مزایای استفاده از نرم افزار آنتی ویروس چیست؟

آنتی ویروس نرم افزار ابزار امنیتی داده است که با هدف محافظت از ویروس ها ، نرم افزارهای جاسوسی ، بدافزارها ، rootkits ، Trojans ، حملات فیشینگ ، حمله به اسپم و سایر تهدیدات اینترنتی در یک سیستم کامپیوتری نصب شده است..


بگذارید کمی درباره آن بدانیم ویروس.

ویروس هر برنامه ناخواسته ای است که بدون اطلاع آنها وارد سیستم کاربر می شود. می تواند خود را تکثیر و گسترش دهد. این اقدامات ناخواسته و مخرب را انجام می دهد که در نتیجه بر عملکرد سیستم و داده ها / پرونده های کاربر تأثیر می گذارد. ویروس رایانه ای را می توان به عنوان بیماری رایانه تصور کرد ، درست مانند ویروسهای انسانی که باعث ایجاد بیماری در انسان می شوند.

و در مورد آنتی ویروس?

همانطور که از نام آن وجود دارد ، یک نرم افزار آنتی ویروس برنامه ای است که علیه ویروس کار می کند. این ویروس را شناسایی یا تشخیص می دهد ، و پس از تشخیص حضور ویروس ، در حذف آن از سیستم رایانه ای کار می کند. نرم افزار آنتی ویروس به عنوان یک پیشگیری کننده عمل می کند به طوری که نه تنها ویروس را از بین می برد بلکه از ابتلا به ویروس احتمالی کامپیوتر در آینده جلوگیری می کند.

چرا به نرم افزار آنتی ویروس نیاز دارید؟?

سیستم بدون آنتی ویروس درست مثل خانه ای است که دارای درب باز است. یک درب باز و محافظت نشده باعث می شود همه مزاحمان و سارقین به خانه شما بیایند. به طور مشابه ، یک کامپیوتر محافظت نشده در پایان با دعوت از همه ویروس ها به سیستم همراه خواهد شد. آنتی ویروس به عنوان یک درهای بسته با یک محافظ امنیتی برای رایانه شما انجام می شود و تمام ویروس های مزاحم مزاحم را از بین می برد. بنابراین ، آیا درب خود را برای مزاحمان باز خواهید گذاشت?

ویروس چه عاملی می تواند به رایانه شما وارد کند?

در صورت حمله کامپیوتر شما به ویروس ، می تواند به روش های زیر روی رایانه شما تأثیر بگذارد:

 • کامپیوتر را کم کنید
 • فایل ها را خراب یا حذف کنید
 • دیسک سخت را اصلاح کنید
 • خرابی های مکرر رایانه
 • از دست رفتن داده ها
 • عدم توانایی در انجام هر کار در رایانه یا اینترنت

نرم افزار آنتی ویروس مانند پرتویی از نور روشن در جهانی پر از ویروس های تاریک است. تعداد مزایایی که ارائه می دهند بی شمار است. برخی از مهمترین مزایای آن عبارتند از:

محافظت در برابر ویروس ها و انتقال آنها

یک نرم افزار آنتی ویروس به طور عمده عملکرد پیشگیری کننده را انجام می دهد. هر ویروس بالقوه را تشخیص می دهد و سپس برای از بین بردن آن کار می کند. به خاطر داشته باشید که همه اینها بیشتر قبل از آسیب رسیدن ویروس به سیستم انجام می شود. بنابراین ، این بدان معنی است که بسیاری از ویروس ها پیش از این که به سیستم شما آسیب برسانند ، مقابله می شوند. آنتی ویروس ممکن است بدون اطلاع شما با بسیاری از ویروس ها در یک روز مبارزه کند. Avast و Norton برخی از محبوب ترین نرم افزارهای ضد ویروس هستند که این روزها در بازار موجود است.

اگر ویروسی به سیستم شما حمله کرده باشد ، می توانید آن را به دوستان ، خانواده و شبکه های خود انتقال دهید. بنابراین ، اگر می خواهید از سیستم رایانه و همچنین رایانه های آشنایان خود محافظت کنید ، پس از گرفتن آن در نظر بگیرید آنتی ویروس.

هرزنامه و تبلیغات را مسدود کنید

اگر یک بررسی سریع درباره نحوه ورود ویروس ها به سیستم های رایانه ای قربانیان آن انجام دهید ، از نسبت ویروس هایی که از تبلیغات و وب سایت های پاپ آپ استفاده می کنند شگفت زده می شوید ، تا بتوانند به رایانه های خود راه یابند. تبلیغات پاپ آپ و وب سایت های اسپم یکی از دروازه های پرکاربرد ویروس ها برای آلوده کردن رایانه شما و آسیب دیدن پرونده های شما هستند..

