Väljastpoolt võib SEO tabada teile lihtsat asja, kuid see pole täiesti aus. Palju läheb erinevate SEO tegurite, sealhulgas kvaliteetsete lingide, märksõnade, ankurdavate tekstide, kvaliteetse sisu, täideviimiseks. Sellegipoolest võite nende hulgas teha mitmeid SEO vigu:


1. Halva kvaliteediga sisu kirjutamine

Selles vanuses ja ajal ei anna Internet madala kvaliteediga sisu andeks. Nii paljudel inimestel on uskumatuid asju öelda ja jagada, et inimesed jätavad teie madala kvaliteediga sisu rõõmsalt tähelepanuta isegi kuulsa kaubamärgi all. Sisu puhul on see värske, asjakohase, ajakohase, trendika, meelelahutusliku, informatiivse ja oma vaatajaskonnale ajakohasena hoidmine.

Loe ka: Kuidas kirjutada kvaliteetset sisu?

2. aeglane kiirus

Veebisaidi aeglane kiirus

Aeglane kiirus on tapja. Sellel arenenud tehnoloogia ajal on inimeste meeled häälestatud nii, et kõik ootaks koheselt. Ideaalis võtab saidi avamine aega rohkem kui 3 sekundit, pannes teie kasutajad liiga kaua ootama.

Pro näpunäide: te ei pea kogu oma osa alla tooma. Kaaluge asjade tegemise viisi muutmist; saate üleslaaditud meediumi suurust muuta, lisada brauseri vahemälu, vähendada muu hulgas pistikprogramme, vidinaid ja külgriba.

Loe ka: 15 viisi WordPressi veebisaidi kiirendamiseks

3. Pilte ei optimeerita

Visuaalne sisu on pikk tee tähelepanu köitmiseks ja publiku kaasamiseks hullusega sotsiaalmeedia platvormide poole; inimesed nõuavad üha enam visuaalset sisu. Ilma neid õigesti optimeerimata kaotate aga Google’i kogu oma sisu korraliku indekseerimise ja järjestamise.

Kuna pildid on nii suur asi, oleks loota, et saaksite nende auaste, seega veenduge, et teil oleks teavet oma subtiitrite, pildikirjelduste ja isegi Alt-teksti kohta. Eesmärk on pakkuda inimestele teie visuaalse sisu kohta rohkem üksikasju.

Loe ka: 5 parimat piltide optimeerija WordPressi pistikprogrammi

4. Märksõnauuringute tegemata jätmine

On põhjust, miks arendajad pakkusid Serpbooki jaoks turule parima märksõna järjekoha jälgija. Märksõna uurimine on eduka SEO jaoks nii oluline osa. Kuna enamik inimesi peab ajaveebi pidamist ja kogu SEO praktikat lihtsaks asjaks, siis unustavad nad enamasti märksõnade uurimise olulisuse.

Mõne aja jooksul võib märksõnauuringute kasutamine tunduda mõttetu, kuna teil on sisu, mida jagada. Kahjuks võite isegi värskete ideedega jõuda vale vaatajaskonna või vaatajaskonna jaoks vale materjali pakkumiseni, kui teie sisu ei vasta teie sihtrühma vajadustele.

Loe ka:

  • Kuidas teha märksõna uurimistööd SEO jaoks
  • Parimad märksõnade uurimise tööriistad SEO jaoks aastal 2020

5. Märksõnade täidis

Märksõnauuringute tegemata jätmine on üks asi, kuid mõned veebimeistrid pole veel mõelnud ideaalset viisi märksõnade lisamiseks teksti. Pole tähtis, kui palju aega veedate oma sisu jaoks suurepäraste märksõnade uurimiseks, pole mingit vabandust, et neid hooletult oma platvormile lisada.

Tänapäeval ei seisne mitte niivõrd sisu otsingutulemite täpses otsingusõnade esitamises, vaid otsingutulemitele kõige paremini vastava sisu tulemuste toomises.

6. Mitme lehe optimeerimine samade märksõnade jaoks

Kuna te ei saa ilma märksõnadeta hakkama, peate nende suhtes nutikad olema. Ühe või mitme märksõna optimeerimiseks kahe või enama lehe optimeerimine kahjustab teie asetust. Esiteks, Google’i esilehel on palju konkurentsi ja olenemata sellest, kas teie sihitavad sõnad on madala konkurentsiga või mitte, on alati konkurentsi, millele tähelepanu pöörata.

