7 tipů pro psaní výkonných Meta popisů, které převádějí

Popisy metadat lze nejlépe popsat jako tajný náhled na vašem webu. Pomáhají návštěvníkovi učinit rozhodnutí pokračovat a kliknout na odkaz a nakonec můžete získat konverzi. Z tohoto důvodu je důležité, abyste svou nejlepší nohu posunuli dopředu, představili si sebe jako tvůrce filmu, který se snaží vytvořit náhled nebo upoutávku pro vaše publikum.


Popisy metaPopisy meta

I když to musí být jen krátký popis, je třeba vzít v úvahu hodně, abyste se ujistili, že narazíte na značku.

Zde je 7 tipů, jak napsat silný meta popis, který převádí.

7 tipů pro psaní výkonných Meta popisů, které převádějí

# 1. Drž to krátce

Můžete najít mnoho návrhů ohledně počtu znaků, které byste měli použít. Základní věcí je, že musíte být struční a struční, protože SERP skončí odříznutím části textu, pokud přesáhne 160 znaků..

Musíte tedy být co nejpřesnější, v průměru je obecné doporučení v rozmezí 150 až 155 znaků, takže jste si jisti, že se objeví celý popis a návštěvník bude lákat, aby klikl a přečetl obsah na vašem webu..

Nezapomeňte však, že cokoli, co uvedete v popisu metadat, by mělo být vytvořeno smysl návštěvníkovi a nikoli vyhledávači.

# 2. Zahrnout klíčová slova

Zahrnout klíčová slova do popisu metadatZahrnout klíčová slova do popisu metadat

Přestože popis metadat opravdu neovlivňuje hodnocení vašeho vyhledávače, je důležité, abyste tam použili klíčová slova. Pamatujte, že osoba, která hledá, hledá nejrelevantnější informace o konkrétním předmětu, takže je užitečné, pokud jsou schopny zobrazit některá klíčová slova, která hledali v meta popisu.

Používání klíčových slov však neznamená, že byste s nimi měli doplnit popis. Klíčová slova by měla plynout v popisu aby publikum mohlo pochopit, že se jedná o web, který obsahuje informace, které hledají.

# 3. Odpovězte na otázku WIFM

Odpovězte na otázku WIFMOdpovězte na otázku WIFM

WIFM, je zkratka pro „Co je v tom pro mě?“

Téměř každý má tuto otázku na mysli, když procházejí internet nebo dokonce rozhodují o koupi. Váš meta popis musí brát na vědomí tuto skutečnost, čtenář se ptá, proč by měl kliknout na vaši stránku a ne na ty, které se objevily ve výsledcích vyhledávání.

Popis by měl být schopen sdělit čtenáři, jakou hodnotu zvýší vaše stránka, když na ni klikne. Konkurujete ostatním stránkám, které se objevily, a máte jen pár slov, abyste přesvědčili publikum, že jste pro ně nejvhodnější.

# 4. Ať je to výzva k akci

Nezapomeňte, že se snažíte převést návštěvníky, jaký lepší způsob, jak zvýšit konverzi, zahrnutím výzvy k akci do popisu metadat. Nejedná se o radu, jak ji proměnit v prodejní hřiště, které by člověka vypnulo. Výzva k akci by měla být jemná, ale účinná. Je to skoro jako umět odpovědět na otázku WIFM. Čtenáři by měli být vyzváni, aby klikli na odkaz, aby něco mohli těžit.

Výzva k akci by mohla být něco jako „naučit se, jak na vaši webovou stránku získat více kliknutí“. Jak vidíte, jedná se o jemnou výzvu k akci, ale nakonec je pravděpodobné, že osoba, která chce získat více kliknutí, klikne na odkaz.

# 5. Ať je to přátelské a dokonalé

Popis metadat je jako vaše recepce nebo vedoucí recepce. Musíte to udělat co nejpříjemnější. Jak to řekl někdo, „může to být usměvavý vrátný nebo nasranej vyhazovač.“

Může se stát, že se vaše stránka objeví ve výsledcích vyhledávání jako první, ale pokud váš popis není dostatečně příjemný, nemusí se ve výsledcích vůbec objevit..

Propojení klíčových slov a spěchání jejich smíchání se slovesami a podstatnými jmény vám nepřinese konverze, ale odpory.

V popisu byste se měli snažit přivítat uvítací tón a poté jej prozkoumat, abyste se ujistili, že neobsahuje žádné chyby. Mnoho lidí posuzuje knihu z obálky a chyby na vaší obálce mohou vést k tomu, že se budou ptát, zda věří obsahu uvnitř.

# 6. Nechte to ve vyhledávači

Nechte to ve vyhledávačiNechte to ve vyhledávači

Jakkoli to může znít lhostejně, někdy je nejlépe psaný popis ten, který není napsán!

Vyhledávací stroje jsou také schopny vytáhnout klíčová slova a doprovodné věty, pokud nemáte kódovaný popis metadat. To, co vytáhnou, může být někdy nejdůležitější pro vyhledávání, které někdo provedl. To je případ, zejména u klíčových slov s dlouhým ocasem.

Pamatujte, že to funguje jen v konkrétních situacích, a zejména při jednání s dlouhými klíčovými slovy nebo s několika z nich, proto buďte opatrní.

# 7. Pokračujte v učení a úpravách

Svět online není nikdy statický, děláte dobře, abyste byli stejně plynulí a pokračovali v učení. Nebojte se experimentovat, vyzkoušejte něco a mějte na paměti, jak to funguje, a pak zkuste další, pokud ten nefunguje dobře.

I když určité klíčové slovo může dnes dobře fungovat, může být nutné ho zítra změnit, protože ztratilo svou přitažlivost. Z tohoto důvodu budete muset vždy zůstat na vrcholu hry a neustále sledovat výkon svých popisů metadat.

Možná budete muset sledovat a učit se od svých konkurentů. Jedním z konkurentů je Google AdWords, vždy se ujistěte, že váš popis může tyto reklamy konkurovat.

Závěrečné myšlenky

Psaní výkonných meta popisů pro převod bude vyžadovat čas a úsilí, ale nakonec se tam dostanete. Úpravy a opakované úpravy umožní přijít s tou nejlepší, někdy můžete dokonce požádat o názor jiné osoby.

Je však také důležité si uvědomit, že meta popis je pouze vrátný, takže záleží na tom, co člověk najde, když prochází těmito virtuálními dveřmi.

Skvělý obsah je stejně důležitý a popis by měl ve skutečnosti představovat obsah na stránce. Nikdy není dobrý zážitek sledovat velký trailer a skončit v hrozném filmu!

Autor Bio:

O společnosti Ritu Sharma – Ritu Sharma je specialista na SEO & Online marketingový stratég s více než 9 letou profesionální zkušeností. V současné době spolupracuje s přední indickou společností v oblasti SEO PageTraffic. Vedla mnoho úspěšných SEO kampaní pro PageTraffic.

Přečtěte si také:

 • Trendy SEO pro rok 2020
 • Jak získat tuny provozu pomocí klíčových slov s dlouhým ocasem
 • Jak získat vysoce kvalitní zpětné odkazy zdarma v roce 2020
 • 10 nejlepších SEO analytický software pro analýzu vašich webových stránek
 • 7 nejlepších SEO pluginů pro webové stránky WordPress
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map