VPS vs Shared Hosting – کدام یک برای شما بهتر است؟

آیا از انتخاب صحیح در میزبانی وب سایت نگران هستید؟ اینو ببین!


دو مورد وجود دارد که شما باید با انتقاد جدی به این سکوی فکر کنید. وب سایت شما در حال راه اندازی خواهد بود – وقتی تازه کار می کنید ، و هنگامی که بستر موجود پاسخگوی نیازهای شما نیست.

اگر سؤال دارید که کدام یک از گزینه های موجود برای شما معنی دارد ، به جای مناسب رسیده اید. �� از طرف دیگر ، اگر از یک حساب میزبانی مشترک استفاده می کنید و از گزینه های آن چیزی نشنیده اید ، این قطعاً برای شما مناسب است. سرانجام ، اگر مانند بسیاری از کاربران مشاغل متمرکز بر ساختن بزرگترین امپراتوری بعدی ، هیچ تصوری ندارید که وب سایت شما روی چه سکویی کار می کند ، از این مقاله بهره مند خواهید شد!

تصویر: etc.project.eu

بنابراین بیایید این قطعه پازل را به صورت جداگانه حل کنیم و بیاموزیم چه چیزی در پشت همه ژارمونهای گیج کننده وجود دارد!

میزبانی مشترک

اگر نمی دانید چه نوع زیرساختی را اجرا می کنید ، به احتمال زیاد میزبانی مشترک است! میزبانی مشترک آن چیزی است که هنگام ثبت نام دامنه در سرویس هایی مانند GoDaddy دریافت می کنید, SiteGround, Bluehost ، و همچنین با خرید فضایی برای یک وب سایت و حساب های ایمیل موافقت می کنید.

حتی اگر شما دامنه و فضا را خودتان خریداری نکردید ، احتمال دارد که مشاور شما در محیط میزبانی مشترک تنظیم کرده باشد.

خوب ، پس از همه چه میزبانی مشترک است؟ همانطور که “مشترک” در این نام نشان می دهد ، محیطی است که چندین وب سایت با همان منابع مشترک هستند – فضای دیسک ، CPU ، RAM و غیره. در اصل ، شما می توانید از میزبانی مشترک به عنوان رایانه ای که دارای سایت هایی برای چندین کاربر ذخیره شده است فکر کنید. همان پارتیشن دیسک سخت.

مزایای میزبانی مشترک

میزبانی مشترک با مزایای گسترده ای همراه است ، و این باعث می شود سهم شیر در بازار میزبانی وب سایت قرار بگیرد.

بسیار مقرون به صرفه

از آنجا که شما در واقع هیچ فضای اضافی ، منابع و امتیازاتی را در اختیار ندارید ، فروشنده می تواند برنامه هایی ارزان قیمت ایجاد کند که بیشتر کارها در این مرحله انجام می شود. در حالی که قیمت ها از فروشنده تا فروشنده متفاوت است ، یافتن معاملات ارائه شده برای آنها آسان است میزبان 1 دلار در هر ماه. و پس از آن ، همیشه بازیکنان منفرد کمتری وجود دارند که خوشحال هستند که حتی بیشتر از اینها کنار بیایند.

تنظیم آسان

میزبانی مشترک به راحتی تنظیم می شود. اگر می خواهید یک وب سایت واحد را مدیریت کنید ، خب ، در حال حاضر راه اندازی شده است ، و به احتمال زیاد هرگز نیازی به کاری جز کار در قسمت جلویی ندارید (به عنوان مثال پنل مدیریتی وردپرس).

و حتی اگر روزی نیاز به تهیه نسخه پشتیبان و اضافه کردن کاربران FTP داشته باشید ، برای مثال با استفاده از نرم افزارهای استاندارد مانند cPanel که تقریباً در تمام محیط های میزبانی مشترک از پیش نصب شده است ، بی دردسر می شود..

زیرساخت های مدیریت شده

با میزبانی مشترک ، شما به عنوان یک کاربر برق کار می کنید و نیازی به نگرانی درباره آنچه در زیر دارد نگران نباشید. خرابی سیستم ، تعمیر و نگهداری ، ارتقاء – همه این موارد توسط شخص دیگری انجام می شود. اگر مشکلی پیش نیاید ، تیم پشتیبانی فقط یک تماس تلفنی است و در صورت پیچیده بودن مسئله ، آنها با تیم فنی خود پیگیری می کنند ، به شما اجازه می دهند تا با آرامش بخوابید و در مورد تجارت فکر کنید.

