همه چیزهایی که شما باید در مورد داکر هاب بدانید

بیایید در مورد داکر هاب اطلاعاتی کسب کنیم.


امروز در این آموزش با Docker Hub آشنا می شویم ، از جمله نحوه استفاده از آن ، نحوه ایجاد تصویر خود و نحوه کمک به انتشار و کشیدن تصاویر به سمت و از داکر هاب. ما همچنین برخی از وقتها را صرف کاوش در مورد برخی از مخازن محبوب در داکر هاب می گذرانیم.

پیش نیازها

شما نیاز به یک درک اساسی از Docker ، آشنایی با ویندوز و محیط لینوکس دارید. در این آموزش از ابزار Docker Desktop برای تمرین ورزش در حال انجام ، یعنی ساخت و فشار تصویر به Docker Hub استفاده خواهد شد. کاربران ویندوز و مکینتاش می توانند آن را بارگیری و نصب کنند اینجا, و کاربران لینوکس از این پیروی می کنند ارتباط دادن.

داکر هاب چیست؟?

Docker Hub یک سرویس ثبت رجیستری است که توسط آن تهیه شده است شرکت Docker.

این امکان را به ما می دهد تا تصاویر حوضه را به سمت هاب هاب بکشیم و فشار دهیم. ما می توانیم این کار را به عنوان GitHub درمان کنیم ، جایی که کد منبع خود را واکشی و فشار می دهیم ، اما در مورد Docker Hub تصاویر کانتینر خود را بارگیری یا منتشر می کنیم. این یک مخزن آنلاین مبتنی بر ابر است که هر دو نوع مخزن ، به عنوان مثال ، مخزن عمومی و همچنین مخزن خصوصی را ذخیره می کند. مخازن عمومی برای همه در دسترس است ، اما یکی از خصوصی ها در دسترس صاحب انبار مخازن است. همچنین اگر بیش از تعداد مشخصی از مخازن را به عنوان خصوصی ذخیره کنیم ، هزینه ای نیز در ارتباط با آن است.

ویژگی های توپی هاب

Docker Hub چندین ویژگی زیر را ارائه می دهد.

شماره 1 مخازن تصویر

این به ما در یافتن و کشیدن تصاویر کانتینر از داکر هاب کمک می کند.

همچنین به ما در هل دادن تصاویر به عنوان یک مخزن عمومی یا خصوصی به مرکز داکر کمک می کند.

شماره 2 تیم و سازمانها

این امکان را به ما می دهد تا گروه های کاری ایجاد کنیم و مخازن را به صورت خصوصی فشار دهیم که فقط برای استفاده در سازمان ما موجود است. به این ترتیب ، ما دسترسی به مخازن خصوصی تصاویر کانتینر خود را مدیریت کرده ایم.

شماره 3 ادغام GitHub و Bitbucket

این اجازه می دهد تا با مخازن کد منبع مانند GitHub و BitBucket یکپارچه شوید.

شماره 4 ساختمانهای خودکار

اگر هرگونه تغییر در کد منبع به مخازن کد منبع وارد شده است ، به طور خودکار تصاویر کانتینر را از GitHub یا BitBucket شناسایی و می سازد و آنها را به سمت Docker Hub سوق می دهد..

شماره 5 صفحات وب

هنگامی که تصاویر خود را با موفقیت هل دادیم ، به کمک یک webhook ، اقدام به ادغام Docker Hub با سایر خدمات می کند.

شماره 6 تصاویر رسمی و ناشر

تصاویر با کیفیت بالا که توسط داکرها تهیه شده اند ، تصاویر رسمی در نظر گرفته شده اند و می توان از آنها کشیده و استفاده کرد. به طور مشابه ، تصاویر با کیفیت بالا که توسط فروشندگان خارجی تهیه شده اند ، تصاویر ناشر هستند که به آنها تصاویر معتبر نیز گفته می شود ، که پشتیبانی و تضمین سازگاری با شرکت داکر را می دهد. ما در ادامه در این مقاله تصاویر معتبرتر بحث خواهیم کرد.

ایجاد مخزن اول

این مرحله نیاز به ورود به سیستم دارد داکر هاب با استفاده از اعتبار ورود به سیستم اگر حساب ندارید ، می توانید با کلیک روی دکمه ثبت نام موجود در صفحه وب ، ایجاد کنید. پس از ورود به سیستم ، می توانید مخزن را با کلیک بر روی آن ایجاد کنید مخزن ایجاد کنید در صفحه استقبال.

 • پس از کلیک بر روی ایجاد مخزن ، نامی از شما خواسته می شود ، نام خود را به مخزن خود بدهید.

اولین مخزن من

 • یک گزینه دید از بین بخش های عمومی یا خصوصی را انتخاب کنید.

همچنین می توانیم مخازن کد منبع خود مانند GitHub و BitBucket را از طریق تنظیمات ساختاری یکپارچه کنیم ، اما اختیاری است و می تواند در مرحله بعدی نیز انجام شود.

