10 asja, mida tuleks linkimise ajal vältida

Kas teadsite, et link hoone muutus igavesti kohe Google andis välja oma Penguini algoritmi aprillis 2012? Ja aja jooksul on asjad veelgi muutunud, kuna Google jätkab iga päev värskete algoritmide kasutuselevõttu.


Mitmete saitide liiklus langes tohutult, kuna kuigi lingi loomine mängib lehelivälise optimeerimise puhul tohutut rolli, on Google’is mitmeid linkide loomise tehnikaid, mida Google vihkab.

Lingide genereerimiseks on palju viise, kuid kui soovite saada paremat Google’i paremusjärjestust, peate looma kvaliteetsed lingid.

Ja selleks, et saaksite kvaliteetseid lingid, peate vältima kümme lüli loomise viga, mida me teiega allpool jagame.

Lugege ka Kvaliteetsete lingide saamiseks kasutage neid 9 viisi

See on mõistetav, isegi kõige kogenenumad SEO-d teevad lingide loomisel vigu, kuid peate püüdma kvaliteetseid lingid saada, et saaksite täiustada:

 • Müük
 • Teie otsingu paremusjärjestus
 • Teie orgaaniline liiklus

Pidage meeles, et valesti lingide loomine võib teile maksma minna ja kahjustada teie Google’i pingeread tohutult.

Niisiis jagame selles artiklis teiega mõnda levinumat viga, mida lingide loomisel vältida (ehk linkide ehitamise vead).

Kuid enne, kui oleme sattunud lingi loomise vigadesse, et vältida …

Lingi loomise mõiste

Mis on Link Building?

Linkide loomine

Linkide loomine on tava, mille abil saate oma saidile linkida ka teisi asjakohaseid veebisaite. Lingi loomise teine ​​määratlus on … teie veebisaidi reklaamimine teistele veebisaitidele, et luua omale lingid.

Otsimootoritest liikluse suunamiseks peate looma asjakohastelt veebisaitidelt kvaliteetsed lingid.

Linkide loomise eelised

Kas teadsite, et SEO on 90% lingi hoone? Vabandust, me lihtsalt arvame, kuna me pole professionaalsed SEO-d, kuid isegi kui küsida plusse, ütlevad nad teile, et edukas linkide loomise strateegia aitab teil:

Suunake suunamisliiklust

Küsige asjatundjatelt SEO-delt ja nad ütlevad teile, et suunamisliiklust on raske hankida, kuid see on võimalik, kui rakendate head lingi loomise strateegiat.

Kui kindlustate lingi oma saidile asjakohaste asutuste saitidelt, suurendate võimalusi suunata oma veebisaidile suunamise liiklust. Miks?

Need saidid kuvatakse tavaliselt siis, kui kasutajad otsivad Internetist teavet. Kui kasutajad klõpsavad nendel veebisaitidel asuvatel hüperlinkidel, suunatakse nad teie veebisaidile. Nii saate genereerida suunamisliiklust.

Parandage lehe ja domeeni autoriteeti

Kui Google kasutab otsingu veebilehtede kuvamiseks mitut tegurit, siis domeeni ja lehe volitused on olulised tegurid, mis määravad, kas teie veebisaite kuvatakse otsingutulemustes.

Niisiis, kuidas Google määrab veebisaidi domeeni volituse (DA) ja lehe volituse (PA Authority)?

See on lihtne, seda kvaliteetsemad on teie saidil lingid mitmest asjakohasest saidist, seda kõrgem on domeeni autoriteet ja seda parem kuvatakse teie veebisait asjakohastes otsingutes. Teie lehe volitus on teie saidi mitme kvaliteetse lingi kombinatsioon.

Parandage kaubamärgi nähtavust

Lingi loomise strateegia elluviimisel reklaamivad veebisaitide omanikud oma veebisaite külaliste postitamise ja mitmete muude meetodite abil teistele asjakohastele veebisaitidele. Nii saavad inimesed teie veebisaidiga tuttavaks ja lõpuks muutub teie kaubamärk paljudele inimestele nähtavaks.

Ehitage kaubamärgi autoriteet

Linkide loomine võib tõsta teie kaubamärgi autoriteeti oma valdkonnas. Üha rohkem kasutajaid surfab veebis kasulikku, harivat, huvitavat ja meelelahutuslikku sisu otsides. Kui avaldate pidevalt kvaliteetset ja originaalset sisu, paistab teie bränd rahva hulgast silma. Nii ehitate brändi autoriteeti.

Nüüd, öeldes seda, laske kummil tee peal käia.

