5 ابزار منبع باز برای مدیریت سرور OpenStack

OpenStack را با این ابزارهای منبع باز مدیریت کنید.


در دنیای ابر ، مهمترین چیز این است که وقتی به نظر می رسد خدمات ابری درخواستی است ، همه چیز را خودکار کنید. کار در تولید نرم افزار معمولاً به استقرار مداوم کاهش می یابد و محیطی را که در سراسر جهان توزیع می شود ، به ویژه با سرویس های ابری تقاضا.

OpenStack یک سیستم عامل منبع باز است که به شما امکان می دهد یک زیرساخت به عنوان یک سرویس (IaaS) ابری ایجاد کنید که به سخت افزار کالا می رود. فناوری پشت OpenStack شامل دنباله ای از پروژه های مشابه است که مؤلفه های مختلفی را برای یک راه حل زیرساخت ابری ارائه می دهند. این یک منبع ذخیره بزرگ و منابع شبکه می تواند در یک مرکز داده به عنوان یک ابر شخصی یا خارج از آن به عنوان یک ابر عمومی اداره کند.

برای مدیریت زیرساختهای ابری OpenStack ، باید پیکربندی سرویس های cloud cloud را مدیریت کنید. مزیت اصلی OpenStack این است که از مقیاس پذیری افقی تشکیل شده است ، بنابراین اضافه کردن شبکه ها و سیستم های ذخیره سازی برای رشد ابر با گذشت زمان آشکار می شود..

برای یادگیری OpenStack ، این مورد را بررسی کنید دوره ضروری.

بخش اساسی مقیاس پذیری ابری مقدار زمان لازم برای راه‌اندازی و اجرای ابر و در نتیجه مقیاس کردن و همچنین کاهش هزینه های عملیاتی است. برای همه اینها ، آنچه لازم است یک زیرساخت مستقر و پیکربندی خودکار است که دارای سیستم های مدیریت پیکربندی است.

بسیاری از ابزارهای منبع باز برای نصب ، مدیریت و اجرای ابر OpenStack در دسترس هستند. مهمترین سوال این است که چگونه بهترین مورد را انتخاب کنید.

سرآشپز

سرآشپز فریم ورک بزرگی برای اتوماسیون است که تنظیم سرورها و برنامه های کاربردی در هر مکان واقعی ، مجازی یا ابری ، صرف نظر از وسعت زیرساخت ها ، ساده است. سرآشپز محصولی است که به سادگی در پایگاه کاربر توسعه دهنده آن متمرکز شده است. سرآشپز شامل کتابهای آشپزی برای درگیری با ترجیحات مختلف OpenStack است.

این برنامه از Ruby به عنوان یک زبان برنامه نویسی استفاده می کند و از یک پورتال قابل جستجو تشکیل می شود که در آن می توان تکنیک ها و کتابهای آشپزی را با کمک جامعه بدست آورد. سرآشپز ، مدیریت مدیریت تنظیمات را به صورت خودکار انجام می دهد ، و مطمئن می شود که سیستم ها به درستی و به طور پیکربندی تنظیم شده اند.

سرآشپز دارای معماری مبتنی بر عامل است که در هر مدیر یا سرورهای مجازی و در عین حال توسط یک مدیر اصلی مرکزی ، مشتری را درگیر می کند. سرآشپز همچنین در قالب تعداد زیادی کتاب آشپزی و مستند از پشتیبانی گسترده برخوردار است. برخی از ویژگی های آن عبارتند از:

 • برای کارهای ساده اداری از تعاریف اعلانی ساده استفاده کنید.
 • انواع خدمات SaaS مبتنی بر ابر را پیکربندی کنید و API های ارائه دهنده ابر را یکپارچه کنید
 • این یک فرآیند واحد را برای مدیریت داخلی و املاک ابری ارائه می دهد.
 • زیرساخت ها را بسیار انعطاف پذیر ، قابل ویرایش و با دقت قابل آزمایش می کند
 • پیکربندی های مداوم در طول چرخه چرخه توسعه را تضمین می کند
 • به صورت خودکار رانش پیکربندی را تصحیح کنید
 • این مجموعه از جعبه توسعه سرآشپز تشکیل شده است ، که دارای ابزار تست قوی برای اعتبارسنجی تغییرات زیرساختی است

این ابزار اتوماسیون و پیکربندی IT به خوبی به پروژه های توسعه زیرساخت محور اختصاص داده شده است. این نرم افزار مدیریت پیکربندی و کارهای مدیریت زیرساختی زیادی را با استفاده از دستور العمل ها ارائه می دهد.

پاسخگو

پاسخگو ابزاری برای اتوماسیون زیرساخت است ، که به پیکربندی سیستم ها ، استقرار نرم افزار و تنظیم کارهای پیشرفته تر IT مانند استقرار مداوم و خرابی صفر هنگام نصب به روز رسانی ، پشتیبانی می کند. ماژول های OpenStack قابل اطمینان می توانند برای مدیریت انواع عملیات ابر استفاده شوند.

Ansible فراتر از استقرار ساده است.

اهداف اصلی این سادگی و سهولت استفاده است. علاوه بر این ، تمرکز قابل توجهی روی امنیت و قابلیت اطمینان دارد. Ansible ابزار قدرتمندی را برای تنظیم و مدیریت OpenStack فراهم می کند – برای تهیه ، پیکربندی و استقرار برنامه ها و کارها در بالای ابر.

