10 věcí, kterým je třeba se vyhnout při vytváření odkazů

Věděli jste, že propojení budovy okamžitě se navždy změnil Google vydal svůj algoritmus tučňáků v dubnu 2012? A věci se časem změnily ještě více, když Google každý den zavádí nové algoritmy.


Mnoho webů utrpělo obrovský pokles provozu, protože zatímco vytváření odkazů hraje obrovskou roli, pokud jde o optimalizaci mimo stránku, existuje několik technik vytváření odkazů, které Google nenávidí.

Existuje spousta způsobů, jak můžete generovat zpětné odkazy, ale pokud chcete získat lepší hodnocení Google, musíte vytvořit kvalitní zpětné odkazy..

A pro získání kvalitních zpětných odkazů se musíte vyhnout deseti chybám při vytváření odkazů, které s vámi chceme sdílet níže.

Přečtěte si také, Pomocí těchto 9 způsobů získáte kvalitní zpětné odkazy

Je pochopitelné, že i ti nejzkušenější SEO dělají při vytváření zpětných odkazů nějaké chyby, ale musíte se snažit získat kvalitní zpětné odkazy, abyste se mohli zlepšit:

 • Odbyt
 • Vaše hodnocení žebříčku
 • Váš organický provoz

Pamatujte, že vytváření zpětných odkazů špatným způsobem vás může stát peníze a vaše hodnocení Google nesmírně poškodí.

V tomto článku se s vámi chceme podělit o některé z běžných chyb, kterým se musíme vyhnout při vytváření zpětných odkazů (aka build building error).

Ale dříve, než se dostaneme do odkazů budování chyb, abychom se vyhnuli …

Definice propojení budov

Co je Link Building?

Vytváření odkazů

Vytváření odkazů je zvykem přimět další relevantní weby, aby odkazovaly na váš web. Další definicí vytváření odkazů je… proces propagace vašich webových stránek na jiné webové stránky za účelem generování odkazů na vaše vlastní.

Chcete-li zvýšit návštěvnost z vyhledávačů, musíte si vytvořit kvalitní zpětné odkazy z příslušných webů.

Výhody propojení budov

Věděli jste, že SEO je 90% budování odkazů? Jejda, my jen hádáme, protože nejsme profesionální SEO, ale i když se zeptáte na profesionály, řeknou vám, že úspěšná strategie vytváření odkazů vám může pomoci:

Řídit provoz doporučení

Zeptejte se odborníků na SEO a oni vám řeknou, že provoz se doporučeními je obtížné získat, ale je možné, když provedete dobrou strategii vytváření odkazů..

Pokud zajistíte odkaz zpět na svůj web z příslušných autoritních stránek, zvýšíte šanci na zvýšení návštěvnosti doporučení na váš web. Proč?

Tyto stránky se obvykle zobrazí, když uživatelé vyhledávají informace na internetu. Když uživatelé kliknou na hypertextové odkazy umístěné na těchto webech, budou přesměrováni na váš web. Takto generujete přenos doporučení.

Vylepšete oprávnění ke stránce a doméně

Zatímco Google používá k zobrazení webových stránek ve vyhledávání několik faktorů, doména a oprávnění stránky jsou důležité faktory, které určují, zda se vaše webové stránky zobrazí ve výsledcích vyhledávání..

Jak tedy Google určuje autoritu domény (DA) a autoritu stránky (PA) webu?

Je to jednoduché, kvalita zpětných odkazů na váš web z více relevantních webů, čím vyšší je autorita domény a tím lepší se váš web u relevantních vyhledávání zobrazí. Vaše autorita vaší stránky je kombinací několika vysoce kvalitních zpětných odkazů na váš web.

Zlepšete viditelnost značky

Při provádění strategie vytváření odkazů majitelé webových stránek propagují své webové stránky na jiné relevantní webové stránky pomocí příspěvků hosta a několika dalších metod. Tímto způsobem se lidé seznámí s vaším webem a nakonec se vaše značka stane viditelnou pro mnoho lidí.

Budujte autoritu značky

Vytváření odkazů může posílit autoritu vaší značky ve vašem oboru. Stále více uživatelů surfuje na webu a hledá užitečný, vzdělávací, zajímavý a zábavný obsah. Pokud neustále publikujete vysoce kvalitní a originální obsah, vaše značka vyniká z davu. Takto budujete autoritu značky.

Nyní, když už bylo řečeno, nechte gumu setkat se s cestou.

