9 بهترین راه حل تهیه نسخه پشتیبان از داده ها برای متوسط ​​برای مشاغل سازمانی

بسیاری از ما با اعتقاد به اینکه اطلاعات شرکت ما به خوبی محافظت می شود ، با خوشحالی زندگی می کنند ، اما مطمئن نیستیم که چگونه این حمایت انجام می شود.


شما باید در مورد داده های خود فکر کنید که این پول است (در واقع این پول است ؛ اگر شک دارید که رقبای خود مبلغی را برای آن پرداخت می کنند) فکر کنید: پول خود را در یک طاق قرار داده و آرام باشید. اما باید یک بار در یک زمان بررسی کنید که پول شما هنوز در آنجاست و در صورت نیاز سریع شما در دسترس خواهد بود.

همین مورد در مورد داده ها نیز صدق می کند. تهیه نسخه پشتیبان از داده های سازمانی شما باید به اندازه یک طاق امن باشد و شما باید مطمئن باشید که در صورت بروز فاجعه ، می توانید داده های خود را در یک دوره کوتاه بازیابی کنید و شرکت شما دوباره به فعالیت خود باز می گردد. هیچ اتفاقی نیافتاده. این یک استراتژی پشتیبان خوب ، همراه با مجموعه خوبی از ابزارهای پشتیبان است ، باید ارائه دهد.

برای انجام این کار ، ابتدا باید استراتژی تهیه نسخه پشتیبان خود را تعریف کنید.

 • از کجا می توانید نسخه پشتیبان خود را در یک ابر عمومی یا یک شبکه خصوصی ذخیره کنید?
 • تا چه مدت آنها را حفظ خواهید کرد?
 • چه نوع پشتیبان گیری می کنید?
 • آیا شما نیاز دارید که بتوانید در یک نقطه خاص در زمان بازیابی کنید?

اینها تنها معدود سؤالی است که باید استراتژی پشتیبان شما پاسخ دهد. و پاسخ ها مشخص خواهد کرد که کدام ابزار را باید انتخاب کنید زیرا همه ابزارها استراتژی را برآورده نمی کنند.

بخشی از استراتژی تهیه نسخه پشتیبان شما شامل مراحل پشتیبان گیری و بازیابی است: کدام یک از آنها به صورت خودکار انجام می شود و کدام یک نیاز به مداخله دستی دارند. چقدر تلاش می کنند و از چه منابعی استفاده می کنند. این جنبه ها نیز با ابزارهای پشتیبان انتخابی شما ارتباط نزدیکی دارند. با خواندن توضیحات محصول زیر ، شما یک مرور کلی از ابزارهای موجود برای تأمین نیازهای مختلف تهیه نسخه پشتیبان تهیه خواهید کرد.

روبریک

با استفاده از بستر مدیریت داده های ابر, روبریک به کاربران اجازه می دهد فراتر از پشتیبان گیری و بازیابی شوند. این مجموعه به آنها می دهد تا با استفاده از برنامه های کاربردی ، تجزیه و تحلیل داده های برنامه ها ، بازیابی از باج افزارها و تهیه برنامه فوری در دسترس بودن برنامه ها ، کنترل کاملی از داده های سازمانی خود را به دست آورند..

کاربران ابر ترکیبی Rubrik سرعت بازیابی مجدد VM خود را دوست دارند ، و همچنین موارد استفاده اضافی که اجازه می دهد ، مانند داشتن یک محیط مجازی آماده برای آزمایش موقت یا انجام جابجایی VM از طریق تکثیر خوشه ای بین مراکز داده. سایر ویژگی های جالب شامل ادغام با vCenter و Powershell از طریق API Rubrik. اگرچه این یک راه حل تا حدودی گران به حساب می آید ، اما مدیران سیستم عاشق شیوه ای هستند که باعث می شود آنها مانند قهرمانان به نظر برسند وقتی تنها چند ثانیه طول می کشد تا از بلایای بزرگ بهبود پیدا کنند.

وایام

کاربران عاشق هستند وایاماز قابلیت اطمینان و شفافیت برخوردار هستند زیرا به ندرت شاهد شکست هستند ، و آنها دقیقاً می دانند از چه چیزی حمایت می شود و به کجا می رود. از این راه حل به راحتی می توانید برای تهیه نسخه پشتیبان از صدها دستگاه مجازی و دستگاه های فیزیکی استفاده کنید ، و رسانه پشتیبانی می تواند یک NAS محلی یا یک مخزن Veeam Cloud Connect باشد..

گزینه های اجرای کار Veeam سفارشی سازی زیادی را از نظر تنظیمات نسخه پشتیبان ، نسخه ها و همانند سازی ها ارائه می دهد و به شما امکان می دهد بدون توجه به اندازه آن ، مراحل تهیه نسخه پشتیبان را متناسب با نیازهای تجاری خود تطبیق دهید. ابزارهای اطلاع رسانی و گزارشگری موجود دانش زیادی در مورد وضعیت تهیه نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، بدون اینکه نیازی به شخصی سازی هر چیزی باشد.