 • پس از اتمام همه چیز ، روی ایجاد کلیک کنید.

تبریک می گویم! شما اولین مخازن خود را ایجاد کرده اید که به شرح زیر است.

ایجاد مخزن اول

داکر هاب فقط یک مخزن خصوصی به صورت رایگان به ما می دهد. اگرچه اگر به مخازن خصوصی بیشتری احتیاج داریم ، می توانیم حساب خود را به یک برنامه پرداخت شده ارتقا دهیم.

اکنون ابزار / ترمینال Docker Desktop را باز کنید ، در بالا بارگیری و نصب کنید و با استفاده از یک دستور وارد Docker Hub شوید..

ورود به سیستم docker

کاوش تصاویر

دو روش برای جستجوی مخازن عمومی و تصاویر از Docker Hub وجود دارد ، یعنی می توانیم آن را از طریق وب سایت Docker Hub جستجو کنیم ، یا می توانیم از ابزار خط فرمان استفاده کنیم و دستور زیر را اجرا کنیم. در نظر بگیرید می خواهیم تصویر مخزن MySQL را جستجو کنیم.

docker search mysql

فرمان جستجوی داکر

در حال بارگیری یک تصویر

می توانیم با استفاده از دستور pull به عنوان زیر تصویری از دستور Docker Hub بارگیری کنیم

# docker pull mysql

اگر در حال حاضر تصویر mysql در دستگاه خود داشته باشیم ، دستور فوق به طور خودکار تصویر را به آخرین نسخه به روز می کند. نکته ای که در اینجا باید به خاطر بسپاریم اینست که اگر متوجه خروجی دستور جستجوی docker خود شوید ، تصاویر زیادی از MySQL در Docker Hub وجود دارد ، و این بدان دلیل است که هر کسی می تواند تصویری را فشار دهد. اما این بستگی به ما دارد که کدام یک را بر اساس مورد استفاده ما استفاده کنیم ، و باید مورد مناسب را پنیر کنیم.

بیایید بگوییم که می خواهیم تصویری bitnami / mysql را بکشیم.

# docker pull bitnami / mysql

ایجاد یک تصویر

این فرآیند به Dockerfile نیاز دارد. ما می توانیم Dockerfile را به عنوان یک کتابچه راهنمای دستورالعمل فکر کنیم که به docker می گوید چه چیزی را جمع کنید. به طور خلاصه ، این یک پرونده پیکربندی است که دستورالعمل های مونتاژ را حفظ می کند ، چیزی که ما به آن می گوییم مونتاژ کند.

چگونه کار می کند?

داکر دستورالعمل را از طریق Dockerfile می خواند و تصاویر را بطور خودکار می سازد. تصویر Docker یک سیستم پرونده ای لایه باز است و از چندین لایه فقط برای خواندن تشکیل شده است و هر لایه از یک تصویر Docker بیانگر دستورالعمل های یک Dockerfile است. بیایید مراحل زیر را برای ایجاد یک تصویر با استفاده از Dockerfile دنبال کنیم.

یک Dockerfile ایجاد کنید ، که پیکربندی برنامه ما را مشخص می کند.

# sudo vim Dockerfile

توجه – نام پرونده باید باشد Dockerfile با سرمایه “د“.

از ubuntu: 16.04
اصلی [ایمیل محافظت شده]
به روزرسانی مناسب دریافت کنید
نصب سریع و نصب کنید – my mysql
CMD پژواک "اولین تصویر من ایجاد شده است."

بیایید نگاهی به برخی از کلمات کلیدی مهم استفاده شده در Dockerfile بیاندازیم

 • می توانیم استفاده کنیم # نمادها برای اضافه کردن نظر در Dockerfile
 • از جانب“كلمه كليد تصوير پايه مورد استفاده را مشخص مي كند.
 • اصلیکلمه کلیدی شخصی است که قصد دارد آن تصویر را حفظ کند.
 • اجرا کن“کلمه کلیدی برای اجرای دستورالعمل داده شده برای تصویر استفاده می شود. در مورد ما ابتدا سیستم را به روز کنید و سپس MySQL را نصب کنید.
 • CMD“کلمه کلیدی برای اجرای دستور پس از راه اندازی ظرف استفاده می شود.
 • کپی ��“کلمه کلیدی را می توان برای کپی کردن پرونده از سیستم عامل میزبان ما در ظرف docker استفاده کرد.
 • کلمه کلیدی “EXPOSE” برای مشخص کردن شماره پورت کانتینر ظرف کار خود استفاده می شود.

دستور زیر را برای ساخت تصویر Docker ما اجرا کنید

نحو:

docker build -t / repo-name .