10 Častých chyb vytváření odkazů, kterým je třeba se vyhnout

1. Publikování tenkého obsahu

Většina SEO vám řekne, abyste publikovali obsah vhodný pro odkazy, ale doporučujeme vám publikovat vysoce kvalitní obsah pro uživatele a optimalizovat jej pro vyhledávače..

Mnoho lidí bohužel bojuje s vytvářením obsahu, který se řadí lépe ve vyhledávačích, ale zapomenout uvést čtenáře obsahu v úvahu – to je chyba, za kterou se vyplatí za každou cenu.

Google chápe, když uživatelé milují váš obsah. Vyhledávací gigant zkontroluje, jak uživatelé interagují a interagují s vaším obsahem, zpětnými odkazy, sdílenými položkami, komentáři, hodnocením Líbí se, časem, který čtenář stráví na vašem webu, a mnoha dalšími metrikami a poté podle toho ohodnotí váš web. To znamená, že pokud nikdo nečte váš obsah, nikdo na něj neodkazuje, a Google proto ví, že váš obsah je tenký (dílčí obsah nebo špatná kvalita).

Kromě kvality obsahu je pro uživatele Google důležitým faktorem, který Google při hodnocení žebříčků sleduje, také uživatelský dojem. Například, pokud vaše otevírání webových stránek trvá příliš dlouho, budete mít vysokou míru okamžitého opuštění.

Soustřeďte se na vytváření vysoce kvalitního a použitelného obsahu, který odpovídá na dotazy vyhledávačů a lidé budou odkazovat na váš web.

Přečtěte si také, Jak napsat obsah, který je na Googlu vyšší

2. Výměna odkazů za peníze

Google nenávidí zakoupené odkazy. Z tohoto důvodu vyhledávací stroj používá inteligentní roboty nebo prolézací moduly, které mohou zjistit, zda jste si zakoupili odkazy z jiných zdrojů. Kromě toho Google umožňuje lidem nahlásit zakoupené odkazy nebo sítě PBN. Chcete-li být na bezpečné straně, prostě se vyhněte nákupu odkazů.

I když hrajete systém nákupem odkazů, vezměte to v úvahu:

 • Zakoupené odkazy povedou k provozu nízké kvality než přírodní odkazy
 • Když Google na vašem webu zjistí placené odkazy, dostanete statný trest
 • Trestání společností Google znamená, že utratíte více peněz za nápravu situace.

Nákup odkazů z jiných zdrojů může poškodit hodnocení vašeho vyhledávače. Proto, i když máte peníze na nákup odkazů, raději je utratíte za něco jiného.

3. Zapomněli se zbavit toxických odkazů

Nejprve to jsou toxické odkazy?

Toxické odkazy jsou ty irelevantní nebo nepřirozené zpětné odkazy, které mohou poškodit hodnocení vyhledávače vašeho webu.

Nyní, když jste věděli, jaké toxické odkazy jsou, slyšeli jste o aktualizaci tučňáků společnosti Google?

Nebojte se, také jsme nevěděli, v době, kdy společnost Google uvede tuto „sladkou“ aktualizaci, ale zde je důvod, proč Google spustil aktualizaci tučňáka.

Byla vydána aktualizace tučňáka, která má zlepšit výsledky vyhledávání Google odstraněním webových stránek toxickými zpětnými odkazy.

Hlavním cílem aktualizace Penguin je sledovat a penalizovat webové stránky s tunami toxických zpětných odkazů a webů se špatným profilem zpětného odkazu.

Zbavit se toxických zpětných odkazů je snadné. Existuje spousta analytických nástrojů zpětného odkazu, jako je SEMrush, které můžete použít k vyhodnocení vašeho profilu zpětného odkazu a odstranění toxických zpětných odkazů..

4. Zaměření na jednoho krále zpětných odkazů

Ačkoli zdravý profil odkazu je i nadále silným ukazatelem kvality webu pro vyhledávače, mnoho lidí má tendenci soustředit se na jeden typ zpětného odkazu..

Chcete-li vytvořit zdravý profil zpětného odkazu, měli byste investovat do řady zpětných odkazů, které zvyšují návštěvnost vašeho webu a zvyšují příjmy.

Existují dva hlavní typy zpětných odkazů: Dofollow a Nofollow.

Většina zkušených bloggerů a SEO vám řekne, abyste se zaměřili na vytváření odkazů Dofollow, ale toto je jedna z chyb vytváření odkazů, kterým byste se měli vyhnout. Zaměření na jeden typ zpětného odkazu je špatný postup SEO. Kromě toho může váš web za to být potrestán společností Google.