همچنین رابط کاربری نیز بسیار آموزنده و آسان برای حرکت است. یکی از معدود جنبه هایی که می تواند از پیشرفت استفاده کند ، راهنمایی برای ایجاد شغل است. یک جادوگر دوستانه بسیار استقبال می شود.

انسجام

اگر به دنبال یک راه حل پشتیبان گیری بیش از حد و یا ذخیره سازی مقرون به صرفه برای داده های سرد هستید ، باید به این موضوع توجه کنید. انسجام. این سیستم با بسیاری از سیستم های دیگر مانند AWS ، Pure Storage یا VMware ادغام می شود و طیف گسترده ای از API ها را به طور مستقیم در اختیار کاربر قرار می دهد. گزارش شده است که سریع برای رده بندی و بازیابی اطلاعات و تهیه نسخه پشتیبان از ماشین های مجازی صاعقه است. همچنین موتورهای محکم را برای فشرده سازی داده ها و محرمانه بودن فراهم می کند.

انسجام دارای یک رابط کاربری ساده و آسان برای استفاده است که امکان منحنی یادگیری جزئی و کوتاه را فراهم می کند. این سطوح مختلف مرمت ، از جمله پرونده ها و پوشه ها را برای بازیابی جزئی ارائه می دهد. همچنین ، برای بازیابی فاجعه واقعی ، انسجام گزینه های برنامه ریزی صدا و تکثیر را ارائه می دهد. این یک راه حل ارجح برای جایگزینی راه حل های تهیه نسخه پشتیبان از نسخه های پشتیبان مانند کتابخانه های نوار و ادغام با ابرهای عمومی است.

مقدمه

مقدمه راه حل ارائه می دهد که در کل شرکت است. ویژگی های خاص آن شامل تهیه نسخه پشتیبان از نامه برای Office365 ، راهکاری برای جابجایی کل سایت ها بین ابرها ، تصویربرداری کامل سیستم و بازیابی نقطه به موقع برای پایگاه های داده SQL است. این بازیابی اطلاعات مربوط به خدمات سلف سرویس کاربر نهایی را فراهم می کند ، چیزی که پرسنل فناوری اطلاعات را از کمک در این مورد باز می دارد.

این بیشتر برای شرکتهای بزرگ با استقرار داده های تلفیقی در نظر گرفته شده است ، به همین دلیل می توان آن را نسبت به سایر راه حلهای کم جامع و یکپارچه ابر در نظر گرفت. اگر شرکت شما دارای داده های غیر ساختاری فراوان است که در منابع داده جداگانه قرار دارد ، ممکن است Commvault نتواند راه حل مناسبی را به شما ارائه دهد.

Suite Spectrum Protect

با آن محلول محافظت طیف, IBM یک کنترل واحد برای همه مراحل پشتیبان گیری و بازیابی شرکت ارائه می دهد. این دستگاه قادر است با محیط های ابری یا پشتیبان فیزیکی از هر اندازه کار کند.

Spectrum Protect داده های کاربر را از طریق سلسله مراتب رسانه ذخیره سازی مدیریت می کند: دستگاه های خام ، ظروف سیستم فایل ، نوار جریان و رسانه نوری. تهیه نسخه پشتیبان از سایت با امکان تهیه نسخه های تکراری در رسانه های متوالی.

برای محیط های مجازی ، طیف از طریق API Virtual Storage خود با VMware تعامل دارد ، که با Microsoft Hyper-V نیز ارتباط دارد. به عنوان یک ویژگی منحصر به فرد ، راه حل IBM راه حل IBM را ارائه می دهد که اگر آنالیز را میسر می سازد ، این امکان را برای افراد فراهم می کند تا با ارقام عملکرد واقعی شبیه سازی کنند و سپس بهترین راه برای ایجاد زیرساخت های مجازی خود را تعیین کنند..

آکرونیس

آکرونیسsolution راه حل تهیه نسخه پشتیبان ، طیف گسترده ای از گزینه ها را ارائه می دهد ، از تهیه فایل پشتیبان ساده در ایستگاه های کاری گرفته تا پشتیبان گیری مبتنی بر برنامه در سرورها. گزارش های آن اطلاعات مفصلی در مورد خرابی ها و موفقیت ها ، تسهیل در تشخیص مسئله و عیب یابی مسئله ارائه می دهد.

این محصول برای شرکت های کوچک و متوسط ​​مناسب است که به دنبال یک راه حل ابر ترکیبی هستند که یک نسخه پشتیبان مطمئن و مطمئن را فراهم می کند ، و همچنین سطح خوبی از پشتیبانی فنی را ارائه می دهد. در مورد سیستم های بزرگتر و شبکه های بزرگتر ، Acronis کوتاه می آید و محصولی برای شرکت های بزرگتر باید مورد توجه قرار گیرد.