# docker build -t asadali08537 / first-repo .

در دستور بالا ، نام تصویر است و “.“فهرست کار فعلی را مشخص می کند. این یک نشانه برای Docker است که به دنبال فهرست اصلی پرونده docker باشد. “-تی“برای نشان دادن تصویر استفاده می شود. ما می توانیم خروجی شبیه به:

ساختن یک تصویر docker

اکنون با اجرای دستور docker ، تصویر خود را تست خواهیم کرد.

docker run asadali08527 / اولین repo

اجرای دستور فوق از تصویر Docker شما می خواهد که MySQL را با تمام به روزرسانی های لازم با موفقیت نصب کرده و در آخر نیز پیام echo را نمایش دهد..

فشار دادن یک تصویر

هنگامی که تصویر ما با موفقیت ایجاد شد و در حال اجراست ، می توانیم از طریق دستور push آن را به داکر هاب فشار دهیم.

docker push asadali08527 / اولین repo

یک تصویر docker را فشار دهید

می توانیم برچسب ها و وضعیت موجود را در Docker Hub بررسی کنیم که چیزی شبیه به این خواهد بود.

تصویر Docker Hub پس از فشار دادن تصویر

تصاویر معتبر Docker چیست؟?

اینها تصاویر رسمی است که توسط فروشندگان یا مشارکت کنندگان هدر داده شده است. Docker Hub یک تصویر را فقط می توان درصورتی که محتوای آن مطابق با قوانین ، معیارها و قوانینی است که توسط Docker Hub مطابقت دارد تأیید کند. به طور خلاصه ، آن تصویر باید آزمایش های پایه مشخصی را پشت سر بگذارد.

داکر هاب فراهم می کند inspectDockerImage ابزاری که از طریق آن یک فروشنده می تواند تصاویر و افزونه ها را تأیید کند (معمولاً فروشنده یا مشارکت کننده افزونه های خود را برای ورود به حجم و شبکه ها منتشر می کنند).

توجه داشته باشید –

برای انتشار تصویر به عنوان docker دارای مجوز ، ابتدا باید تصاویر و افزونه های خود را از طریق inspectDockerImage ابزار ، پس از تأیید و آزمایش با موفقیت ، پس از ارسال داکر هاب آن را تأیید می کند. اگر محتوای ما به محیطی بدون مجوز احتیاج داشته باشد ، در هر شرایطی قابل انتشار نیست.

تصاویر محبوب در DockerHub

بسیاری از تصاویر دارای مجازی و بهینه شده در داکر هاب در دسترس هستند.

محبوبیت این تصاویر بستگی به عوامل مختلفی از قبیل کشش ، حضور در بازار ، رتبه بندی ، امتیاز رضایت و غیره دارد. برای یک لیست دقیق از محبوب ترین مخازن ، اجازه دهید به سمت داکر هاب سایت اینترنتی. استفاده از یک تصویر نیز به سیستم عامل و معماری آن بستگی دارد ، اگر می دانیم از تصاویر کشیده شده برای سیستم عامل و معماری آن استفاده می شود ، قبل از کشیدن تصویر باید موارد زیر را در نظر بگیریم..

 • با استفاده از برچسب ها (بیشترین نسخه جدید) به دنبال یک نسخه خاص باشید.
 • یکی را انتخاب کنید که دارای حداکثر بارگیری و ستاره است.
 • به روزرسانی های آن را بررسی کنید (زمان آخرین بار به روزرسانی آن).
 • در صورت امکان ، نوع آن را بررسی کنید ، چه ناشر تأیید شده و چه یکی از مقامات رسمی (Docker Certified).

صفحات وب

یک وب سایت برگشتی وب است که با رویدادها کار می کند ، و راهی برای یک برنامه است تا بتواند اطلاعات زمان واقعی را به برنامه دیگری ارائه دهد. در حال حاضر ، تقریباً در هر برنامه کاربردی یک تسهیلات در وب ارائه می دهد ، بنابراین Docker Hub نیز این ویژگی را دارد.

این یک API فشار HTTP است که توسط رویدادهای تعیین شده توسط کاربر ایجاد می شود. برای اطلاع از برنامه یا خدماتی که از تصاویر مربوط استفاده می کند می توانیم از webhook در docker استفاده کنیم. به طور کلی ، ما وب سایت ها را با docker به عنوان خط لوله از رویدادها پیکربندی می کنیم ، به گونه ای که هرگونه آپلود تصاویر جدید باعث می شود برنامه های آزمایشی برای اجرای موارد آزمایشی زیر خطی ایجاد شوند.

هنگامی که نتیجه آزمایش موفقیت آمیز باشد ، رویداد دیگری را تحریک می کند ، یعنی استقرار کانتینر ، و پس از استقرار با موفقیت انجام می شود ، سایر رویدادها را برای ورود به سیستم تغییرات انجام شده را تحریک می کند..

نتیجه

من اعتقاد دارم اکنون شما درک درستی از Docker Hub و نحوه جستجوی ، ایجاد و هل دادن تصاویر دارید. به خاطر داشته باشید ، هنگامی که تصاویر عمومی را فشار می دهید ، برای همه قابل مشاهده خواهد بود.

اگر قبلاً نبود ، این راهنمای نصب Docker را بررسی کنید.

برچسب ها:

 • داکر

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map