ایده ای از کانتینر داکر را بدست آورید


داکر ابزاری است که از ظروف برای ایجاد ، استقرار و اجرای برنامه ها بسیار ساده تر استفاده می کند.

این نرم افزار را به همراه تمام عناصر دیگر مانند کتابخانه های خارجی و سایر وابستگی هایی که برای اجرای نرم افزار در یک بسته منفرد لازم است ، پاکت می گذارد..

این باعث می شود برنامه بدون در نظر گرفتن تنظیمات سفارشی دستگاه که ممکن است متفاوت از دستگاهی باشد که رمزگذاری شده و تست شده باشد ، روی هر دستگاه لینوکس قابل اجرا باشد..

این منبع باز به معنای آن است که هر کس می تواند ویژگی ها و کارکردهایی را برای پاسخگویی به نیازهای خود اضافه کند ، از این رو در بهبود ابزار سهیم باشد.

ابزارها به گونه ای طراحی شده اند که راه خود را به داخل می کند اکوسیستم DevOps. این امر به توسعه دهندگان كمك می كند تا تنها در مورد توسعه تمركز كنند بدون آنكه نگران سیستم موردنظر برای اجرای كد باشند..

آنها می توانند از یکی از چندین برنامه قبلاً طراحی شده برای اجرای روی Docker به عنوان یک الگوی برای برنامه خود استفاده کنند. Docker تیم عملیات IT را قادر می سازد محیطی را تنظیم کند که در آن سرور تولید تکرار شود و به همه افراد اجازه می دهد بدون توجه به محیط محلی روی پروژه هایی با همان تنظیم کار کار کنند..

داکر هرچند به طریقی کاملاً شبیه ماشین مجازی است ، اما برخلاف یک ماشین مجازی ، یک سیستم عامل کامل در آن ندارد.

داکرها از هسته لینوکس از سیستمی که در آن میزبانی شده استفاده می کنند و فقط بسته بندی بستگی به وابستگی های آن نیاز به برنامه دارد. این به طور قابل توجهی اندازه بسته را کاهش می دهد و با استفاده از منابع کمتری عملکرد را بهبود می بخشد.

شرکت هایی که Docker را قبول می کنند

چندین سازمان در سطح سازمانی از روش های مختلف از داکر استفاده می کنند.

GE شیوه های اولیه توسعه برنامه کاملاً دستی بود و به طور متوسط ​​6 هفته طول کشید تا بخاطر چندین اشتباه ، بازخوانی و بررسی برنامه از توسعه به تولید بروید..

به دلیل مداخله دستی ، تکرارپذیری وجود ندارد. این مسئله با اتخاذ Docker حل و فصل شده است که از چندین طریق استفاده از آن بسیار راحت تر و بسیار قابل حمل است که امکان ساخت یک بار و اجرا در هر محیط را فراهم می کند..

قبلاً آنها از VMware استفاده می کردند که امکان اجرای یک برنامه در VM را فراهم می کرد ، اما با Docker می توانند به طور متوسط ​​14 برنامه در هر ظرف اجرا کنند.

پی پال از راه حل تجاری Docker استفاده می کند. این نه تنها توانسته است توسعه دهندگان را با توجه به بهره وری و چابکی بلکه تیم زیرساختی را در رابطه با مقرون به صرفه بودن فراهم کند.

اخبار بی بی سی اخبار آنلاین را ارائه می دهد که بیش از 80000 اخبار روزانه در خود انگلیسی دارد. این بیش از 26000 شغل در محیط ادغام مختلف به صورت پی در پی اجرا شد که منجر به زمان انتظار حدود 60 دقیقه در هر شغل می شود.

داکر با اجازه دادن به مشاغل کار به طور موقت ، این مشکل زمان تاخیر را برای BBC از بین برد. این انعطاف پذیری برای ادغام مداوم به توسعه دهندگان داد كه مسئله اساسی سرعت و حجم را برطرف كرد.

