8 بهترین برنامه مدیریت میزبانی MySQL برای برنامه شما

MySQL پرکاربردترین موتور پایگاه داده منبع باز در سیستم عامل های لینوکس و ابر است. تقریباً هر ارائه دهنده خدمات میزبانی وب یک نمونه MySQL اساسی را در برنامه های میزبانی وب خود ارائه می دهد بدون هیچ هزینه اضافی.


میزبانی وب دسته + میزبان پایگاه داده وب + گزینه ای ارجح برای وب سایت های جدید یا کم ترافیک است زیرا این دسته کوچک موسیقی جاز مدیر سیستم را از همه زحمت های مدیریت خدمات متنوع رها می کند..

اما وقتی مدیریت داده ها در برنامه های با حجم بالا یا وب سایتها بسیار مهم می شود ، می توان هر دو سرویس را از هم جدا کرد و یک هاست اختصاصی را برای پایگاه داده نگه داشت. DBaaS (پایگاه داده به عنوان یک سرویس) همچنین قبل از دانستن نحوه دسترسی به آن داده ها ، گزینه ارجح است..

یکی دیگر از مزیت های نصب MySQL که به طور جداگانه میزبانی می شود این است که می توانید بطور مستقل از بقیه خدمات میزبانی شده ، پشتیبان گیری ، تکثیر ، نظارت و سایر ویژگی های مهم را مدیریت کنید. همچنین ، یک پلتفرم MySQL مدیریت شده به شما امکان می دهد علاوه بر ابزارهای اساسی که ارائه دهنده بطور پیش فرض ارائه می دهد ، به آن دسترسی داشته باشید..

چرا MySQL?

بانک اطلاعاتی دیگری روی ابر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید ، مانند PostgreSQL ، MariaDB ، Oracle Database و Microsoft SQL Server. در میان آنها ، MySQL علاوه بر راحتی فوق العاده بودن آزاد و منبع آزاد ، از سرعت ، پایداری و سهولت استفاده نیز برجسته است..

یکی دیگر از مزایای مهم MySQL این است که برخلاف بانکهای اطلاعاتی دیگر که برای LAN و محیطهای سرویس دهنده-سرویس دهنده متولد شده اند ، از وب به بالا برای وب طراحی شده اند. جامعه بزرگ توسعه دهندگان در پشت MySQL تضمینی است که می تواند به سرعت هر ویژگی جدیدی را که کاربران از آن خواستار می شوند ، در برگیرد. و از آنجا که آن برنامه نویسان همچنین کاربران MySQL هستند ، آنها اطمینان حاصل می کنند که اجرای آن ویژگی های جدید برای عملکرد و توان بهینه شده است.

این توضیح می دهد که چگونه MySQL به عنوان یک رهبر در ویژگی های سازمانی مانند تکثیر ، خوشه بندی و پایگاه داده های حافظه بین دیگران ، تبدیل شد..

چه باید در یک پلت فرم میزبانی MySQL مدیریت شده جستجو کنید?

بسته به خدمات و حجم مورد نیاز شما ، قیمت خدمات میزبانی MySQL از هر چیزی تا صدها دلار متغیر است (نرخ ساعتی نیز وجود دارد). اما جنبه های دیگری به غیر از قیمتی که باید هنگام انتخاب ارائه دهنده خدمات MySQL در نظر بگیرید ، وجود دارد.

ابزارهای مدیریتی که با پایگاه داده های خود می گیرید ، یکی دیگر از عوامل مهم تصمیم گیری است. ارائه دهندگان میزبانی DB معمولاً مدیریتی را ارائه می دهند که معمولاً دوستانه و آسان برای استفاده است. اما به همان اندازه مهم است که بتوانید از طریق تماس های API یا ابزارهای از راه دور که به شما آزادی دسترسی و مدیریت داده های خود را به خواست خود می دهید ، به بانک اطلاعاتی متصل شوید..

امنیت همیشه مسئله مهمی است که باید هنگام انتخاب هاست دیتابیس در نظر بگیرید. پایگاه داده شما باید از بسیاری جهات از جمله دسترسی و رمزگذاری داده ها محافظت شود. از آنجا که داده های شما در ابر ساکن هستند ، نه تنها هنگام استراحت بلکه هنگام سفر بین پایگاه داده و برنامه شما رمزگذاری می شود..