10 levinumat lüli loomise viga, mida tuleb vältida

1. Õhukese sisu avaldamine

Noh, enamik SEO-sid soovitab teil avaldada lingi väärilise sisu, kuid soovitame teil avaldada kvaliteetset sisu kasutajatele ja optimeerida seda otsimootoritele.

Kahjuks on paljud inimesed hädas otsingumootorites parema asetusega sisu loomisega, kuid unustavad panna sisu lugejad kaalutlustele – see on viga, mida tasub iga hinna eest vältida.

Google mõistab, millal kasutajad teie sisu armastavad. Otsinguhiiglane kontrollib, kuidas kasutajad teie sisuga suhelda saavad, lingid, jagamised, kommentaarid, meeldimised, lugeja teie saidil veedetud aeg ja paljud muud mõõdikud ning seejärel reastavad teie saidi vastavalt. See tähendab, et kui keegi teie sisu ei loe, siis keegi seda ei linkita ja seega teab Google, et teie sisu on õhuke (alamparool või halva kvaliteediga).

Lisaks sisu kvaliteedile on kasutajakogemus ka teine ​​oluline tegur, mida Google veebisaitide järjestamisel vaatab. Näiteks kui teie veebilehtede avamine võtab liiga kaua aega, teil on kõrge põrkemäär.

Keskenduge kvaliteetse ja kasutatava sisu loomisele, mis vastab otsijate küsimustele ja inimesed lingivad teie veebisaidile.

Lugege ka artiklit Kuidas kirjutada sisu, mis on Google’is kõrgemal kohal

2. Linkide vahetamine raha eest

Google vihkab ostetud linke. Sel põhjusel kasutab otsimootor nutikaid robotite või indekseerijaid, mis tuvastavad, kas ostsite linke muudest allikatest. Lisaks lubab Google inimestel ostetud linkidest või PBN-võrkudest teada anda. Turvaliseks muutmiseks vältige lihtsalt linkide ostmist.

Isegi kui mängite süsteemi lingide ostmisega, arvestage sellega:

 • Ostetud lingid suunavad madala kvaliteediga liiklust kui looduslikud lingid
 • Kui Google tuvastab teie veebisaidil tasulised lingid, saate kopsaka trahvi
 • Google’i karistamine tähendab, et kulutate olukorra parandamiseks rohkem raha.

Muudest allikatest linkide ostmine võib teie otsingumootori paremusjärjestust kahjustada. Seetõttu kulutaksite selle isegi millekski muuks, isegi kui teil oleks linkide ostmiseks raha.

3. Unustades toksilistest linkidest lahti saada

Esiteks, mis on mürgised lingid?

Mürgised lingid on ebaolulised või ebaloomulikud lingid, mis võivad kahjustada teie veebisaidi otsingumootori paremusjärjestust.

Nüüd, kui teadsite, mis on toksilised lingid, kas kuulsite Google’i Penguini värskendusest?

Ärge muretsege, me ei teadnud ka siis, kui Google selle “magusa” värskenduse kasutusele võttis, kuid siin on põhjus, miks Google käivitas Penguini värskenduse.

Pingviinivärskendus ilmus Google’i otsingutulemuste täiustamiseks, vabastades toksiliste lingidega veebilehtedest.

Pingviinivärskenduse peamine eesmärk on jälgida tonne mürgise lingi ja halva lingiprofiiliga veebisaite ja neid karistada.

Mürgistest lingidest vabanemine on lihtne. Seal on palju tagasilinki analüüsivahendeid, näiteks SEMrush, mida saate kasutada oma lingiprofiili hindamiseks ja mürgiste lingide eemaldamiseks.

4. Keskendumine lingide ühele kuningale

Ehkki terve lingiprofiil on endiselt otsimootorite jaoks saidi kvaliteedi oluline näitaja, kipuvad paljud inimesed keskenduma ühte tüüpi lingile.

Tervisliku lingiprofiili loomiseks peaksite investeerima mitmesugustesse linkidesse, mis suurendavad teie saidi liiklust ja suurendavad tulusid.

On olemas kaks peamist tagasilinki tüüpi: Dofollow ja Nofollow.

Kõige kogenumad blogijad ja SEO-d ütlevad teile, et peate keskenduma Dofollow-linkide loomisele, kuid see on üks linkide vigadest, mida peaksite vältima. Keskendumine ühte tüüpi lingile on SEO halb tava. Pealegi võib teie sait selle eest Google’i karistada.

Vaieldamatult ei anna Nofollow lingid ühtegi edasi link mahl oma saidile, kuid võib teie saidi SEO-d tõsta, eriti kui need pärinevad erinevatest domeenidest.

