درک معماری Kubernetes

بیایید جزئیات معماری Kubernetes را بیاموزیم.


تصور می کنم شما درک اساسی از کوبنتس دارید. اگر اینگونه نیست ، مقالات معرفی و نصب زیر را بررسی کنید.

معرفی Kubernetes برای مبتدیان

نحوه نصب Kubernetes در اوبونتو 18?

کوبنتس معماری برده را دنبال می کند. معماری Kubernetes دارای گره اصلی و گره های کارگر است. چهار جزء a وجود دارد گره اصلی.

 • سرور API Kube
 • کنترل کننده
 • برنامه ریز
 • و غیره

و گره کارگر دارای سه جزء است.

 • کوبلت
 • پروانه کوبه
 • زمان اجرا ظرف

اینگونه به نظر می رسد که یک معماری Kubernetes:

معماری کوبرنتس

بگذارید جزئیات اجزای گره اصلی و گره های کارگر را برای شما تعریف کنم.

استاد گره

گره اصلی ، خوشه Kubernetes را مدیریت می کند ، و این نقطه ورود برای همه کارهای اداری است. می توانید از طریق CLI ، GUI یا API با گره اصلی صحبت کنید. برای دستیابی به تحمل خطا ، می توانید بیش از یک گره اصلی در خوشه وجود داشته باشد. هنگامی که ما بیش از یک گره اصلی داریم ، حالت در دسترس بودن بالا وجود دارد و یک رهبر تمام عملیات را انجام می دهد. همه گره های اصلی دیگر پیروان آن گره اصلی استاد خواهند بود.

همچنین ، برای مدیریت وضعیت خوشه ای ، Kubernetes از etc.d استفاده می کند. همه گره های اصلی به etcd متصل می شوند ، که یک فروشگاه توزیع شده با ارزش کلیدی است.

گره اصلی kubernetes

بگذارید همه ی این مؤلفه ها را یک به یک برای شما توضیح دهم.

سرور API

سرور API تمام کارهای اداری را بر روی گره اصلی انجام می دهد. یک کاربر بقیه دستورات را به سرور API ارسال می کند ، که سپس درخواست ها را تأیید می کند ، سپس آنها را پردازش و اجرا می کند. و غیره وضعیت نتیجه خوشه را به عنوان یک فروشگاه با ارزش اصلی توزیع می کند.

زمانبند

بعد از آن برنامه زمانبندی داریم. بنابراین همانطور که از نام آن پیداست ، برنامه زمانبندی کار را به گره های مختلف کارگر برنامه ریزی می کند. این اطلاعات در مورد استفاده از منابع برای هر گره کارگر دارد. برنامه ریز همچنین کیفیت الزامات سرویس ، محل داده و بسیاری از پارامترهای دیگر را در نظر می گیرد. سپس برنامه ریز برنامه کار را بر حسب غلاف ها و خدمات برنامه ریزی می کند.

مدیر کنترل

حلقه های کنترل خاتمه نیافته که وضعیت خوشه Kubernetes را تنظیم می کنند توسط مدیر کنترل کنترل می شود. اکنون ، هر یک از این حلقه های کنترل از وضعیت مطلوب شیء مورد نظر خود اطلاع دارند و سپس از طریق سرورهای API به وضعیت فعلی خود می پردازند..

در یک حلقه کنترل ، اگر حالت مورد نظر وضعیت فعلی جسم را برآورده نکند ، پس از آن مراحل اصلاح توسط حلقه کنترل انجام می شود تا حالت فعلی همان حالت مورد نظر را به همراه آورد. بنابراین ، مدیر کنترلر اطمینان می دهد که وضعیت فعلی شما همان وضعیت مورد نظر است.

و غیره

etc.d یک فروشگاه اینترنتی با ارزش اصلی است که برای ذخیره حالت خوشه استفاده می شود. بنابراین ، یا باید بخشی از استاد Kubernetes باشد ، یا می توانید آن را نیز در خارج تنظیم کنید. و غیره در goLang نوشته شده است ، و مبتنی بر آن است اجماع قایق الگوریتم.

