهای اتوماسیون ایجاد شده برای ساده کردن کارهای منظم نگهداری وب سایت است. این ساختار سه لایه ارائه می دهد که قابلیت هایی را برای صاحبان وب سایت کاربر نهایی ، فروشندگان و سرپرستان برای کنترل جنبه های مختلف سرور و مدیریت وب سایت از طریق یک رابط وب ارائه می دهد..

cPanel همچنین دسترسی مبتنی بر API و خط فرمان را در اختیار شما قرار می دهد تا به توسعه دهندگان ، فروشندگان نرم افزار شخص ثالث و ارائه دهندگان میزبانی وب اجازه دهد تا مدل های کاربردی مختلفی را برای عملکرد آن اعمال کنند. Kamatera به شما امکان می دهد هر زمان که سرور جدیدی ایجاد کنید ، نسخه دلخواه cPanel را انتخاب کنید. پس از نصب ، می توانید با استفاده از رابط کاربری گرافیکی آن برای مدیریت کلیه جنبه های سرور خود ، از دسترسی به FTP و حساب های ایمیل گرفته تا استقرار وب سایت های جدید و پیکربندی سرور خود ، شروع به کار کنید..

Kamatera گزینه های مختلف تنظیمات سرور را ارائه می دهد ، از 1 vCPU ، 1 GB RAM و 20 گیگابایت حافظه SSD تا 8 vCPU ، 16 GB RAM و 5 TB حافظه SSD.

پلو

ابزاری برای مدیریت سرور که برای ساده تر کردن زندگی برای متخصصان توسعه نرم افزار طراحی شده است. پلو تمرکز روی ساده کردن کارهای استقرار ، انجام همه کارهای دشوار از دست برنامه نویسان است ، بنابراین آنها می توانند آنچه را که آنها بیشتر دوست دارند انجام دهند: توسعه برنامه ها.

Ploi به شما امکان می دهد سرورها را به سرعت فراهم کرده و سایت هایی را با بسیاری از ارائه دهندگان IaaS ، از جمله AWS EC2 ، DigitalOcean ، Linode ، Scaleway ، UpCloud ، Vultr یا VPS های سفارشی مستقر کنید. برای سرعت بخشیدن به امور ، حتی بیشتر ، هر سرور جدید به طور پیش فرض NGINX ، PHP و Redis را نصب می کند ، بنابراین می توانید به سرعت شروع به کار کنید. می توانید ابزارها و برنامه های دیگری مانند Laravel ، WordPress ، Git و Cloudflare را آزادانه نصب کنید.

برنامه های Ploi با 5 سرور ، استقرار نامحدود و دامنه های نامحدود شروع می شود. با کلیک روی یک دکمه ، می توانید توازن بار را برای توزیع ترافیک خود بین همه سرورهای خود اعمال کنید. اگر به سرورها یا ویژگی های بیشتری نیاز دارید ، می توانید با برنامه هایی پیشرفته تر ، دارای ویژگی هایی مانند سرورهای نامحدود ، نظارت بر سرور / سایت و مدیریت تیم.

جعل بر روی لاراول

ساختن به شما امکان می دهد برنامه های PHP نامحدود را روی زیرساخت های مورد نظر خود تهیه و مستقر کنید: AWS ، DigitalOcean ، Linode ، Vultr یا سایر موارد. می توانید سرورهای خود را با تمام مواردی که می خواهید از پیش نصب شده به طور پیش فرض بدست آورید: Nginx ، PHP ، MySQL ، Postgres ، Redis ، برای ذکر چند مورد. برای استقرار ، شما فقط باید بر روی مخزن GitHub یا Bitbucket خود مسلط شوید و به Forge اجازه دهید تا آن را اداره کند..

اگر ترجیح می دهید به جای استفاده از ظاهر وب ، سرورهای خود را به طور برنامه ای مدیریت کنید ، می توانید از API Forge استفاده کنید ، که دسترسی به اکثر ویژگی های آن را فراهم می کند. برای امنیت بیشتر ، Forge به روزرسانی های امنیتی را به صورت خودکار نصب می کند و محافظت از فایروال را از جعبه محافظت می کند. همچنین ، سرورهای آن به احراز هویت کلید SSH احتیاج دارند و هر سایت جداگانه اجرا می شود ، از دسترسی به برنامه های دیگر به سایت های دیگر اجتناب می کند.

مشتریان برنامه کسب و کار برخی از ویژگی های پیشرفته ، مانند به اشتراک گذاری داشبورد مدیریت را بین همکاران و پشتیبان گیری از پایگاه داده های MySQL یا Postgres در AWS یا DigitalOcean Spaces دریافت می کنند..

زنگ بیشتر برای باک خود

حتی اگر شما یک تیم در تیم خود دارید که دقیقا می داند چگونه از سرورها و وب سایت های خود مراقبت کند ، یک صفحه کنترل خوب می تواند به او کمک کند تا از زمان خود استفاده کارآمدتر و بیشتری داشته باشد. بنابراین ، وقتی در نظر بگیرید که هزینه چنین ابزاری چه خواهد بود ، تمام پس اندازهایی را که می گیرید ، در نظر بگیرید ، نه تنها از نظر زمان و هزینه بلکه در سردردهای کمتر و در وب سایتهای بیشتر.

هنوز می خواهید سرورها را خودتان مدیریت کنید؟ مشکلی نیست ، این نرم افزار مدیریت سرور را بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map