منفی میزبانی مشترک

میزبانی مشترک اما بدون دردسر نیست. اگرچه کار با آن آسان است ، یک محیط بسیار محدود است و اگر پیش فرض این هدف را انجام ندهد گزینه های معدودی دارید (در واقع هیچ گزینه).

همچنین ، اگر یکی از وب سایت ها بارهای زیادی را تجربه کرده است ، روی همه منابع اشتراک دیگر تأثیر می گذارد ، و شما نمی دانید که چرا وب سایت شما بدون هیچ دلیلی ناگهان تنبل است. امنیت یکی دیگر از نگرانی های اصلی (بیشتر در مورد این مورد بعدی) است ، و همچنین عملکرد.

چه کسی بهترین میزبانی را برای شما به اشتراک گذاشته است?

میزبانی مشترک به بهترین وجه برای وب سایتهای کوچک و متمرکز کار می کند که قصد ندارند مقادیر گسترده ترافیکی را مشاهده کنند (ماهانه 1+ میلیون بازدیدکننده فکر کنید). اگر شما یک وبلاگ نگار ، فروشگاه تجارت الکترونیک کوچک ، بازاریابی وابسته ، طراح ، سازنده وب سایت یا حتی یک فروشگاه نرم افزار کوچک هستید که وب سایتهای نسبتاً ساده ای ایجاد می کند و مشتریانی با نیازهای ساده و ساده دارد – میزبانی مشترک هرگز شما را ناامید نمی کند.

سرور اختصاصی مجازی (VPS)

کلمه اختصاری در واقع لفظی است ، اما من به شما اطمینان می دهم که مفهوم بسیار ساده ای است ، بنابراین لطفاً فرار نکنید. �� A VPS به سادگی یک محیط شبیه سازی شده است که مانند یک ماشین مستقل رفتار می کند. این بدان معناست که شما با یک تخته سنگ خالی شروع می کنید و بنابراین کنترل کاملی بر روی دستگاه دارید.

شما نرم افزار مورد نیاز را نصب می کنید؛ شما نرم افزار را طبق دلخواه خود پیکربندی می کنید ، پایگاه داده ها و وب سایت ها (هاست مجازی) را ایجاد می کنید ، کاربران را مدیریت می کنید ، مسئولیت امنیت را بر عهده دارید ، نگران بروزرسانی و خرابی و غیره هستید..

در حالی که این توضیحات کافی است تا کاربران میزبان اشتراکی را به یک عرق سرد تبدیل کنند ، کسانی هستند که به دلایل خوب ایده (خود را گنجانده اند) لذت می برند..

اعتبار تصویر: kisscc0.com

تصویر بالا ایده را به خوبی نشان می دهد (در صورتی که برای شما معنی ندارد نگران رنگ و برچسب های مختلف نباشید). در اصل ، ما یک ماشین واقعی و فیزیکی داریم که از فناوری ای به نام مجازی سازی استفاده می کند و منجر به ماشین های شبیه سازی شده نرم افزاری “جعلی” می شود که محیط های مستقل و جدا از هم در درون خود هستند..

از بین بردن یکی از این ماشین های مجازی روی بقیه تاثیری ندارد.

جوانب سرورهای خصوصی مجازی (VPS)

وقتی فهمید VPS چیست ، فهمیدن این مزایا آسان است.

امنیت بهتر

VPS یک محیط بسته است و بنابراین بسیار امن تر از میزبانی مشترک است. اگر ویروس می تواند بر روی وب سایت در میزبان مشترک تأثیر بگذارد ، می تواند به راحتی “به مرور” در بالا و از طریق ساختار فهرست کمک کند ، و همه چیز را در طول راه آلوده کند..

بنابراین ، شما در حال پرداخت شانس بد شخص دیگری هستید!

رفع ویروس در هاست مشترک یک کابوس است. نمی توان گفت ویروس تا چه حد و عمق گسترده شده است ، و حتی اگر یک پاکسازی یک حساب نیز نادیده گرفته شود ، سیستم دوباره روی زانو خواهد شد.

