7 سرور وب منبع باز برای سایت های کوچک و بزرگ

ما از زمان انتشار اولین سرور وب راه زیادی نکشیدیم. اکنون گزینه های بسیار جالب تری وجود دارد.


پروژه های مختلف نیازهای متفاوتی دارند ، اما بخش سرور وب منبع باز کم و بیش یک انحصار بود. برای مدت طولانی ، آپاچی تنها گزینه ها بود و تحمل بارهای زیاد ، درد در قسمت عقب بود. خوشبختانه اوقات تغییر کرده و راه حلهای جدیدی برای نیازهای تخصصی پدید آمده است.

بیایید نگاهی به برخی از بهترین و محبوب ترین سرورهای وب منبع باز امروز در دسترس داشته باشیم.

آپاچی

این تقریباً مترادف با شبکه جهانی وب است ، و هنوز هم اکثریت وب سایت های جهان را قدرت می دهد.

دلیل تسلط آپاچی سه برابر است: مجوز باز ، ورود زودهنگام (این مورد در سال 1995 منتشر شد!) ، و استقرار آسان PHP. نکته آخر از طریق ماژول mod_php امکان پذیر شد ، به این معنی که نصب Apache تمام کاری بود که شما برای توسعه با PHP باید انجام دهید.

این چه چیزی است آپاچی عالی:

 • در همه سیستم عامل ها – لینوکس ، ویندوز ، MacOS و سایر سیستم عامل ها موجود است.
 • این سرور پیش فرض برای همه میزبانی های مشترک CPanel است که باعث می شود تنظیم و تغییر سایت ها بدون دردسر باشد.
 • تن از قابلیت های ارائه شده از طریق یک مجموعه بزرگ از ماژول ها. هر چقدر نیازهای شما مبهم باشد ، مطمئناً یک ماژول موجود برای Apache وجود دارد.
 • پیکربندی هر دایرکتوری از طریق پرونده های .htaccess.
 • پشتیبانی از HTTP / 2 ، فشرده سازی ، پرونده های استاتیک و تعادل بار.
 • حالت MPM و FastCGI برای تحقق همزمانی بالا.
 • اسکریپت آسان از طریق Lua.

آیا آپاچی برای شماست?

خلاصه ، بله مدتی بود که Nginx (که در ادامه بررسی خواهیم کرد) به دلیل عملکرد بالا از کار خود خارج شد ، اما آپاچی پس از انتشار نسخه 2.2 آن گرفتار شد. گفته می شود ، مانند همه متقاضیان اولیه ، Nginx توجه زیادی را به خود جلب کرد ، تا شما بتوانید با انتقاد (نامعتبر) از قابلیت های آن روبرو شوید..

نگینکس

اگر دوست دارید از چشمه “kool-help” بنوشید (یا از نظر سیاسی صحیح باشد ، “آخرین” تحولات را دنبال کنید) ، به احتمال زیاد شما از آن شنیده اید نگینکس (مانند موتور “x” (ایده ای که در پشت نام وجود داشت تلفظ می شود)). این مهندس روسی به عنوان یک پروژه در سال 2002 منتشر شد که از ناتوانی راه حل های موجود در آن زمان برای ضرب و شتم ناراحت شد CK10 مشکل (اساساً دست زدن به هزاران اتصال همزمان).

وقتی Nginx بیرون آمد ، آنقدر شکاف بزرگی ایجاد کرد که مردمی فقط از آپاچی دور شدند و هرگز به عقب نگاه نکردند. و روند امروز ادامه دارد. در حالی که امروز آپاچی به شکلی مساوی است ، Nginx پیشرفت های شگفت انگیزی را ارائه داد که به پیروزی آن کمک کرد.

 • معماری ناهمزمان برای تحمل بارهای زیاد
 • دست زدن به پرونده استاتیک بهترین ، در کلاس ، متعادل کردن بار و قابلیت های پروکسی معکوس.
 • ذخیره سریع FastCGI
 • پشتیبانی از پروتکل های uwsgi ، SCGI و سایر سرورها با ذخیره سازی.
 • جابجایی ، انتقال تصویر ، دامنه های بایت ، پاسخ های قطع شده و غیره با جریان FLV و MKV.
 • صفحات وب ، اتصالات نگهدارنده و خط لوله
 • کنترل دسترسی ، تغییر مسیر خطا و غیره.

