7 بهترین پلتفرم میزبانی جنکینز برای شرکتهای کوچک

اجازه دهید سکوی زیر میزبان جنکینز شما باشد ، بنابراین بر ساخت و توسعه تمرکز کنید.


اگر یک توسعه دهنده هستید یا وارد DevOps هستید ، بعید است که در مورد آنها چیزی نشنیده اید بعید است جنکینز.

این یک ابزار اتوماسیون منبع باز برای کمک به ادغام مداوم و ادامه تحویل در چرخه نرم افزار است. چندین افزونه برای کمک به شما در ساخت یا استقرار کد ، اتوماسیون مواد وجود دارد. جنکینز را می توان در سیستم عامل ویندوز ، macOS یا UNIX نصب کرد.

ادغام مداوم (CI) یک روش توسعه نرم افزار است که توسعه دهندگان می توانند کدهای خود را چندین بار در روز فشار دهند. جنکینز وسیع ترین ابزار برای ادغام مداوم است. جنکینز نقش بسیار مهمی در اجرای خطوط لوله CI / CD ایفا می کند. این پروژه ها را بطور مداوم می سازد و با ادغام در فن آوری های آزمایش و استقرار ، آنها را تحویل می دهد.

می توانم بگویم جنکینز مهمترین ابزار در چرخه زندگی کامل DevOps است. بنابراین ، میزبانی جنکینز بر روی یک بستر قابل اعتماد بسیار ضروری است. اجرای و مدیریت آن به تنهایی می تواند به یک فرآیند بسیار جدی تبدیل شود ، به خصوص وقتی که شروع به مقیاس گذاری می کنید و چندین ساخت برای مراقبت از آن دارید. گزینه های مختلفی برای سیستم عامل میزبانی سیستم عامل های جنکینز در خارج وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

اگر تازه وارد و کنجکاو برای یادگیری جنکینز هستید ، پس این دوره آنلاین را ببینید.

اگر این فقط به جنکینز نیاز دارید ، می توانید در رایانه شخصی محلی خود نصب کرده و کار را انجام دهید. با این حال ، هنگام کار در یک تیم یا مایل به دسترسی از اینترنت هستید ، باید آنرا میزبان Cloud باشید. یکی از گزینه ها این است که بتوانید از cloud cloud استفاده کنید و خود را نصب یا نگهداری کنید یا به متخصص اجازه دهید مدیریت و مدیریت سرور را برای شما انجام دهد.

ارائه دهندگان زیر ارائه دهنده مدیریتی جنکینز را در جایی که می پردازید آنچه را که شما استفاده می کنید یا ماهانه انجام می دهید ، نخواهید داشت و در مورد مدیریت سرور ، وصله و غیره نگران نخواهید بود..

Google Cloud Platform

سیستم عامل ابر Google یکی از ارائه دهندگان خدمات برتر ابر است. در طی چند سال گذشته ، GCP ، و خدمات آن بسیار رشد کرده است.

ساختهای جنكینز در Google Cloud با زیرساختهای مقیاس پذیر و عملکرد قابل پیش بینی سریعتر اجرا می شوند. به روزرسانی و مقیاس گذاری نصب بر روی جنکینز می تواند با استفاده از Google Kubernetes Engine به صورت خودکار انجام شود.

معماری gcp jenkins

در نمودار فوق ، می بینید که یک حساب کاربری در هویت GCP و مدیریت دسترسی (IAM) ایجاد می شود. این حساب کاربری با ایجاد عوامل جنکینز به استاد جنکینز اضافه می شود. آثار باستانی در فضای ذخیره سازی ابر سیستم عامل گوگل ذخیره می شوند. مصنوعات قدیمی بعد از یک دوره معین به کلاسهای ذخیره سازی مختلف منتقل می شوند تا هزینه نگهداری جوانان را به حداقل برسانند.

دلایل کافی وجود دارد که چرا باید جنکینز را در Google Cloud میزبانی کنید. موتور محاسباتی GCP افزونه جنکینز ماشینهای ساخت سریع تری تهیه می کند و در صورت تقاضا ایجاد می کند با Google Cloud ، پشتیبانی Kubernetes بومی را دریافت می کنید. می توانید خط لوله CI / CD را با استفاده از Jenkins و Kubernetes به راحتی ایجاد کنید. Kubernetes Google Cloud از همه مقیاس پذیری و توازن بار استقرار جنکینز مراقبت می کند. گزارشات مفصلی درباره هرگونه آسیب پذیری امنیتی بلافاصله پس از وقوع آن در اختیار شما قرار می دهد. با اجرای تأیید خودکار خط مشی ، اطمینان حاصل می شود که فقط مصنوعات تأیید شده مستقر می شوند. افزونه Jenkins GKE روند اجرای تست ها و اعزام آثار به Google Kubernetes Engine (GKE) را آسان می کند.

با پرداخت هزینه آنچه شما از مدل استفاده می کنید ، هزینه فقط هنگامی انجام می شود که جنکینز در حال اجرا است.