قایق اجازه می دهد تا مجموعه ماشین آلات به عنوان یک گروه منسجم کار کنند که بتواند از ناکامی برخی از اعضای آن جان سالم به در برد. حتی اگر برخی از اعضا نتوانند کار کنند ، این الگوریتم هنوز در هر زمان معینی می تواند کار کند. یکی از گره های گروه استاد خواهد بود و بقیه آنها پیروان خواهند بود.

فقط یک استاد وجود دارد و همه استادان دیگر باید آن استاد را دنبال کنند. علاوه بر ذخیره حالت خوشه ، etc.d همچنین برای ذخیره جزئیات پیکربندی مانند زیر شبکه ها و نقشه های پیکربندی استفاده می شود..

گره کارگر

گره کارگر یک سرور مجازی یا فیزیکی است که برنامه ها را اجرا می کند و توسط گره اصلی کنترل می شود. غلاف ها روی گره های کارگر برنامه ریزی شده اند که ابزارهای لازم برای اجرای و اتصال آنها را دارند. غلاف چیزی نیست جز مجموعه ظروف.

و برای دسترسی به برنامه های کاربردی از دنیای خارجی ، باید به گره های کارگر متصل شوید و نه به گره های اصلی.

گره کارگر kubernetes

بیایید اجزای گره کارگر را بررسی کنیم.

زمان اجرا کانتینر

زمان اجرای ظروف در اصل برای اجرای و مدیریت چرخه زندگی مداوم روی گره کارگر استفاده می شود. بعضی از نمونه های زمان اجرای کانتینر که می توانم برای شما قرار دهم ظروف rkt ، lxc و غیره است. اغلب مشاهده می شود که docker را به عنوان زمان اجرای ظروف نیز می نامند ، اما به طور دقیق ، بگذارید به شما بگویم که docker سکویی است که از ظروف استفاده می کند زمان اجرا ظروف.

کوبله

Kubelet در اصل یک عامل است که بر روی هر گره کارگر اجرا می شود و با گره اصلی ارتباط برقرار می کند. بنابراین ، اگر شما ده گره کارگر دارید ، آنگاه kubelet روی هر گره کارگر اجرا می شود. تعریف غلاف را به روشهای مختلف دریافت می کند و ظروف مرتبط با آن درگاه را اجرا می کند. همچنین اطمینان حاصل می کند که ظروف که بخشی از غلاف ها هستند همیشه سالم هستند.

kubelet با استفاده از چارچوب gRPC به زمان اجرا به کانتینر وصل می شود. kubelet برای انجام ظروف و عملیات تصویر به رابط زمان اجرا (CRI) متصل می شود. سرویس تصویر مسئولیت کلیه عملیات مربوط به تصویر است در حالی که سرویس زمان اجرا مسئولیت کلیه عملیات غلاف و ظروف مربوط به آن است. این دو سرویس دو عمل متفاوت دارند.

بگذارید چیزی جالب بگویم ، زمان اجرای کانتینر در Kubernetes سخت کپی شده بود ، اما با توسعه CRI ، اکنون Kubernetes می تواند از زمان های مختلف کانتینر استفاده کند بدون اینکه نیازی به جبران مجدد باشد. بنابراین ، هر زمان اجرای کانتینر که CRI را پیاده سازی می کند ، توسط Kubernetes برای مدیریت غلاف ها ، ظروف و تصاویر کانتینر قابل استفاده است. ظروف Docker shim و CRI دو نمونه از shim CRI هستند. با استفاده از docker shim ، ظروف با استفاده از داکر نصب شده روی گره های کارگر ایجاد می شوند و سپس docker داخلی از یک کانتینر برای ایجاد و مدیریت ظروف استفاده می کند.

پروکسی کوبه

پروکسی Kube به عنوان پروکسی شبکه روی هر گره کارگر اجرا می شود. این برنامه برای هر ایجاد یا حذف نقطه خدمات به سرور API گوش می دهد. برای هر نقطه سرویس ، کوبه پروکسی مسیرها را طوری تنظیم می کند که بتواند به آن برسد.

نتیجه

امیدوارم که این به شما کمک کند معماری کوبنتنت را به روشی بهتر درک کنید. مهارت های کوبنتز همیشه مورد تقاضا است و اگر به دنبال یادگیری ساختن حرفه هستید ، این موضوع را بررسی کنید البته Udemy.

برچسب ها:

 • داکر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map