در کل ، Nginx یک نیروگاه با مجموعه ای از ویژگی هایی است که آن را از منحنی جلو می برد. از آنجا که شرکت زیرمجموعه یک تجارت پایدار است ، پشتیبانی و مشاوره پرداخت شده برای پروژه های پیچیده در دسترس است ، که می تواند برای برخی مفید باشد.

آیا Nginx برای شماست?

اگر دوست دارید برنامه های وب را به دلخواه خود معمار کنید ، Nginx یک امتیاز عالی است. می توانید سیستم های پیچیده و توزیع شده ای را با حافظه پنهان ، پراکسی و تعادل بار قدرتمند طراحی کنید ، علاوه بر این از Nginx برای ارائه فایلهای استاتیک با چندین بهینه سازی مستقیم استفاده کنید..

و ، بله – Nginx HTTP / 2 آماده است.

علاقه مند به یادگیری نگینکس هستید؟ اینو ببین دوره اساسی.

کادی

یکی از داغترین چارچوب های جدید که اخیراً آبشارهایی را در جامعه منبع باز ایجاد کرده است کادی.

به Caddy به عنوان یک سرور وب مانند Nginx فکر کنید (نحو مشابه و همه) اما همه چیز را به یک حالت دلپذیر ساده تبدیل کرد. به عنوان مثال ، اجازه دهید رمزگذاری رمزگذاری برای SSL فقط در سه خط پیکربندی انجام شود.

به همین دلیل است که کدی توجه زیادی را به خود جلب می کند:

 • HTTPS بصورت پیش فرض فعال شده است. بله ، لازم نیست برای نصب یا تمدید گواهینامه های SSL کاری انجام دهید.
 • HTTP / 2 تمرکز اصلی می شود.
 • کلیدهای بلیط جلسه TLS را بطور پیش فرض می چرخاند. این امر باعث می شود مدیریت اتصال بسیار TLS بسیار ایمن تری انجام شود که نسبت به امثال Heartbleed آسیب پذیر نباشد.
 • هیچ وابستگی (این یک پایگاه داده باینری کامپایل شده توسط Golang است که به کتابخانه های سیستم زیربنایی بستگی ندارد)
 • به طور پیش فرض فایلهای استاتیک را در فهرست اصلی جاری ارائه می دهد!
 • جاسازی شده – می تواند به عنوان یک کتابخانه در سایر برنامه ها استفاده شود

برای شما کدی است?

اگر تمایل به سادگی دارید و به واسطه تنظیمات خسته کننده امثال Apache و Nginx کنار گذاشته شده اید ، Caddy مانند نسیم هوای تازه احساس می کند. به گفته این ، وقتی از پیش فرض راضی هستید ، بهترین کار را می کند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید از ارائه دهنده SSL خود استفاده کنید ، یک فهرست جداگانه برای پرونده های استاتیک (که تقریباً همیشه وجود دارد) و غیره داشته باشید ، این مزایا از بین می رود..

Lighthttpd

منطقه ای که بیشتر سرورهای وب مدرن در آن شکست می خورند ، استفاده از منابع است. Lighthttpd برای غلبه بر این چالش ها در محیط های کم حافظه و کم CPU طراحی شده است.

Lighthttpd بر اساس مدل رسیدگی به درخواست ناهمزمان ساخته شده است ، بنابراین اساساً چگونگی عملکرد Nginx را آینه می کند. اما یک صید وجود دارد – Lighthttpd در یک موضوع واحد کار می کند ، بنابراین اگر شما یک دستگاه با توان بیشتری دارید ، دیگر هسته های CPU را نادیده می گیرند. همچنین فاقد ویژگیهای جذاب Nginx مانند پروکسی SSL ، HTTP / 2 و موارد مشابه می باشد.

آیا Lighthttpd برای شما مناسب است?

Lighthttpd یک سرور وب با موضوع تک موضوعی است که می تواند به راحتی چند صد درخواست در هر ثانیه را برطرف کند و هنوز هم به راحتی در منابع سیستم انجام می شود. به غیر از این ، مقایسه با گزینه های دیگر چیز زیادی برای ارائه ندارد. بنابراین شاید اگر به همه زنگ ها و سوت ها نیازی ندارید – و واقعاً برای منابع ماشین عرق کنید – Lighthttpd ارزش کاوش دارد.