سرانجام ، شما باید خدمتی را ترجیح دهید که از نظر مدیریت روتین از حداکثر وظایف مراقبت کند ، مانند پشتیبان گیری ، نظارت ، بهینه سازی عملکرد و به روز رسانی نرم افزار..

بیایید به بهترین گزینه های موجود از نظر سیستم عامل میزبانی MySQL مدیریت شده نگاهی بیندازیم.

اقیانوس دیجیتال

با شروع 15 دلار در ماه ، بانکهای اطلاعاتی مدیریت شده توسط اقیانوس به شما مقیاس پذیری بالایی ، پشتیبان گیری روزانه و عدم موفقیت خودکار می دهد. با چند کلیک ، می توانید یک خوشه MySQL راه اندازی کنید و سپس از API دسترسی یا رابط کاربری ساده شده Digital Ocean برای کار با آن استفاده کنید. دیگر نیازی به نگرانی در مورد کارهای روزمره مدیریت نخواهید بود ، زیرا همه آنها مراقبت خواهند شد.

یک جنبه جالب از سرویس مدیریت شده این است که پشتیبان گیری روزانه امکان بازیابی داده ها به هر نقطه را در طی هفت روز گذشته فراهم می کند.

اقیانوس دیجیتال پایگاه داده های شما را در شبکه خصوصی حساب شما جدا می کند و به شما امکان می دهد ارتباطات را در زیرساخت های خود مدیریت کنید. هنوز هم با لیست سفید کردن منابع ورودی لازم می توانید به داده های خود از طریق اینترنت عمومی دسترسی پیدا کنید. لازم نیست نگران دسترسی غیرمجاز باشید زیرا داده های شما رمزگذاری می شوند ، چه هنگام حمل و نقل و چه در حالت استراحت.

Google Cloud SQL

سرویس Google نه تنها پایگاه داده های MySQL را ارائه می دهد ، بلکه آنها همچنین به شما امکان انتخاب PostgreSQL و SQL Server را می دهند و اطمینان می دهند که شما قادر خواهید بود از هر برنامه و از هر نقطه از جهان به داده های خود متصل شوید ، بدون اینکه نگرانی در مورد پشتیبان گیری ، تکثیر یا عدم موفقیت داشته باشید. Google قول می دهد داده های قابل اعتماد ، در دسترس بودن زیاد و انعطاف پذیری را بدون اینکه انگشت خود را بکشید ، دریافت خواهید کرد.

دسترسی به داده ها برای سیستم عامل های مختلف ابری از جمله App Engine ، Compute Engine ، Kubernetes و BigQuery تضمین و ایمن است. داده ها به صورت ترانزیت و در حالت استراحت رمزگذاری می شوند و از طریق یک ابر خصوصی مجازی و دسترسی به شبکه که توسط فایروال محدود شده است ، به حریم خصوصی می پردازید. اگر شک دارید می توانید استانداردهای امنیتی تحت پوشش Google Cloud SQL را بررسی کنید: HIPAA، SSAE 16، ISO 27001 و PCI DSS v3.0.

با Google Cloud SQL ، لازم نیست ظرفیت ذخیره خود را از قبل برنامه ریزی کنید. شما می توانید به صورت رایگان با یک پایگاه داده آزمایش ساده با یک مجموعه داده کاهش یافته شروع کنید و سپس با استفاده از یک پایگاه داده با دسترسی بالا ، به هیچ وجه به یک محیط تولید پرش کنید..

از رشد حجم نگران نباشید ، زیرا ذخیره سازی به صورت خودکار اندازه گیری می شود.

کاماترا

MySQL یکی از بسیاری از برنامه ها و خدمات مدیریت شده است که توسط Kamatera Cloud ارائه شده است. برنامه های قیمت گذاری MySQL از 4 دلار در ماه برای خدماتی شروع می شود که شامل 1 پردازنده مجازی با 1 گیگابایت حافظه رم ، 20 گیگابایت حافظه SSD و 5 ترابایت ترافیک اینترنت است. یک کارآزمایی 30 روزه رایگان به شما امکان می دهد تا طعم خدمات را بدست آورید و در صورت راضی نبودن آن را ترک کنید.

مراکز داده Kamatera در آمریکا ، اروپا ، آسیا و خاورمیانه قرار دارد و در صورت نیاز به دسترسی سریع از هر نقطه از جهان ، یک راه حل واقعی تجارت جهانی ارائه می دهد.