نرم افزاری مانند امنیت اینترنتی Bullguard با مسدود کردن دسترسی مستقیم آنها به شبکه رایانه شما ، علیه این تبلیغات و وب سایتهای مخرب مخرب کار می کند.

دفاع در برابر هکرها و سارقان داده

هکرها برای دسترسی به رایانه قربانی خود معمولاً از یک نرم افزار مخرب یا ویروس استفاده می کنند. آنها بدافزارها را بدون اطلاع قربانی در رایانه نصب می کنند. هکرها این کار را با ارسال ایمیل های مخرب به قربانیان انجام می دهند. سپس هکر می تواند به راحتی پرونده ها و برنامه های مورد نظر خود را هک کند.

پس از آن ، آنها می توانند مطابق میل خود از داده های قربانی استفاده کنند. آنها می توانند آن را حذف یا آسیب رسانده و آن را سرقت کنند تا بعداً باج بخواهند. ضد ویروس مانند نرم افزارهای مخرب یا قفل ضد هک را قرار می دهند ، یا آنها اسکن های منظم را برای تشخیص حضور هکرها یا برنامه های مبتنی بر هک در شبکه رایانه انجام می دهند. بنابراین ، نرم افزار آنتی ویروس محافظت کامل در برابر هکرها می کند.

محافظت در برابر دستگاه های قابل جدا شدن را تضمین می کند

با استفاده از دستگاه های قابل جابجایی مانند USB ، به زمانهایی که داده را به رایانه منتقل کرده اید ، فکر کنید. بیشمار ، درست است?

ممکن است بعد از اتصال USB یک دوست ، از کند شدن رایانه یا خرابی رایانه رنج ببرید. آیا هرگز تعجب کرده اید که چرا این اتفاق افتاد؟ به این دلیل است که USB یا دستگاه قابل جابجایی به عنوان دستگاه انتقال ویروس عمل می کند. بنابراین ، اگر استفاده از دستگاه های قابل جدا شدن را متوقف کرد ، زیرا هرگز نمی دانید کدام USB ممکن است ویروس داشته باشد?

نه! فقط کافی است از نرم افزار آنتی ویروس دریافت کنید که تمام دستگاه های قابل حمل را برای هرگونه ویروس بالقوه اسکن کند تا مطمئن شوید که هیچ ویروس منتقل نشده است.

از داده ها و پرونده های شما محافظت می کند

نرم افزار آنتی ویروس تمام پرونده هایی که وارد سیستم شما می شوند را مورد توجه قرار می دهد. تمام این پرونده ها تحت اسکن قرار می گیرند تا از هر گونه ویژگی یا بدخواهی بررسی کنند. ویروس ها به راحتی از طریق پرونده های آلوده به شبکه شما منتقل می شوند و این به نوبه خود می توانند به داده ها و پرونده های شما آسیب برساند. شما حتی ممکن است از دست دادن کامل داده های گرانبها خود به دست چنین ویروس ها رنج ببرید.

راه حل از آویرا نرم افزار اطمینان حاصل می کند که داده ها و پرونده های شما به اندازه کافی محافظت می شوند.

رایانه خود را شارژ کنید

به دو کامپیوتر کنار هم فکر کنید.

یکی از عواقب حمله ویروس مانند سرعت پردازش آهسته و تصادفات مکرر رنج می برد. دیگر آنتی ویروس محافظت می شود. که در بین هر دو سرعت بهتری خواهد داشت?

مطمئناً یکی از آنتی ویروس ها به این دلیل است که آن کامپیوتر هیچ مشکلی ندارد زیرا آنتی ویروس ویروس را متوقف کرده است قبل از اینکه صدمه واقعی ایجاد کند. برخی از آنتی ویروس ها حتی می توانند پرونده های بی فایده را از منابع ناشناخته برای آزاد کردن فضای دیسک حذف و حذف کنند و سرعت کامپیوتر را افزایش دهند.

محافظت از فایروال در برابر حملات جاسوسی و فیشینگ

به طور کلی یک فایروال بر ترافیک ورودی و خروجی از شبکه رایانه شما نظارت دارد. هنگام اتصال آنتی ویروس ، محافظت از فایروال هر پرونده یا قطعه از داده هایی را که از طریق اینترنت به کامپیوتر خود ارسال یا انتقال می دهید از طریق اینترنت به شبکه دیگر ، دو برابر می کند..