MonkeyServer

با وجود نام عجیب و غریب ، میمون وب سرور یک پروژه جالب است که همچنان توسعه یافته و پشتیبانی می شود.

جذابیت اصلی MonkeyServer پشتیبانی از سیستم عامل های تعبیه شده است. لازم است سرور را خودتان کامپایل کنید ، اما می توانید همه نکات برجسته را فشار دهید و به سرور وب سریع و سبک وزن ختم شوید.

 • به طور عمده لینوکس را هدف قرار می دهد ، اما در MacOS نیز پشتیبانی می شود
 • پشتیبانی کامل از پردازنده های مبتنی بر ARM
 • کاملاً در Android ، Raspberry Pi و سایر سیستم عامل های تعبیه شده کار می کند
 • حداقل زمان اجرا (100 KB بدون پلاگین)
 • پشتیبانی از IPv6 و TLS
 • با CGI و FastCGI کار می کند
 • احراز هویت اساسی ، قوانین امنیتی و غیره.

آیا MonkeyServer برای شما مناسب است?

اگر می خواهید دستگاه های تعبیه شده را هدف قرار دهید ، MonkeyServer تقریباً همان چیزی است که شما نیاز دارید. به گفته این ، در معماری x86 و x86-64 به همان اندازه کار می کند ، و می تواند برای اجرای برنامه های بزرگ در دستگاه های قدرتمند مورد استفاده قرار گیرد. این جامعه بسیار فعال تر و پر جنب و جوش تر از سایر سرورهای وب جایگزین است ، بنابراین در صورت نیاز به کمک هرگز گم نمی شوید.

OpenLiteSpeed

OpenLiteSpeed عطر و بوی منبع باز سرور وب سازمانی است که توسط LiteSpeed ​​Technologies ارائه شده است.

دلایل زیادی برای دوست داشتن OpenLiteSpeed ​​وجود دارد:

 • سازگار با mod_rewrite Apache ، به این معنی که اگر یک تن از پرونده های موجود در آپاچی داشته باشید ، مهاجرت به حداقل درد خواهد رسید.
 • معماری رویداد محور در محور Nginx ، و در نتیجه توان بالا.
 • رابط کاربری مبتنی بر GUI ، یک تجربه پیکربندی دلپذیر را ارائه می دهد.
 • بومی SAPI برای PHP ، و در نتیجه عملکرد بیشتری دارد.
 • به طور پیش فرض بهینه سازی حافظه پنهان و صفحه PageSpeedInsights اعمال می شود.

OpenLiteSpeed ​​برای شما است?

OpenLiteSpeed ​​برای وب سایتهای مبتنی بر محتوا وردپرس حس زیادی ایجاد می کند ، زیرا بهینه سازی صفحه در حال حاضر بخشی از سرور است. از آنجا که برای عملکرد PHP دقیق تنظیم شده است ، پایگاه های کد و پروژه های مبتنی بر PHP می توانند از مزایای بی نظیری بهره مند شوند.

چروکی

چروکی پروژه یک خارش شخصی از یک توسعه دهنده است که به یک بستر مناسب وب سرور تبدیل شده است. اگرچه ویژگی های برجسته مانند Nginx را ندارد ، این یک جایگزین آسان ، سرگرم کننده و کارآمد برای سرورهای وب اصلی ارائه می دهد.

بزرگترین برد برای Cherokee سادگی است – نیازی به شکستن عرق با خط فرمان برای پیکربندی سرور نیست. رابط کاربری مبتنی بر وب بسته بندی شده است و استفاده از آن برای کسانی که روش انجام نقطه و کلیک را برای انجام کارها ترجیح می دهند لذت بخش است..

منبع: لینود

اگرچه Cherokee خیلی فعالانه توسعه نیافته است ، اما هنوز هم برای اکثر پروژه های روزمره شرط خوبی است. آیا آن را بررسی کنید!

نتیجه

زندگی بدون سرورهای وب معنایی نخواهد داشت و خوشبختانه ، ما اکنون تعداد کمی را انتخاب کرده ایم. سرور وب منبع باز مورد علاقه شما چیست؟ اگر فکر می کنید یک ورودی اساسی در لیست را از دست داده ام ، لطفاً در نظرات به من اطلاع دهید و من از افزودن آن خوشحال خواهم شد! ��

برچسب ها:

 • متن باز

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map