Peamine mure on aga enda lühikeseks müümine. Seotud märksõnu on nii palju, mida võiksite sihtida veelgi suurema vaatajaskonna saavutamiseks kui ühe märksõnakomplekti korral.

7. Optimeerimine lühikese sabaga märksõnade jaoks

Pikad sabad märksõnad

Võttes arvesse märksõnu, ei tee te end õigusega, kui sihite alati lühikese märksõnaga märksõnu. Fraasi „SEO tehnikad” sihtimine annab teile madala hinde. Ühe jaoks on selle teema kohta kirjutatud nii palju sisu ja tulemas on veel palju muud.

Probleem on selles, et lühikese terminiga terminitel on väga suur konkurents, rääkimata üldisest sihtrühmast. Inimesed võiksid otsida teie lühikeste märksõnade hulgast erinevaid asju piisavalt, et muuta teie sisu nende otsingute jaoks ebaoluliseks.

Loe ka: Kuidas suurendada veebisaidi liiklust, kasutades pika sabaga märksõnu?

8. Teie konkurentsi eiramine

Teie konkurendid ei pruugi olla teie sõbrad, kuid see ei tohiks muuta neid teie vaenlasteks. SEO valdkonnas on alati midagi õppida. Sõltumata sellest, kas teie konkurentidel läheb paremini kui teil, tähendab asjaolu, et nad panevad välja märgatava võistluse, et nad peavad tegema midagi õigesti. Investeerige mõni aeg konkurentide uuringutesse ja valige mõni asi, mida saate kasutada, et Google’i SERP-d paremini kasutada.

9. Sisemise linkimise eiramine

Kui tuginete oma lingi ülesehituses lingidele, ei saa te ilma sisemise linkimiseta hakkama ja võite olla SEO edu. Inimeste saitide arhiivides on palju artikleid, mis on nägemata sisemise lingi kasutamise tõttu.

Kui inimesed teie artiklit vaatavad ja Google indekseerib teie saiti, veenduge, et neil oleks palju rohkem kui kirjutatud sõnu. Laske sisemistel linkidel juhtida neid suurema osa teie töö juurde.

10. Halva kvaliteediga lingid

Lingide olemasolul on palju pistmist teie SEO-strateegia üldise eduga. Nende lingide arv tähendab, et olete võtnud üsna palju aega oma sisu rikastamiseks välistest allikatest suurema väärtusega. See lisab teie kaubamärgi mainet. Lingid ostes ei suuda inimesed aga aru saada, et niivõrd oluline pole kvantiteet, vaid kvaliteet.

Mõned saidid, kust linke ostate, on rämpsud ja teie kaubamärgi jaoks üsna ebaolulised. Kuigi enamik teie sihtrühmi ei pruugi neid märgata, märkab Google. Mis veelgi hullem, siis meelitate selle eest karistuse, selle asemel, et oma positsioonipositsiooni tõsta.

Loe ka:

  • 9 viisi kvaliteetsete lingide saamiseks
  • Ärge kunagi kasutage neid 10 viisi lingide saamiseks

11. Vaikimine sotsiaalsete küsimuste üle

Suhtlusvõrgustikes on suur osa kogu Interneti-elanikkonnast. Kui suhtlete sotsiaalselt ja teie kohalolekut ei tunneta, siis peate oma pingeread kannatama. Tegelikult, välja arvatud SEO varjatud eelised, on sotsiaalsed signaalid järjest tähtsamad.

Inimesed, keda soovite oma sisuga sihtida, ripuvad enamasti sotsiaalmeedia platvormidel. Mida rohkem te nendega suhtlete, seda paremini tunnevad nad teie kaubamärki ja soovivad sinult rohkem sisu tarbida.

Loe ka: 10 parimat WordPressi pistikprogrammi, et jagada automaatselt uusi / vanu ajaveebi postitusi kõigil sotsiaalmeedia platvormidel

12. Teie sisu ei reklaamita

Mis kasu on kvaliteetsest sisust, mida keegi ei suuda lugeda? Veebis eksisteerib teie brändi tuntuse suurendamine, jagades oma sisu laialdaselt. Sisu reklaamimine nõuab agressiivsust ja pühendumust. Olge aktiivne sotsiaalmeedias kui üks viis oma sisu reklaamimiseks.