Proovige oma parimat, et kahte tagasilinki tüüpi pidevalt üles ehitada. Näiteks kui loote Dofollowi lingid külaliste postituse kaudu, saate ka Nofollow linke luua, kommenteerides muid asjakohaseid ajaveebisid. Kahe lingi segamine teie lingiprofiilis aitab edendada tervislikku SEO-saiti.

5. Linkide genereerimine indeksita domeenidest

Lingide loomisel peaksite olema ettevaatlik, et mitte hankida linke veebisaitidelt, domeenidelt või veebilehtedelt, mida Google ei indekseeri. Google’i otsingu algoritmid karistavad saite, mis saavad linke lehtedelt või saitidelt, mida ei indekseerita.

Enne nende linkide hankimist veebisaidilt veenduge, et teeksite piisavalt uuringuid, et näha, kas sait on indekseeritud või mitte. Parem on veeta rohkem aega saidi uurimiseks enne, kui sellest linke loote, kui kiirustada linkide loomisega, siis kahetsege hiljem.

Oma lingiprofiili jälgimiseks saate kasutada selliseid tööriistu nagu SEMrush ja kui avastate indekseerimata saidi, mis linkib teie oma, eemaldage need lingid.

6. Keskendumine konkurendi edestamisele

Muidugi, teie konkurentide lingiprofiili on vaja luurata, kuna see on parim viis teada saada, kuidas neid lüüa, kuid keskendumine nende lingiprofiili jälitades nende paremaks muutmisele ei aita teid.

Reeglina peaksite nuhkima oma konkurentide lingiprofiili, et näha, kuidas saate oma lingi profiili täpsustada, kuid leidke ressursse sisestrateegia väljatöötamiseks, mis aitab teil lingiprofiili luua.

7. Ebaoluliste linkide ehitamine

Ametiasutuste saitidelt linkide loomise pakkumises eiravad ajaveebide pidajad ja sisuturustajad niššide olulisust.

Kui teil on digitaalse turunduse ajaveeb, on tervise- ja spordiblogist tagasilingi hankimine teie SEO jaoks lihtsalt halb.

Kui ajaveeb, kust lingi saate, pole üldine, peaksite alati linke looma vastavatest nišidest.

Noh, on võimalik luua kvaliteetseid linke ajaveebist, millel on teie enda jaoks erinev nišš, kuid peaksite veenduma, et kirjutatud teema on teie ajaveebi jaoks asjakohane.

8. Kvaliteedile keskendumine

Keegi ei takista teid nädalas kahe ajaveebi postitamast. Kui aga ohverdate kvaliteedi kvantiteedi nimel, siis lihtsalt lõpetage see.

HubSpoti andmetel tekitavad pika vorminguga postitused rohkem jagamisi ja lingid, kuid kui sisu on halva kvaliteediga, ei lingi keegi teie blogipostitustega.

Keskenduge alati kvaliteetse sisu loomisele ja avaldamisele ning inimesed loovad teie sisuga lingid.

9. Teie linkide loomise tavade mitmekesistamine

Lingi loomise tavasid on palju. Kõige tavalisemad on külalisblogimine ja ajaveebide kommenteerimine. Kui tuginete ainult ühele lingi loomise tehnikatüübile, ei saa te soovitud aja jooksul soovitud tulemusi.

10. Kiire lüli ehitamine

Google ei piira teie lingide loomise kiirust, kuid tuhandete linkide genereerimine ühe päeva jooksul võib muuta Google kahtlustavaks ja karistada teie veebisaiti.

Sarnaselt ülaltoodud punktiga 8, keskenduge alati ehitise kvaliteedilinkidele kui kvantiteedile.

See tähendab, et teil on parem hankida linke kahelt asutuse saidilt kui saada 20 linki madala kvaliteediga veebisaitidelt.

Lõppsõnad

Backlinko Brian Deani sõnul on linkide ehitamine üks neist 200 Google’i reitingutegurit. Lingi loomine on aga protsess, mis võtab aega ja nõuab kannatlikkust. Iga kord, kui korraldate kampaaniat, mille eesmärk on linkide loomise abil otsingumootorite paremusjärjestust parandada, peaksite alati neid kümme viga vältima.

Autori kohta

John Trogdon on professionaalne esseekirjutaja ja toimetaja https://www.proessaywriting.com/. Pealegi on John paljudes autoriteetide saitides esitletud professionaalse digitaalse turundajana. Forbes nimetab teda digitaalturunduse võluriks. Ameti järgi on ta ka ajakirjanik.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map