Kamatera انتخابی از MySQL 8.0 یا 5.7 را به شما ارائه می دهد ، هر دو در یک سرور Ubuntu 18.04 اجرا می شوند. ضمانت حداکثر 99.95٪ و بدون هیچ نقط single عملیاتی ، عملکرد مداوم را به شما اعطا نمی کند. شما می توانید سرور را در حداقل 60 ثانیه ایجاد کنید ، و سپس بدون محدودیت مقیاس بالا و پایین کنید.

یک سرویس پشتیبانی حق بیمه ، انسانی ، 24/7 برای تحقق هر یک از نیازهای شما وجود خواهد داشت.

ScaleGrid

ScaleGrid تنها DBaaS را فراهم می کند که به شما امکان می دهد کنترل کاملی از سرپرست سرورها بر روی کاربری MySQL خود داشته باشید. با استفاده از یک کنسول مدیریت آسان برای استفاده ، می توانید خوشه های MySQL خود را در ابر مستقر ، تهیه ، نظارت و مقیاس کنید. برنامه های قیمت گذاری “بیا ابر خود را بیاور” از 8 دلار در ماه شروع می شود و به شما امکان می دهد بین AWS ، عملکرد بالا AWS و لاجورد را انتخاب کنید.

علاوه بر MySQL ، می توانید MongoDB ، Redis یا PostgreSQL را انتخاب کنید.

برنامه اصلی مجموعه ای از موارد جالب مانند پشتیبانی از نمونه های رزرو شده ، رم قابل تنظیم ، دیسک را ارائه می دهد & موارد ، پشتیبان گیری خودکار ، پشتیبانی 24/7 ، سرورهای اختصاصی ، نظارت و هشدارهای سفارشی ، تحلیل پرس و جو کند ، از جمله دیگر. اگر از شخصی سازی خدمات خود لذت می برید و می بینید که در زیر کاپوت چه اتفاقی می افتد ، ScaleGrid دسترسی کامل ریشه SSH به دستگاه های زیرین را ارائه می دهد ، به شما امکان می دهد تا آزادانه اکتشاف کنید و حتی عوامل نرم افزاری سفارشی را نصب کنید..

شما با ScaleGrid قفل نمی شوید ، زیرا شما می توانید داده های خود را در هر زمان و با استفاده از ابزارهای مدیریت پایگاه داده کاملاً در دسترس منتقل کنید..

ابرهای ابری

ابرهای ابری سرویس میزبانی بانک اطلاعاتی ThunderStack MySQL خود را با عملکرد بالا در ذهن طراحی کرد و با ارائه طیف گسترده ای از ابزارهای از پیش نصب شده مانند Git و Composer ، آن را به سمت توسعه دهندگان سوق داد. Cloudways یک سرور داخلی MySQL ارائه می دهد که کار روزانه DBA را ساده می کند و یک ویژگی مستقر اتوماتیک Git است که امکان هماهنگی کار در تیم های توزیع شده را فراهم می آورد: این کد به محض قرار دادن در مخازن از راه دور ، روی سرورهای زنده بروزرسانی می شود..

همچنین برای یک توسعه دهنده فکر می شود ویژگی اتصالات از راه دور Cloudways است ، که امکان برقراری ارتباط از راه دور و ایمن به بانکهای اطلاعاتی میزبان در سرورهای مدیریت شده آنها را فراهم می آورد. می توانید به صورت رایگان استفاده از سرویس میزبانی Cloudways MySQL را شروع کنید – آنها حتی پیشنهاد می کنند نخستین وب سایت خود را به صورت رایگان به Cloudways منتقل کنید – و بعداً با پرداخت هزینه ماهانه یا برنامه قیمت گذاری پرداخت خود تصمیم بگیرید.

قیمت های مختلفی برای زیرساخت های مختلف ابر اعمال می شود. به عنوان مثال ، اگر از DigitalOcean به عنوان بستر زیربنایی خود استفاده می کنید ، قیمت ماهانه (شامل پشتیبان گیری خودکار ، پشتیبانی 24/7 و بسیاری موارد دیگر) برای یک طرح اساسی 10 دلار است. اما اگر از Google Cloud استفاده می کنید ، قیمت شروع به 33.30 دلار افزایش می یابد.

آمازون شفق

شفق قطبی یک پایگاه داده رابطه ای است که برای ابر ایجاد شده است ، سازگار با MySQL و PostgreSQL. به گفته آمازون ، شفق قطبی عملکرد و در دسترس بودن بانکهای اطلاعاتی سنتی را با راحتی بانک اطلاعاتی منبع باز ترکیب می کند.