GCP مقیاس بندی جنکینز را بسیار آسان می کند. با بیش از 350 ترابایت انتقال داده ماهانه و ساختهای جنکینز در 670 vCPU پخش شده ، ما توانسته ایم اجرای ساختمانها را از چند روز به دقیقه کاهش دهیم. و با صورتحساب در هر ثانیه ، فقط آنچه را که ما استفاده می کنیم پرداخت می کنیم. ” – تونی Espley ، رئیس DevOps ، PCMS Group plc

کاماترا

کاماترا ارائه دهنده خدمات ابری با 20+ سال تجربه است. آنها بستری را برای میزبانی جنکینز نیز فراهم می کنند. پشتیبانی در 24 7 7 بهترین است.

شما می توانید جنکینز را در عرض چند ثانیه بدون نیاز به هزینه نصب تنظیم کنید. شما می توانید هر زمان که می خواهید انصراف دهید ، خدمات را لغو کنید ، بنابراین هیچ تعهدی لازم نیست. شما فقط نیاز به انتخاب نسخه جنکینز برای نصب و منطقه ای که باید نصب شود.

نسخه کاماترا جنکینز

در آخر ، پیکربندی ارائه شده توسط Kamatera را انتخاب کنید ، این همان است. قیمت اولیه ارائه شده توسط کاماترا فقط 4 دلار در ماه است که بهترین قیمت در این صنعت است. می توانید با 30 روز آزمایشی رایگان آنها شروع کنید.

پیکربندی kamatera

خدمات وب آمازون

خدمات وب آمازون بزرگترین ارائه دهنده خدمات ابری است که هم اکنون در بازار ابر وجود دارد. AWS یک بستر میزبانی برای ابزارهایی مانند جنکینز فراهم می کند.

در AWS ، می توانید جنکینز را در Cloud Cloud Amazon Amazon (Amazon EC2) مستقر کنید. محیط جنکینز در ابر خصوصی مجازی آمازون (VPC آمازون) قرار می گیرد. همچنین از حجم بلوک فروشگاه الاستیک آمازون (EBS) برای اهداف ذخیره سازی استفاده می کند.

اینگونه ظاهر معماری خواهد بود:

معماری جنکینز

قیمت گذاری به نوع پیکربندی شما برای استقرار جنکینز در AWS بستگی دارد. می توانید به مدت 1 ساعت آن را در سطح آزاد AWS راه اندازی کنید. هزینه 0 $ خواهد بود برای استفاده ماهانه ، اگر به دنبال نمونه m4. بزرگ با درایو EBS 40 گیگابایتی بروید ، قیمت حدود 89 دلار در ماه خواهد بود.

با استفاده از یک محاسبه AWS برای اجرای جنکینز ، فقط آنچه را که استفاده می کنید پرداخت می کنید. و بسته به نیاز می توانید مقیاس را به پایین یا بالا بکشید. این مناسب ترین ، ایمن و مطمئن ترین گزینه برای میزبانی جنکینز است.

ابرهای ابری

ابرهای ابری خدمات نرم افزاری تحویل مداوم را ارائه می دهد. تحویل مداوم برای سازمانهایی که به یک محیط DevOps می روند بسیار مهم است. Kohsuke Kawaguchi ، که بنیانگذار پروژه جنکینز بود ، در حال حاضر رئیس دانشمند و همچنین CTO در Cloudbees است. بسیاری از متعهدان اصلی پروژه جنکینز هم اکنون در Cloudbees مشغول به کار هستند.

یک ویژگی خارق العاده با پیشنهادات Cloudbees ، مشاور Cloud Jenkins است. این مسئول برای ارائه توصیه هایی به ساختهای جنکینز است و همچنین در مورد مسائل احتمالی در ساخت و ساز به شما کمک می کند. این ویژگی توسط Cloudbees کاملاً رایگان است و کارشناسان جنکینز در Cloudbees از این ویژگی مراقبت می کنند.

 • تنظیم آسان است. شما می توانید جنکینز را طی چند ثانیه بارگیری ، نصب و راه اندازی کنید ، بدون نیاز به مداخله دستی.
 • آنها تیمی از متخصصین جنکینز را دارند که وظیفه دارند پایداری بالایی در محیط جنکینز فراهم کنند
 • شما ممکن است در گذشته با ساخت های ناکام با جنکینز روبرو بوده باشید ، اما دیگر با Cloudbees جنکینز نیست. نسخه های ارتقا نیز بسیار صاف هستند.
 • برنامه تضمین Cloudbees تمام نسخه های پلاگین هایی را که کاملاً آزمایش شده و ایمن برای استفاده هستند ، لیست می کند.
 • با Cloudbees همچنین یک داشبورد اداری به نام دستیار ارتقاء زنبورداری دریافت می کنید. تمام افزونه های جنکینز را نشان می دهد و عملکردهایی که روی آنها توصیه می شود را نشان می دهد.