این مبتنی بر یک معماری ساده و بدون عامل است ، بنابراین نیازی به پیکربندی VM یا ایستگاه های کاری قبل از نصب نیست. Ansible به طور معمول می تواند با آنها از طریق خط فرمان همکاری کند. برخی از ویژگی های آن عبارتند از:

 • این راه حل های ساده برای همه مسائل مربوط به مدیریت پیکربندی ارائه می دهد.
 • پیکربندی زیرساخت IT قابل اعتماد و تکرار اجازه می دهد
 • این برنامه برای یادگیری آسان برای مدیران و توسعه دهندگان طراحی شده است.
 • یک زبان کنترلی را به مدیران سیستم ارائه می دهد که از ماژول ها یا روال استفاده می کند تا انواع کارها را بر روی گره ها ایجاد کند
 • این برنامه شامل 1300 ماژول با جامعه فعال برای پشتیبانی و توسعه است.

سوخت

سوخت ابزاری مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی برای مدیران سیستم برای تنظیم و مدیریت OpenStack Cloud است. Fuel یک پروژه OpenStack بالادست است که بر روی خودکار سازی استقرار و آزمایش OpenStack و طیف وسیعی از گزینه های شخص ثالث متمرکز است..

سوخت تمام گره های مجازی متصل از شبکه را بطور خودکار تشخیص می دهد. از چندین مؤلفه جداگانه تشکیل شده است. برخی از اجزای سازنده همچنین بدون استفاده از سوخت می تواند مجدداً از سوخت استفاده شود و برخی نیز ترفندهای کمی دارند. موارد زیر برخی از ویژگی های آن است.

 • این بررسی ها را پس از استقرار انجام می دهد و همچنین آزمایش هایی را برای اعتبار سنجی Cloud Cloud مستقر انجام می دهد.
 • این می تواند چندین خوشه OpenStack را چرخش و مدیریت کند
 • این شامل پشتیبانی از CentOS و اوبونتو است
 • این به sysadmin کمک می کند تا گزارش های زمان واقعی را از طریق GUI OpenStack Cloud ردیابی کند.

عروسک

عروسک یک زبان اعلانی است که “یک بار بسته های زیادی را برای تنظیمات Openstack و مدیریت نسخه ارسال کنید.” Puppet در یک سرویس گیرنده / سرور یا در حالت بدون سرور مستقر می شود ، که در آن مشتری ها بطور دوره ای سرور را برای وضعیت مورد نیاز نظرسنجی می کنند و سوابق وضعیت را به سرور تحویل می دهند..

عروسکی می تواند گره ها را در طول چرخه زندگی خود برنامه ریزی ، ارتقا و مدیریت کند. کلیه ماژول ها و پیکربندی ها با زبانی ویژه عروسکی مبتنی بر Ruby یا Ruby خود تولید می شوند و بنابراین به مهارت برنامه نویسی برای گسترش مهارت های مدیریت سیستم نیاز دارند. این شامل یک UI وب و ابزارهای گزارش دهی است.

Puppet Enterprise امکان مدیریت زمان واقعی گره ها را با استفاده از ماژول های از پیش ساخته موجود در سرورهای اصلی فراهم می کند. ابزارهای گزارشگری کاملاً توسعه یافته اند و جزئیات عمیقی درباره نحوه عملکرد عوامل و تغییرات ایجاد شده ارائه می دهند. برخی از ویژگی های آن عبارتند از:

 • این پشتیبانی از اتوماسیون در مقیاس کامل با گزارش های خاص و عوامل انطباق.
 • دارای ادغام و ماژول هایی از Forge است
 • اصلاح و به روز رسانی بدون استرس را انجام می دهد.
 • تنظیمات پایه سخت را برای رسیدن به استانداردهای نظارتی ایجاد می کند
 • مدیریت پچ را خودکار و اجرای کنید و آسیب پذیری های احتمالی را کاهش دهید.

قطب نما

قطب نما برای استقرار خودکار و مدیریت OpenStack است.

این پیچیدگی را کاهش می دهد ، زمان را مدیریت می کند و انواع اشتباهات در مدیریت سرور مرکز داده را کنترل می کند. این نرم افزار در راه اندازی استخر سرور با هر بستر ابر از گره های فلزی در معرض همبستگی پشتیبانی می کند.

قطب نمای به مدیران سیستم در تعیین سخت افزار ، استقرار سیستم عامل و hypervisor کمک می کند و همچنین به مدیریت پیکربندی جامع می دهد. برخی از ویژگی های دیگر به شرح زیر است.

 • امکان اجرای طعم های مختلف پیکربندی از طریق ابرداده را می دهد.
 • کمک در بوت زیربنایی زیرساخت ها را آماده می کند و همچنین قابلیت برنامه ریزی را برای اپراتورها برای انجام این کار فراهم می کند.
 • توسعه از طریق جذب چندین ابزار پیکربندی خوشه OpenStack را گسترش می دهد.
 • هسته Compass با بسیاری از ابزارهای دیگر برای کشف منابع ، برنامه ریزی سیستم عامل و استقرار بسته ها آمیخته است.

نتیجه

برای اطمینان از اینکه کدام یک از این موارد الزامات شما را برآورده می کند ، باید هر یک از ابزارها را از انتهای خود بررسی کرده و تست کنید. وقتی نوبت می رسد OpenStack, ابزار و تکنیک های کافی برای کاهش سردرد نصب و راه اندازی وجود دارد. پیشنهاد می کنم اگر قصد تنظیم یک ابر خصوصی را دارید از Fuel یا Ansible استفاده کنید. همچنین دوست دارید در مورد 8 فضای ذخیره سازی شیء ابر برای ذخیره عمومی بخوانید & داده های خصوصی.

برچسب ها:

 • متن باز

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map