Odkazy Nofollow nepopiratelně nepřecházejí odkaz šťáva na váš web, ale může vylepšit SEO vašeho webu, zejména pokud pocházejí z různých domén.

Zkuste co nejlépe stavět dva typy zpětných odkazů neustále. Pokud například vytvoříte zpětné odkazy Dofollow prostřednictvím publikování hostů, můžete také vytvořit odkazy Nofollow komentováním dalších relevantních blogů. Smíchání dvou odkazů v profilu zpětného odkazu pomůže posílit zdravý web SEO.

5. Generování odkazů z domén bez indexu

Při vytváření zpětných odkazů byste měli být opatrní, abyste nezískali odkazy z webů, domén nebo webových stránek, které nejsou indexovány na Googlu. Algoritmy vyhledávání Google penalizují weby, které získají odkazy ze stránek nebo webů, které nejsou indexovány.

Než tyto odkazy získáte z webu, ujistěte se, že děláte dostatečný průzkum, abyste zjistili, zda je web indexován či nikoli. Je lepší trávit více času zkoumáním webu, než z něj vytvoříte odkazy, než spěchat s odkazy na budovy a později litovat.

Pomocí nástrojů, jako je SEMrush, můžete sledovat svůj profil zpětného odkazu a pokud zjistíte neindexované propojení webu s vašimi, odeberte tyto odkazy.

6. Zaměření na outranking vašeho konkurenta

Jistě, je dobré prozkoumat profil odkazů vašich konkurentů, protože je to nejlepší způsob, jak vědět, jak je porazit, ale soustředění na to, že je překonáte tím, že pronásledujete jejich profil odkazu, vám nepomůže.

Zpravidla byste měli špehovat v profilu odkazů svého konkurenta, abyste viděli, jak můžete doladit svůj profil odkazů, ale najít zdroje pro vývoj strategie obsahu, která vám pomůže vytvořit váš profil odkazu..

7. Budování irelevantní odkazy

Ve snaze vybudovat odkazy z autoritních webů ignorují bloggeri a obchodníci s obsahem výklenky.

Pokud vlastníte blog o digitálním marketingu, získání zpětného odkazu ze zdravotního a fitness blogu je pro váš SEO prostě špatné.

Pokud blog, ze kterého získáváte odkaz, není obecný, měli byste vždy vytvářet odkazy z příslušných míst.

No, je možné vytvořit kvalitní odkazy z blogu s jiným výklenkem, než je ten váš, ale měli byste se ujistit, že téma, o kterém píšete, je pro váš blog relevantní..

8. Zaměření na množství před kvalitou

Nikdo vám nebrání v publikování dvou blogových příspěvků týdně. Pokud však budete obětovat kvalitu za kvantitu, pak to prostě přestaňte dělat.

Podle HubSpotu vytvářejí dlouhé příspěvky více sdílení a zpětných odkazů, ale pokud je obsah nekvalitní, nikdo nebude odkazovat na vaše blogové příspěvky.

Vždy se zaměřte na vytváření a publikování vysoce kvalitního obsahu a lidé budou odkazovat na váš obsah.

9. Nediverzifikace postupů při vytváření odkazů

Existuje spousta postupů vytváření odkazů. Mezi nejčastější patří hostující blogování a blogování. Pokud spoléháte pouze na jeden typ techniky vytváření odkazů, nedosáhnete požadovaných výsledků ve stanovené době.

10. Hastening Link Building

Google neomezuje rychlost vytváření zpětných odkazů, ale generování tisíců odkazů za jeden den může způsobit, že Google bude podezřelý a potrestá váš web..

Podobně jako v bodě 8 výše se vždy zaměřte na kvalitní zpětné odkazy budovy než na množství.

To znamená, že je lepší získat odkazy ze 2 autoritních webů než získat 20 odkazů z nekvalitních webů.

Závěrečná slova

Podle Briana Deana z Backlinka je budova propojení jednou z budov 200 faktorů hodnocení Google. Vytváření odkazů je však proces, který vyžaduje čas a vyžaduje trpělivost. Kdykoli provádíte kampaň s cílem zlepšit hodnocení vyhledávačů vytvářením odkazů, měli byste se vždy těmto deseti chybám vyhnout.

O autorovi

John Trogdon je profesionální spisovatel eseje a editor na https://www.proessaywriting.com/. Kromě toho byl John přítomen na mnoha autoritních webech jako profesionální digitální obchodník. Forbes mu říká průvodce digitálním marketingem. Je také profesí novinář.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map