VPS دچار چنین اشکالاتی نیست. هیچ ساختار دیسک مستقیم برای عبور وجود ندارد و یک VPS منفرد اگر بیش از امید باشد با اطمینان می توان از بین برد.

عملکرد بهتر

از آنجا که یک VPS منابع به اشتراک نمی گذارد ، می توانید مطمئن باشید مشخصات خود را ارائه می دهید. در این حالت ، رم 2 گیگابایتی به معنای رم 2 گیگابایتی است ، و می توانید وارد سیستم خود شوید و بر استفاده نظارت داشته باشید ، با این وجود ، به طور ناچیز ، لطفاً – لطفاً هرگز مخلوط کردن نخواهید داشت. در نتیجه ، یک VPS عملکرد بهتری نسبت به یک اشتراک میزبانی مشترک دارد.

من شخصاً چندین مشتری را از هاست اشتراکی که مشکلی در عملکرد غیرقابل حل دارند نجات داده ام (خوب ، شرکت میزبان هرگز اعتراف نمی کند که مشکل زیرساخت هاست!) ، حتی بعد از ماه ها تنظیم یکبار (دردناک) ، آنها هستند. هنوز برای طرح شکایت.

شما مسئول هستید

در یک VPS ، می توانید نرم افزار را طبق دلخواه اضافه یا حذف کنید. اگر PHP را تنظیم کرده اید و می خواهید یکی دیگر از آن را در Node داشته باشید ، خب ، تمام کاری که باید انجام دهید اینست که Node را نصب کنید و بعضی از تنظیمات را نیشگون بگیرید. به روزرسانی یا انتقال پایگاه داده ها ، نصب اسکریپت های مجوز SSL ، سخت شدن امنیت – این امکان پذیر است.

منفی VPS

قدرت زیاد مسئولیت زیاد هم می آورد. و بنابراین با VPS است. مگر اینکه خودتان یک مدیر سیستم باشید ، لطفاً با VPS کار نکنید. بله ، راه حل های VPS مدیریت شده در بازار وجود دارد ، اما در پایان ، آنها اکثراً مانند یک میزبان مشترک رفتار می کنند و امکان تغییر شدید را محدود می کنند.

اگر مرتباً نرم افزار سرور VPS خود را به روز نمی کنید ، سایت خود را در معرض خطرات امنیتی قرار می دهید و اگر چیزی را بشکنید (یک سناریوی معمولی افزونه های وردپرس است که در حال ارتقاء PHP هستند) ، خب ، کسی برای برقراری تماس پشتیبانی ندارد. به!

سرانجام ، راه حل های VPS گران تر است و می تواند چند دلار در ماه هزینه کند.

چه کسی بهترین VPS است

به طور کلی ، یک VPS برای همه کسانی که می خواهند ثبات ، عملکرد و امنیت بهتری داشته باشند مناسب است (به عنوان مثال تنظیمات وردپرس با چند هزار کاربر فعال). آنها همچنین مورد علاقه تیم های نرم افزاری هستند که می خواهند نرم افزارهای سفارشی را با فناوری های مورد نظر خود توسعه دهند ، یا برای معماران نرم افزاری که می خواهند سیستم های پیچیده ای را که شامل چندین سرور VPS است ، بافی کنند..

و اکنون ، برخی از مشاوره در مورد فراق. اگر تصمیم دارید یک مشاور استخدام کنید و مسیر VPS را طی کنید (که به نظر من بهترین گزینه است) ، VPS را از ارائه دهندگان میزبان معروف و استاندارد خود خریداری نکنید. در تجربه من ، فروشندگانی که منحصر به فرد VPS نیستند ، کار ضعیفی در مدیریت آنها انجام می دهند و از این رو به بهترین وجه از آنها اجتناب می شود. پیش فرض کار برای اکثر افراد (و چیزی است که من از آن استفاده می کنم) DigitalOcean است که به احتمال زیاد آنچه مشاور شما قصد دارد توصیه کند.

چه می شود اگر نه بخواهید میزبان مشترک شوید و نه میزبانی VPS به عنوان مهارت و زمان برای مدیریت؟ چند گزینه وجود دارد ، و من توصیه می کنم کینستا, آنها به بهترین پشتیبانی ، عملکرد و امنیت شناخته شده اند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map