Lisaks määrake oma sisule eelarve, nii et saate mängimise eest maksta, sest mõnikord teeb see SEO-s kõik oluliseks.

13. ettearvamatu kirjastamine

Interneti kasutajad tunnevad rõõmu selle sisu tarbimisest ja ei midagi muud. Inimesed saavad Internetis pangas olla uudiste, trendide, meelelahutuse ja ostlemisvõimaluste osas, kui mainida mõnda. Seetõttu ei saa väärtus, mida peate neile sisu osas pakkuma, olema ettearvamatu.

Faktid, millel on oma vaatajaskonnaga kirjastamise hoog sisse andnud, on kaubamärgid, millel on pidev postitusharjumus. Nii aretate viljeletava publikubaasi, mis võib kindlalt nädalapäevadel või kuudel teile kindlalt teavet anda. See annab palju ka teie Google’is asetuse määramiseks.

14. Katkiste linkide tähelepanuta jätmine

Katkised lingid on enam-vähem osa kasvavast veebisaidist. Ühelt veebilehelt teisele üleminekul suurenevad katkenud linkide võimalused pidevalt. Mis tahes väikesed muudatused teie platvormil võivad lingid katkeda. Näiteks kui veebisait, mille olete linginud, tuuakse alla, saate katkise lingi. Lisaks, kui teil on ühel hetkel mõnda saidi hooldust olnud, läheb palju teie linke katki.

Pro näpunäide: Te ei saa kontrollida, mis juhtub teiste saitidega, kuid saate kontrollida seda, mis juhtub teie omadega. Seetõttu otsustage oma platvormi tahtlikult kontrollida, kontrollides katkiste linkide olemasolu ja parandades need enne, kui need muutuvad teie järjestamise tegurite suureks probleemiks. Pidage meeles, et katkiste linkidega on teie kaalul alati teie kogemus.

15. Puuduvad metaandmed

SEO praktiseerimise ühel hetkel ei tohiks metaandmeid ignoreerida. Need pakuvad lisateavet indekseerimiseks mõeldud otsingumootoritele ja vaatajaskonnale, et nad saaksid teie saidi probleemidest paremini aru. Lisaks ei ole oluline ainult metaandmete omamine, vaid ka arvutamine, kuidas te neid kasutate.

Esiteks veenduge, et nad lööksid teie sihitud märksõnad. Lühidalt nad peavad olema unikaalsed ja originaalsed, kuna nad tutvustavad teie kaubamärki kogu maailmale. Laske neil tabada teie kaubamärgi olemus koos sihitud märksõnadega, mis kajastavad kõnealust teemat.

Pro näpunäide: lehe pealkirjad ei tohiks kunagi olla pikemad kui 65 tähemärki.

16. Vaade kohalikule SEO-le

Kas teadsite, et kohalik SEO on teie võim konkurentsivõimest ülesaamiseks? Kohalik turg annab teile rohkem eeliseid, kuna mõistate neid paremini kui konkurendid.

Seega, kui te ei optimeeri oma kohalikku vaatajaskonda, vaid konkureerite tihedalt suurema turupinna pärast, saate Google’is nii madala positsiooni. Oletame, et ükski bränd pole sihitud teie kohalikku vaatajaskonda, siis kasutage neid teiste elanikkonnani jõudmiseks kapitali.

17. Unustades oma sisu värskendada

Sisu värskendamine on jällegi majahoolduse probleem. Korralikult SEO praktika, see ületab kvaliteetse sisu loomise ja selle laialdase jagamise teie sihtrühmale. Kogu aeg on Google teadupärast tähtsustanud kvaliteetse sisuga ajaveebid.

Ehkki olete üks, kes avaldab igal teisel korral kvaliteetset sisu, peate tagasi pöörduma dokumentide juurde ja hoidma kõike värsket.

Materjal, mis teie platvormil on paar kuud ja aastaid tagasi, väärib värsket ilmet. Kuna igihaljas sisu on ajaveebimaailmas nii populaarne, on sisu värskendamine üks suurepärane viis selle saavutamiseks.

Kiireim võimalus selleks on perioodiliste hooldustööde tegemine. Nii saate osa oma eelnevatest töödest käsitsi läbi vaadata ja neid värskendada. Automaatse hoolduse abistamiseks võiksite kaaluda ka sellist tööriista nagu Google Search Console.