علاوه بر محافظت از سیستم های مهم ، Acronis همچنین تصاویر را برای انتقال سیستم های جداگانه به سخت افزار جدید ایجاد می کند و باعث می شود دیسک های سخت مجازی برای استفاده در VMware یا Hyper-V.

Veritas Backup Exec

Veritas Backup Exec برای حمایت از طیف گسترده ای از دستگاه های ذخیره سازی ، از جمله میراث قدیمی ، و دستیابی به سرعت های بسیار زیاد بازگردانی ، برجسته است. از طریق یک رابط کاربر پسند ، قابلیت اطمینان بالا و نصب ساده ، پیکربندی و مراحل نگهداری را ارائه می دهد. کاربران Veritas معمولاً از قیمت بالای آن شکایت دارند ، اما همچنین می گویند که کیفیت ویژگی های آن توجیه کافی برای هزینه آن است.

اگر شک دارید ، Veritas یک آزمایش 60 روزه را ارائه می دهد تا بررسی کند آیا پاسخگوی نیازهای شما است ، که احتمالاً این کار را انجام می دهد زیرا این یک راه حل مناسب تهیه پشتیبان برای تقریباً برای هر نوع محیط تجاری ، از جمله کسانی که دارای سخت افزار میراث هستند.

واحدهای صنفی

در اینجا یک دستگاه در لیست ابزارها آمده است!

لوازم پشتیبان سری بازیابی Unitrends هدف این است که پشتیبان گیری شرکت و تشخیص باج افزار را به یک بستر همه در یک که هم چنین نصب و مدیریت آسان دارد همگرایی کنید. این نظارت و پشتیبانی فعال ، همراه با اطمینان از بازیابی و تداوم ابر عمیقا یکپارچه ، که به کوتاه شدن زمان برای ارزش گذاری کمک می کند ، ارائه می دهد. این پشتیبانی از انواع پشتیبان گیری ، از جمله پرونده ها ، زیرساخت های ماشین مجازی ، برنامه ها و سیستم عامل ها. همچنین امکان برنامه ریزی چند سرور و استراتژی های پشتیبان گیری سفارشی را فراهم می آورد.

با تهیه یك وسیله یك متحد برای ذخیره سازی ، راه حل سری بازیابی Unitrends عملیات پشتیبان گیری و بازیابی را ساده می كند و به شركتها كمك می كند تا با افزایش حجم داده و ویندوزهای پشتیبان محکم مقابله كنند. این پشتیبانی از زیرساختهای ناهمگن را ارائه می دهد و نیاز به گسترش زمان ، پول و منابع کارمندان را در صورت نیاز به برآورده کردن مطالبات متنوع برای بار کاری از بین می برد..

نسخه پشتیبان تهیه Barracuda

باراکودا لوازم پشتیبان با گزینه های زیادی برای انطباق با سناریوهای متنوع ارائه می دهد. به عنوان مثال ، آنها می توانند داده ها را در ابر یا دستگاه دیگری در یک سایت از راه دور تکرار کنند. این آزادی انتخاب یک مزیت برای ارائه دهندگان خدمات است که باید زیرساخت ها را با نیازهای خاص مشتریان خود تنظیم کنند. به عنوان مثال اگر مشتری نمی خواهد داده های آن از شبکه خاموش شود ، می تواند فقط گزینه های تکثیر شبکه محلی را انتخاب کند.

نسخه پشتیبان تهیه Barracuda نسخه 6.0 شامل کنترل محلی ، گزینه جدید مدیریتی برای سازمانهایی است که داده ها را در سراسر امکانات خود مدیریت می کنند تا نیازهای نظارتی و تجاری بی نظیری را برطرف کنند. (PRNewsFoto / Barracuda Networks، Inc.)

برای sysadmins ، وسایل باراکودا به لطف تنظیمات ساده ، پیکربندی و روشهای بازیابی ساده ، کاهش بار کاری آنها را نشان می دهد. کاربران توانایی اتوماسیون وظایف وقت گیر را نشان می دهند ، مانند داشتن یک دستگاه ، کل سیستم را به یک خوشه مجازی بازگرداند..

آگاهانه را انتخاب کنید

ما در اینجا با انتخاب دقیق ابزارهای پشتیبان که نیازهای مختلف را برطرف می کنند ، با دقت مورد بررسی قرار داده ایم. شما باید محلی را انتخاب کنید که متناسب با محیط شما در حد امکان باشد. به این نکته توجه داشته باشید که شاید موردی که برای ذخیره سازی ابری بهتر است ، با سیستم های میراث عملکرد خوبی نداشته باشد ، یا آن چیزی که پشتیبان گیری از سطح برنامه را ارائه می دهد ، گزینه ای ایده آل نیست در هنگام نیاز به بازیابی یک دسته از فایلها.

یا شاید کسی که این کار را انجام می دهد ، برای بودجه شما خیلی پرهزینه است. امیدواریم که شما در روشن کردن تصویر به شما کمک کرده اند ، تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map