CloudBees جنکینز توزیع در AWS ، Digitalocean ، Google Cloud ، Microsoft Azure و VMWare در دسترس است.

DigitalOcean

DigitalOcean ارائه دهنده خدمات بسیار معروف ابر است. بازار DigitalOcean برنامه ای با عنوان Onjection Jenkins دارد که جنکینز را بر روی پلت فرم DigitalOcean مستقر می کند. به دلیل سازگاری عالی با کلیه ابزارهای DevOps ، می توانید برنامه های کاربردی را از طریق Onjection اسکن ، ساخت ، آزمایش و استقرار کنید.

تزریق جنکینز ابزار CI / CD آماده تولید است. چندین افزونه مانند Ant، ​​Maven، Docker، Kubernetes Pipeline، Git و غیره در انژکت جنکینز یکپارچه و پیکربندی شده اند.

سروانا

سروانا تمام مسائلی که در خط لوله CI / CD با آن روبرو هستید را از بین می برد. نیازی به نگرانی در مورد هرگونه اشکال در ساخت و یا تأخیر در انتشار آن نیست.

آنها برای توزیع جنکینز از توزیع Cloudbees جنکینز استفاده می کنند. این شامل چندین پلاگین برای امنیت و مدیریت جنکینز است.

این سرویس هاستینگ را در مراکز داده خود یا روی سیستم عامل چند ابر خود ارائه می دهد. فقط یک نتیجه برای توسعه و تحویل نرم افزار وجود دارد.

آنها می توانند خدمات سطح تولید را تضمین کرده و از کیفیت و اطمینان حاصل کنند. در زیر چند ویژگی دیگر ارائه شده است:

 • تعمیر و نگهداری صفر
 • ضمانت Uptime
 • نظارت بر 7 24 24 با قابلیت های زمان واقعی
 • داشبورد Ops
 • پشتیبان گیری رمزگذاری شده ساعتی
 • لیست سفید IP
 • الگوهای خط لوله QuickStart

14 روز آزمایشی رایگان در جایی که از منابع زیر برخوردار می شوید:

 • هویت مدیریت شده & دسترسی
 • CICD توسط جنکینز
 • هشت توسعه دهنده & کاربران سرپرست
 • هفت روز نگهداری داده ها
 • 50 گیگابایت ذخیره سازی مصنوع
 • حافظه نهان 5 گیگابایت
 • هشت خط لوله همزمان
 • عوامل PAYG

مایکروسافت لاجورد

مایکروسافت لاجورد دومین ارائه دهنده بهترین سرویس ابری است. جنکینز را می توان در Microsoft Azure میزبانی کرد ، یا می توانید معماری موجود خود را با خدمات Azure گسترش دهید. این به شما در متمرکز کردن اتوماسیون ساختمانی و همچنین مقیاس استقرارها طبق نیاز پروژه کمک می کند.

جنکینز لاجورد

سه راه برای استقرار جنكینز در لاجورد وجود دارد:

 1. با استفاده از الگوی راه حل جنکینز. این الگوی را می توان با حداقل دانش لاجورد برای پیکربندی Jenkins Instance استفاده کرد
 2. برای استقرار جنكینز می توانید از ماشینهای مجازی Azure استفاده كنید
 3. درون یک ظروف لاجوردی که روی خوشه Kubernetes کار می کند

الگوی راه حل Jenkins جدیدترین نسخه جنکینز را نصب خواهد کرد ، از جمله ابزار و افزونه هایی مانند پلاگین های git ، لاجوردی لاجوردی ، پلاگین Azure VM و ظروف کانتینر ، افزونه ذخیره سازی لاجوردی ، لاجورد CLI و غیره..

خدمات لاجورد جنکینز

به این ترتیب معماری با استقرار جنکینز در لاجورد به نظر می رسد. سرور Jenkins بر روی ماشین مجازی Azure اجرا می شود. همه چیز درون یک شبکه مجازی در حال اجرا است تا بتوانند با جدایی منطقی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. زیر شبکه سرور جنکینز را جدا می کند تا بتواند ترافیک شبکه را به خوبی مدیریت کند. مصنوعات ساختگی ایجاد شده توسط جنکینز در انبار Azure Blob ذخیره می شوند. Azure Active Directory از تأیید هویت کاربر مراقبت می کند و خط مشی ها و مجوزها را برای هر نقش در گردش کار تعریف می کند. مانیتور لاجوردی ماشین مجازی لاجوردی را که جنکینز در آن فعالیت می کند تماشا می کند. دیسک های مدیریت شده وظیفه حفظ حالت سرور جنکینز را دارند و بازیابی فاجعه را انجام می دهند. طاق Azure Key و کلیه اسرار و کلیدهای تأمین منابع لاجورد.

نتیجه

این تصمیم هوشمندانه برای میزبانی جنکینز در هر یک از سیستم عامل های میزبانی بالا Jenkins است و اجازه می دهد تا از اجرای و مدیریت ساختها مراقبت کنید. اکنون پلتفرم میزبانی جنکینز را انتخاب کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map