Ankurdavate tekstide ja nende kasutamise linkide koostamise juhend algajatele

Ankru tekst on minu märksõna,


Ankru tekst on link, mida me kasutame tagasilinkimiseks,

Ummm ankru tekst? Mis see on?

Mis on ankurtekst ja kuidas seda tuleks kasutada? Esitasin selle küsimuse mõnele oma ringkonna SEO algajale ja need on vastused, mille neilt sain.

Miski pole šokeeriv selle üle, et suurem osa algajatest ei saa isegi aru, mis ankrutekst on ning kus ja kuidas seda tuleks kasutada, hoolimata sellest, et nad ise on seda sageli kasutanud. Nad panevad seda pidevalt siia ja sinna iga päev, neil puuduvad teoreetilised teadmised, mis see on ja kuidas seda tuleks kasutada, et oma saidi edetabelile maksimaalset kasu tuua.

See lihtsustatud ja põhijuhend on kirjutatud, et juhendada teid ankruteksti põhitõdedest ja kuidas seda saab kasutada oma SEO tulemuste maksimeerimiseks. Nii et pikemalt ootamata sukeldugem sisse.

Mis on ankru tekst?

Ankru tekst on klõpsatav link, mille manustate oma külaliste postitustesse, veebisisu või muusse kohta, kust oma saidilinki jätate, näiteks foorumid, äriprofiilid ja ajaveebide kommentaaride sektsioon jne. Ehkki enamik inimesi usub, et ankrutekstid pole sama märkimisväärsed kui vanasti. Kuid tegelikult on need endiselt olulised ja te peaksite neid ikkagi strateegiliselt kasutama. Need on olulised nii kaua, kui lingid ja lingivad ehitusküsimusi.

Kuid Google’i algoritm värskendab eriti Pingviinide värskendus 2012. aastal on linkide loomise tavasid muutnud. Algoritmi värskendus sundis SEO-sid tegema mõned olulised muudatused nende linkide loomise strateegias. Teisisõnu on Google muutunud nutikamaks kui kunagi varem, et tuvastada, kas olete seotud mingite ebaloomulike linkide loomise tavadega. Kui see tabab teid punakätega, tabab see teid kurnava karistusega.

Ja kuidas Google seda teab? Lihtne, läbi ankurdavate tekstide.

Oletame, et teil on graafilise disaini teenuseid pakkuv disainifirma nimega „ABC“, nüüd ei tohiks kõik teie lingid manustada samale ankurtekstile „graafilise disaini teenused“. Muidu varem või hiljem saab Google teada, et loote agressiivseid ebaloomulikke sidemeid ja sellest tulenevalt saab teid karistus.

Millised on ankuritekstide tüübid?

Peate imestama, kas ankrutekstid on tõesti tüübid. Nojah. Üksikute ankurdamistekstide asemel ikka ja jälle postitustes võite kasutada erinevaid tüüpe, mis aitavad teil ankrutekste mitmest variatsioonist lahti saada.

Allpool oleme maininud ankurdavate tekstide tüüpe, mis täiusliku suhte korral suurendaksid teie saidi asetust kiiremini kui kunagi varem.

1. Kaubamärgiga ankrud

Need on ankrutüübid, millel on teie brändi nimi. See võib olla kaubamärgi üksi või koos sõnadega enne või pärast. Siin on näide Ahrefsi kaubamärgiga ankurtekstist.

Kaubamärgiga ankrud

2. Alasti lingi ankrud

Alasti lingiga ankrud on tüüpi ankurdamistekstid, kuhu paigutate lingi just sellisena, nagu see on, ilma seda manustamata mingisse teksti.

3. Üldised ankrud

Üldised ankrud on põhimõtteliselt CTA-d, milles te ei kasuta sihitud märksõnu ega kaubamärki.

Näiteks:

 • Loe siit
 • Kliki siia
 • Külastage meie veebisaiti

4. Ankrut pole

See on seda tüüpi ankur, mida enamik kaubamärke kasutab. Seda tüüpi ankru saate siis, kui saate lingi pildi kaudu (millel pole ALT-silti), või saate selle lihtsalt hankida, kui teie sisusse ei lisa ankurdamisteksti. Nii näeb välja ankur.

Ankrut pole

5. Brändinimi koos märksõnaga

See on ankurteksti tüüp, kus ühendate sihitud märksõnad oma kaubamärgiga.

See näeb välja selline:

 • ABC kohandatud logo kujundus
 • ABC veebidisaini teenused
 • ABC voldiku kujundus

6. Pildiankrud

Ükskõik kuhu pilti postitate, pange sellesse ALT-silt. Google peab seda ALT-silti pildi ankurtekstiks. Vastasel juhul peetakse seda eelmises rubriigis mainitud ankruks.

7. Osalised matšankrud

Sellise ankurteksti jaoks kasutate sihitud märksõnade variante.