آمازون ادعا می کند که شفق قطبی تا 5 برابر سریعتر از پایگاه داده های استاندارد MySQL و سه برابر سریعتر از بانکهای اطلاعاتی PostgreSQL استاندارد است. این سرویس به طور کامل توسط سرویس پایگاه داده ارتباطی آمازون (RDS) مدیریت می شود ، که خواستار انجام کارهای اداری مانند تهیه سخت افزار ، پیکربندی پایگاه داده ، برنامه پچ و پشتیبان گیری خودکار است..

سیستم بازیابی شفق قطبی به طور خودکار حداکثر 64TB را به عنوان نمونه در مقیاس مقیاس قرار می دهد. در دسترس بودن بالا با حداکثر 15 تکرار با تاخیر کم ، بازیابی در زمان معین ، تولید پشتیبان مداوم در آمازون S3 و تکثیر در سه منطقه در دسترس.

Aurora چندین سطح امنیتی برای پایگاه داده ارائه می دهد. آنها شامل جداسازی شبکه از طریق Amazon VPC ، رمزگذاری بیکار با استفاده از کلیدهایی هستند که می توانید از طریق سرویس مدیریت کلید AWS (KMS) ایجاد کنید و کنترل کنید و رمزگذاری داده ها در هنگام انتقال با SSL. در نمونه رمزگذاری شده آمازون آئورا ، داده های ذخیره سازی اصلی رمزگذاری می شوند ، همانند نسخه های پشتیبان ، عکس های فوری و همانند سازی های خودکار از همان خوشه.

خوشه SQL

خوشه SQL میزبانی MySQL را از طریق ابر Kubernetes ارائه می دهد. این پلت فرم برای پایگاه داده های MySQL در هر مقیاس ، از پایگاه داده های توسعه دهنده تجربی گرفته تا فروشگاه های تولید داده های سازمانی در دسترس است.

برنامه های قیمت گذاری برای یک سرویس شامل یک گره منفرد ، 2 هسته پردازنده ، 2 گیگابایت رم ، 60 گیگابایت حافظه SSD و 60 گیگابایت برای تهیه نسخه پشتیبان از ماهانه از 4.99 دلار در ماه شروع می شود. علیرغم اینکه خدمات کم هزینه ای است ، SQL Cluster یک راه حل MySQL تحمل پذیر با پشتیبان گیری یکپارچه توزیع شده و ترمیم های نقطه به موقع را ارائه می دهد..

ایوان

ایوان میزبانی ابر مدیریت شده MySQL با مجموعه ای از زیرساخت ها که شامل Google Cloud ، AWS ، Microsoft Azure ، DigitalOcean و UpCloud است ، در همه مناطق ارائه می دهد. برای تضمین امنیت داده ها ، موارد MySQL Aiven روی ماشین های مجازی اختصاصی اجرا می شوند و داده ها هم در حالت استراحت و هم در هنگام گذر رمزگذاری می شوند. ماکت های فقط خواندنی و ماکت های خواندن از راه دور سرعت بالایی را ارائه می دهند و گره اصلی را از وظایف خواندن کم اهمیت آزاد می کنند.

سرویس Forking بانک اطلاعاتی یک ویژگی منحصر به فرد است که Aiven به شما امکان می دهد بدون اینکه روی محیط تولید تأثیر بگذارد انجام دهید. برنامه های قیمت گذاری ماهانه از 99 دلار برای یک برنامه راه اندازی شروع می شود ، که شامل 1 VM ، 2 CPU ، 4 GB RAM و 80 گیگابایت فضای ذخیره سازی.

از قفل کردن فروشنده ها دوری کنید

آخرین موردی که باید هنگام انتخاب ارائه دهنده داده های ابری اطمینان حاصل کنید این است که به شما امکان می دهد پایگاه های داده خود را در هر لحظه و بدون هیچ زحمتی در جایی دیگر قرار دهید. ارائه دهنده خدمات ابری که امروز شما انتخاب می کنید ، نمی تواند فردا مناسب باشد ، یا شاید گزینه دیگری را پیدا کنید که خدمات بهتر یا ارزان تری ارائه می دهد. بنابراین ، باید از قبل بدانید که می توانید داده های خود را به خواست خود به راحتی مهاجرت کنید.

برچسب ها:

  • بانک اطلاعات

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map