18. Kopeeri sisu

Teise inimese teose uuesti postitamine on plagiaat, mis võib teid mõne autoriõiguse ja juriidiliste probleemide tõttu maandada. Üldiselt on veebis tarbimiseks nii palju teavet, et inimestel pole ruumi ülearuseks teabeks. Kui teil on mõni neist päevadest, kus teie loovus on madal, kas tasub tõesti riskida sellega, et Google karistab teie saiti lihtsalt sisu dubleerimise eest?

Google eelistab kaugelt ja suures osas veebisaite ainulaadne ja originaalne sisu. Kui soovite mõnda teavet uuesti läbi vaadata, värskendage seda ja jagage seda uuesti või tehke see uuesti. Suurepärased viisid teabe ümberjutustamiseks on muu hulgas infograafika, juhendvideod ja e-raamatud.

19. Artikli ketramine

Lisaks dubleerivale sisule on artiklite ketramine oluline viga, mille eest Google ainult karistab. Kui võtate mõne eseme ja keerutate seda, et leida sellest muid sisu, siis mitte ainult ei kahjusta selle kvaliteet, vaid ka teie bränd. Sõnu võib kirjutada ja paigutada erinevalt, kuid kvaliteet ei parane mingil viisil.

20. Halvasti kirjutatud URL-id

Vigad URL-id

Pilt: URL-ide probleemid

URL-id ei pruugi olla SEO jaoks ideaalsed kohad, kuid on. Allkriipsude, sümbolite, suurtähtede ja ebaoluliste numbrite lisamine võib teie SEO-d kahjustada. Ideaalis on teie saidi meeldejäävus kahtluse all, kui inimesed ei saa isegi URL-ide põhjal isegi öelda, mis teie saidil on. Halvasti kirjutatud URL-i näide on www.example.com/Gsd_%12_f231&%

21. Unustades mobiili

Mobiili tõusuga ei saa te unustada mobiili ja loota ellu jääda; on mobiilne vaatajaskond kaugelt olulisem kui lauaarvuti vaatajaskond. Seetõttu eelistab Google mobiiltelefonide kasutajate tulemusi alati enne lauaarvuti kasutajaid.

Tehke Google’i testi abil mobiilisõbralik test ja saate teada, kas teie platvorm vastab. Pidage meeles, et sisu, kujundust, fonti, kogust ja kvaliteeti tuleb võrdselt esitada nii mobiili- kui ka lauaarvuti vaatajaskonnale.

22. Kokkusobimatus brauseritega

Kunagi avasite saidi ja leidsite, et see pole teie brauseriga ühilduv. See võib muutuda väga tüütuks. Ehkki võite olla kindel, et optimeerite Google’i kui populaarseimate otsingumootorite jaoks brauseritega, on see erinev. Inimesed eelistavad erinevaid brausereid ja kui piiritate need kindlaga, siis kaotate suurele vaatajaskonnale.

Võib tunduda, et enamik inimesi eelistab Google Chrome’i, kuid asjaolu, et brauser pole muutunud nii domineerivaks, kuna Google on otsingumootor, muudab kõike. Firefox ja Opera on üsna lähedal ning seetõttu pole vaja neid kasutajaid oma sihtrühmale optimeerimisel lukustada..

23. Pikavormilise sisu ignoreerimine

Enamasti on vähem kui 500 sõna sisaldav lühivormis sisu võrreldes pikavormilise sisuga kõige vähem köitev. Edetabeliks määramisel on oluline aeg, mille inimesed teie platvormil veedavad. See on märk sellest, et inimestele meeldib teie platvormil olemine ja see väärib Google’ile kõrget reitingut.

Pikavormiline sisu pakub teile piisavalt aega ja ruumi märksõnade katmiseks ilma märksõnade täidiseta. Ka teil on ruumi, sest oma sisust leiate muu hulgas tabeleid, diagramme, loendeid, jooniseid, H1-silte. Turvalisuse tagamiseks sihtige oma artiklitele 1000 – 2000 sõna. Trikk on huvides ja kvaliteedis järjepidevuse säilitamine, et teie publik saaks lõpuni lugeda.