Näiteks:

 • Õppige ankruteksti õiget kasutamist
 • Lugege ankrutekstide kasutamise põhitõdesid

8. LSI ankrud

LSI on latentne semantiline indekseerimine. Minge Google’i, tippige oma märksõna ja altpoolt saate seotud otsinguterminid sisestatud päringu. Need on teie brändi LSI märksõnad. Näiteks on minu sihtmärksõnaks graafilise disaini teenused. Need oleksid need LSI märksõnad, mida saan ankurtekstina kasutada lisaks sihtmärksõnadele.

LSI ankrud

9. Täpse vaste ankrutekst

Täpse vastega ankrud on põhimõtteliselt märksõnad, mille kohta te põhjalikku uurimistööd tegite. Näiteks kui teie märksõna on „graafilise disaini teenused” ja kasutate lingi loomiseks täpset ankruteksti, tähendab see, et kasutate täpse vastega ankrutekste. Need on kõige võimsamad, kuid kõige tundlikumad märksõnad, mis võivad mõjutada teie saidi asetust nii negatiivselt kui ka positiivselt.

Kuidas neid tuleks kasutada?

Enamik SEO-sid usub, et kui nad kasutavad täpse vastega märksõnu, suudaks nende sait kiiresti positiivseid tulemusi saavutada. Vastupidi, asjad töötavad vastupidi.

Täpse vaste ankrut tuleks teie lingi loomise strateegias kasutada vähem protsendina. Jah, võite kasutada täpse vastega märksõnu, kuid just siis, kui soovite oma profiilile kiiret tõuget anda. Kui kasutate neid ikka ja jälle, mõjutab see teie Google’i profiili negatiivselt ja Google eeldab, et loote ebaloomulikke linke.

Allpool oleme maininud märksõnu prioriteedi alusel, mida neile tuleks anda.

 1. Ankru kaubamärgiga tekst: Kasutage seda nii palju kui saate. See näitab Google’ile, et olete keskendunud kaubamärgi loomisele, selle asemel et rämpsustada Internetti ebaloomulike märksõnadega.
 2. Alasti lingid: Alasti lingid on jällegi ohutud. Need tunduvad teie profiilis loomulikud.
 3. Üldised ankuritekstid: Üldised ankrud või tegevusele kutsumine pole mitte ainult tähelepanu köidavad, vaid aitavad ka hoida teie profiili tervena ja loomulikuna. Kasutage CTA variatsioone. Ärge pidage kinni igast lingist.
 4. Pilt ja ankurdamata: Kasutage seda tüüpi märksõnu julgelt, kuna need ei vii teid ka mingitesse probleemidesse.
 5. Osalised mänguankrud ja LSI: Olge nende kasutamisel väga ettevaatlik. Veenduge, et te ei rämpsustaks oma Google’i profiili paljude nende reklaamidega. Tehke oma sihitud märksõnale variatsioone ja kasutage seda viisil, et see peaks tunduma loomulik.
 6. Täpsed vasted: Nagu eespool mainitud, kasutage neid ettevaatlikult. Täpse vastega ankrute sagedane kasutamine pole teie linkide loomise strateegia jaoks hea mõte.

Milline peaks olema muster?

Kui kavatsete oma raha saidile linke luua. Veenduge, et te ei järgi mustrit, mis on Google’i jaoks liiga ilmne, et analüüsida, kas olete lingide hankimise otsas. Ole lihtsalt juhuslik.

Andke oma veebisaidile täpse vaste ankrutekstiga pilt ja järgmise lingi jaoks otsige kaubamärgiga märksõna. Kolmanda jaoks kasutab LSI või osaliselt sobitatud ankruteksti, seejärel üldist ankruteksti, seejärel jälle kaubamärgiga märksõna ja jätkake seda juhuslikul viisil.

Key Takeaway

Ärge korrake märksõnu järjest ja jätkake asjade segamist. Pidage meeles, et Google ahistab seda siis, kui olete ankrutekstide ja märksõnadega liiga täiuslik. Google loodab, et veebisait leiab linke, et seotada Interneti-kasutajatega kvaliteetset sisu. Nii et ärge mõelge Google’i petmisest, kui arvate, et saate seda teha, on teile jäänud vale mulje.

Ärge proovige käituda loomulikuna, vaid lihtsalt olge loomulik. Ehitage linke, kuid ärge rämpsutage Internetti soovimatu ja halva kvaliteediga sisuga. See juhend põhineb isiklikel kogemustel ja tulemused võivad erineda, kuna iga veebisait on ühel või teisel viisil erinev.

Kuid üldiselt aitab see juhend teil oma linkide loomise strateegia osas paremaid otsuseid teha.

Autori elulugu:

Loius Martin on Invictus Stuudio Texases Southlake’is. Ta on viimased kolm aastat tegelenud USA-s digitaalturundusega. Loiusel on ulatuslik kogemus blogimise ja turunduse alal ning tema töö peegeldab sügavat sissevaadet praeguse maailma turundustaktikasse. Teda saab jälgida aadressil @ loiusmartin1 Twitteris.

Loe ka:

 • 7 parimat SEO strateegiat oma veebisaidi optimeerimiseks 2020. aastal
 • Vältige neid 30 SEO viga, mis võivad teie asetuse hävitada 2020. aastal
 • Parimad SEO analüüsi tööriistad oma veebisaidi analüüsimiseks aastaks 2020
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map