مهاجرت به داکر به طرز چشمگیری به Lyft در مورد آزمایش و بکارگیری قابلیت ها به طور مستقل و همچنین تعامل صاف بین میکروسرویس کمک کرده است..

ادغام مداوم ، کارآمدتر و سریعتر توسعه و تحویل را امکان پذیر می کند.

چندین سازمان دیگر مانند Business Insider ، Groupon ، Yelp، ADP، eBay، Expedia، Spotify، The New York Times، Oxford University Press، PayPal، Shopify، The Washington Post، Uber از دیگر سازمان هایی هستند که داکر را در این زمینه مورد بررسی و تصویب قرار داده اند. زیرساخت IT.

موارد استفاده مشترک داکر

ساده سازی پیکربندی: Docker می تواند با کمک پیکربندی خود بر روی هر پلتفرمی اجرا شود بدون اینکه سربار واقعی یک ماشین مجازی باشد.

این امکان را به شما می دهد تا پرونده پیکربندی را درون کد قرار داده و متغیرهای محیط را برای ارائه به محیط های مختلف منتقل کنید. به طوری که می توان از یک تصویر docker در محیط های مختلف استفاده کرد.

مدیریت کد: کد در سفر خود از یک محیط متفاوت از سفر به توسعه ، از طریق محیط دیگر سفر می کند.

هر محیط نسبت به محیط دیگر تنوع کمی دارد. داکر این تفاوت را با فراهم آوردن یک محیط ثابت ، از بین بردن توسعه و برنامه نویسی بسیار راحت تر از بین می برد.

تصاویر داکر غیرقابل تغییر هستند و این مزیت را دارند که دارای صفر تغییر در محیط برنامه از dev به تولید هستند.

بهبود بهره وری توسعه: دو هدف اساسی در اکوسیستم توسعه ، این است که محیط توسعه تکرار شود که ممکن است به محیط تولید نزدیک باشد و هدف بعدی دریافت کد با کیفیت در اسرع وقت.

داکر اجازه می دهد تا کد در ظرفی اجرا شود که منعکس کننده محیط تولید باشد و برخلاف VM ، docker از ظرفیت حافظه سربار کمتری برخوردار است که به اجرای چندین سرویس کمک می کند..

هدف دیگر به دست می آید که ما از حجم مشترک Docker استفاده می کنیم تا کد برنامه از میزبان در دسترس باشد. این به توسعه دهنده این امکان را می دهد تا کد منبع را از طریق سیستم عامل و ویرایشگر خود ویرایش کند که در مورد محیط کار در داخل Docker منعکس شود.

جداسازی برنامه ها: مواردی وجود دارد که ممکن است به عنوان مثال سرورهای API نیاز به انزوا برنامه داشته باشند که به آپاچهای مختلف و مجموعه های مختلف وابستگی نیاز دارند.

اجرای سرورهای API در ظروف مختلف راه بسیار بهتری است.

قابلیت اشکال زدایی: Docker ابزارهای بی شماری را ارائه می دهد که به خوبی با ظروف کار می کنند ، با امکان قرار دادن پست های بازرسی در ظروف و همچنین ظروف مختلف که هنگام تست برنامه ها کاملاً ضروری هستند..

استقرار سریع: ظروف Docker می توانند کاملاً سریع ایجاد شوند که به دلیل دستیابی به ظروف موجود در سیستم عامل ، برنامه فقط قابل اجرا نیست..

پس از تنظیم ، به شما صلح می دهند که پس از کار کد ، در همه محیط ها کار خواهد کرد.

داکر با مزایای گسترده خود در حال تبدیل شدن به افزودنی ارزشمند برای زیرساخت های فناوری اطلاعات است.

اگر مدیر سیستم هستید یا علاقه مند به یادگیری این فناوری داغ برای رشد شغلی هستید ، توصیه می کنم از آن استفاده کنید دوره آنلاین تسلط داکر.

برچسب ها:

  • داکر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me