24. Vastuolulised veebiprofiilid

Brändi ellujäämine sõltub paljuski tema võimest säilitada ühtlast ja lugupeetud mainet. Digitaalse ruumi puhul räägib igasugune teie edastatud suhtlus teie brändist. Kui teid tabab veebis ebajärjekindel teave, ei kaota te mitte ainult usaldusväärsust, vaid ka Google’i positsiooni SERP-i esikoha osas. Google indekseerib miljoneid platvorme, et saada indekseerimiseks teavet. Kui see juhtub, oleks teil parem olnud järjepidev kaubamärk, mida maailmale tutvustada.

25. Liiga palju hüpikreklaame

Esiteks pole hüpikreklaamid nii tõhusad kui vanasti. Lisaks võivad need olla väga tüütud, eriti need, mis katavad kogu ekraani. Arvestades, et kaalute kõigepealt mobiililahenduste optimeerimist, võivad hüpikreklaamid olla mobiiltelefonisaidi kasutajatele, kes töötavad koos väikese ekraaniruumiga, väga ärritavaks.

26. Video eeldamine pole oluline

Enamik SEO-sid keskendub liiga palju piltidele ja tekstile, et neil pole videosisu osas mingit tähelepanu ega vaatenurka. Probleem on selles, et sotsiaalmeedia ja tehnoloogia on video populariseerimiseks läinud liiga kaugele, et seda ei saa enam tähelepanuta jätta.

Kuid kui te ikkagi eeldate, et videosisu pole oluline, siis kompromiteerite suurepärase asetuse võimaluse. Platvormid, nagu YouTube, Vimeo ja teised, peaksid teie huvides töötama, võimaldades juurdepääsu muule vaatajaskonna mahule, mida teil varem polnud.

27. Vaatajaskonna tagasiside ignoreerimine

Tagasiside on turundusmeetmete marker SEO-s; te ei saa endale lubada, et unustate oma publiku tagasiside. Ükskõik, kas tagasiside on kaebus, küsimus või lihtne kommentaar, tähendab see palju, kui jõuate nende juurde.

Esiteks hoiab see neid kihlvedudena, mis on suur osa SEOst. Teiseks ei jäta sa ruumi spekuleerimiseks, eriti kui tagasiside oli negatiivne. Pidage meeles, et see, kuidas te neid tunnete, läheb teie positsioonile, sest Google hindab klientide rahulolu.

28. Halvasti kujundatud saidi pidamine

Veebidisain on tehnilise SEO element, mida enamik veebisaitide omanikke ei arvesta. See hoiab asju perspektiivikas kasutajakogemuse valdkonnas. Kui inimesed ei saa teie saidil kiiresti liikuda, asju leida ja sisu hõlpsalt läbi lugeda, pole neil põhjust teie saidil olla. Parandage see ja fikseerite oma positsiooni.

29. Reklaamteadete jagamine

Kuna sisu on hädavajalik, siis kui olete reklaamisõnumitele liiga liimitud, kahjustate teie paremusjärjestust, inimesed ei taha tunda, et neid on teie teenuste tellimisel ja sisu tarbimisel petta või survestatud. Seetõttu ei tohi teie sisu oma kaubamärgi ning toodete ja teenuste levitamisel olla ainult ühemõõtmeline.

30. Ebaselge üleskutse tegevusele

Mis on see, mida soovite, et teie publik teeks? Ütle neile. Inimesed on palju usaldusväärsemad ja lugupidavamad kaubamärgid, mis teavad, mida nad oma klientidelt soovivad. Kui soovite, et nad telliksid, ostaksid, helistaksid, külastaksid, telliksid või mida iganes muud, andke neile sellest teada. Mõnikord ei tee nad midagi, sest nad ei tunne, et midagi oleks teha.

Pakkimine üles

SEO-l on palju tööd, mistõttu peate olema huvitatud strateegiatest, mida valite tööle võtta. Lisaks aitab see end kursis hoida praeguste suundumuste ja Google’i värskendustega. Nii saate SEO-d turvaliselt harjutada, laskumata sellistesse vigadesse, mis võivad teie asetust hävitada.

Autor Bio: Duncan Kingori alates SERPBook

Duncan on juba kümme aastat töötanud kirjutamise erialal. Tal on suured kogemused informatiivsete artiklite kirjutamisel ning tema tööd on hinnatud ja avaldatud paljudes populaarsetes väljaannetes.

Loe ka:

  • 25 viisi veebisaidi liikluse suurendamiseks 2020. aastal
  • Täielik lehel oleva SEO kontrollnimekiri aastaks 2020
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me