در مورد پرونده ها و داده هایی که از یک شبکه خارجی دریافت می کنید ، همین اتفاق می افتد. شما می توانید به طور ناخواسته وب سایت یا ایمیل مخرب کاملاً باز کنید و سپس در معرض حمله فیشینگ قرار گیرید. حمله فیشینگ هنگامی رخ می دهد که مهاجمان بطور خاص برای اعتبار ورود به سیستم ، اطلاعات کارت اعتباری یا هر اطلاعات / اطلاعات شخصی دیگر هدف شما را هدف قرار دهند. چنین حملاتی می تواند منجر به ضرر مالی قابل توجهی یا نشت شخصی شود. محافظت از فایروال دو طرفه از نرم افزار آنتی ویروس مانند آواز هرگونه ایمیل یا پرونده ای را که می تواند به هر طریقی به شما آسیب برساند ، مسدود کرده و حذف می کند.

دسترسی به وب سایت ها را برای تقویت محافظت در وب محدود کنید

دسترسی به وب سایت های غیر مجاز می تواند سیستم رایانه شما را در معرض تهدیدهای سایبری قرار دهد ، از جمله نرم افزارهای جاسوسی ، هکرها ، باج افزارها و غیره. این تهدیدها می توانند به طور بالقوه داده ها و پرونده های شما را به خطر بیاندازند. یک نرم افزار آنتی ویروس برای محدود کردن فعالیت های خود در شبکه های غیر مجاز دسترسی به وب شما را محدود می کند. این کار برای اطمینان از دسترسی فقط وب سایت هایی که برای سیستم رایانه خود بی خطر و بی ضرر هستند ، انجام می شود.

مراقب بچه ها باشید

بزرگترین سردرد والدین در این مواقع پیش رو این است که فرزندانشان می توانند با استفاده از اینترنت آشکارا به هر چیزی دسترسی پیدا کنند ، چه خوب باشد و چه بد.

والدین همیشه نمی توانند توجه داشته باشند که فرزندانشان در رایانه چه کاری انجام می دهند. و آنها نمی توانند بچه‌های خود را در مورد وب خوب و بد همیشه مدرسه ببندند زیرا بچه ها به راحتی اذیت می شوند. نرم افزار آنتی ویروس می تواند راه حلی برای چنین والدین نگران کننده باشد. این می تواند یک ابزار نظارتی را فراهم کند که از طریق آن می توانید برگه های فعالیت فرزندان خود را به روشی ایمن و در عین حال کارآمد نگه دارید. نرم افزار آنتی ویروس گزارش های مناسبی از فعالیت های کودک شما را در اختیار شما قرار می دهد. ESET یکی از آنتی ویروس های برجسته است که کنترل والدین را ارائه می دهد.

از رمز عبور خود محافظت می کند

شما از داده ها و حساب های ارزشمند خود با رمز عبور محافظت می کنید ، و سپس فکر می کنید که داده ها و حساب های شما محافظت می شوند.

اما اگر کسی رمزهای عبور شما را با استفاده از ویروس سرقت کند ، چه می شود?

دزد رمز عبور می تواند بعداً شما را به دلیل باج دادن باج یابی کند یا از رمز عبور خود برای دسترسی به اطلاعات حساس استفاده کند. در کنار استفاده از آنتی ویروس ، می توانید برای امنیت بهتر به استفاده از یک مدیر رمز عبور نیز فکر کنید.

مقرون به صرفه

بیشتر نرم افزارهای ضد ویروس بسیار مقرون به صرفه است. بسته های ماهانه یا سالانه ای که شرکت های تولید کننده آنتی ویروس ارائه می دهند ارزان هستند. اگر انواع خدمات ارائه شده با بسته بندی برتر آنتی ویروس را در نظر بگیرید ، مطمئناً فکر خواهید کرد که هزینه ارائه شده آنها بسیار کمتر است.

علاوه بر این ، اگر بودجه کم دارید و نمی خواهید برای خرید نسخه برتر آنتی ویروس ها پول خرج کنید ، می توانید آنتی ویروس رایگان دریافت کنید.

آیا کامپیوتر شما بدون نرم افزار آنتی ویروس بهتر است؟?

حمله ویروس می تواند به همان اندازه شما را مجبور به خرید یک کامپیوتر جدید کند زیرا ویروس قدیمی شما آسیب دیده است. نداشتن یک مکانیسم محافظ برای سیستم رایانه شما مانند دعوت به ویروس ها به کامپیوتر شما با تهیه ورودی روشن و در دسترس است.

آیا تا به حال می خواهید به میل خود به رایانه خود آسیب برسانید؟ اگر خیر ، در اسرع وقت یک نرم افزار آنتی ویروس تهیه کنید تا بتوانید بدون ترس مداوم از سقوط طعمه حمله ویروس از رایانه خود استفاده کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map